Skocz do zawartości
B0lek

Zakup TV OLED - dobór wielkości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuję zmienić obecny TV 47" na coś nowszego i większego. I z tym "większym" mam dylemat. Chcę kupić konkretnie albo LG OLED 55B8, bądź 65B8. Salon mam połączony z kuchnią, część salonu to jakieś 20 m2, odległość z jakiej oglądam TV to 3,4 m. Większość w domu poza mną ogląda telewizję naziemną. Do tego dochodzi netflix, HBO i granie na konsoli. Sporadycznie coś na Blu Ray. Czy wybierając 65" przesadzę z wielkością? 55" wydaje mi się niewiele większe od obecnego TV, a nie chcę za jakiś czas żałować, że nie wybrałem większego.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 65 cali.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przesadzisz wybierając 65". Do takiej odległości jak podałeś to jest minimum. Z resztą każdy mający pojęcie w temacie Ci powie, że w przypadku tv 4K im większy tym lepiej (to nie żart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem. I wszystko fajnie gdyby nie ta naziemna TV która w większości nadaje w jakości SD. Pikseloza nie będzie "przyjemniejsza" na mniejszym ekranie? Czy w ogóle na to nie patrzyć i myśleć bardziej o tym, że w przyszłości więcej HD i 4K będę oglądał co znów na większym będzie dużo przyjemniejsze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sygnału SD i podanej odległości 55'' to maksimum, powyżej tej przekątnej będzie "sieczka". Pomyśl o podstawowym pakiecie Polsatu po IP (wymagane tylko łącze internetowe), ze względu na większy birate, oraz umieszczenie w ofercie kanałów Polsat i TVN w HD mógłbyś rozważyć wówczas telewizor 65'', a przy treściach z Netflixa, czy Amazon Prime robi to sporą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, ile jest tych programów nadawanych w SD, że warto zrezygnować dla nich z większej ilości cali.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO nawet w HD wygląda jak koszmarek - w każdym razie "Gra o tron" wygląda jak jakiś rmvb spakowany w 0,5gb plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sygnału DVB-T tylko TVP1 i TVP2 są nadawane w jakości HD (i wygląda to przyzwoicie na telewizorze 4K). Pozostałe kanały to sygnał SD, na dodatek o niskim birate. Efekt - 600 tyś. pikseli rozciągamy na matrycy mającej 8 mln punktów, dodatkowo na dużej przekątnej, która uwypukli wszystkie problemy. To nie ma prawa dobrze wyglądać.

Dlatego polecam zerknąć na ofertę Polsatu (wymagają jedynie łącza o przepustowości min. 8Mb/s) - http://sklep.cyfrowypolsat.pl/IPTV-telewizja-kablowa

W najtańszym pakiecie dostajesz większość polskich stacji w rozdzielczości HD, a to naprawdę robi różnicę...

Co do HBO, to pod względem jakościowym, jest to obecnie jedna ze słabszych usług streamingowych. Zdecydowanie lepiej wypada Amazon Prime oraz Netflix, ale nawet HBO Go oferuje lepszą jakość od tego co otrzymasz na antenie DVB-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za wszelkie sugestie!

Zrobię chyba tak, że zamówię 65". Młody i ja będziemy się cieszyć z obrazu przy grach i serialach, a gdyby żona nie przyzwyczaiła się do sieczki, zdecyduję się na ofertę Polsatu jak zaproponował Slepaq ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Slepaq napisał:

W przypadku sygnału DVB-T tylko TVP1 i TVP2 są nadawane w jakości HD (i wygląda to przyzwoicie na telewizorze 4K). Pozostałe kanały to sygnał SD, na dodatek o niskim birate. Efekt - 600 tyś. pikseli rozciągamy na matrycy mającej 8 mln punktów, dodatkowo na dużej przekątnej, która uwypukli wszystkie problemy. To nie ma prawa dobrze wyglądać. 

Dlatego polecam zerknąć na ofertę Polsatu (wymagają jedynie łącza o przepustowości min. 8Mb/s) - http://sklep.cyfrowypolsat.pl/IPTV-telewizja-kablowa

W najtańszym pakiecie dostajesz większość polskich stacji w rozdzielczości HD, a to naprawdę robi różnicę... 

Co do HBO, to pod względem jakościowym, jest to obecnie jedna ze słabszych usług streamingowych. Zdecydowanie lepiej wypada Amazon Prime oraz Netflix, ale nawet HBO Go oferuje lepszą jakość od tego co otrzymasz na antenie DVB-T

Dokładnie, naziemna na 65 calach i oledzie będzie wyglądać dramatycznie. Oled wymaga najlepszych zródeł bo daje najlepsze możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na 65" i ku mojemu zaskoczeniu obraz z naziemnej nie wygląda aż tak dramatycznie jak się tego spodziewałem! Jest zupełnie przyzwoicie, jedyne co, to do wielkości obrazu trzeba się przyzwyczaić :)
Natomiast obraz z netflixa z pakietem na HD/UHD brzytwa! Gęba cieszy się cały czas :D

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobre rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...