Skocz do zawartości
koti74

Sony XF9005 65" - Już prawie pociągnąłem za spust ale...

Rekomendowane odpowiedzi

Spędziłem 2 tygodnie na researchu, założyłem thread tutaj: https://www.avforums.com/threads/which-65-tv-to-get-for-under-1600-euro.2214472/
ale teraz chciałem poradzić się też naszych rodzimych ekspertów. Przesiadam się z plazmy 720p Pioneer 436xde (43 cale) która jest cały czas rewelacyjna (dałem za nią jakieś chore pieniądze 12 lat temu) ale stała się za mała oraz 720p już mi nie wystarcza. Początkowo byłem zdecydowany na Samsunga NU8000 65" ale po spędzeniu wielu godzin na czytaniu co w trawie piszczy w nowoczesnych technologiach TV zdecydowałem się na sporo droższego Sony XF9005 65" ze względu na FALD. Bawiłem się oboma telewizorami w sklepie, wydaje mi się że jestem w stanie przeżyć lagujący Android w Sony w stosunku do płynnego i szybkiego Tizena w Samsungu na rzecz Full Array Local Dimming w Sony. Nogi w Soniaku też są mniej atrakcyjne niż ta minimalistyczna podstawka w Samsungu ale nie ma dla mnie dramatu więc pal sześć. Zanim zdecyduję się i wydam kasę chciałbym się poradzić jakie macie opinie - Samsunga NU8000 65" mogę mieć za 4800 pln, Sony XF9005 za 6588 pln plus 200 pln dostawa do domu i kalibracja w domu. Pytanie czy FALD w Sony jest wart dodatkowych 2K pln?
Jeśli chodzi o OLED'y które oczywiście też wybadałem to w moim przypadku odpadają...żona potrafi zapauzować "Na Wspólnej" na 3 godziny i iść na zakupy albo zapauzować coś i zasnąć...do tego oboje lubimy pracować na telewizorze w MS Office więc boje się, że będzie ten samo problem (albo i gorszy) co w plaźmie i szczerze mówiąc mam już dosyć ryzyka wypalania, wolę mieć święty spokój. Jeszcze pozostaje kwestia wilekości telewizora, optymalnie by było dla nas 70", 75" oboje stwierdziliśmy że za wielki więc pozostaje 65" ale kurcze 70" było by fajniej...tylko że nie ma ani Samsunga ani Sony w opcji 70". Jestem na 99% zdeydowany na Sony XF9005 65" ale że zmieniam telewizor raz na 12 lat to chciałem jeszcze zasięgnąć porady/wysłuchać opinii - góry dzięki za input.

(Wcieło mi mój login sprzed 12 czy 13 lat tutaj, być może zniknął gdzieś podczas migracji danych na nowy serwer albo coś...w każdym razie byłem tutaj 12 lat temu jako "Koti" i wrzucałem zdjęcia mojego minimalistycznego setupu z Pionierem zawieszonym na ścianie z piaskowca i 5.1 Wharfedale RS10. 

Edytowane przez koti74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie "co wybrać" :)

Dzisiaj byłem w euro agd. Ja osobiście zastanawiam się nad Samsung QLED QE55Q7FNA albo Samsung UE55NU8072 (czyli 8000 bo to jest samo). A sprzedawca do mnie że jak chcę wydać 5000 zł to poleca co innego i właśnie Sony Sony KD-55XF9005 albo LG LG OLED55B8PLA

Ja wybieram 55 cali, większy nie wejdzie. Mnie interesuje najbardziej żeby odczytywał filmy bluray (m2ts plik) oraz dvd (czyli pliki vob). 

Podłączyłem dysk zewnętrzny z katalogami filmów w tym formacie i efekt taki:

1. 8072 - sprawdziłem wczoraj w auchan bo jest promocja za 3150 zł. Obraz na calym ekranie zero problemów zarówno na bluray jak i dvd

2. 8072 - ten same pliki albo w euro i tutaj mały kwas. Pliki bluray pięknie na całym ekranie, zaś dvd zamiast na cały ekran to robi obraz "kwadradowy" i po lewej oraz prawej stronie 15 cm czarna ramka. Sprzedawca kombinował żeby w ustawieniach obrazu zmienić na 16:9 albo auto - efektów brak. Dodam że ten sam plik w auchan działał pięknie.

