Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2 sam salon + 7m2 połączona kuchnia
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m - 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2,3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost ale siedzący np. na pufie również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, okna balkonowe oraz z góry jedno małe okno dachowe(mieszkanie dwupoziomowe), słońce prosto w okna popołudniami (tylko rolety dzień-noc)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 32 cale:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? satelita, kody cccam najprawdopodobniej:)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? -
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 godzin, głównie popołudniami
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, koszykówka i tenis oraz filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola kilka razy do roku
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? bez znaczenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie chcę 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Witam serdecznie forumowiczów, od dłuższego czasu jestem stałym bywalcem czytając, wnikając i przeglądając forum. Obecnie po zmianie mieszkania ja potrzebuję pomocy, porady. 

Co najważniejsze, jeśli będzie trzeba zapłacę za nowy tv i 5tys ale sami wiecie jak z końcówką remontu, powoli zaczyna brakować na wszystko. Głównie to będzie sport oraz standardowo seriale i filmy. Telewizor będzie wisiał. Mam swoje propozycje i bardzo proszę o Wasze:)

lgb8, philips 803 - choć tu boję czy dość mocne nasłonecznienie nie będzie przeszkadzało i czy sygnał pozwoli wykorzystać możliwości tych oledów

sony 55xf9005, sony 49xg9005, samsung nu8002, samsung qe49q70ra, samsung qe55q60r, samsung qe55q7fna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze wyżej polecono Samsunga QE65Q60RA, i według rtings to bardzo dobry model, ale stwierdziłem że dopytam czy będzie pasował do mojego sposobu użytkowania. Jeżeli jesień to zły moment na zakup TV to jestem w stanie poczekać do czarnego piątku na przeceny.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5 lub 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, okazjonalnie więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost, max 10-20 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bez znaczenia
6. Jak słońce świeci w pokoju ? prostopadle do telewizora, od strony południowo-zachodniej, ale przez rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? tandetny 😛 jakiś ~8letni 40" samsung "w spadku" po właścicielu mieszkania
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca pewnie VA, 65 cali lub więcej, niski input lag, sporo słyszałem o tym, że  przy dużym rozmiarze koniecznie musi mieć 100hz+ ale to zostawię do oceny specjalistom ;), fajnie jakby posiadał perspektywę długoterminowego użytkowania bez awarii
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? planuję chromecasta do strumieniowania filmów z PC/laptopa/telefonu, na pewno będzie podłączany jakiś komputer po HDMI/DP, w przyszłości konsole(bliżej nieokreślone) - komputer całkiem niezły, wyciśnie 100/120FPSów w wielu tytułach na pewno
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? najczęściej 0, czasem 2-3, sporadycznie do 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 60% gry, 35% filmy i seriale, 5% sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? być może, ciężko powiedzieć
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 60%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  po równo
17. Preferencje co do wielkości? minimum 65", im większy tym lepszy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ceny 😛
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000, chyba, że niewiele droższy tv będzie dużo lepszy

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tylko jeżeli jest to konieczne do uzyskania lepszego stosunku cena(z kalibracją)/jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w piątek sony KD-49XG9005 telewizor jak dla mnie super i co z tego jak żona powiedziała co jest kompletna bzdura ze jej stary PANASONIC LCD ma lepszy obraz - ja wiem tylko tyle ze to nazywa się przywiązanie do staroci ze strony mojej żony! Spakowałem tv bo kłótnia jak cholera była oddać nie mogę wiec tylko komuś w dobrej cenie sprzedam. I zrób tu dobrze.

Zdziwiłem się ze tv sony ma tak dużo możliwości - dla mnie szok. Dużo ustawień obrazu, dźwięku i aplikacji - dla mnie to mega skok porównując do 10 letniego panasonica. 

Jezeli ktoś zainteresowany proszę pisać a sprzedam w dobrej cenie soniacza. Szkoda😭🙁 ale wole spokój w domu...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytam już kolejny dzień testy, wpisy na forum i wiem chyba coraz mniej;)

Planuje zmianę TV, ponieważ mam starego 40” LCD Sony i już trochę wstyd coś takiego oglądać;)

Chcialbym wydać do około 5500 zł, i zastanawiam się nad następującymi modelami:

65PUS8303

65XF85

65SM8600

QE65Q60RA

Czytałem bardzo dobra opinie o NU8000 ale nie jest już dostępny, a poza tym koledzy skarżyli się trochę na oglądanie meczów.

Zależy mi w pierwszej kolejności na oglądaniu sportu, następnie PS4 ( w przyszłym roku PS5 jak wyjdzie  ) a następnie Netflix, który z tych modeli byście polecili, czy  może coś innego w podobnej cenie?

z góry dziękuje bardzo za pomoc:)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju - są dwa okna z boku i na wprost tv, ale mam rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor Sony LCD 2009 rok;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - przed wszystkim płynność obrazu,
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora , dekoder i PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - sport, Netflix, dzieci bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie - PS 4. 1h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - tak i tak
17. Preferencje co do wielkości 65cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - szarpanie i nienaturalny ruch obrazu
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2019 o 00:33, Piotr Deska napisał:

Kupiłem w piątek sony KD-49XG9005 telewizor jak dla mnie super i co z tego jak żona powiedziała co jest kompletna bzdura ze jej stary PANASONIC LCD ma lepszy obraz - ja wiem tylko tyle ze to nazywa się przywiązanie do staroci ze strony mojej żony! Spakowałem tv bo kłótnia jak cholera była oddać nie mogę wiec tylko komuś w dobrej cenie sprzedam. I zrób tu dobrze.

Zdziwiłem się ze tv sony ma tak dużo możliwości - dla mnie szok. Dużo ustawień obrazu, dźwięku i aplikacji - dla mnie to mega skok porównując do 10 letniego panasonica. 

Jezeli ktoś zainteresowany proszę pisać a sprzedam w dobrej cenie soniacza. Szkoda😭🙁 ale wole spokój w domu...

Tak konkretnie, to co jej nie pasuje? Czy przypadkiem nie "mleko" jak patrzy lekko pod kątem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zsrr napisał:

Tak konkretnie, to co jej nie pasuje? Czy przypadkiem nie "mleko" jak patrzy lekko pod kątem?

Kolor jasny / biele biją po oczach w trybie żywym czy standard - kalibracja TV powinna rozwiązać te i podobne problemy. Mleka pod kątem nie ma bo patrzymy na wprost ale i tak ma duże pole widzenia ten TV - mi osobiście mega się podoba ten TV i mam nadzieje że żonie wytłumaczy Pan który przyjedzie kalibrować o co chodzi w nowych TV i popdowie ustawienia do codziennego użytkowania. Poza tym problemem chyba u mnie też jest tuner satelitarny pod kartę nc+ ja mam VU+ Solo2 i to nie jest już rewelacyjny tuner - sugestia od wiekszości znawców tematu bym wziął zamienił na oryginalny 4K z nc+ gdyż i tak do końca roku kartę mi zabiorą z uwagi że wycofują luźne niesparowane karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...