Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

No to wszystko jasne, mam nadzieję że nie ukradną wszystkich sztuk że sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się sprawdzić w tym modelu ile ekran ma wyświetlonych godzin już za sobą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, VukoStarLord napisał:

O dobre pytanie. Może ktoś coś wie? 

Sprawdźcie to poniżej czy jest coś takiego w opcjach. 

Screenshot_20200506_115428_com.android.chrome.jpg

nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 65 C9 jest porażką. Niedawno wymienili mi z 65 b7 gdyż się wypalił na 65 c9 i upłynniacz to jakaś masakra. To że LG ma problem z upłynniaczem to już wszyscy wiedzą, ale w b7  było widać artefaty, gdy de-judder był większy niż 3, a w C9 to już maskara jest, bo czy de-judder jest na 1 czy na 10, to widać artefakty nawet w wolniejszych ruchach. Oczywiście można wyłączyć upłynniacz ale nikt normalny nie wytrzyma oglądając ,,klatkujący'' film. Na oficlanym forum LG, oraz na zagranicznych forach, aż trąbi o tym problemie, LG w europie olewa sprawę i nie wydaje aktualizacji oprogramowania. Myślałem, że lepszy procesor oznacza mniej wad a tu LG cofa się w rozwoju, jutro skontaktuję się z LG w tej sprawie, bo to jakieś kpiny z klientów są. Odradzam ten telewizor, lepiej dopłacić do OLED-a Sony i mieć spokój.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, VukoStarLord napisał:

Szczerze nie zauważyłem takiego problemu 

Ja właśnie tak, i jest to frustrujące. Jest zarówno widoczne na materiale z netflixa jak i w filmach uhd hdr oraz czasem w naziemnej tv. Mam ustawiony de-judder na 3 ale nawet ustawienie go na 1 nie pomaga, dopiero wyłączenie tej opcji eliminuje wszystkie artefakty, ale jak wiadomo tego się nie da oglądać bo strasznie ,,klatkuje''. Będze miał czas po pracy do wyślę link do filmu jak to mniej więcej wygląda, ale według mnie nie powinno mieć to wogóle miejsca, B7 znacznie lepiej radził sobie z upłynniaczem a ma starszy procesor. Myślę że w C9 zepsuli coś w aktualizacji oprogramowani, bo nie dawno tv się aktualizował. www.youtube. com /watch?v=t-MHT19G5wA Polecam włączyć film z linku i ustawić prędkośc na 0.25 aby obrazować o co mi chodzi. Może moje oczy są wrażliwe na takie ścinanie ale i tak nie powinno takiego czegoś być. Filmik nie mój oczywiście.

Edytowane przez Seba_1988
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, VukoStarLord napisał:

Coś musisz mieć źle ustawione albo faktycznie coś Ci się popsuło po aktualce. 

Co znaczy źle ustawione? Wszystkie ustawienia przetestowane i na każdym tak samo niestety, a znam ustawienia do perfekcji, gdyż w B7 namęczyłem się aby odpowienio ustawić obraz pod moje preferencje, bo jestem wybredny. Nawet reset domyśnych ustawień nie pomaga i żadne ustawienia domyśle upłynniacza typu ,,wyczyść'' itp  nie pomagają.  Polecam wejśc na oficjalne forum LG to samo piszą, nie jest to mój wymysł i nie jestem z żadnej konkurencj, po prostu jestem strasznie zawiedziony względem starszego brata B7 :( Z tego co piszą po forach, to w Japoni i USA oczywiście wydali aktualizacje i jest troche lepiej a Europe niestety zlewają od dość dawna, nie licząć ostatniej aktualizacji, gdzie według mnie dopiero po tym to zauważyłem.

