Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
52 minuty temu, klaus71 napisał:

Największe firmy współpracują z kim chcą - po prostu mu za to płacą. Dostał kasę - dał nazwisko (jak Neymar za TCL)

tzn.? w czym jest różnica oprócz "obudowy"?

jeśli to jest Spielberg to on wyłączy wszystkie poprawiacze :)

i wtedy - niestety dla Ciebie wygra LG - bo ma mniej agresywny ABL, większą jasność w HDR, a po kalibracji w blind teście na sygnale SDR nie odróżnisz który jest który

W gradacji kolorów. B8 sobie słabo radzi z tym aspektem. Ale idąc twoim tokiem rozumowania po co kupować wyższe modele skoro tańszy ma takie same parametry? Skąd się bierze wyższa cena? Taka osoba jak ty albo ja widzi różnice. Ale bardziej mi chodzi o aspekt masy. Ilu ludzi robi profesjonalne kalibracje? Ja z tego co wiem to mało osób robi kalibrację bo dla nich telewizor ma być jak najlepszy PO WYJĘCIU Z PUDEŁKA. Postaw się w miejscu takiego mniej świadomego klienta który przychodzi do sklepu, bierze ten telewizor i stawia go w domu. On nie wie że paleta barw odbiega od tego co widział reżyser podczas kręcenia sceny. On nie będzie czytał recenzji. On chce postawić ten telewizor i oglądać a nie bawić się w kalibrację, której nikt za darmo nie zrobi. 

@Damian Kolasa to czy najlepszy to już zależy od człowieka. Mi się nie podoba delikatny nalot sepii na tych telewizorach ale to moje zdanie. Ktoś inny będzie lubił coś takiego. Ja nie

Edytowane przez Pulsar_milisekundowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Pulsar_milisekundowy napisał:

W gradacji kolorów. B8 sobie słabo radzi z tym aspektem. Ale idąc twoim tokiem rozumowania po co kupować wyższe modele skoro tańszy ma takie same parametry? Skąd się bierze wyższa cena? Taka osoba jak ty albo ja widzi różnice. Ale bardziej mi chodzi o aspekt masy. Ilu ludzi robi profesjonalne kalibracje? Ja z tego co wiem to mało osób robi kalibrację bo dla nich telewizor ma być jak najlepszy PO WYJĘCIU Z PUDEŁKA. Postaw się w miejscu takiego mniej świadomego klienta który przychodzi do sklepu, bierze ten telewizor i stawia go w domu. On nie wie że paleta barw odbiega od tego co widział reżyser podczas kręcenia sceny. On nie będzie czytał recenzji. On chce postawić ten telewizor i oglądać a nie bawić się w kalibrację, której nikt za darmo nie zrobi. 

ale ja nie piszę że tylko LG jest ok czy najlepszy - osobiście uważam że ma tylko najlepszy stosunek cena/jakość i to chyba głównie/tylko w modelu 55cali

sam bym wolał Panasa lub Sony dla lepszego upłynniania i postprocessingu - kwestia ile mam za to dopłacić, bo odbywa się to też kosztem pewnych parametrów obrazu (np. lepszy ABL w LG) lub gwarancji (sony i chyba panas nie uwzględniają wypaleń)

mam nadzieję że tegoroczne modele LG zamiast wprowadzać wodotryski (np. AI w tv) będzie miał poprawę właśnie w postprocessingu/upłynniaczu

