Skocz do zawartości
  • 0
Paweł Kłoniecki

Obraz nie przechodzi przez kino domowe do telewizora

Pytanie

Dzień Dobry,

Na wstępie posiadam:

TV: Sony KDL-50W685A

Kino Domowe: Pioneer HTP-075

https://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/HTP-075.pdf

Dekoder: Vectra VEC3770CFX

Do tej pory poprzedni dekoder vectra miałem połączony kablem HDMI do amplitunera i z amplitunera kabel HDMI do TV. Po wymianie dekodera na nowy łącząc tak jak poprzednio przechodzi samo AUDIO  bez obrazu..... jeśli połączę dekoder do TV bezpośrednio przez HDMI to wszystko działa.

sprawdziłem kable HDMI i na tych co działa w bezpośrednim połączeniu do TV to nadal nie działa przez kino - problem kabli to nie jest

sprawdziłem czy amplituner obsługuje HDCP i obsługuje HDCP 2.2. Czy jest jakaś nowsza wersja która może obsługiwać dekoder a amplituner nie? Jeśli tak to dziwne ze 6 letni TV obsługuje....

oczywiście połączyłem Dekoder do TV bezpośrednio a Audio po Optyku ale wolałbym żeby wszystko leciało po HDMI.

Proszę o pomoc bo skończyły mi się już pomysły.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musi wychodzić z dekodera sygnał, którego ampli nie "łapie". Może ustaw inne parametry wyświetlania na dekoderze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Musi wychodzić z dekodera sygnał, którego ampli nie "łapie". Może ustaw inne parametry wyświetlania na dekoderze?

Jeśli chodzi o rozdzielczość to zmieniałem, patrzyłem na 1080P i nie działa a na poprzednim dekoderze działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hey prawdopodobnie po dodaniu nowego sprzętu i podłączeniu go do amplitunera musisz skonfigurować wejście HDMI w amplitunerze oraz w TV .

Ustawić musisz kanał zwrotny audio 

HDMI -CEC  .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2019 o 01:21, Zbigniew Emil Choiński napisał:

Hey prawdopodobnie po dodaniu nowego sprzętu i podłączeniu go do amplitunera musisz skonfigurować wejście HDMI w amplitunerze oraz w TV .

Ustawić musisz kanał zwrotny audio 

HDMI -CEC  .

 

Cześć, i w amplitunerze i w TV jest HDMI-CEC wiec to niestety nie to ? 

Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj powyjmowac wszystkie przewody HDMI z amplitunera i z TV  .

Dekoder podłączyć przewodem HDMI do Amplitunera .

Następnie włączamy pierw dekoder potem TV i na końcu amplitunera.

Proszę W TV sprawdź w ustawieniach audio 

czy masz włączoną opcję HDMI ARC  to powinno załatwić sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.05.2019 o 10:11, Paweł Kłoniecki napisał:

oczywiście połączyłem Dekoder do TV bezpośrednio a Audio po Optyku ale wolałbym żeby wszystko leciało po HDMI.

Z jakiś powodów twój dekoder nie "lubi się" z amplitunerem. Jeśli priorytetem jest jeden kabel hdmi, to podłącz dekoder do tv i zadbaj o połączenie HDMI ARC, czyli kanał zwrotny audio (to nie to samo co CEC, czyli sterowanie funkcjami). Pytanie, czy amplituner obsługuje HDMI ARC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tu w sumie nie widze jakiego kolwiek sensu  podlaczania dekodera  do wzmacniacza.  Samo audio  to rozumiem ale po co jeszcze do tego wizja. Przeciez to strata jakosci sygnalu .Najlepiej bezposrednio do Tv , a z tv do wzmacniacza po HDMI bo z tego co widze ten wzmacniacz ma ARC. I wtedy nie bedzie problemow z kablami ani zanikami czegokolwiek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, peyo111 napisał:

Ja tu w sumie nie widze jakiego kolwiek sensu  podlaczania dekodera  do wzmacniacza.  Samo audio  to rozumiem ale po co jeszcze do tego wizja. Przeciez to strata jakosci sygnalu .

Ale że co część bitów amplituner mu po drodze zje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Ale że co część bitów amplituner mu po drodze zje??

Zjesc  to moze nie zje, ale zakloci ich przeplyw, a w konsekwencji pogorszy jakosc sygnalu koncowego. Zasadniczo czym krotsza droga sygnalu od zrodla do odbiornika tym lepiej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, peyo111 napisał:

Zjesc  to moze nie zje, ale zakloci ich przeplyw, a w konsekwencji pogorszy jakosc sygnalu koncowego. Zasadniczo czym krotsza droga sygnalu od zrodla do odbiornika tym lepiej.

Kolego, jedyne co może zobić to wprowadzić opóźnienie, natomiast jeżeli sprzęt nie jest uszkodzony to niczego Ci nie będzie zakłócał czy pogarszał.
To jest cyfrowa transmisja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...