Skocz do zawartości
Maciej Koper

Najlepszy flagowy NanoCell TV 4K LG SM9800 | TEST |

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy flagowy NanoCell TV 4K LG SM9800 | TEST |

Najlepszym telewizorem LCD NanoCell, wydanym na rok 2019/2020, jest SM98 (SM9800), który weźmiemy w dniu dzisiejszym pod lupę. Posiada on podświetlenie direct LED, oraz matrycę IPS 120Hz. Takie połączenie brzmi bardzo ciekawie ze względu na potencjalne walory (i głęboka czerń i dobre kąty widzenia). Telewizor możemy nabyć w rozmiarze 55" i 65". Zabieramy się do testu!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawia się ciekawie  kwestia ceny  . Niezrozumiałe jest dla mnie czemu w ofercie LG są tylko przekątne 55" i 65" .

Jak dla mnie ciekawiej przedstawia się linia tych telewizorów SM 9000 , tym bardziej , że są tam większe przekątne np 75" , 86" . 

Porównywałem specyfikacje ale jak dla mnie są takie same - a do tego SM9000 ma 2 tunery . Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe :) Mnie osobiście to ten 86 mega ciekawi. Może uda się gdzieś dorwać do niego niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja osobiście czekam na test LG OLED 77 C9 Mam nadzieję że będzie niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w modelu 86SM9000 ( 86") jest 50 stref lokalnego wygaszania czy więcej ?

Uważam , że to fajnie że LG dało wejścia HDMI 2.1 ( bardziej perspektywiczne potraktowanie klienta ), a nie jak Samsung 2.0 w modelach 90R .

Fajne by było porównanie jakości obrazu i kątów widzenia na matrycach IPS (LG)  z tymi  VA ( o poszerzonym kącie widzenia ) w serii 90R Samsunga .

Patrząc na ceny w Europie model 86" ( lub/i  75" ) może może cenowo naprawdę sporo zamieszać na rynku , a być może wymusić obniżkę cen u konkurencji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja  celuje w 75" ale nie z najwyższej półki. Myslałem 75nu8002 albo cos w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji ( tłumacz Google ) ze strony :

https://www.zambullo.de

 

LG SM9000 / SM9010 (SM90, SM90007LA, SM90107LA)

LG SM9000 i SM9010 przynosi w porównaniu do SM8500 i SM8600 znowu kilka ulepszeń z. Modele są również nazywane SM90007LA, SM9000PLA i SM90107LA.

Panel 100 Hz jest nadal wyposażony w technologię IPS i powłokę Nano Cell . Jednak podświetlenie wykorzystuje lepsze oświetlenie bezpośrednie LED z funkcją Full Array Local Dimming (FALD) . Telewizory o przekątnych 75 i 86 cali przynoszą zgodnie z arkuszem danych nazwę Full Array Local Dimming Pro . Prawdopodobnie LG wskazuje, że kontrolowane są więcej stref ściemniania (ze względu na większą przekątną wyświetlacza). 86-calowy 86SM9000 ma tylko Nano Cell Color, a nie Nano Cell Color Pro, podobnie jak pozostałe modele serii SM9000 / SM9010. Ze względu na ulepszone podświetlenie można znaleźć w tej serii nazwęUltra Luminance Pro , która powinna wskazywać na wyższą jasność piku. Seria SM9000 ma teraz również rodzimy 10-bitowy panel , który może jednocześnie wyświetlać 2 ^ 10 (= 1024) gradacji kolorów na kanał kolorów.

Połączenia HDMI obsługują standard HDMI 2.1 z tymi modelami, a tym samym pełne 48 GBit / s. Dzięki temu możliwe są teraz także funkcje takie jak VRR i ulepszone ARC . Ponadto można teraz odtwarzać zawartość HFR przez HDMI w rozdzielczości UHD .

Dźwięk jest teraz również domyślnie przesyłany przez zintegrowany system 2,2-kanałowy z mocą wyjściową 40 Wi oczywiście modele obsługują SM9000 / SM9010 Dolby Atmos i 4K Cinema HDR z Dolby Vision, HDR10 i HLG . Kolejną różnicą w porównaniu do już zaprezentowanych telewizorów jest zintegrowany podwójny tuner DVB-T2 / C / S2 . To Watch & Record obsługuje, co oznacza jednoczesne nagrywanie z nadajnika i wyrazem innej stacji telewizyjnej.

