Skocz do zawartości
donsuper

dvd denon1930

Rekomendowane odpowiedzi

czy obraz jaki mamy po upskalowaniu na nim mozna porownac do obrazu hd z pro 7 i czy ten obraz na pro 7 w hd jest prawdziwym hd nagranym kamerami hd czy tez tylko upskalowany .
Wczoraj byl tam spiderman i obraz razem z dolby digital robil wrazenie. mam zamiar kupic denona ale niewiem czy to bedzie podobny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie będzie tak dobry jak w HD bo HD to HD a upscalowane SD to nadal SD tylko bardzo ostre ale nigdy nie uzyskasz tylu szczegółów. Więc raczej nie spodziewaj się PRO7HD bo to daleka droga i nie do uzyskania dla zwykłego materiału DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki. chodzi mi o to ze nie mam dvd z progresiv scan a mam nowego denona 2307 i lcd phfilipsa 32pf9830 i mase plyt dvd dlatego szukam czegos dobrego do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli szukasz czegos satysfakcjonujacego na TERAZ i najblizsze 2-3 lata ze stajni DENONA - polecam 2930.
Oprocz doskonalej jakosci obrazu (pismo AUDIO dalo temu modelowi tytuł odtwarzacza roku 2007!!!) - masz mozliwosc takze delektowania sie kapitalnym dzwiekiem DVD-AUDIO oraz SuperAudioCD. Do tego bez problemu czyta płytki DVD-R, DVD+R ...
Z HD daj sobie na razie spokój ... niech sprzet trochę dojrzeje, znikną z niego te durnowate wentylatory... no i niech wreszcie pojawi sie satysfakcjonujaca ilsoc AMBITNEGO kina.... Ile to potrwa ? Lata całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mobor-->Kolega pyta sie o Polo, a Ty mu Passata polecasz. <_<
Oczywiście, że 2930 jest lepszy od 1930 ale czy 2 razy, bo tyle jest droższy ?
Donsuper--> kup 1930, będziesz zadowolony, a jak Ciebie stać to 2930 albo nawet ... i A1XV. <_<
Mam 1930 i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to jest nie normalne kupować DVD za ponad 3tys... mając do dyspozycji Toshibe HDDVD z takim skalerem, że na pewno DENON nie jest lepszy (1080p skalowane na HDDVD czy BD wygląda rewelacyjnie prawie jak HD) a ma się od razu HDDVD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='40891' date='05.03.2007, 01:38 ']Dla mnie to jest nie normalne kupować DVD za ponad 3tys... mając do dyspozycji Toshibe HDDVD z takim skalerem, że na pewno DENON nie jest lepszy (1080p skalowane na HDDVD czy BD wygląda rewelacyjnie prawie jak HD) a ma się od razu HDDVD...[/quote]
Witaj.
Dlatego ja, będąc normanlym :lol: , kupiłem 1930 za nieco ponad 1000 zł i jestem zadowolony.
Będą zapewne zdania, że i ta kwota jak na odtwarzacz dvd jest za duża.
Przeciez mozna cos markowego kupić za ok. 300 zł. :D
I też będą mieli racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gatar a jak obraz z 1930 wyglada ,bo ja go chce puscic poprzez 2307
ogladalem wczoraj na pro 7 film z bruce wilisem i nie powiem zeby mnie to hd rzucilo na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='donsuper' post='40970' date='05.03.2007, 22:30 ']Gatar a jak obraz z 1930 wyglada ,bo ja go chce puscic poprzez 2307
ogladalem wczoraj na pro 7 film z bruce wilisem i nie powiem zeby mnie to hd rzucilo na kolana.[/quote]
Witaj.
Jak dla mnie obraz jest bardzo dobry. Mam podpięty po HDMI i componencie.
Różnicy jakoś nie widzę. Oba są bardzo dobre. Jednak na niemieckich forach
wysokie noty za obraz dostał Panasonic S-52. Ponoć tylko nieznacznie mniej niż 1930.
S-52 jest 2 razy tańszy, ale moim zdaniem jest również brzydki jak kupa :(
i nie odtwrza SACD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakos wole denona i mam pytanie jak dziala w nim ten upscaler , podbija dobrze i jest roznica czy nic to nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jezeli ktos uwaza ze za 300zl mozna miec markowe (hehehe) DVD i szczyci sie tym ze wydał ponad 1000zl (i to jest wg niego DUŻO) to nie mam wiecej pytan...

Ja - będąc normalnym - wybrałem optymalny sprzet pod wzgledem ceny, mozliwosci i jakosci (takze AUDIO !!!)...
Takze widzialem materiały z BlueRaya (na 1080p)- i jakos nie powaliły mnie na kolana- wylatywanie wiec z Toshibą w której np dzwiek zakłóca wbudowany w nią wentyl jest wg mnie przegięciem.... Podobnie jak okreslanie tej firmy jako liczącej sie w branzy marki (mowa o sprzecie z wyzszej półki) No, chyba ze dla kogoś sprzet markowy to juz Thomson czy Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej jestem tego samego zdania, a ta masowa z korei to nie dla mnie .
czyli co kupic denona i poczekac jeszcze z poltora roku do momentu az w koncu tamto sie samo okresli co jest lepsze br czy hd dvd i denon lub onkyo cos wypusci porzadnego.
a co z tym scalerem jak to wyglada na 1930?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak co z tym scalerem jak to wyglada mam philipsa 32pf9830 i denona 2307 plus humax hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
pisalem juz 100 razy - efekty pracy DOBREGO skalera są zdumiewające. Tym lepsze- im mniejszy mamy ekran
Przy 32" - wątpię by było widac roznice pomiedzy DVD a HD z odleglosci ok 3 metrów....

