Skocz do zawartości
pmcomp

Jaki OLED 77"? LG 77C8 czy Panasonic 77EZ1000

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupnie. Jak w temacie i dlaczego?

Pozdro

A może lepiej porównywać jednak 77C9 ale on kosztuje tyle samo co ten Panasonic. A wersję 77C8 mozna już rwać w Niemczech za 18 tys.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym lg plus kalibracje

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym zdecydowanie C9 🙂 to znakomity TV, mimo, że droższy od C8 o około 10 tyś  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z dostawą z Niemiec...
Też był bym w przyszłości zainteresowany OLED 77" , w UK nie ma dobrych cen, w Polsce są lepsze ale jak z Niemiec są jeszcze lepsze to biorę to pod uwagę, tzn zakupy w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qazar napisał:

Brałbym zdecydowanie C9 🙂 to znakomity TV, mimo, że droższy od C8 o około 10 tyś  

Brałbym zdecydowanie C8 🙂 to znakomity TV, mimo, że tańszy od C9 o około 10 tyś

:)  

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Barnaba napisał:

Brałbym zdecydowanie C8 🙂 to znakomity TV, mimo, że tańszy od C9 o około 10 tyś

:)  

To fakt, jednak C9 jest sprzętem o wiele bardziej przyszłościowym 🙂 

Dodatkowo posiada sporo dodatków wartych dla niektórych dopłaty 🙂

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qazar napisał:

To fakt, jednak C9 jest sprzętem o wiele bardziej przyszłościowym 🙂 

Dodatkowo posiada sporo dodatków wartych dla niektórych dopłaty 🙂

Czy o wiele bardziej przyszłościowym? Śmiem wątpić :)

Dla ciebie dodatki warte dopłaty, dla mnie zupełnie zbędne. Jakość obrazu taka sama, matryca taka sama.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwiać, które to nowe rozwiązanie występujące w C9 nie  czyni go bardziej przyszłościowym?

HDMI 2.1? Jest

eARC? Jest

VRR, ALL i w przyszłości G-Sync? Jest i będzie

Airplay? Jest

Dolby Atmos, DTS:X i WiSA? Jest

W sumie masz rację, C8 jest bardziej przyszłościowy... 😉
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatki są niszowe. Dla ciebie przyszłościowe i warte dopłaty, dla mnie absolutnie zbędne.

Rzecz najważniejsza, tj. jakość obrazu pozostaje taka sama w seriach 8 i 9.

Za rok będą nowe funkcje w serii "10" i ten dopiero model będzie "przyszłościowy" ;)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca, mój model w SDR osiągnął 400nitów, nie słyszałem o takich modelach C8 ;-)?

Dodatki nie są niszowe, gry stanowią dziś przemysł większy niż filmy i TV razem wzięte, więc o jakiej my tu niższy mówimy? 

Ale ogólnie rzecz ujmując C8 jest tv podobny z C9 

No i na koniec eARC to już okrutna nisza, dzięki niemu uzyskałem ATMOS bezstratny bez podłączania konsoli do AVR 🤨

Edytowane przez qazar
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już spokój - twój telewizor jest lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

VRR, ALL i w przyszłości G-Sync? Jest i będzie

pewnie nic z tego nie będzie potrzeba jak będziesz miał rtx2080ti w SLI  :)

 

1 godzinę temu, qazar napisał:

eARC? Jest

Airplay? Jest

to zapewni Apple TV za 700zł więc nie trzeba przepłącać 10kzł

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brałbym zdecydowanie C9  to znakomity TV, mimo, że droższy od C8 o około 10 tyś  
Z całym szacunkiem ale trochę przesadziłeś. Za tę różnicę to można kupić auto używane. Mam B7 i pewnie jeszcze z parę lat nie będę myśleć o wymianie. Produceńci dobrze dawkują technologię. Tu się nic nie zazębia. Płyty jak zawsze naj. Blu Ray 4k The best. Projektory idą w tym samym kierunku. A zwykła telewizja daleko, daleko w tyle. A jednak tu jest największy procent oglądających. 8K także przyszłość-dostępna dla zwykłego Kowalskiego. Masz dobry ampli, odtwarzacz i jest ok. Tv nie warto przepłacać. Moim zdaniem w tym momencie obraz w tv nie wiele się zmienia.
Ps. Miałeś sprawdzić Cambridge cxuhd i się nie odezwałeś. Chociaż na priv.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

pewnie nic z tego nie będzie potrzeba jak będziesz miał rtx2080ti w SLI  :)

 

to zapewni Apple TV za 700zł więc nie trzeba przepłącać 10kzł

Jeśli jesteś graczem PC i jeśli Ci SLI działa w całych 30% gier na rynku 😂

Apple TV nie zapewni eARC, coś odleciałeś...