 

a co do kalibracji - jak zaoszczędzisz kilka tysi na tańszym tv to część z tego możesz dać na kalibrację - ta chyba zaczyna się już od 300zł

więc o ile kogoś obchodzi czy widzi to co chciał reżyser to sobie takie coś pewnie i tak będzie chciał zrobić - nawet na panasie - a może zwłaszcza na panasie by "wymaksować experience" :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

ale ja nie piszę że tylko LG jest ok czy najlepszy - osobiście uważam że ma tylko najlepszy stosunek cena/jakość i to chyba głównie/tylko w modelu 55cali

sam bym wolał Panasa lub Sony dla lepszego upłynniania i postprocessingu - kwestia ile mam za to dopłacić, bo odbywa się to też kosztem pewnych parametrów obrazu (np. lepszy ABL w LG) lub gwarancji (sony i chyba panas nie uwzględniają wypaleń)

mam nadzieję że tegoroczne modele LG zamiast wprowadzać wodotryski (np. AI w tv) będzie miał poprawę właśnie w postprocessingu/upłynniaczu

 

a co do kalibracji - jak zaoszczędzisz kilka tysi na tańszym tv to część z tego możesz dać na kalibrację - ta chyba zaczyna się już od 300zł

więc o ile kogoś obchodzi czy widzi to co chciał reżyser to sobie takie coś pewnie i tak będzie chciał zrobić - nawet na panasie

Sony/ Panaś uwzględniają wypalenia ale to musi być jakiś tam % na cm kwadratowy wypalonych pikseli. Zawsze można wziąć rozszerzoną gwarancję i mogą ci wymienić tv na nowy albo przy dopłacie jak napisałeś 300 zł wziąć lepszy telewizor. Zresztą prawda jest taka że masa ludzi nie wie że ich telewizor słabo reprodukuje barwy. Ile sprzedało się nu70 albo 71? Ogromny procent ludzi nawet nie wie że istnieje coś takiego jak profesjonalna kalibracja bo im to nie potrzebne. Ty też przy zakupie samochodu dałeś mu turbo, wyścigowe wyposażenie i klatkę bezpieczeństwa? Bo raczej wątpię. Dla ciebie samochód ma jeździć a jak pójdziesz do jakiegoś tunera to ci powie „Panie jak możesz Pan tym jeździć?” I wtedy wyrzucisz kilkanaście tysięcy by tuner powiedział „No teraz możesz Pan jeździć”? Podobnie z komputerami. Ile osób podkręca swoje procesory/ramy/grafikę? Obracam się w towarzystwie osób które jak nie widzą 60 fps w grze to myślą o samobójstwie ale jakoś nie bardzo biorą się za podkręcanie bo im się nie chce bawić w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pulsar_milisekundowy napisał:

Sony/ Panaś uwzględniają wypalenia ale to musi być jakiś tam % na cm kwadratowy wypalonych pikseli.

na pewno wypalonych? 

jak wypalę logo TVN24 to Sony i Panas wymieniają?

jest gdzieś to zapisane w gwarancji ile tych cm2 musi być wypalonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pulsar_milisekundowy napisał:

Sony/ Panaś uwzględniają wypalenia ale to musi być jakiś tam % na cm kwadratowy wypalonych pikseli. Zawsze można wziąć rozszerzoną gwarancję i mogą ci wymienić tv na nowy albo przy dopłacie jak napisałeś 300 zł wziąć lepszy telewizor. Zresztą prawda jest taka że masa ludzi nie wie że ich telewizor słabo reprodukuje barwy. Ile sprzedało się nu70 albo 71? Ogromny procent ludzi nawet nie wie że istnieje coś takiego jak profesjonalna kalibracja bo im to nie potrzebne. Ty też przy zakupie samochodu dałeś mu turbo, wyścigowe wyposażenie i klatkę bezpieczeństwa? Bo raczej wątpię. Dla ciebie samochód ma jeździć a jak pójdziesz do jakiegoś tunera to ci powie „Panie jak możesz Pan tym jeździć?” I wtedy wyrzucisz kilkanaście tysięcy by tuner powiedział „No teraz możesz Pan jeździć”? Podobnie z komputerami. Ile osób podkręca swoje procesory/ramy/grafikę? Obracam się w towarzystwie osób które jak nie widzą 60 fps w grze to myślą o samobójstwie ale jakoś nie bardzo biorą się za podkręcanie bo im się nie chce bawić w to.

