Skocz do zawartości
Wicko

Taniec z gwiazdami w 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, nie bijcie, ale zauważyłem, że taniec z gwiazdami jest w 16:9, a wcześniej był chyba w 4:3. Może jest nagrywany w HD? Może w VOD mógłby być w HD? <_<

Zakładam nowy temat, szukajka nie znalazła tematu typowego o tym programie i nie wiedziałem pod jaki mógłbym się podpiąć <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i 5.1 ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No 16/9 jest ale szkoda, że strumień video jest 4/3 z pasami a nie 16/9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakieś słabe to 5.1, wszystkie dialogi mam w prawym froncie <_<

Edytowane przez kropek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczą się chłopaki (i dziewczyny) uczą. Taniec z gwiazdami w HD, 5.1 i na projektorze to byłaby już niezła perwersja. Babcia normalnie dostałaby zawału z zachwytu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='40858' date='04.03.2007, 22:46 ']No 16/9 jest ale szkoda, że strumień video jest 4/3 z pasami a nie 16/9.[/quote]

Też wkurza mnie ten sposób emisji.
Które kanały nadają 16/9 anamorficznie a nie tak jak większość (łącznie z Canal+Film) gdzie mamy 16/9 ale kosztem utraty linii poziomych (wymagany zoom)? De facto mamy sporo mniej niż 576 linii. Czyżby powodem takiego nadawania (może ktoś pytał u nadawców) jest "troska" o tych widzów, którzy mają stare odbiorniki 4/3, które nie posiadają nawet manualnego wymuszania opcji "wide" (wprowadzanie pasów - ściskanie góra/dół)? Taka "troska" może i jest jakoś zrozumiała w tv publicznej i innych naziemnych kanałach ale w Canal+Film? Jednym z płatnych kanałów pakietu filmowego reklamowanym m.in. opcją 16/9 - jak się okazuje "z lekka" degradującą rozdzielczość. Dobrze, że w emisji HD takich numerów już nie można robić - ale póki co najlepszy wybór kina leci w Canal+ i do cho... mogliby chociaż ten jeden Canal+Film nadawać w 19/9 anamorficznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż projektor musiałem odpalić i optyka do ampitiunera podłaczać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='40879' date='04.03.2007, 23:37 ']Też wkurza mnie ten sposób emisji.
Które kanały nadają 16/9 anamorficznie a nie tak jak większość (łącznie z Canal+Film) gdzie mamy 16/9 ale kosztem utraty linii poziomych (wymagany zoom)? De facto mamy sporo mniej niż 576 linii. Czyżby powodem takiego nadawania (może ktoś pytał u nadawców) jest "troska" o tych widzów, którzy mają stare odbiorniki 4/3, które nie posiadają nawet manualnego wymuszania opcji "wide" (wprowadzanie pasów - ściskanie góra/dół)? Taka "troska" może i jest jakoś zrozumiała w tv publicznej i innych naziemnych kanałach ale w Canal+Film? Jednym z płatnych kanałów pakietu filmowego reklamowanym m.in. opcją 16/9 - jak się okazuje "z lekka" degradującą rozdzielczość. Dobrze, że w emisji HD takich numerów już nie można robić - ale póki co najlepszy wybór kina leci w Canal+ i do cho... mogliby chociaż ten jeden Canal+Film nadawać w 19/9 anamorficznym.[/quote]

Jesteś pewien , ze Canal+Film nie nadaje w anamorficznym ? Ja mam wrażenie , ze właśnie Canal+Film jako jeden z niewielu albo jedyny tak właśnie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C+ Film i czasami C+ Sport nadają anamorficznie. Niestety mało to aktualnie daje, bo bitrate jest tak tragiczny, ze wygląda to wcale nie lepiej niż jak nadawali z pasami.