Edytowane przez Seba_1988
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może rzeczywiście masz jakoś trefnie pracujący procek?

może faktycznie zgłoś na serwis - może jednak coś mogą zrobić - przyjadą i zrobią jakiś "mocniejszy reset"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Seba_1988 napisał:

Jak dla mnie to 65 C9 jest porażką. Niedawno wymienili mi z 65 b7 gdyż się wypalił na 65 c9 i upłynniacz to jakaś masakra. To że LG ma problem z upłynniaczem to już wszyscy wiedzą, ale w b7  było widać artefaty, gdy de-judder był większy niż 3, a w C9 to już maskara jest, bo czy de-judder jest na 1 czy na 10, to widać artefakty nawet w wolniejszych ruchach. Oczywiście można wyłączyć upłynniacz ale nikt normalny nie wytrzyma oglądając ,,klatkujący'' film. Na oficlanym forum LG, oraz na zagranicznych forach, aż trąbi o tym problemie, LG w europie olewa sprawę i nie wydaje aktualizacji oprogramowania. Myślałem, że lepszy procesor oznacza mniej wad a tu LG cofa się w rozwoju, jutro skontaktuję się z LG w tej sprawie, bo to jakieś kpiny z klientów są. Odradzam ten telewizor, lepiej dopłacić do OLED-a Sony i mieć spokój.

 

A z ciekawości spytam na jakiej zasadzie wymienili na inny model? W ramach gwarancji czy musiałeś coś dopłacać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Seba_1988 napisał:

Co znaczy źle ustawione? Wszystkie ustawienia przetestowane i na każdym tak samo niestety, a znam ustawienia do perfekcji, gdyż w B7 namęczyłem się aby odpowienio ustawić obraz pod moje preferencje, bo jestem wybredny. Nawet reset domyśnych ustawień nie pomaga i żadne ustawienia domyśle upłynniacza typu ,,wyczyść'' itp  nie pomagają.  Polecam wejśc na oficjalne forum LG to samo piszą, nie jest to mój wymysł i nie jestem z żadnej konkurencj, po prostu jestem strasznie zawiedziony względem starszego brata B7 :( Z tego co piszą po forach, to w Japoni i USA oczywiście wydali aktualizacje i jest troche lepiej a Europe niestety zlewają od dość dawna, nie licząć ostatniej aktualizacji, gdzie według mnie dopiero po tym to zauważyłem.

Mam podobnie. Wybór między przycinaniem a artefatami. Żadne ustawienia nie powodują zbliżenia się C9 do poziomu poprzedniego oleda konkurencyjnej marki z 2017 roku. Zastanawiam się nad zwrotem tv bo mam na to jeszcze tydzień (umowa przez internet).

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Blok napisał:

poprzedniego oleda konkurencyjnej marki z 2017 roku.

czyli? do panasa / sony / philipsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż, C9 55" w cenie poniżej 5000 już po promocji, szybko poszło :)

Teraz aktualnie 5700, i nigdzie taniej nie ma 😕

Jest nadzieja że coś stanieje po premierze CX czy nie opłaca się czekać?

B9 jest po 4800 teraz.

Edytowane przez Sakhar
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, klaus71 napisał:

czyli? do panasa / sony / philipsa?

Nie chciałem pisać, żeby nie być posądzony o trollowanie na korzyść którejś firmy, ale poprzedni Philips 9002/12 jeśli chodzi o płynność ruchów to niebo w porównaniu do C9.

17 minut temu, Sakhar napisał:

Cóż, C9 55" w cenie poniżej 5000 już po promocji, szybko poszło :)

Teraz aktualnie 5700, i nigdzie taniej nie ma 😕

Jest nadzieja że coś stanieje po premierze CX czy nie opłaca się czekać?

B9 jest po 4800 teraz.

 

Mam 6 scio dniowego. Stan jak nowy gwarancja 2lata. Oddam za 5k chcesz?

