Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, mikoko napisał:

Wgrałem 6.4770 

Czy jest wyrażna różnica w jakości obrazu,bo czytałem,że inżynierowie sony wyjątkowo dopracowali soft do XH?

Jakby co,odpukać ,jak jest po wgraniu takiego softu z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, feroman said:

Jak to jest z tym softem,bo się pogubiłem?

Poprawcie mnie jeśli,żle zrozumiałem.

6.4758-ulepszony soft do G,niestety raczej tylko kosmetyka np.nowe menu,stare problemy pozostły,np motionflow.

4.6770-soft tylko wyłacznie do H,który pólki co, można bez problemu wgrać do G,gdzie ulepszone zostało wszystko np. motionflow i wygaszanie strefowe.

 

 

 

6.4758 - u mnie wygaszanie działa bardzo dobrze, nie widzę świecenia w żadnych materiałach, białe napisy nie powodują świecenia. Z ruchu również jestem zadowolony,  wydaje mi się ze ten element również jest już z H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jak ida napisy i widac takie fajne smugi pod nimi to aktualizacja na xh to zniweluje? Czy jak wgram do xh to gwarancje trace czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć ze nie będzie dosłała moduł cam i skanowanie satelit. Jak ktoś używa zewnetrznego dekodera bez znaczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Supportu  SONY otrzymałem taką oto odpowiedź dotycząca softu dla XG od XH.

 

przekazuję tutaj stanowisko naszego Supportu:

------------

Jako producent zalecamy korzystanie jedynie z dedykowanego oprogramowania dla danego modelu. Aktualizacja/wygranie innego oprogramowania niż przez nas zalecane, może skutkować nieprawidłowym działaniem telewizora, lub też anulowaniem gwarancji.
-------------

Przykro mi, że nie jest to odpowiedź, na którą liczyłeś, ale wygląda na to, że bezpieczniej będzie trzymać się oprogramowania dedykowanego Twojemu modelowi....
pozdrawiam serdecznie, Agnieszka_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem taką wiadomość.

Bo znowu mi wyłączyło wifi i po lekkim restarcie ustawień fabrycznych 10 sek power nagle się uleczyło wifi....

Do tego znalazłem błąd. Jak wyłączę tv i włączę od razu to niekiedy właśnie bardzo długo się odpala z tymi kuleczkami kręcącymi.

Treść maila:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do zgłoszenia, bardzo proszę o przesłanie zdjęć dowodu zakupu telewizora, a także pełnych danych teleadresowych, celem zorganizowania usługi serwisowej.

Plik powinien być w formacie .jpg lub .pdf i wielkości nie większej niż 5 MB.

 

 Zobaczymy co będzie po wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skutkować, czyli może nie musi. Mam chyba ze dwa miesiące soft xh na tv xg. To była dobra decyzja.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeskanuj sobie satelite i zobaczy czy w ogóle widzi ci kanały :)

obawiam się że nie działa. Ja zgłosiłem do serwisu. Nie chce by w półrocznym TV coś nie działało 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie serwisant do mnie. Pogadam z nim na temat softu na xh. Najczesciej serwisanci t normalni ludzie i mozna z nimi pogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum czytałem ze produkcja XG od 05/2020 mająca fabryczny soft 6.4758 może mieć płyty główne od serii XH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XG z 06.2020 i miałem duży problem z motionflow,ciągle bolały mnie oczy ,bo oglądam tylko sport,problem dopiero ustąpił po wgraniu softu 6.4770 .

Ten soft to majstersztyk inżynierów Sony,mój tv przeistoczył się ze średniaka, w klase premium,kolory,jaka czerń, aż wbija w fotel ,płynność perfekcyjna,obraz ostrzy jak żyleta -ho ho

jestem pod wrażeniem..😀

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

djzwierzak

Jak przyjedzie serwisant do mnie. Pogadam z nim na temat softu na xh. Najczesciej serwisanci t normalni ludzie i mozna z nimi pogadac.

No to czekam na relację na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, feroman napisał:

Mam XG z 06.2020 i miałem duży problem z motionflow,ciągle bolały mnie oczy ,bo oglądam tylko sport,problem dopiero ustąpił po wgraniu softu 6.4770 .

Ten soft to majstersztyk inżynierów Sony,mój tv przeistoczył się ze średniaka, w klase premium,kolory,jaka czerń, aż wbija w fotel ,płynność perfekcyjna,obraz ostrzy jak żyleta -ho ho

jestem pod wrażeniem..😀

 

 

Działa ci skanowanie satelity?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mikoko napisał:

Działa ci skanowanie satelity?

Mam tylko tv naziemną.

Chciałbym podziękować bo dzięki Tobie się odważyłem.

XG od 05.2020 jest dokładnie taki sam w środku jak XH, oprócz głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mariobull napisał:

Matrycę ma z warstwą poszerzającą kąty widzenia?

XG miał warstwę od modelu 75 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu jest "dwa razy większy" ;D Osobiście mając konkretną kwotę do wydania, brałbym niższy model ale większy. W szczególności do konsoli ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie, bo widzę że ceny podobne są jeśli chodzi o model KD-65XG9505 lub KD-65XH9096, który wybrać? Nie nastawiam się że PS5 będzie działało 120 klatkach przy 4K :) Zresztą 60 w zupełności do płynnego grania wystarcza i już miałem kupować XH90, ale czytam forum i już zgłupiałem i niby brać zeszłoroczny model. Jeśli ktoś by coś doradził bym bym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałbym XH. A między innymi dlatego ze np wspiera już zabezpieczenie ECP stosowane za chwile przez c+ przy używaniu modułu CI+. Ja przy XG musiałem zrezygnować z modułu i wrócić do dekodera 😤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...