Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 2 problemy.

1. Po przeprowadzce do domu jest problem z poprawnym działaniem modułu CI 0 sygnały 0 jakości. Podłączając zewnętrzny dekoder wszystko działa. Na kablu przed tv wszystko okej. Podłączając do tv nic.... Dodatkowo nawet nie można wyszukać kanałów które powinny być dostępne. Restart do fabrycznych nic nie dał Dalej to samo. Nie wiem czy upalił się wtyk satelitarny czy co...

2. Od 3 dni świruje głośność telewizora. Oglądam netflixa i nagle bum wywali mi głośność 2 razy mocniej i zaraz wraca do poprzedniego. Dzieje się to nie regularnie. Radio internetowe z tv tak samo działa. Pierwsze co to wyjąłem baterie z pilota bo myślałem, że pilot ale dalej to samo. Ustawienia fabryczne i dalej to samo. Aktualizacji systemu brak.....

Zgłaszać na gwarancje? Zostały 3 tygodnie do końca gwarancji i chyba tak zrobię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tv zabrane :D

Serwisant sam sie zdziwil ze niema ani sygnalu ani jakosci.... Jak wszedl w menu serwisowe to na rubryce EARC i Temp zamiast 00000 wszystkie miały cyferki.

Jak bedzie cos wiadomo dam znac jaki finał tej sprawy.

Aha oficjalnie serwisant mi powiedział ze TV Sony nie lubią sie z MODUŁAMI CI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili plyte glowna i problem dalej z sygnalem satelitarnym jest 0 0....

Serwisant juz sam nie wie co moze byc nie tak.

Biore jutro dekoder satelitarny na pokazanie serwisantom ze to dziala przez dekoder i hdmi i niech robia cos z tym....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia tunera i wybierz pojedynczy main. Może jest ustawiony na 2 main i sub. Kabel antenowy daj do złącza main 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak zrobione. Przy konfiguracji tak jest i dalej sygnal 0 i jakosc 0. Gdzie to nie powinno byc zalezne z nawet modulem CI

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naziemna ci wyszukuje? Sprawdź czy dla nowej płyty głównej masz najnowszy soft

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest najnowszy a naziemnej anteny nie mam wiec nie sprawdze. Niby wyczytalem ze po aktualizacjach siadaja zasiegi.... Nie wiem juz co moze byc nie tak...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym modułu na dekoder nie wymienił. Wziąłbym jakiś na e2 z czasem Sony sprawi soft. Teraz nowy soft w ultrabox 4K wzbudza bardzo mieszane reakcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mikoko napisał:

Ja bym modułu na dekoder nie wymienił. Wziąłbym jakiś na e2 z czasem Sony sprawi soft. Teraz nowy soft w ultrabox 4K wzbudza bardzo mieszane reakcje. 

No się bierze sprawdzony vu a nie jakieś wynalazki 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam vu+ duo 4K SE i za nic w świecie nie oddam modułu. Inwestycja raz i teraz mam gdzieś  zmiany softu w ultraboxie 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mam zrobic jak mi serwisant mowi ze niemaja pomyslu ?

To nie wina modulu a tv no chyba ze nie wiem co antena jest zla ? Bez sensu na dekoderze dziala na tv nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie musi wiedzieć ze masz dekoder. Walcz o wymianę tv. Mów mam moduł i tv jest do tego przeznaczony. Tv nie spełnia podstawowego zadania oglądania tv 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonil serwisant. Miałem przywrócić ustawienia fabryczne bo kiedyś sie spotkali z tym, że tak było.

Efekt :

286152715_764840211205920_7021160415228268639_n.jpg

EDIT: Nawet nie moge stroic recznie kanalow satelitarnych bo ta opcja jest wylaczona.... Cyfrowe i analogowe tak..... Bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w niedziele bo bede mial wtedy z kim sciagne tv zaniose blizej wejscia na poddasze i puszcze innym kablem antenowym omijajac gniazdo.... Moze cos w gniezdzie jest spier.... Kij wie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie to płyta nie jest sprawna. Gdzieś obiło mi się o oczy ze w tym modelu lubiły padać płyty główne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa płyta i już padaka ? Zobaczymy co będzie jak podłącze na krótko. Lecz było by mega dziwne jak by tuner działał na gniazdku normalnie a tv gryzło sie na gnieździe.... :D

Chociaż to Sony to wszystko jest możliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bez modułu znajduje sygnał satelitarny? Można wyszukać kanały?

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...