 

 

 

6 godzin temu, STELVIO napisał:

Z całym szacunkiem ale trochę przesadziłeś. Za tę różnicę to można kupić auto używane. Mam B7 i pewnie jeszcze z parę lat nie będę myśleć o wymianie. Produceńci dobrze dawkują technologię. Tu się nic nie zazębia. Płyty jak zawsze naj. Blu Ray 4k The best. Projektory idą w tym samym kierunku. A zwykła telewizja daleko, daleko w tyle. A jednak tu jest największy procent oglądających. 8K emoji57.png także przyszłość-dostępna dla zwykłego Kowalskiego. Masz dobry ampli, odtwarzacz i jest ok. Tv nie warto przepłacać. Moim zdaniem w tym momencie obraz w tv nie wiele się zmienia.
Ps. Miałeś sprawdzić Cambridge cxuhd i się nie odezwałeś. Chociaż na priv. emoji57.png

Idźmy dalej za sumę tego auta, też można kupić auto, nawet nowsze 😉 ale co to za argument na portalu o High-End w TV i Audio?

Co to kwestii pytania pmcomp to oczywistym jest że było skierowane do posiadaczy TV 77 cali i każdy z nich, będzie teraz racjonalizował swój wybór podążając własną  ścieżką decyzyjną (przedstawiając swoje argumenty za) ,  no chyba, że doświadczył dysonansu poznawczego 😉

p.s. już odpisałem, sorry za sklerozę 🙂 

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, qazar napisał:

Apple TV nie zapewni eARC, coś odleciałeś...

nie bezpośrednio - zrobiłem skrót myślowy - po prostu i tak lepiej mieć dodatkowo AppleTV i odpalać np. Netflixa/Amazona/AppleTV+ przez niego

zastąpi potrzebę eARC dając dużo więcej

 

ale fakt - jak budżet jest drugorzędny to czemu nie dać extra kasy za coś na czym ci zależy

tylko może się okazać że ten VRR/G-Sync może różnie działać - jak to z nowościami - fakt że można reklamować jak nie będzie działać więc pewnie będzie działać

ale ja bym nadmiarowe 10tysi "wpompował" w kompa np. w 2080TI SLI

jak studio ma sensownych programistów to zysk jest na poziomie 60-80% więc warto mieć dwie karty

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar 77 to różnice na pewno są na plus gdyż lepiej jest mieć coś niż nie mieć.

A co do ceny jeśli z polskiej dystrybucji 77C8 kosztuje ( a już ich raczej nie ma ) 21.000 zł a 77C9 25.000 zł ( tyle po odsprzedaży telefonu do końca sierpnia ) to różnica 4.000 zł  wg mnie  jest do przełknięcia . Mamy za to wszystko to czego nie ma w C8 

A co do obrazu to CHYBA musi być ,, inny .. ( lepszy ) skoro są inne matryce  :)   :

C8 i niżej C9

 

c8-pixels-large.jpg

 

c9-pixels-large.jpg

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, klaus71 napisał:

nie bezpośrednio - zrobiłem skrót myślowy - po prostu i tak lepiej mieć dodatkowo AppleTV i odpalać np. Netflixa/Amazona/AppleTV+ przez niego

zastąpi potrzebę eARC dając dużo więcej

 

ale fakt - jak budżet jest drugorzędny to czemu nie dać extra kasy za coś na czym ci zależy

tylko może się okazać że ten VRR/G-Sync może różnie działać - jak to z nowościami - fakt że można reklamować jak nie będzie działać więc pewnie będzie działać

ale ja bym nadmiarowe 10tysi "wpompował" w kompa np. w 2080TI SLI

jak studio ma sensownych programistów to zysk jest na poziomie 60-80% więc warto mieć dwie karty

Zgadzam się, że warto ale na dziś dzień w większości gier druga karta najczęściej przeszkadza 😞

Na chwile obecna VRR w LG działa poprawnie tylko w SDR, w HDR mają poprawić za kilka tyg. wraz z dodaniem G-SYNC, więc zapowiada się zacnie 🙂

C9 jest jaśniejszy niż C8, sądzę że Maciek mógłby to potwierdzić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eleonor napisał:

Jeśli chodzi o rozmiar 77 to różnice na pewno są na plus gdyż lepiej jest mieć coś niż nie mieć.

