Skocz do zawartości
  • 0
Zbigniew Emil Choiński

Wybór projektora do Kina Domowego

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. 

 

Zainteresował mnie ostatnio zakup projektora do swojego obecnego Kina Domowego i zastanawiam się czy taki pomysł byłby dobry.

Dlatego zwracam się z prośbą o porady i posunięcie mi kilka pozytywnych profesjonalnych rozwiązań. 

 

Otóż tak obecnie korzystam w swoim salonie  z TV LG  OLED55B8PLA i chciałbym dokonać zmiany na lepsze w odbiorze obrazu i dlatego nie wiem czy zakup projektora z tych dwóch modeli byłby warty rozwiązania. Proszę o pomoc w wyborze. 

1) BenQ W1720

2) BenQ TK800

Projektor byłby podłączony przewodem HDMI 2.0 z amplitunerem z odległości ponad 8 metrów. 

Naświetlanie obrazu było by na ekranie

 

Magic Screen Future 2 / Reference o rozm 120 cali. 

 

Czy planowany zakup projektora oraz ekranu przebije jakość obrazu obecnego TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok, ja pomogę:)

Obraz z projektora będzie dużo gorszy "jakościowo" od twojego oleda.

Inna sprawa, czy to jest naprawdę ważne dla ciebie. Idź do dobrego kina i porównaj wrażenia z tego samego filmu na domowym oled. Odpowiesz i pomożesz sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Barnaba napisał:

Inna sprawa, czy to jest naprawdę ważne dla ciebie. Idź do dobrego kina i porównaj wrażenia z tego samego filmu na domowym oled. Odpowiesz i pomożesz sobie sam.

Pamiętam swoją pierwszą wizytę w kinie po użytkowaniu u siebie na codzień oleda, słaba jakość 'obrazu' odrazu rzuciła się w oczy. Ehh ten błogi czas życia w nieświadomości gdzie obraz w kinie wydawał się żyleta ;).

 

Dnia 19.05.2019 o 01:12, Zbigniew Emil Choiński napisał:

Czy planowany zakup projektora oraz ekranu przebije jakość obrazu obecnego TV ?

Jakości na pewno nie przebije , tym bardziej te modele projektorów wymienione przez ciebie nie ma co się oszukiwać. Jedyne pozytywna zmiana to oczywiście będzie wielkość obrazu ale pytałeś o jakość a tutaj nie ma co porównywać nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja przerabiam podobny temat. Mam Oleda 65". A chcę projektor. Wiem że jakości obrazu nie da się porównać. Ale w kinie nie o to chodzi. Z doświadczenia wiem że dźwięk w kinie domowym może być o niebo lepszy niż w normalnym kinie. Ale obraz także. I to z projektora. Tv oled nie ma co dyskutować/porównywać. Ale jak będą stworzone odpowiednie warunki do projekcji to na pewno się nie zawiedziesz. Nawet przy średnich projektorach. Ten Benq W1720 ma dobrą opinię jakość/cena. Będzie test nowego Benq W2700. Optoma UHD51. Epson eh tw7400. Z takich na początek można wybierać. Tu chodzi o calaż. I chodzi o nastawienie. W normalnym salonie to nawet projektor za 20tyś się nie sprawdzi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

W normalnym salonie to nawet projektor za 20tyś się nie sprawdzi.

Absolutna nieprawda! Zbyt wiele widziałem projekcji nawet droższych JVC w białych salonach. Jest bardzo dobrze, choć oczywiście lepiej jest w przystosowanych pomieszczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Absolutna nieprawda! Zbyt wiele widziałem projekcji nawet droższych JVC w białych salonach. Jest bardzo dobrze, choć oczywiście lepiej jest w przystosowanych pomieszczeniach.
Może źle to ująłem. W nieprzystosowanym pomieszczeniu nie ma wielkiej różnicy w wyświetlanym obrazie między projektorem za 20tyś, a projektorem za np. 6tyś. O to mi bardziej chodziło.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, STELVIO napisał:

Może źle to ująłem. W nieprzystosowanym pomieszczeniu nie ma wielkiej różnicy w wyświetlanym obrazie między projektorem za 20tyś, a projektorem za np. 6tyś. O to mi bardziej chodziło.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Zgadza się. Może relatywnie taka, jak między tv za 6 a 20 kzł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedź. 

No cóż myślałem że kupując płótno, ekran Magicscreeen futura Black za 6k poprawi obraz łącząc z projektorem. Niektórzy oszczędzają na płótnie i albo malują ścianę albo wybierają gorszą jakościowo rolete z płótnem. 

 

Przy moim obecnym kinie obraz czasami wydaję się zbyt mały temu taki pomysł na zakup projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...