Skocz do zawartości
Przemysław Malinowski

Poszukuję ok. 55 cali za 3-4 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zbliżają się 60. urodziny taty, więc tej okazji chcemy kupić mu nowy telewizor, bo wysłużony Sharp odstaje jakością od obecnych modeli. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Większość czasu 2, czasem 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ewentualnie małe kąty
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na początku stać, ale możliwe, że będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? W zależności od wybrania miejsca, będzie świeciło po jednej ze stron
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sharp aquos (konkretnego modelu nie znam) 46 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dla samych rodziców nie potrzebne są bajery, dla nas fajnie by było gdyby można było odpalić np netflixa, ale nie jest to warunek 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Obecnie HD (Cyfrowy Polsat), w przyszłości pewnie 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder CP, komputer, czasami PS4 i Mi Box
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Obecny potrafi pracować nawet 10h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Rodzice pewnie nie mają preferencji, ja osobiście wolę matowe
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Programy informacyjne + kanały filmowe (HBO, Cinemax itp)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie będzie to priorytetem dla rodziców, ale fajnie gdyby była taka możliwość
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? To już tylko dla mnie, element ten jest nieistotny przy wyborze sprzętu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Obecny telewizor ma 46 cali, nowy moim zdaniem powinien mieć koło 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? --
19. Preferencje co do marki? --
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie jest potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok 3-4 tys. złotych
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie


Do tej pory rzucił mi się jeden z popularniejszych modeli na rynku (tak mi się wydaje) Samsung UE55NU8042T. Liczę, że pomożecie mi wybrać odpowiedni sprzęt. Na zakup telewizora mam nieco ponad miesiąc. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemysław Malinowski napisał:

Do tej pory rzucił mi się jeden z popularniejszych modeli na rynku (tak mi się wydaje) Samsung UE55NU8042T.

No to raczej tego, Za miesiąc powinien być tańszy o jakieś 200zł w stosunku do obecnej ceny, gdyż w kwietniu wchodzą nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z takimi wymaganiami to możesz spokojnie kupić coś tańszego. Jak już wypisałeś Samsunga to może to być seria 7000... będzie jeszcze taniej a do tych źródeł co masz to obraz będzie taki sam... System itd. jest taki sam w obu tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...