Jeśli nikt nie myśli o kalibracji to co za różnica jaki kupi telewizor.Większość ustawi tryb dynamiczny , super "ostrość" i inne polepszacze  a to , że telewizor będzie z wyższej półki nie będzie miało znaczenia.

 

47 minut temu, Pulsar_milisekundowy napisał:

 

@Damian Kolasa to czy najlepszy to już zależy od człowieka. Mi się nie podoba delikatny nalot sepii na tych telewizorach ale to moje zdanie. Ktoś inny będzie lubił coś takiego. Ja nie

Jaki nalot ? Wszystko zależy od danego egzemplarza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Damian Kolasa napisał:

Jeśli nikt nie myśli o kalibracji to co za różnica jaki kupi telewizor.Większość ustawi tryb dynamiczny , super "ostrość" i inne polepszacze  a to , że telewizor będzie z wyższej półki nie będzie miało znaczenia.

 

Jaki nalot ? Wszystko zależy od danego egzemplarza.

 

Akurat był to FZ800 i na trybie dynamicznym. Chodzi mi o bardzo delikatny nalot sepii przy rogach . Może to akurat wina tego modelu bo najwyższego modelu nie widziałem. 

@klaus71 to słyszałem od promotora Panasonica. Jak w przypadku Sony to nie wiem dokładnie ale podobno nie może być wypalone więcej niż 6-7% pikseli na cm kwadratowy. W instrukcji raczej tego nie będzie bo to jest nie na rękę producentowi. Prędzej osoba która trafiła na wypalony telewizor pójdzie robić aferę w sklepie w którym kupił ten telewizor a nie producentowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pulsar_milisekundowy napisał:

Akurat był to FZ800 i na trybie dynamicznym. Chodzi mi o bardzo delikatny nalot sepii przy rogach . Może to akurat wina tego modelu bo najwyższego modelu nie widziałem. 

FZ800 nie ma nalotu sepii.  Widziałeś go w paskudnym trybie i to może być przyczyną takiego odbioru. Tryb dynamiczny ma się nijak w tym tv  do ustawień zapewniających obraz bliski temu po skalibrowaniu (THX Cinema, Prawdziwe Kino). Po skalibrowaniu kolory w nim to referencja i jest wykorzystywany w studiach filmowych, o czym było wspominane choćby w recenzji i artykułach na HDTVPolska.

Różnice w jakości obrazu między oledami Panasonic, Sony i LG faktycznie są, ale każdy z nich zapewnia bardzo dobry obraz. Przed kupnem testowałem w warunkach domowych FZ800, AF9 i C8. O różnicach w jakości obrazu (dla jednych nieistotnych, dla innych dużych) pisałem trochę na forum, nie będę się powtarzał (jak ktoś chce to znajdzie). ;) Mój wybór padł na FZ800.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Groszek napisał:

FZ800 nie ma nalotu sepii.  Widziałeś go w paskudnym trybie i to może być przyczyną takiego odbioru. Tryb dynamiczny ma się nijak w tym tv  do ustawień zapewniających obraz bliski temu po skalibrowaniu (THX Cinema, Prawdziwe Kino). Po skalibrowaniu kolory w nim to referencja i jest wykorzystywany w studiach filmowych, o czym było wspominane choćby w recenzji i artykułach na HDTVPolska.

Różnice w jakości obrazu między oledami Panasonic, Sony i LG faktycznie są, ale każdy z nich zapewnia bardzo dobry obraz. Przed kupnem testowałem w warunkach domowych FZ800, AF9 i C8. O różnicach w jakości obrazu (dla jednych nieistotnych, dla innych dużych) pisałem trochę na forum, nie będę się powtarzał (jak ktoś chce to znajdzie). ;) Mój wybór padł na FZ800.

