Skocz do zawartości
koti74

Sony XF9005 65" - Już prawie pociągnąłem za spust ale...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim!

Czy to prawda, że w modelu SONY-KD XF9005 ciągle wiesza się system Android? Jedni mówią, że tak a inni, że nie...

Czy w Waszej ocenie warto zainwestować w ten konkretny model. Tym bardziej, że w nowym modelu XG z 2019 nie ma znaczących różnic...

Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Edytowane przez PAM2019
błędy w tekście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odstęp od 71 cm (za tv) do 112,5 cm (przód).

Głębokość około 31 cm. Mierzone prostopadle do matrycy ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
Odstęp od 71 cm (za tv) do 112,5 cm (przód).
Głębokość około 31 cm. Mierzone prostopadle do matrycy ekranu.
Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Pytanie co do SONY-KD XF9005 - co sądzicie, jakie uwagi przy porównaniu go do QLED QE65Q80RAT? Pojawiają się promocje, ale różnica ok 2 tysiące. Czy jeśli znalazłbym kasę, to co więcej otrzymamy w QE65Q80RAT ?  Tylko kąt? 

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ten reflex w tym porównaniu wychodzi lepiej dla Q8 -dzięki za stronkę. Pilot w w Sony rozbudowany, a w Q8 jakiś ubogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do posiadaczy xf9005. Czy to prawda że odtwarzając filmy z sieci w 4k bez przerwy się tną, pomimo szybkiego łącza?? Obecnie stoję przed wyborem tv, po przeczytaniu wielu testów, mój wybór padł na Sony xf9005. Wczoraj na dwóch forach przeczytałem o tym problemie i teraz mam wątpliwości. Pomóżcie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby ten reflex w tym porównaniu wychodzi lepiej dla Q8 -dzięki za stronkę. Pilot w w Sony rozbudowany, a w Q8 jakiś ubogi...

Twój przedmówca wrzucił porównanie q80 do sony xg950, a nie do xf9005, który niestety ma pilot starszej generacji.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Michał80 napisał:

Witam. Mam pytanie do posiadaczy xf9005. Czy to prawda że odtwarzając filmy z sieci w 4k bez przerwy się tną, pomimo szybkiego łącza?? Obecnie stoję przed wyborem tv, po przeczytaniu wielu testów, mój wybór padł na Sony xf9005. Wczoraj na dwóch forach przeczytałem o tym problemie i teraz mam wątpliwości. Pomóżcie 😀

Bywa że tnie się youtube w 4K przy 60fps. Ale  30 fps i tym bardziej 24fps (filmy) w 4K działają bez problemu. Z dysku nic się nie tnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Domelo20 napisał:


Twój przedmówca wrzucił porównanie q80 do sony xg950, a nie do xf9005, który niestety ma pilot starszej generacji.

Napisane Tablet Z.
 

Hmmm, czyli Q80 w rajtingu wychodzi lepiej niż xg950 ??  8.4-8.7 dla Q80...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, czyli Q80 w rajtingu wychodzi lepiej niż xg950 ??  8.4-8.7 dla Q80...

No na to wygląda. Natomiast model o który pytałeś tzn. xf9005 obrazowo jest bardzo podobny do xg950, tyle, że w XG poprawili wydajność androida no i jest ten nowy pilot. Minus względem xf jest taki, że trochę popsuli uplynniacz co jest opisane w teście xg950 tutaj na forum.

Napisane G Six.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adaxis napisał:

Hmmm, czyli Q80 w rajtingu wychodzi lepiej niż xg950 ??  8.4-8.7 dla Q80...

Nie parz na tak skrupulatnie na punkciki, tym bardziej w przypadku tak małej różnicy. Do czego głównie potrzebujesz ten TV?

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Tomek398 napisał:

Nie parz na tak skrupulatnie na punkciki, tym bardziej w przypadku tak małej różnicy. Do czego głównie potrzebujesz ten TV?

Tomek398 - ja zrezygnowałem świadomie z OLED C8, bo u mnie w tle chodzi TV na programach informacyjnych, muzyce z ramkami, filmy z napisami i poza tym mam w salonie kilka okien -b. jasno. Dodatkowo będzie na ścianie i dla nas ważny jest kąt (zerkanie od stołu czy z kuchni). Stąd kierunek na QLED, ale ponoć Q6 b słaby, więc wchodzę w Q8 -rozszerzając budżet z 5 tys...  Mogę wydać więcej, ale jeżeli rzeczywiście warto?

I w ten sposób dotarłem do Sony XF9005, ale on ma problem z kątem, większy reflex, losowe problemy z cloudingiem (brak rekalmacji) -   https://hdtvpolska.com/forum/topic/50258-jaki-tv-4k-wybrać-oledqled-65-cali  -moje preferencje.

