Skocz do zawartości
donsuper

dvd denon1930

Rekomendowane odpowiedzi

2930 wyszedl pod koneic roku 2006 jako model na rok 2007

co do aut - moze niezbyt celna metafora - ale chodzilo mi o generalne przedstawienie sytuacji w odniesieniu dos wiata motoryzacji- bez czepiania sie szczegółów

PS Ja ostatnio jezdzę fiatem - klasa srednia (wyzej niz punto) I musze powiedziec ze komfort jest przyzwoity ale niestety hałas taki jakbym jechał mercedesem z wiadrem węgli na kazdym siedzeniu. Wybrałem markę swiadomie po tym jak przed dwoma laty skradziono mi 2 miesieczne auto spod domu (nie fiata) Od tego czasu zmienilem nastawienie do samochodu. Nie wiążę z tym juz zadnych emocji - wybralem markę tanią i auto w miare popularne- niechodliwe, wygodne, ekonomiczne a jednoczesnie w miare komfortowo wyposarzone i wygodne... Polska rzeczywistość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak to dvd denona nie moze mi przeskalowac to do mojego lcd na tyle ile moze moja matryca w nim pokazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo.
Jak Wasze brzuszki???
Czy są powody, dla których [u]będzie widoczna różnica przy 720p po HDMI dla Denona 1730, 1920 i 1930?[/u]
Chodzi mi w tym przypadku tylko o jakość obrazu (tylnoprojekcyjny KDF).
Dzięki i pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tych raczej nie
ale gdybys przeciw tej druzynie wystawil zawodnika 2930 - to juz inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MOBOR.
Ze względu na cenę i perspektywę stabilizacji którejś z nowych technologii, nie będę szukał szczęścia w tamtej lidze.
A co uważają inni? [b]Czy up-scallery w tych Denonach dają te same efekty przy 720p (na HDMI)???[/b]
Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to nie jest wątek dla prawdziwych HD-maniaków, ale może malutcy, którzy nie wiedzą co czynią - dowiedzą się co czynić powinni???
Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie dot 1730-1920-1930. Dziękuję na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie takie auta jak Merc A czy Audi A2 to nieporozumienie. Firmy specjalizujące się w autach luksusowych nie potrafią zrobić dobrego auta miejskiego. Przypomne ze A-klasa na początku dachowała przy każdym zakręcie, że o awaryjności nie wspomnę :)

To raczej auta dla ludzi którym zależy na znaczku na masce



Poruszę wątek motoryzacyjny, jeśli nie masz pojęcia o jakimś temacie to nie odzywaj się bo się kompromitujesz. Mówisz o dachowaniu Mercedesa podczas testu "łosia", a najprawdopodobniej nie wiesz, że test ten test nie jest w ogóle brany pod uwagę podczas badania sprzedwanych samochodów. Połowa sprzedawanych samochodów o gabarytach A klasy nie przejdzie testy bez ESP, wsiądź np do Berlingo, Kangoo, a nawet do GrandCaravana i zrób test łosia. Polecam się najpierw ubezpieczyć. A i jeszcze jedno jeśli nigdy nie jeździłeś jakimkolwiek z tych modeli to się także lepiej nie wypowiadaj bo i po co. Mam m.in. A klase 2.0CDI i jest to naprawdę luksusowy samochód w swojej klasie.

A teraz coś w kwestii muzyki i obrazu. Denon 1930 miły odtwarzacz, sam używam, miałęm yamahe 1700 i wybrałem denona być może z upodobania do firmy. Oczywiscie 2930 jest lepszy ale ja jestem osobą pracującą i nie siedzę dniami przed tv więc nie podniecam się tak hd tv. Uważam, że lepszym rozwiązaniem jest stawianie na markowy sprzet średniej klasy, niż high endy" fimt robiących mydło i powidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos ogląda film kątem oka, przy okazji czytając gazetę i jeszcze rozmawiajac z kumplem przy piwie- rzeczywiscie- lepiej kupic cos z dolnej półki. Ja lubie czerpać przyjemnosc z oglądania (film lpreferuję oglądac tak jak sie to zwykło robić dawno temu w kinie) a tą dał mi dopiero Denon 2930. Poprzedni player - SONY klasa QS (kosztował ponad 2k)- okazał się byc za słabym zawodnikiem dla mojego telewizora....
Nie przesiaduję przed TV caly dzien - a nawet jesli - znaczy to tylko tyle ze potrafię zarobić na chleb i jeszcze mieć czas dla siebie (bo chyba logicznym jest ze z samego wylegiwania się na kanapie- sprzętu - i to żadnego, o porządnym nie wspominajac- się nie kupi). Współczuje tym dla ktorych praca jest najwazniejszym celem w zyciu..