Ale powodu, że TVN czy Polsat czy jeszcze inne kanały nadają materiały 16/9 w 4/3 z pasami zamiast normalnie, anamorficznie to nie widze, bo wszystkie tunery DVB potrafią taki sygnał wypluć na telewizor 4/3 właśnie z pasami a na telewizor 16/9 tak jak trzeba. Tak więc nadawanie w 16/9 drogą satelitarną nikogo by nie dotknęło a dało lepszą jakość coraz większej rzeszy użytkowników urządzeń 16/9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='40889' date='05.03.2007, 01:28 ']C+ Film i czasami C+ Sport nadają anamorficznie. Niestety mało to aktualnie daje, bo bitrate jest tak tragiczny, ze wygląda to wcale nie lepiej niż jak nadawali z pasami.

Canal+Sportu nie kontroluje specjalnie ale z tego co widzę (na tv 16/9) - co idzie na Canal+Film to jest to 16/9 w 4/3. Żadnej anamorfozy. Jakie w takim razie ostatnio tytuły szły w emisji anamorficznej?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się dziwię że TVN nie pokusiło się o stworzenie specjalnego kanału na n-ce w HD, mogłby nadawać tylko jak jest "Taniec", coś takiego jak serwis 68 do nsport tylko że w HD, była by to niezła reklama platformy, Taniec z gwiazdami w HD tylko w n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benek07 było o tym już pełno postów na forum. Poszukaj i pewnie otrzymasz odpowiedź. 16:9 jest chyba kilka trybów i to że sa pasy na dole i u góry to nie znaczy ze to jest jakieś kombinowane 16:9. A ja jestem pewien , ze to właśnie C+Film nadaje w anamorficznym 16:9 albo inaczej ujmując w oryginale czyli tak jak w zamysle miał reżyser. Tak więc te pasy na dole i górze to niekoniecznie jakieś niedopatrzenie C+ a jedynie wierne odtworzenie filmu wg życzenia reżysera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
benek07, zawsze jak jest 16/9 obok kwadracika to jest w 16/9. Chociażby teraz "Dublerzy" idą w 16/9. Sprawdź, czy tuner nie wypluwa Ci sygnału 4/3 zamiast 16/9 (czyli czy sam pasów nie dodaje). Zobacz na [url="http://www.canalplus.pl/program"]http://www.canalplus.pl/program[/url], pratkycznie każdy film jest teraz w prawdziwym 16/9 (czyli anamorficzny).

16/9 ma tylko jeden tryb, ale jeżeli film oryginalnie robiony był w proporcjach 2.35:1 to wtedy nawet na telewizorze 16/9 będzą pasy. Za to jeżeli film był w robiony w 1.85:1 to wtedy obraz będzie wypełniał cały obraz.

EDIT:
A swoją drogą to czasami zdarzają się "wpadki" i polskie telewizje nadają przez przypadek anamorficznie (ale bez 16/9 Flag). Np. Polsat puscił tak "Braterstwo Wilków" (nawet dwa razy), TVP francuski fillm "Plotka" a TVN jakiś dokument o katastrofach lotniczych (ale tylko do pierwszych reklam). Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='40897' date='05.03.2007, 02:15 ']benek07, zawsze jak jest 16/9 obok kwadracika to jest w 16/9. Chociażby teraz "Dublerzy" idą w 16/9. Sprawdź, czy tuner nie wypluwa Ci sygnału 4/3 zamiast 16/9 (czyli czy sam pasów nie dodaje). Zobacz na [url="http://www.canalplus.pl/program"]http://www.canalplus.pl/program[/url], pratkycznie każdy film jest teraz w prawdziwym 16/9 (czyli anamorficzny).

16/9 ma tylko jeden tryb, ale jeżeli film oryginalnie robiony był w proporcjach 2.35:1 to wtedy nawet na telewizorze 16/9 będzą pasy. Za to jeżeli film był w robiony w 1.85:1 to wtedy obraz będzie wypełniał cały obraz.