Czy warto jeszcze kupowac porzadne DVD ?
Oczywiscie ze tak !

Jaka jest dostepnosc filmow HD ? żadna
Jaka jest dostepnosc odtwarzaczy hd DOBRYCH marek ? żadna
Jakie jest prawdopodobienstwo ze nasz nowy odtwarzacz HD nie okaze sie bublem (bo np HDDVD przegra z BD lub na odwrót) ? żadne

Modele są niedopracowane (brak zgodnosci z DVD-R, DVD+R, głosne wentylatory, wolne GUI itp)


Mysle za kazdy rozsadnie myslacy przeczeka sobie 2-3 lata . Po tym czasei bedziemy mogli juz wybrac cos ze sprzetu roznych marek, kosztującego sensowne pieniadze (dzis durny Samsung kosztuje 5000zl) ale co najwazniejsze- bedzie to sprzet znacznie lepiej dopracowany (obsługujacy np wszystkie formaty płyt)- bedzie tez co oglądać.
Póki co- filmy mozna jedynie sciagac z zagranicznych sklepów wysylkowych- w wiekszosci- bez polskich wersji jezykowych...i za nienormalne pieniadze (120 zl film HD vide 45 za DVD w sklepie). Dla mnie bezsens
Dlatego postawiłem na dobry player dvd (zakupu nie żałuję!) i ...czekam cierpliwie 2-3 latka az ofertę HD pokaze Denon, Onkyo... Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='donsuper' post='41093' date='07.03.2007, 01:24 ']to jak co z tym scalerem jak to wyglada mam philipsa 32pf9830 i denona 2307 plus humax hd[/quote]

Raczej nijak, bo denon nie wypuści Ci i tak sygnału 1366 x 768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiesz ze O NIEBO lepszy efekt jest wtedy gdy kiepski skaler skaluje w dół niż w górę ?
Wiem to z autopsji (denon 2930, przedtem sony klasy QS (bez skalera- skalował TV - kiepsko mu szło wiec dlatego kupiony został Denon) i bravia v2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki mobor . mam zamiar dzisiaj zamowic denona 1930 bo denon to denon a nie tam jakis samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pożałujesz :)
Lepiej miec Mercedesa choćby A-klasa niż takiego np Fiata Stilo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej ja jezdze alfa 156 a moja zona ma fiata barchette i obaj nie narzekamy ! ha ha ha
ale denona i tak kupie.
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

takie tam porównanie rzuciłem :)

Chodizło mi o to ze lepiej miec DVD Denona niz low-endowe HD kosztujące wiecej od porzadnego playera DVD


PS prywatnie do Fiata nic nie mam :lol: ale wiadomo - roznice widac dopiero po tym jak sie wsiadzie do czegoś lepszego :lol: Robi sie wtedy od razu "cicho", nic nie stuka na wertepach itp itd :P

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='41178' date='07.03.2007, 23:44 ']nie pożałujesz :)
Lepiej miec Mercedesa choćby A-klasa niż takiego np Fiata Stilo :lol:[/quote]

A wg mnie takie auta jak Merc A czy Audi A2 to nieporozumienie. Firmy specjalizujące się w autach luksusowych nie potrafią zrobić dobrego auta miejskiego. Przypomne ze A-klasa na początku dachowała przy każdym zakręcie, że o awaryjności nie wspomnę :lol:

To raczej auta dla ludzi którym zależy na znaczku na masce :P

PS: A co do skalowania w dół to pewnie masz rację że jest troche prostsze w realizacji, ale nie zmienia to faktu że przy LCD HD-Ready nie docenisz w pełni skalera w tym DVD. Dopiero zewnętrzne skalery jak się ostatnio okazało są w stanie wypuścić sygnał 1366x768. Co ciekawe potrafi to też snazzio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='40876' date='04.03.2007, 22:15 ']... pismo AUDIO dalo temu modelowi tytuł odtwarzacza roku 2007!!![/quote]

I właśnie to jest nieporozumienie, jak można w lutym dać tytuł odtwarzacza na rok 2007. Odtwarzacz roku 2006 to bym zrozumiał jeszcze, ale rok w AV to lata świetlne.

[quote name='mobor' post='41178' date='07.03.2007, 21:44 ']Lepiej miec Mercedesa choćby A-klasa niż takiego np Fiata Stilo :)[/quote]

Ten fiat to fakt żadna rewelacja, ale żona jeździ A-classą i powiem Ci, że większej koopy nie miałem, niż ten niby samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...