 

Ale FZ800 to bardzo dobry telewizor. Jedyne co mi nie pasowało to dźwięk. AF8/9 robi robotę tym acoustic surface i daje naprawdę fajny efekt. Tak gra ciszej od Panasonica ale w Sony głośniki są za matrycą dlatego jest jakby trochę przytłumiony ten dźwięk. I zgodzę się że w nim tryb dynamiczny jest cienki jak 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groszek napisał:

 

Różnice w jakości obrazu między oledami Panasonic, Sony i LG faktycznie są, ale każdy z nich zapewnia bardzo dobry obraz. Przed kupnem testowałem w warunkach domowych FZ800, AF9 i C8. O różnicach w jakości obrazu (dla jednych nieistotnych, dla innych dużych) pisałem trochę na forum, nie będę się powtarzał (jak ktoś chce to znajdzie). ;) Mój wybór padł na FZ800.

 

Wkońcu ktoś kto się orientuje , a nie pisze rzeczy wyssane z palca.FZ800 bardzo dobry wybór jak nie najlepszy , ale co to za różnica czy ktoś kupuje ferrari czy lambo tak czy tak jest to najwyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Damian Kolasa napisał:

Wkońcu ktoś kto się orientuje , a nie pisze rzeczy wyssane z palca.FZ800 bardzo dobry wybór jak nie najlepszy , ale co to za różnica czy ktoś kupuje ferrari czy lambo tak czy tak jest to najwyższa półka.

Powiem ci tak. Jak ja napisałem że tv Panasonica jest wykorzystywany jako referent to nazwałeś to wyssaniem z palca a kto inny napisał to samo to się zgadzasz :) co do tego co wcześniej pisałem. Jak porównujesz jakiś telewizor z innym to na obu puszczasz tryb dynamiczny czy na jednym bardziej kinowy tryb a na drugim dynamiczny? To jest za przeproszeniem d**a a nie porównanie bo porównanie polega na równych szansach dla obu telewizorów. I to ty wepchnąłeś swoje 3 grosze gdzie mówiłem o monitorach studyjnych które nijak się mają do „konsumenckich” produktów bo te monitory muszą działać w każdych warunkach :) już widzę jak jakiś podnóżek reżysera lata z 55 calowym telewizorem by reżyser mógł zobaczyć jak będzie wyglądać ta scena. Post produkcja w przypadku reklam może trwać do 3-4 miesięcy a w przypadku filmów podejrzewam że trwa jeszcze dłużej. Na koniec podeślę zdjęcie FZ800 vs AF8 w trybie dynamicznym i powiedz który to który ;) 

7B7D83D3-FE06-4113-816F-6140E3A0B19B.jpeg

Edit: zdjęcie w trybie HDR 

Edytowane przez Pulsar_milisekundowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Damian Kolasa @Pulsar_milisekundowy

Chłopy nie ma o co kruszyć kopi - to tylko sprzęty. Dzisiaj te jutro inne :)

P.S.

No przecież od razu widać, że AF8 z prawej :) Na lewym pajęczyna jest bardziej naturalna.... ?

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2019 o 13:45, Pulsar_milisekundowy napisał:

W gradacji kolorów. B8 sobie słabo radzi z tym aspektem. Ale idąc twoim tokiem rozumowania po co kupować wyższe modele skoro tańszy ma takie same parametry? Skąd się bierze wyższa cena? Taka osoba jak ty albo ja widzi różnice.

Skończ już pisać te dyrdymały i pokaż dowody na potwierdzenie swoich teorii. W każdym swoim poście piszesz: słyszałem od ..., bawiłem się chwilę w sklepie, czytałem w recenzji na benchmark.pl itp.

To nie są wiarygodne źródła czerpania informacji. Twoje posty wprowadzają tylko i wyłącznie szum informacyjny, bo powtarzasz zasłyszane mity a swoje subiektywne odczucia przedstawiasz jako fakty. Przestań. 