I teraz najwazniejsze. Posiadajac dobre zrodełka HD (PS3 i X360) - dalej uwazam ze 2930 wart jest KAZDEJ wydanej na niego złotowki (dzwiek, wizja, wykonanie - pierwsza liga) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pImorg' post='53061' date='10.07.2007, 22:23 ']Poruszę wątek motoryzacyjny, jeśli nie masz pojęcia o jakimś temacie to nie odzywaj się bo się kompromitujesz. Mówisz o dachowaniu Mercedesa podczas testu "łosia", a najprawdopodobniej nie wiesz, że test ten test nie jest w ogóle brany pod uwagę podczas badania sprzedwanych samochodów. Połowa sprzedawanych samochodów o gabarytach A klasy nie przejdzie testy bez ESP, wsiądź np do Berlingo, Kangoo, a nawet do GrandCaravana i zrób test łosia. Polecam się najpierw ubezpieczyć. A i jeszcze jedno jeśli nigdy nie jeździłeś jakimkolwiek z tych modeli to się także lepiej nie wypowiadaj bo i po co. Mam m.in. A klase 2.0CDI i jest to naprawdę luksusowy samochód w swojej klasie.[/quote]

Nie masz racji i nie pisz innym, ze sie kompromituja. Mercedes A nie przeszedl ´"testu losia" w Szwecji i nie mogl byc tam sprzedawany (kompromitacja ale firmy) . Z powodow bledow konstrukcyjnych (tak, tak) trzeba bylo zamontowac ESP (pierwszy w tej klasie). Przed i po nim rozne samochody w tej klasie przechodza test losia bez problemu.

Nawiazujac do HD, lepiej postawic na testy (trudno o lepsze niz Denon 2930) niz na marke i cene. Lepiej kupic o ziarnko wiecej (jesli to nie jest za duza roznica) niz pozniej zalowac. Zakup DVD jest wedlug mnie na lata, a moze za 3 lata kupisz projektor albo 70 cali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pImorg' post='53061' date='10.07.2007, 23:23 ']Denon 1930 miły odtwarzacz, sam używam, miałęm yamahe 1700 i wybrałem denona być może z upodobania do firmy.[/quote]
Witaj.
Z ciekawości, dlaczego zrezygnowałeś z 1700 na rzecz 1930.
Ja stałem przed wyborem: 1700 czy 1930.
Po moich złych doświadczeniach z dvd Yamahy z dolnej półki i poczytaniu nieco niezbyt pochlebnych opinii
o 1500 i troszkę później również o 1700 (już po zakupie 1930) wybrałem 1930.
Nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GATAR

Denon 1930 opiera sie w duzej mierze na klamotach Panasonica (tor video, napęd) - tylko audio jest ciekawszy niż u Matsushity (SACD, lepsze konwertery AD itp). Jeslic hcesz dorzucic 80-90% za lepszy dzwiek- bierz Denona - jesli zalezy ci głównie na w miarę przyzwoitej (ale nie wybitnej) wizji- spokojnie mozesz zostac przy Panasonicu.
Ale uwaga - na Twoim miejscu GĘSTO pomyslałbym o 2930 - sam go mam i DOSKONALE wpasował sie w moj system DomowegoKina- obok PS3. Zapewnia znakomity obraz i swietny dzwiek. Moim zdaniem warto dolorzyc ten dodatkowy tysiak ! Nawet jesli mialbys poczekac i dozbierac kase- nie bedziesz tego żalować - gwarantuję. Jak to ktos celnie zauwazyl- DVD ma przed sobą jeszcze trochę żywota.
Moim zdaniem wyjścia są dwa.

