Skocz do zawartości
thenojs

Czy zaleca się wyłączać TV na noc?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie z kategorii głupie-laika.

Kupiłem pierwszy w życiu telewizor LG B8, podłączonego go mam do listwy przeciwprzepieciowej. Moje pytanie, czy na noc wyłączacie takie listwy? Samo wylączenie TV sprowadza się do tego, że jest on tak naprawdę w "jakimś" czuwaniu czy coś bo jednak ciągle świeci się czerwona lampka, a sam telewizor reaguje na pilota. Wyłączając natomiast listwę tak naprawdę odcina prąd od TV więc nawet czerwona lampka się nie świeci.

Pytanie czy ma to jakiś wpływ na TV, czy może lepiej nie odłączać codziennie TV od prądu (wyłączanie listwy)?

Podejrzewam, że pytanie debilne, ale lepiej głupio pytać niż udawać mądrego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie rzeczywiście debilne ... przed zakupem Oleda trzeba było trochę poczytać

Oleda nie wolno od prądu odłczać  kropka.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wolno... właśnie że  wolno tylko nie odrazu a dopiero po zakończonej kompensacji tylko czy ma to jakiś sens i potrzebę?

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, darekgra napisał:

Dlaczego nie wolno... właśnie że  wolno tylko nie odrazu a dopiero po zakończonej kompensacji tylko czy ma to jakiś sens i potrzebę?

Może codziennie nie ma potrzeby, jak mówisz. Pytanie tylko jak np. burza przyjdzie, czy nie lepiej na noc wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można odłączyć od zasilania tyle że po zakończonej kompensacji

 A w przypadku burzy to warto wyłączyć nawet nie patrzeć na kompensację bo lepiej jak jedna się nie odbędzie niż mieć popielniczkę w obudowie tv 😁... należy też pamiętać o wyciągnięciu wtyczki anteny czy to satelitarnej czy naziemnej zewnętrznej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, darekgra napisał:

Jak najbardziej można odłączyć od zasilania tyle że po zakończonej kompensacji

 A w przypadku burzy to warto wyłączyć nawet nie patrzeć na kompensację bo lepiej jak jedna się nie odbędzie niż mieć popielniczkę w obudowie tv 😁... należy też pamiętać o wyciągnięciu wtyczki anteny czy to satelitarnej czy naziemnej zewnętrznej.

Dokładnie tak!

W naszych FZ800 jest fajnie, bo widać kiedy jest kompensacja. Dioda podczas kompensacji świeci się na pomarańczowo, a później zaczyna świecić na czerwono w "standardowym" stand by.

Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi jak to było w C8 i AF9.

P.S.

U mnie tv cały czas pod prądem, dodatkowo pod niezłym UPSem na wypadek przepięć, braku prądu, itp.

W przypadku burzy wyłączę z gniazdka jak mi się przypomni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę przeciętny zjadacz chleba ma sobie zaprzątać umysł tym czy mu się kompensacja już wykonała i można odłączać prąd? Nie lepiej po prostu mieć TV podłączony cały czas, a wyłączać go tylko w wyjątkowych sytuacjach (wspomniana burza, dłuższy wyjazd z domu itp)? Jeżeli było Cię kolego stać żeby wydać kilka tys zł na telewizor, to myślę że przetrawisz te kilkanaście złotych rocznie za prąd które zje Ci ten telewizor w trybie standby....

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączając telewizor z sieci na noc wpływa to na żywotność podświetlenia led, ba znam takie przypadki że padło podświetlenie w telewizorach po 5-6 latach od zakupu ,przy codziennym wyłączaniu listwy z zasilacza ,czy to zbieg okoliczności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...