Jeżeli chodzi o porównanie między B8 a W8 to mają dokładnie tą samą matrycę i te same możliwości odwzorowania kolorów, ten sam system operacyjny i te same możliwości konfiguracyjne i kalibracyjne. Procesor w B8 jest trochę gorszy niż w wyższych seriach, pozbawiony niektórych funkcji przetwarzania obrazu, natomiast różnice w finalnie wyświetlonym obrazie są naprawdę niewielkie. Jeżeli chodzi o porównanie C8 i W8 to są dokładnie te same telewizory. Różnią się tylko wyglądem, akcesoriami i ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, Proszę o poradę. Planuję zamienić 50" plazmę Panasonic na coś nowoczesnego w związku z przeprowadzką do nowego domu (W trakcie budowy). Do telewizora chcę dołożyć jakiś porządny soundbar 3.1 albo 5.1 jak ktoś może pomóc doradzić to chętnie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? kuchnia otwarta z salonem ale sama przestrzeń TV to  10 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost (bok jako opcja)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? niewiele słońca z prawej strony,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-P50G30E (plazma viera)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K (koniecznie), HDMI HDR, LAN(opcja),
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? telewizja naziemna, PLEX 4K , Player.PL
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 4K, apple tv, smart tv box + ew. dekoder 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji,
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? gry PS4, SPORT, filmy 4K, seriale 1080p,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? opcja,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  TAK, 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? 55-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska czerń, smugi przy dynamicznym obrazie,
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? <4000-5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  TAK

Edytowane przez lysos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lysos napisał:

Witam, Proszę o poradę. Planuję zamienić 50" plazmę Panasonic na coś nowoczesnego w związku z przeprowadzką do nowego domu (W trakcie budowy). Do telewizora chcę dołożyć jakiś porządny soundbar 3.1 albo 5.1 jak ktoś może pomóc doradzić to chętnie.

LG 55C8 lub Sony 55XF9005., ale najlepiej wymień tv jak sie już wprowadzisz bo najlepszy moment na zakup tych dwóch modeli już minął.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak kolega wyżej proszę o pomoc w wyborze telewizora. Na oku mam 3 modele, z czego ten największy raczej odpada ze względu na gabaryty, ale kusi za to technologią. Najchętniej kupiłbym jakiś bardzo dobry telewizor w wielkości 43', ale już kiedyś założyłem post i wiem, że nie ma szans dostać czegoś super z najnowszymi nowinkami technologicznymi z branży w tym rozmiarze. Tak więc mój wybór skierował się na:
 

- SONY 49XG9005

- SAMSUNG GQ49Q70RGT

- LG OLED55C97LA

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Mały pokój, 22m2. 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć. 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku lub za telewizorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-43FXW754 - w drugim mieszkaniu. W obecnym potrzebuję właśnie nowego sprzętu.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED (byłoby cudownie), 4K, HDMI (najlepiej 2.1 by nie wymieniać za chwilę tv, np pod konsole nowej generacji), HDR (najnowsze), stabilny system, porządne nagłośnienie. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K - Netflix itd, konsola, laptop. HD, SD - Horizon Go oraz telewizja naziemna, cyfrowa (Niemcy).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 PRO, czasem gamingowy laptop, być może Chromecast Ultra.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-5.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dużo meczy, sportu, seriale i filmy na platformach Netflix i HBO GO, czasem klipy z YT. Moją podstawą będzie oglądanie wielu programów (głównie meczy i filmów) poprzez aplikację UPC - Horizon Go. Do tej pory aplikacja została udostępniona tylko na Android TV (przewaga Sony), ale w najbliższej przyszłości ma pojawić się na resztę systemów.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, koło 50%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W zależności od zmiany. W sumie w obie pory dnia.
17. Preferencje co do wielkości? 43'(?) - 55'.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zawieszający się system, słaby interfejs, brak aplikacji.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-6500.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  Być może.