A co do ceny jeśli z polskiej dystrybucji 77C8 kosztuje ( a już ich raczej nie ma ) 21.000 zł a 77C9 25.000 zł ( tyle po odsprzedaży telefonu do końca sierpnia ) to różnica 4.000 zł  wg mnie  jest do przełknięcia . Mamy za to wszystko to czego nie ma w C8 

A co do obrazu to CHYBA musi być ,, inny .. ( lepszy ) skoro są inne matryce  :)   :

Kiedy kolega qazar i ja kupowaliśmy swoje, to różnica była ok.10.000. Teraz chyba nie ma co porównywać, bo pewnie C8 już nie ma :)

O tym, że matryce są te same pisał kiedyś (chyba) Gmeru lub Maciej, ale mogę się mylić.

Warto też zauważyć, że w oledach istnieje spory rozrzut jasności poszczególnych egzemplarzy matryc. I tak pewnie znajdzie się B7 jaśniejszy od jakiegoś egzemplarza C9 :)

Ja osobiście mam B7, B8 i C8 i nie widzę żadnych różnic jakościowych i użytkowych między tymi modelami. Jako ciekawostkę dodam, że na żadnym nie działa idealnie ARC, ale ostatecznie najlepiej działa na najstarszym B7. O eARC słychać głównie płacz i zgrzytanie zębami "szczęśliwych" użytkowników ;)

Także rozpatrywałbym porównywanie telewizorów LG z ostatnich 3 serii: 7, 8 i 9 tylko pod kątem samego obrazu. I tu zaryzykuję, ze się nie różnią:)

Jeśli ktoś chce zapłacić za jakiś bajerek, to ma do tego całkowite prawo. 

@RHJG, wstydliwa z ciebie dziewczyna :)

Jeśli chcesz podyskutować na temat telewizorów, to nie wstydź się i oprócz buziek wypowiedz się merytorycznie

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Barnaba napisał:

Kiedy kolega qazar i ja kupowaliśmy swoje, to różnica była ok.10.000. Teraz chyba nie ma co porównywać, bo pewnie C8 już nie ma :)

A kiedy kupowaliście tv ? - ja miesiąc temu - różnica w cenie 4 tys zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Barnaba napisał:

O tym, że matryce są te same pisał kiedyś (chyba) Gmeru lub Maciej, ale mogę się mylić.

LG OLED55C9 wykorzystuje 120Hz matrycę OLED WRGB własnej produkcji. Posiada ona rozdzielczość 4K i strukturę zbliżoną do paneli w ubiegłorocznych telewizorach.

Zbliżoną - czyli nie taką samą :)
 

2 minuty temu, Barnaba napisał:

ja 3 miesiące temu

No tak ale Ty polowałeś na C8  

Ja polowałem na C9  gdyż C8 mnie w ogóle nie interesował .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że eARC w c9 działa bardzo dobrze z yamha ale podobno już z marantz czy denom kiepsko. 

Co do jasności to jednak jest w stosunku do serii 6 postęp, miałem coś koło 650 nitów w HDR a teraz 810 🙂

ja kupiłem swojego za 28 500 plus V40 😉

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Co do jasności to jednak jest w stosunku do serii 6 postęp, miałem coś koło 650 nitów w HDR a teraz 810 🙂

o ile pamiętam to prawie 100 nitów zjada w E6 powłoka polaryzacyjna na potrzeby 3D

więc jak widać szału ze zwiększaniem jasności w kolejnych generacjach oledów nie ma - co generacja to wyjdzie 20-30 nitów - bardzo skromnie

szkoda że 3D umarło - bo ja bym wołał stracić te 100 nitów i mieć opcję zakupu 77cali z 3D pasywnym

a już aktywne 3D to powinien być standard w tej wielkości ekranów - koszt teoretycznie zerowy dla producenta, bo BT tv już ma a za okulary każdy by dopłacił wg potrzeb

dla mnie to byłby element decydujący od jakiego producenta bym brał tv

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...