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale na 3 raty chciałem sobie rozłożyć więc zostaje mi sklep 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Blok napisał:

Nie chciałem pisać, żeby nie być posądzony o trollowanie na korzyść którejś firmy, ale poprzedni Philips 9002/12 jeśli chodzi o płynność ruchów to niebo w porównaniu do C9.

a jak było z płynnością na philipsie - słyszałem opinie że tam albo jest niepłynnie (jak wyłączony) albo super płynnie i nie można jakoś wypośrodkować

no i z tego powodu np. jest  efekt teatru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klaus71 napisał:

a jak było z płynnością na philipsie - słyszałem opinie że tam albo jest niepłynnie (jak wyłączony) albo super płynnie i nie można jakoś wypośrodkować

no i z tego powodu np. jest  efekt teatru?

Może i było przedobrzone ale lekko. Dużo lepszy efekt niż teraz na C9. Kurde zamienił stryjek siekierkę na kijek. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wam współczuję, bo znalezienie telewizora łączącego najlepszą jakość obrazu z najlepszymi "wodotryskami" jest bardzo trudne.

Panasy są dobrze kalibrowane fabrycznie ale mają słaby "smart", philipsy tragiczny serwis, sony taki średniak ;)

Dla mnie najważniejsza jest przewaga parametru APL w oledach LG, a że płynność jest wymysłem Szatana, to oba suwaczki wyłączone.

Dlatego dobrze jest przeczytać kilka wątków forum PRZED zakupem i mamy dość precyzyjny obraz sytuacji - każdy dopasuje pod swoje wymagania.

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to 65 C9 jest porażką. (...)Oczywiście można wyłączyć upłynniacz ale nikt normalny nie wytrzyma oglądając ,,klatkujący'' film. 
 


O co chodzi z tymi upłynniaczami? Działa gorzej niż tv bez upłynniaczy? Rozumie że do kina tez nie chodzisz bo tam upłynniaczy nie uświadczysz, a obraz tylko 24p (24 klatki dla niewtajemniczonych).

Czytam co tu piszecie i dochodzę do wniosku że część osób to dzieci/młodzież, które kina na oczy nie widziały i marudzą. Ja oglądam na tv który nie ma żadnych upłynniaczy i nie narzekam. Nauczyłem się oglądać obraz takim jaki jest (jak go nagrali), a co niektórzy wychowali się na grach 50-120 klatek/sek stąd takie rozczarowanie.

Nie mam tego tv ale odnoszę wrażenie ze to sprzęt dla dojrzałych użytkowników a nie malkontentów.

Cóż nic i nikt nie jest doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grafii napisał:

 


O co chodzi z tymi upłynniaczami? Działa gorzej niż tv bez upłynniaczy? Rozumie że do kina tez nie chodzisz bo tam upłynniaczy nie uświadczysz, a obraz tylko 24p (24 klatki dla niewtajemniczonych).

Czytam co tu piszecie i dochodzę do wniosku że część osób to dzieci/młodzież, które kina na oczy nie widziały i marudzą. Ja oglądam na tv który nie ma żadnych upłynniaczy i nie narzekam. Nauczyłem się oglądać obraz takim jaki jest (jak go nagrali), a co niektórzy wychowali się na grach 50-120 klatek/sek stąd takie rozczarowanie.

Nie mam tego tv ale odnoszę wrażenie ze to sprzęt dla dojrzałych użytkowników a nie malkontentów.

Cóż nic i nikt nie jest doskonały.

 

Ha, oczy mi otworzyłeś! Już wiem dlaczego jestem "nienormalny" i nie mogę znieść jakiegokolwiek upłynniacza ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, VukoStarLord napisał:

O dobre pytanie. Może ktoś coś wie? 

Sprawdźcie to poniżej czy jest coś takiego w opcjach. 

Screenshot_20200506_115428_com.android.chrome.jpg

nie ma.

No nie ma, nie ma...

Trzeba wejść do menu serwisowego, albo aplikacja na androida albo pilot Logitech Harmony

Ja o d grudnia nastukałem już 1500 h

 

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, matys_72 napisał:

nie ma.

No nie ma, nie ma...

Trzeba wejść do menu serwisowego, albo aplikacja na androida albo pilot Logitech Harmony

Ja o d grudnia nastukałem już 1500 h

 

Co to za aplikacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...