Skocz do zawartości
pitsar

LG OLED 55C8 czy QLED 55 Samsung QE55Q70RA 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić nowy telewizor, muszę wybrać między LG OLED 55C8 lub QLED 55 Samsung QE55Q70RA 4K.O oledzie pełno wpisów o kiepskich matrycach ,wypalaniu , kalibracji. W zasadzie chciałbym oled ze względu na obraz , ale mam obawy.I nie zamierzam wzywać fachowca do kalibracji za 500 zł.Nie jestem takim zapaleńcem.Samsung ma podobno niezły obraz , ale znowu zdaje sie nie odtwarza wszystkich typów plików video. Może by ktoś merytorycznie doradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypełnij tabelkę to zobaczymy co bardziej będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to?

 Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Teraz będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Bardzo silnie trzeba zasłaniać rolety w południe
7. Jaki masz obecnie telewizor ?   LG  47LA691S-ZA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?   4K
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  Wszystkie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer, dwa dekotery sat.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  14
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  Filmy,internet
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Dzień
17. Preferencje co do wielkości?  55``
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? input lag
19. Preferencje co do marki ?  LG i Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie LCD lepiej sie sprawdzi a więc Samsung QE55Q70R. W alternatywie Sony XF9005 o ile bierzesz Sony pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zawęziłem wybór już do tych dwóch telewizorów inne marki po drodze odpadły ( niektóre ze względu na cenę) , a jak jest z tym odtwarzaniem plików video w Samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony będzie lepiej pod tym względem. U Samsunga masz wykastrowane kodeki dźwięku więc jak zechcesz obejrzeć coś z dysku z DTS to będzie cisza. Poza tym u Sony masz Androida więc i KODI, a działa to naprawdę dobrze.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki za podpowiedzi , obejrzałem wszystkie możliwe testy tych dwóch telewizorów,biorąc wszystkie za i przeciw (głównie chodzi o wypalanie OLED-a),która wg. mnie informacja jest mocno rozpowszechniana przez konkurencję , wygrwa LG, jutro go kupuję.Może nie będę żałował.

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pitsar napisał:

Dzęki za podpowiedzi , obejrzałem wszystkie możliwe testy tych dwóch telewizorów,biorąc wszystkie za i przeciw (głównie chodzi o wypalanie OLED-a),która wg. mnie informacja jest mocno rozpowszechniana przez konkurencję , wygrwa LG, jutro go kupuję.Może nie będę żałował.

Nie będziesz - bardzo dobry wybór:)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2019 o 12:26, pitsar napisał:

Dzęki za podpowiedzi , obejrzałem wszystkie możliwe testy tych dwóch telewizorów,biorąc wszystkie za i przeciw (głównie chodzi o wypalanie OLED-a),która wg. mnie informacja jest mocno rozpowszechniana przez konkurencję , wygrwa LG, jutro go kupuję.Może nie będę żałował.

Cześć,

Tak się zastanawiam o jakiej konkurencji piszesz.

Czy nie jest tak, że chyba wszystkie matryce OLED produkowane są przez LG?

No chyba że chodzi o producentów OLED,LCD i innych LED...???

p.s.

Jak Ci się ten sprzęt sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi o innych producentów, zwłaszcza Samsnunga , Telewizor jest super, takiej czerni nie ma żaden .Działa po 10-12 godzin dziennie, żadnych zmian na panelu oled nie widać , polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...