Ponadto na rejtingu https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q80r/585/807   widać jednak sporą różnicę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony x900F i jestem bardzo zadowolony, ale kąty ma bardzo słabe. Jeżeli zależy ci na kątek to bierz TV z wide viewing angle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że  +2 tys i czy rzeczywiście Q80 będzie OK? Bo inni proponują Q85, ale tym tokiem myslenia to wejdziemy na pułap 20 tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Q80 to dobry TV. Nie jest idealny, ale powinieneś być zadowolony. Ja stałem przed wyborem między 55 x95 i 65 x900f i wziąłem ten większy i po stokroć nie żałuję. Nic nie zastąpi dużego ekranu jeżeli chodzi o filmy 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adaxis napisał:

Tylko że  +2 tys i czy rzeczywiście Q80 będzie OK? Bo inni proponują Q85, ale tym tokiem myslenia to wejdziemy na pułap 20 tys :)

Tak na prawdę realna różnica w cenie między q80 a q85 nie jest duża, dodatkowo można ładnie cenę wytargować w salonie Samsunga czy np Media Markt. W Black Friday będzie jeszcze ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Q85 to Q80 + box connecta - tak powiedzieli w salonie,a ja z kablami nie mam problemów, a raczej dodatkowa skrzynka przeszkodzi -każdy myśli po swojemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Adaxis napisał:

Do posiadaczy -jak z tym androidem w XF9005? Tnie? Bo w XG go ponoć poprawili ...

Jak wyłączysz głosową obsługę za pomocą pilota to wszystko jest okej , nadal jest to android i np do takiego WebOS od LG mu sporo brakuje pod względem płynności   . Na dzień dzisiejszy jednak zastanowiłbym się nad serią XG będzie chodził jeszcze lepiej i ma kilka  ciekawych usprawnień . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2019 o 12:36, Adaxis napisał:

Do posiadaczy -jak z tym androidem w XF9005? Tnie? Bo w XG go ponoć poprawili ...

Polecam udać się do jakiegoś elektromarketu i pobawić się troszkę obydwoma telewizorami. Będziesz mógł przekonać się na własnej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Jak wyłączysz głosową obsługę za pomocą pilota to wszystko jest okej , nadal jest to android i np do takiego WebOS od LG mu sporo brakuje pod względem płynności   . Na dzień dzisiejszy jednak zastanowiłbym się nad serią XG będzie chodził jeszcze lepiej i ma kilka  ciekawych usprawnień . 

Usprawnień i pogorszeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2019 o 11:36, Adaxis napisał:

Do posiadaczy -jak z tym androidem w XF9005? Tnie? Bo w XG go ponoć poprawili ...

Wszystko jest wyjaśnione w szczegółach w wątku poświęconym temu modelowi: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42630-sony-xf90-test-nast%C4%99pcy-xe93xe90-na-2018-rok-kd-55xf9005-z-dolby-vision/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek398 -dzięki wielkie za dokładną recenzję, szkoda że wcześniej nie znalazłem tego wątku, bo już się na niego zdecydowałem :)   W wielu miejscach piszą "nieprzyszłościowy" -czy wg Ciebie tak? Zawiera mniej pamięci niż XG95, itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. W moim budżecie (kilka miesięcy temu) stanąłem przed wyborem tzn. czy 65 cali x900f czy 55 cali x95g. Oglądam dużo filmów i dla mnie wielkość ekranu jest prawie najważniejsza dlatego bez wahania wybrałem 65 x900f. Niczym nie zastąpisz większego ekranu (przy danej odległości) natomiast sposobów na szybszy android jest całkiem sporo, począwszy od wyłączenia pewnych usług a skończywszy na dokupieniu NVidia Shield. Ja swojej decyzji w ogóle nie żałuje mając świadomość ograniczeń sprzętowych x900f. Tym bardziej że ja w praktyce używam tylko 3 apek tzn. Youtube, Netflix, Kodi (czasami TVP VOD). Wszystkie one chodzą bardzo dobrze z wyjątkiem Youtube przy 60fps i 4K, ale nie wykluczone że w ograniczeniem jest tutaj moja sieć Wi-Fi ponieważ aplikacja  youtube na moim odtwarzaczu bluray również ma problemy z 4K przy 60fps. 

To prawda że x95G ma lepszy hardware do Androida tzn. procesor jest szybszy, ale jeżeli chodzi o ilość RAM to z tego co wiem do dołożyli raptem 0.5GB więc tutaj różnica jest znikoma jeżeli chodzi o 'przyszłościowość' 

Pod względem obrazu 900f i x95g praktycznie nie różnią się wcale. W tej cenie oba zapewniają bardzo dobry, naturalny obraz oraz mnóstwo ustawień. Wątpię że ktokolwiek będzie wstanie odróżnić obraz na obu tych TV po dobrej kalibracji. 

Podsumowując: jeżeli stać cię na x95g to bierz x95g, ale jeżeli z jakiś tam względów musisz rozważyć zakup x900f to nie obawiaj się zakupu. To bardzo dobry TV tylko Android działa wolniej niż na X95G. Ale dalej to ten sam system. 

Zastanów się też ile wejść HDMI 4K/60Hz potrzebujesz. X95G ma ich więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...