 

P.S.

Do mojego obecnego Panasonica zakupiłem także Chromecast Ultra. Jednak koniec końców tak naprawdę zastanawiam się do czego ma mi on służyć skoro większość aplikacji jak Netflix, YouTube itp (brakuje tylko HBO GO) można pobrać ze sklepu lub już były zainstalowane. Do czego tak naprawdę ma to służyć? Jeśli ma mi się nie przydać to wolę go odsprzedać.

Edytowane przez Karol Mzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ja też Ja też !

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Nie zdecydowałem
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na telewizor ... ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Toshibe ... ale nie pamiętam modelu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wi-Fi ... na Oled mnie nie stać ;)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Raspberry, Xbox i Tuner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale i sport
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Koło 2 godzin miesięcznie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudnie
17. Preferencje co do wielkości? 50 - 65'.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne włączanie
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  Jeśli będzie taka potrzeba

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol Mzr Skoro mieszkasz w Niemczech to tylko LG 55C97LA - oled w porównaniu do zarobków są tam za śmieszne pieniądze także nie ma sie nad czym zastanawiać.

@lakime W twoim przypadku polecam Samsunga QE65Q60R - solidny i uniwersalny telewizor klasy średniej za przyzwoite pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94

Tak, najchętniej bym go kupił, ale jak wspominałem nie mam na niego wystarczająco miejsca i ciężko byłoby je zorganizować jakkolwiek to brzmi. Dlatego główny dylemat jest między podanymi modelami Sony i Samsunga. Który z tych dwóch jest lepszy, który bardziej odpowiedni dla mnie? Czy QLED robi jakąś przewagę w stosunku do Sony?

Edytowane przez Karol Mzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Karol Mzr napisał:

@Waldo94

Tak, najchętniej bym go kupił, ale jak wspominałem nie mam na niego wystarczająco miejsca i ciężko byłoby je zorganizować jakkolwiek to brzmi. Dlatego główny dylemat jest między podanymi modelami Sony i Samsunga. Który z tych dwóch jest lepszy, który bardziej odpowiedni dla mnie? Czy QLED robi jakąś przewagę w stosunku do Sony?

Są zbliżone ale wg mnie Sony powinien wypaść lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również poproszę o pomoc przy wyborze nowego TV😀

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5 - 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2,4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony TV, ale mam rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 55PUS6561/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Na pewno HDMI -  4 sztuki
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, Netflix, Dekoder z Vectry
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBOX ONE, Dekoder Vectry, Soundar LG, Laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sporty i seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 2, 3h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo
17. Preferencje co do wielkości? nie wiem czy w tym budżecie znajdzie się coś w rozmiarze 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Obecny czasami potrafi się zasiewić i mam wrażenie że takie ciemne cienie się pojawiły.
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł. w tej kwocie chciałbym się zmieścić, ale wiadomo jeśli będzie coś wartego zakupu to zapłacę 4200zł., czy 4300zł.😛

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie koniecznie.

 

Moje typy to:

1. LG 65SK8000PLB

2. Samsung UE65MU7002TXXH

3. Sony KD-60XF8305 (wiem 60')

4. LG 70UK6500

Czy np. nie lepiej pozostać w rozmiarze 55' a kupić coś lepszego w tej kasie? Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Z obecnego Philipsa średnio jestem zadowolony dlatego tym razem chciałbym dokonać lepszego wyboru z waszą pomocą rzecz jasna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mariusz Królak napisał:

Czy np. nie lepiej pozostać w rozmiarze 55' a kupić coś lepszego w tej kasie? Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Z obecnego Philipsa średnio jestem zadowolony dlatego tym razem chciałbym dokonać lepszego wyboru z waszą pomocą rzecz jasna.

 

Bez sensu. za 4 tysiące nie dostaniesz dobrego 65-calowca. Zwiększ budżet to 6-7 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo sensowny wybór ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...