Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2021 o 15:58, jaczar napisał:

kupiłem AG9 77"

kilka uwag po przesiadce z LG B7 65"

na razie przyzwyczajam się do wielkości, ciągle wydaje mi się, że jest za duży, a zastanawiałem się na LED 85", w sklepie wydawał się mniejszy

jakość wykonania podobna do LG, na plus design Sony

pilot LG jest lepszy

system android vs webos nie ma znaczenia, używam Apple TV 

mityczne procesory Sony - na razie nie zauważyłem jakiejś różnicy, kolory w trybie kino, upłynniacz, itd podobne do LG

na pewno jest jaśniej w trybie gra na AG9

w DV trzeba włączyć tryb jasny, ale w LG też trzeba było włączyć kontrast dynamiczny niski bo było za ciemno

w jasnym pomieszczeniu sprawuje się trochę lepiej od LG, ale to może być autosugestia :)

jako, że przez tv puszczam optykiem do wzmacniacza dźwięk, na plus możliwość wyłączenia całkowicie obrazu, a muzyka nadal gra, w LG ekran musiał być włączony i leciał wygaszacz ekranu

dźwięk lepszy z AG9, chociaż mam całkowicie wyłączony

AG9 rozpoznaje PS5 więc HDMI 2.1 do niczego nie jest mi potrzebne, konsola i tak nie pociągnie gier AAA w 4K 120 Hz

niestety powidoki AG9 pojawiają się dosyć szybko (kiedy przełączę na szarą planszę gdzie najszybciej je wyłapać) i znikają dłużej niż na LG

na duży plus jednorodność ekranu AG9, nie ma zabarwień na białym ekranie, nie ma brandingu na ciemnej szarości, na 5% szarości coś lekko widać, ale tam na każdym oledzie coś widać

 

 

 

 

A jak z siatką na jasnym tle np słońcu ? Temat maglowany na AVS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdyby komuś Sony powiedziało ze nie chcą wymienić wypalonego ekranu

https://www.sony.pl/electronics/picture-quality#OLED

Niezawodność ekranów OLED firmy Sony

Telewizory OLED projektujemy tak, by na ekranie nie wypalał się obraz. Procesor X1™ Ultimate oraz technologia 4K HDR Processor X1™ Extreme wykrywają statyczny obraz i przesuwają piksele w celu uniknięcia wypalenia lub utrwalenia się obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 14:29, jaczar napisał:

W swoim 77AG9 mam różowy odcień pod katem jak w filmie Vincenta G1 1:30 min

Czyżby panel „evo” ?

Data produkcji 02/2021

https://www.youtube.com/watch?v=ljHREA5Ip2M

 

Ty masz stary model TV a róż jest bo masz zdefektowany panel jak większość oledów. Ja tam pod kątem żadnych różowych kolorów nie mam za to słynny „kort tenisowy” w 5% skali szarości i owszem. Jakbym miał takie pinki jak w przytoczonym filmie (6min11sek), szczególnie widoczne na C1, to bym taki TV wypie..ł przez okno.

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cyk i kolejny „specjalista” dodany do ignorowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jaczar napisał:

Cyk i kolejny „specjalista” dodany do ignorowanych

Chyba się rozpłaczę. 😂😂😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...