1) uzbroić się w cierpliwość (rok, może dwa) i kupić wypasiony odtwarzacz multisystemowy HD (HDDVD, BD, DVD, SACD, DVDA)- wyposarzony we wszystko czego mozna oczekiwac (swietny skaler, wyjscia audio 7.1 itd) - Pozbawiony wad obecnej generacji sprzetu (wolne czytniki, wentylatory) itp

2) Kupic DZIŚ - ale solidny sprzęt DVD który zapewni wysoki komfort obcowania z DVD już DZISIAJ i na dłużej (do momentu aż oferta filmów i sprzętu HD stanie się atrakcyjna ilosciowo, jakosciowo i cenowo) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon 1930 jest uznawany w swojej klasie za numer 1. To, że lepszy jest 2930 jest rzeczą oczywistą. Jednak nie każdego stać na wydanie takich pieniędzy. Jak się ma pieniądze, to łatwo mówić. Niestety życie nie zawsze jest takie proste.

ArtS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może ja wtrące 3 grosze
kolega zakupił jekies 3 miesiace temu ww Denon 1930, ja w połowie października nabyłem w MM Toshibe HD-E1 za 999 PLN + 3 filmy gratis, jakos tam zdzwonilismy sie w poczatku grudnia no i odszlismy sobie do wniosku że zrobimy tescik porównawczy Denonka z toshiba w szególnosci jesli chodzi o skaler DVD, o Hd nie na razie bo potem do tego wróce, Tescik przeprowadziliśmy w oparciu amplitunerek Denona chyba 2103 podłaczony przez optyka do obu odtwarzaczy HDMI do projektora Mitsubishi HC 910, i co wnioski sa nastepujące:
Dzwiekowo to samo jesli chodzi o filmy i zwykłe CD
Obraz przy ustawionym skalerze 720 P - to samo z lekkim wskazaniem na Toshibe za lepsze kolorki i czerń
Hd DVD poza konkurencją -inny wymiar porównanie "Doom" na DVD i HD DVD , duży in plus dla hd mimo skalera , i tego że natywna rozdzielczość Mitsu to 1024x576
Konkludując
w zeszłym tygodniu kolega wystawił na Allegro swojego 1930 i zakupił wspomnianą Toshibkę w praktycznie tej samej cenie
Pozdrawiam i mam nadzieje że ktos może z tego skorzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zarowno BD (ps3) jak i Denona 2930 Jakos nie wyobrazam sobie bym miał go sprzedac dla tej Toshiby :)
Ten player wart jest wg mnie nie wiecej niż 350zl - podarowalem wiec go sobie - mimo tych 3 filmow gratis i chyba sporo osob tak mysli bo nie widac by paleta z playerami się specjalnie kurczyła (byłem w MM w moim miescie kilka razy w ciagu miesiaca)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='73525' date='14.12.2007, 15:50 ']ja mam zarowno BD (ps3) jak i Denona 2930 Jakos nie wyobrazam sobie bym miał go sprzedac dla tej Toshiby :)
Ten player wart jest wg mnie nie wiecej niż 350zl - podarowalem wiec go sobie - mimo tych 3 filmow gratis i chyba sporo osob tak mysli bo nie widac by paleta z playerami się specjalnie kurczyła (byłem w MM w moim miescie kilka razy w ciagu miesiaca)[/quote]
A ja Mam Obecnie Toshibe HD-XE1 i PS3 i Yamaszke S2700 na której puszczam juz ostatnio tylko bajki córci i SACD i DVD Audio, bo filmy hd na 100 calach to całkiem inna bajka niz DVD, a skaler w toshibie i tak jest lepszy od tego w yamaszce, zreszta taki sam masz w swoim denonie 2930 :P . A E1 według mnie jest warta spokojnie swojej obecnej ceny wiem bo używałem przez 2 miesiace
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ją sprzedales wiec jednak nie do konca był to jakiś wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie poratujcie instrukcją pl. do 1930 i AVR 1907 mogą być od podobnych modeli. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...