EDIT:
A swoją drogą to czasami zdarzają się "wpadki" i polskie telewizje nadają przez przypadek anamorficznie (ale bez 16/9 Flag). Np. Polsat puscił tak "Braterstwo Wilków" (nawet dwa razy), TVP francuski fillm "Plotka" a TVN jakiś dokument o katastrofach lotniczych (ale tylko do pierwszych reklam).[/quote]

Ale wpadka :lol: Tak długo mam dekoder a nie zmieniłem ustawienia w tunerze (tak jak w playerze DVD). To chyba z faktu, że jeszcze do niedawna tak mało było prawdziwego 16/9. Oglądam głównie filmy z DVD (albo w kinie) i na Canal+ nie starczało mi czasu. Człowiek o tak podstawowych sprawach zapomina a wymądrza się na forum na inne bardziej zaawansowane tematy :D. No cóż, jestem teraz w pracy ale wieczorkiem przestawię opcję i mam nadzieję będę cieszył się Canal+Film w anamorficznym 16/9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='40897' date='05.03.2007, 01:15 ']16/9 ma tylko jeden tryb, ale jeżeli film oryginalnie robiony był w proporcjach 2.35:1 to wtedy nawet na telewizorze 16/9 będzą pasy. Za to jeżeli film był w robiony w 1.85:1 to wtedy obraz będzie wypełniał cały obraz.[/quote]

Właśnie o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='40913' date='05.03.2007, 13:10 ']Właśnie o to mi chodziło[/quote]
Czemu żaden z polskich kanałów SD na "n" nie ustawia znacznika 16:9 w trakcie emisji takiego materiału tak jak robi to ZDF czy ARD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DrOzda
Pewnie dlatego, że Polska to nie Niemcy a nasza publiczna ma większe problemy niż 16/9, wszak co jakiś czas trzeba nowego polityka na prezesa wsadzić i potem wymienić wszystkim łącznie ze sprzątaczkami. Zanim nowi dojdą w instrukcji do wajchy 4:3/16:9 to akurat ich wymieniają i tak w kółko :lol:

Ale najciekawsze jest to, ze w transmisjach 16:9 oprócz kanałów premium sportowych i filmowych (oraz kanałów Sky) prym wiodą kanały telewizji publicznych i to głównie narodów północnych (+ Niemcy ):

[url="http://pl.kingofsat.net/wide.php"]http://pl.kingofsat.net/wide.php[/url]

Many tu wspomniane niemieckie ARD,ZDF, 3Sat oraz regionalne kanały publiczne (WDR, HR, BR, MDR, RBB Brandenburg, RBB Berlin) i tematyczne kanały ARD: Extra, Festival i Plus. Dalej brytyjskie wszelakie BBC, duńskie DR 1 i 2, holenderskie Nederland 1, 2 i 3, norweskie NRK 1 i 2 oraz wszystkie fińskie YLE. Co ciekawe szwedzkie SVT w 16:9 nie nadaje, ale nadają już w HD :D

Reszta europy, łącznie z Polską, będzie tonąć w kiepskiej jakości kanałach 4:3 pewnie jeszcze przez wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZTCW jak na razie tylko TVP i C+ potrafią nadawać w 'prawdziwym' 16:9. W sytuacji nie dostosowanej do nadawania 16:9 części emisyjnej nadawcy są właśnie takie problemy.

Tutaj jest trochę informacji na ten temat.

[url="http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~waskowie/odbior_telewizji_cyfrowej_przy_istnieniu_roznych_formatow_obrazu.htm"]http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~waskowie/odb...atow_obrazu.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powiedzta mi chopy w jakim systemie TVP nadaje tegoroczne konkursy skokow ? W zasadzie za kazdym razem (ogladam raczej na TVP Sport) mam czarne pasy, ktore znikaja po odpowiednich ustawieniach w dekoderze i obraz prezentuje sie wtedy bardzo dobrze, chociaz glowe bym dal ze kolory bledna nieco i pojawia sie lekka mgielka, wszystko da sie jednak bezproblemowo wyregulowac kontrastem/jasnoscia w odbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Headstar_PL' post='40978' date='06.03.2007, 00:47 ']to powiedzta mi chopy w jakim systemie TVP nadaje tegoroczne konkursy skokow ? W zasadzie za kazdym razem (ogladam raczej na TVP Sport) mam czarne pasy[/quote]

