Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

zastanawiam sie nad zakupem oled-a 65 cali pod ps4 pro. netflix i hbo go. główni rywale w tym segmencie

1. lg c8 / e8 

2. sony KD-65AF8

3. philips 65OLED873 / 803 

4. Panasonic TX-65FZ800E 

 

Dedykowany panel pod gry 4k hdr. Zalezy mi na tym aby podejsc do sprawy na tyle przyszlosciowo na ile sie da pod względem płynności ruchu. minimalnego imput laga z wyzej wymienionych panelow. oraz oczywiscie jakosci obrazu. Zupełnie nie zalezy mi na tym jaki dzwiek generuje telewizor - mam system stereo. Nie kupuje filmow blue-ray. Ogladam to co udostepnia netflix i hbo. Telewizor wisi na scianie. Raczej przesiaduje wieczorami wiec w zaciemnionym pomieszczeniu. Kwesti kolejne kto ma najlepsza gwarancje i ktory z tych panelow technologicznie jest najbardziej przyszlosciowy np. pod nadchodzaca konsole ps5.

 

 z gòry dzięki za pomoc.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG albo Sony. Tegoroczne LG mają już HDMI 2.1 więc to chyba jedyne (może jeszcze QLED Samsunga) obecnie tv które warto kupić z myślą o PS5 (o ile konsola zrobi z tych funkcji faktycznie użytek a nie jest to tylko marketingowa papka).

Sony mają lepszy upłynniacz i mimo wszystko lepsze wsparcie plików (Android i KODI) ale LG raczej będzie mieć lepszy/jaśniejszy HDR. Tak było w przeszłości (Sony potrafiło dowalić bardzo agresywne ABL w aktualizacji).

Pod względem fabrycznej kalibracji to Sony, a pod względem gwarancji LG wypada lepiej. 

Input lag i tak nie odczujesz raczej na PS4 przy wartościach jakie mają obecnie tv, nawet te 10-20ms nie zrobi różnicy bo poniżej 40ms to już tylko efekt placebo (no ale cyferki działają na ludzi przy zakupie o czym producenci dobrze wiedzą). To nie jest PC z 120+ fps i 240Hz. Gram na PS4 PRO oraz XOX na soniaku który ma 33ms i naprawdę nie ma na co narzekać.

Ja osobiście bym się bał brać OLED w tej cenie do ostrego grania ale kto bogatemu zabroni ?

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jestem harcorowym graczem. Mam juz swoje lata jednak lubie po godzinach jak dzieci spia odpalic ps4 i w cos popykać albo obejrzec na netflix lub hbo go. Twierdzisz że oledy maja jeszcze powazne problemy z wypalaniem pod gry ? raczej do tych zastosowan lepsze qledy od samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips 803 jest jeszcze dostępny w prawdopodobnie najlepszej cenie za nową sztukę. Podejrzewam, że Philips nowe OLEDy pokaże na IFA we wrześniu - ja bym nie czekał, o ile faktycznie oczywiście się zainteresujesz właśnie tym telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, 

 

na stole zostały 3 modele, panasonic tx65fz800e, lg c8, i sony af8, powiem tak, biorąc pod uwagę cennik, mianowicie : 9999 zł za panasa ( którego prawdopodobnie bym wybrał gdyby nie stosunek jakości do ceny na rzecz lg c8 ) , lg c8 - 7800 zł, i sony af8 - 8999, to szczerze powiem tak, 20 % ceny do Panasa, lub nawet te 12 % do sony jest nieadekwatne moim zdaniem do otrzymanego produktu, dodatkowo lg ma jakby nie było najlepszą  gwarancję z powyższych 3 modeli, najszybszy i najbardziej efektywny system operacyjny, stojąc przy wyborze, jeżeli miałbym dać 10 tys za Panasa i prawie 10 za Sonego to mówiąc szczerze już wolałbym dołożyć 2000 zł i kupić za 12 tys lg c9 ( i być może że właśnie tak zrobię muszę tylko przyjrzeć się temu czy jest sens dopłacać do c9 ). jeżeli nie to biorę c8, a gdybym miał do wydania sztywno 10 tys. to brałbym panasa. co sądzicie o moich przemyśleniach ? 

Edytowane przez sergiusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2019 o 15:42, sergiusz007 napisał:

tylko przyjrzeć się temu czy jest sens dopłacać do c9

Nie, a na pewno nie taką kwotę. Teoretycznie C9 pewnie ma mniejszego laga i ma obsługę nowego HDMI (z dynamicznym klatkażem, co powinno poprawić przyjemność gry), ale to nie jest warte 50% dopłaty. Chyba że możesz poczekać z pół roku to wtedy C9 powinny stanieć do obecnych cen C8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...