Konstrukcja obudowy jest ciemna, a podstawa jest wyśrodkowana i ma kształt sierpa. LG dzwoni do obudowy Design Cinema Screen , wskazując cienkie krawędzie telewizora otaczającego panel. Niska głębokość telewizora jest również skuteczna pomimo bezpośredniego podświetlenia LED. Wersja 55-calowa ma grubość około 62 mm , wersja 86-calowa również „tylko” 73 mm. Chociaż Samsung jest w stanie osiągnąć głębokość mniejszą niż 40 mm dzięki QLED FALD TV Q90R , modele LG są nadal do przyjęcia.

Telewizory dostępne są w przekątnych 49, 55, 65, 75 i 86 cali ( 49SM9000, 55SM9010, 65SM9010, 75SM9000, 86SM9000 ). Przyjemność to oferowana wersja 49-calowa, którą można znaleźć w serii SM9000. Może to być wskazówka dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą umieścić 55-calowego (lub więcej) telewizora i nadal chcą bardzo dobrej jakości obrazu.

LG SM9800 (SM98, SM98007LA)

LG SM9800 (również SM98007LA) to najwyższa jakość modelu TV o rozdzielczości UHD. Podobnie jak SM9000, jest on również wyposażony w panel 100 Hz z powłoką Nano Cell Color Pro . Jednak w przypadku SM9800, Full Array Local Dimming Pro jest domyślnie zintegrowany , nawet z małymi przekątnymi ekranu . SM9800 ma również rodzimy 10-bitowy panel .

Obudowa jest czarna, a podstawa to srebrny sierp, który jest znacznie jaśniejszy niż SM9000. Głębokość obudowy wynosi również około 62 mm, dzięki czemu telewizor nie jest widoczny z zamontowanej ściany.

Jako przekątna , SM9800 ma 55 i 65 cali ( 55SM9800, 65SM9800 ).

 

Pytanie czym się różni Nano Cell Color od Nano Cell Color PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(...) " Ciekawe ciekawe :) Mnie osobiście to ten 86 mega ciekawi. Może uda się gdzieś dorwać do niego niedługo."

 

Planowane wprowadzenie do sprzedaży modelu 86SM9000 II połowa 2019 .

Edytowane przez szorko
nie zapisała się opcja CYTUJ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  testowany model został pozbawiony "wad" z modelu 55Sk 9500 dotyczących Local diming? 

W 55Sk9500 było 48 stref i działy się naprawdę dziwne rzeczy z Local diming.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio to oprócz HDMI 2.1 są jakieś znaczące różnice w stosunku do SK9500? Mam wrażenie, że test to w większej części kopiuj-wklej z testu poprzednika. Jak wygląda kwestia podświetlenia w narożnikach ekranu (co jest największą wadą poprzedniego flagowca)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych znaleziona recenzja :

https://h-m-entertainment.com/lg-sm9000-review

PS

Czemu LG tak po macoszemu traktuje nasz rynek  : telewizowy z serii SM9000 sa juz dostępne w ofercie sklepów Czech , Węgry , Słowacja o Niemcach i Wlk. Brytanii nie wspomnę .

My na szarym końcu , nawet bez informacji o dokładnej dacie pojawienia się w sprzedaży czy ceny konkretnych modeli :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy LG 86SM9000 będzie sprzedawany w Polsce czy nie . 

Na stronie LG jest , na rynku go nie ma , LG Polska nic nie wie .  Paranoja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jedna z firm wystawia LG  86SM900  za 19999zł - podobno z gwarancja LG Polska .

LG Polska nic nie wie o  dostępności tego modelu w Polsce :

Szanowny Panie,
Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.
Z przykrością informujemy, iż nie posiadamy informacji o aktualnej i przyszłej dostępności produktu u sprzedawców. W celu weryfikacji dostępności produktu należy zapoznać się z ofertą handlową konkretnych sprzedawców produktów AGD oraz RTV.
Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do ponownego kontaktu.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie znajdującej się na dole niniejszej wiadomości, której wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi.
Z poważaniem,
Daniel Kochanowski
LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Jak to racjonalnie wytłumaczyć i czy ktoś kupował w tej firmie ( nie wiem czy można podać nazwę ) aukcja 8413172323

Taka mała dygresje LG Polska to ogólnie bardzo mało wie , szczególnie o swoich produktach - po co je reklamuje na swoich stronach ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to widać że to ten ,, znany ,, sklep ( opinie są w internecie ) wątpie by mieli ten tv z polskiej dystrybucji 

Gdy pytałem u nich jakiś czas temu o C8 to stwierdzili że dystrybucja europejska , że jesteśmy w uni ,że gwarancja itd ....