Bo to nie jest 16x9 a 4x3 dodatkowo obcięte przez czarne pasy... zupełny bezsens :rolleyes: od razu przełączam na eurosport. I komentatorzy przynajmniej normalni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie jest to wcale bezsens. Letterbox daje mozliwosc ogladania na telewizorze panormaicznym (po zastosowaniu opcji ZOOM) obrazu bez znieksztalcen nie tracac elementow z dolu i gory obrazu (przy skokach to beda grafiki z wynikami!). Oczywiscie dzieje sie to kosztem jakosci obrazu ale lepsze to niz nic (jesli juz stacje nie chca nadawac 16:9 anamorficznie) Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie zdawalo ze to letterbox. jako posiadacz panoramy od 1999 roku z zadowoleniem przyjmuje nawet tak drobne akty szalenstwa ze strony nadawcy jak letterbox, bo ogladam bez znieksztalcen (do ktorych jednak przez te 8 lat przywyklem), nie tracac istotnych informacji (grafik). kupujac panoramke w 1999 roku (sony kv24) mialem nadzieje ze ten format szybko sie przyjmie w telewizji, okazalo sie ze bylem w bledzie. pamietam za to miny ludzi ktorzy wtedy taki odbiornik widzieli po raz pierwszy na oczy :rolleyes:. telewizorek sluzy swietnie, bezawaryjnie od 8 lat, wyminiam tylko baterie w pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili letterbox jest bardzo powszechny. Szczegolnie na TVP1, TVP2 i TVN. TVP zaczelo nawet tak sport pokazywac (skoki, ME w Birmingham, MS w narciarstwie ). Praktycznie wszystkie nowe seriale sa tak pokazywane i coraz wiecej programow.

Jesli chodzi o taniec z gwiazdami to bardzo sie ciesze ze bedzie w letterbox (inaczej pewnie bym nie ogladal). Bitrate TVN jest na tyle duzy ze nawet po zrobieniu ZOOM programy w letterboxie wygladaja bardzo dobrze, Na TVP z tym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='kamcyk26' post='41005' date='06.03.2007, 13:08 ']Nie jest to wcale bezsens. Letterbox daje mozliwosc ogladania na telewizorze panormaicznym (po zastosowaniu opcji ZOOM) obrazu bez znieksztalcen nie tracac elementow z dolu i gory obrazu (przy skokach to beda grafiki z wynikami!). Oczywiscie dzieje sie to kosztem jakosci obrazu ale lepsze to niz nic (jesli juz stacje nie chca nadawac 16:9 anamorficznie)[/quote]

Tak, to wszystko jest prawda co napisałeś. Tylko teraz pytanie czy ktoś woli lepszą jakość czy wypełnienie całego ekranu. Ja tam oglądam bez rozciągnięcia. Wolę paski po bokach niż pikselozę/deformację :rolleyes: Zresztą nie chce mi się przełączać opcji wyświetlania przy każdym programie.

Jest to bezsens z technicznego punktu widzenia, bo w praktyce oznacza dalsze obniżenie rozdzielczości sygnału PAL... a przypominam że to forum HD :)

PS: Nie wiem czy zauważyliście, ale znaczka TVP1 już nie byli w stanie wrzucić do tego niby16x9 i jest częściowo na czarnym pasku :)
PS2: Skoro mają teraz TVPsport to niech na nim nadają prawdziwe 16x9 a na TVP1 prawdziwe 3x4 i wszyscy byliby happy :)

[quote name='kamcyk26' post='41010' date='06.03.2007, 13:55 ']Jesli chodzi o taniec z gwiazdami to bardzo sie ciesze ze bedzie w letterbox (inaczej pewnie bym nie ogladal). Bitrate TVN jest na tyle duzy ze nawet po zrobieniu ZOOM programy w letterboxie wygladaja bardzo dobrze, Na TVP z tym gorzej.[/quote]

Nie bardzo rozumiem czemu to Ci robi taką różnicę... kamery i tak mają pewnie 3x4, więc co za różnica czy obetną górę i dół w studio, czy obetnie to Twój TV przy opcji zoom... jak dla mnie wychodzi na to samo :)

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...