 

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne wrażenia po kilku dniach użytkowania LG 86SM9000 :

 

ZALETY :

- bardzo dobre odwzorowanie kolorów ( czerń oczywiście NIE OLED-owska , ale całkiem przyzwoita )

- równomierne podświetlenie ekranu

- wielkość ekranu robi różnicę i ma znaczenie :)

- zauważalna różnica w fabrycznych trybach ( kino sport standard itp. ) , każdy znajdzie coś dla siebie .

- świetne kąty widzenia

- dobrze się ogląda w nawet dość jasnym pomieszczeniu

- system działa  płynnie i jak dla mnie jest przyjazny  dla użytkownika

- mocno rozbudowane menu wewnętrzne

- szybki i wygodny dostęp do Netfixa i Youtuba

- solidne głośniki

- wygodny i praktyczny pilot

- ogólnie z zewnątrz prezentuje się koncertowo

WADY :

- z racji wielkości pudło przyjechało na palecie , ledwo się mieściło na zakręcie na schodach niewygodne umiejscowienie otworów do transportu .

- wrażenie małej stabilności stopy na której umocowany jest telewizor ( jak się go dotknie [ np. czyszczą ślady po palcach na ekranie ]  to się mocno ” chybocze”  ) .

    Jak już stoi to jest stabilny i prezentuje się b.fajnie .

- funkcje głosowe pilota : nie mogę go sparować z ultraboxem 4K z nc+ , niektóre komendy głosowe przyjmuje i przekręca  „śmiesznie”  , ale może się jeszcze uczy :)

-  przy funkcjach głosowych pilota "bardziej" preferuje youtuba 

 

Nie jest to recenzja , tylko moja luźna opinia oglądacza TV , czt filmów na Netfixie -  którego nie interesują cyferki w testach tylko to czy jest lub nie zadowolony z tego co widzi .

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli można się zapytać to gdzie i za kupiłeś ? Bo w sieci widzę właściwie jedną firmę za 16700 ??

Czy udało się Tobie sparować pilota z NC+ tak żeby działało OK (bo jak czytam sa z tym kłopoty) oraz nagrywanie i odtwarzanie w NC+, czyli żeby mozna używać właściwie tylko pilota LG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony tutaj :

https://sklep.audiocolor.pl/produkt/lg-86sm9000pla-telewizor-86-cali-lcd-nanocell-ai-tv-ze-sztuczna-inteligencja-4k-hdr/

Co do ceny targuj się ile wyrwiesz to twoje .

Co do jakości obsługi polecam , konkretni goście - szybko odpowiadający na pytania . 

Bardzo szybki czas realizacji zamówienia 4 dni .

 

PS

Pilota nie udało mi się sparować . Wysłałem pytania do LG i n-ki może coś odpowiedzą wtedy dam znać . Filmiki z Youtuba odnoście sparowania pilota nieprzydatne - nie działają na ultraboxie 4K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/27/2019 at 3:18 PM, Gmeru said:

Ciekawe ciekawe :) Mnie osobiście to ten 86 mega ciekawi. Może uda się gdzieś dorwać do niego niedługo.

to by bylo cos:)ciekawie jak ten lg 86 wypada z soniaczem 85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luk Woj napisał:

Zastanawiam się na kupnem i im dłużej tym więcej wątpliwości. Chce 55cali. Ktory wybrać SM9800 , SM9010 czy OLED55C9

Jesli filmy i seriale to tylko Oled a jesli gooowniane programy propagandowo-informacyjne to wtedy te inne...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Luk Woj napisał:

Zastanawiam się na kupnem i im dłużej tym więcej wątpliwości. Chce 55cali. Ktory wybrać SM9800 , SM9010 czy OLED55C9

Bierz oleda, wtedy nawet gooowniane programy propagandowo-informacyjne będzie się przyjemniej oglądało 😁

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiedzę czym może różnić się model SM9800 od SM9010?? Chodzi mi o wersję 65 cali.
Na displayspecification https://www.displayspecifications.com/en/comparison/3f08b14c1
w porównaniu praktycznie niczym się nie różnią. Obydwa mają eARC, pełne podświetlenie chyba z tą samą ilością stref i chyba ten sam procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...