3. więc podłączamy pod Sony i się zaczęły schody....nie pokazuje folderu z plikami wszystkimi tylko jakieś wybiórcze. Trzeba sobie wgrać jakąś aplikacje przysłowiowy menadżer plików, to wtedy może będzie to widoczne wszystko co jest na dysku. Uruchomił z bólem film w jakości bluray...ale już w tej aplikacji żeby zmienić język z ang na polski - zapomnij. Oczywiście mowa jest że jak się skonfiguruje pod siebie wszystko to chodzi pięknie...ale skąd ja mam wiedzieć co wgrać na tego androida żeby dobrze chodziło. Jak spytałem czy są problemy z czasem androidem - czyt. płynnością. odpowiedź była że wszystko dobrze chodziło....

4. lg - już nawet się nie podpinałem ale sprawdziłem w opisie ze dvd nie czyta więc znów bym musiał jakieś szpagaty robić. A dwa jak spytałem o wypalanie to odpowiedź uzyskałem że w modelach z 2017 mogły się zdarzać...ale w modelach z 2018 już wszystko jest pięknie i trzeba tv wyłączać z pilota a nie od razu power na tv. 

Ja osobiście oledy sobie odpuszczam, zbyt świeży produkt więc mogą być jakieś problemy z tymi matrycami. 

Sony załamał mnie podejściem obsługi. 

Ale Samsung też mnie zmartwił czemu na tym samym modelu ten sam plik w jednym sklepie pięknie sam automatycznie rozciągnął a w drugim nie??? Pomoc czat samsunga nie pomogła mi w tym problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dopłacić i trochę poczekać, to chyba bym się rozejrzał za nowymi Sony z technologią X-Wide Angle. Nie wiem, jak to działa i w których będzie modelach, ale kąty w XF90 są strasznie irytujące po przesiadce z plazmy. Jeśli XWA działa, to będzie Cię irytować tylko blooming :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2019 o 12:08, dominikzw napisał:

Witaj w klubie "co wybrać" :)

Dzisiaj byłem w euro agd. Ja osobiście zastanawiam się nad Samsung QLED QE55Q7FNA albo Samsung UE55NU8072 (czyli 8000 bo to jest samo). A sprzedawca do mnie że jak chcę wydać 5000 zł to poleca co innego i właśnie Sony Sony KD-55XF9005 albo LG LG OLED55B8PLA

Ja wybieram 55 cali, większy nie wejdzie. Mnie interesuje najbardziej żeby odczytywał filmy bluray (m2ts plik) oraz dvd (czyli pliki vob). 

Podłączyłem dysk zewnętrzny z katalogami filmów w tym formacie i efekt taki:

1. 8072 - sprawdziłem wczoraj w auchan bo jest promocja za 3150 zł. Obraz na calym ekranie zero problemów zarówno na bluray jak i dvd

2. 8072 - ten same pliki albo w euro i tutaj mały kwas. Pliki bluray pięknie na całym ekranie, zaś dvd zamiast na cały ekran to robi obraz "kwadradowy" i po lewej oraz prawej stronie 15 cm czarna ramka. Sprzedawca kombinował żeby w ustawieniach obrazu zmienić na 16:9 albo auto - efektów brak. Dodam że ten sam plik w auchan działał pięknie.

3. więc podłączamy pod Sony i się zaczęły schody....nie pokazuje folderu z plikami wszystkimi tylko jakieś wybiórcze. Trzeba sobie wgrać jakąś aplikacje przysłowiowy menadżer plików, to wtedy może będzie to widoczne wszystko co jest na dysku. Uruchomił z bólem film w jakości bluray...ale już w tej aplikacji żeby zmienić język z ang na polski - zapomnij. Oczywiście mowa jest że jak się skonfiguruje pod siebie wszystko to chodzi pięknie...ale skąd ja mam wiedzieć co wgrać na tego androida żeby dobrze chodziło. Jak spytałem czy są problemy z czasem androidem - czyt. płynnością. odpowiedź była że wszystko dobrze chodziło....

4. lg - już nawet się nie podpinałem ale sprawdziłem w opisie ze dvd nie czyta więc znów bym musiał jakieś szpagaty robić. A dwa jak spytałem o wypalanie to odpowiedź uzyskałem że w modelach z 2017 mogły się zdarzać...ale w modelach z 2018 już wszystko jest pięknie i trzeba tv wyłączać z pilota a nie od razu power na tv. 

Ja osobiście oledy sobie odpuszczam, zbyt świeży produkt więc mogą być jakieś problemy z tymi matrycami. 

Sony załamał mnie podejściem obsługi. 

Ale Samsung też mnie zmartwił czemu na tym samym modelu ten sam plik w jednym sklepie pięknie sam automatycznie rozciągnął a w drugim nie??? Pomoc czat samsunga nie pomogła mi w tym problemie...

Mamy trochę inne potrzeby, mnie raczej nie zależy na odtwarzaniu z pendrive, tak czy siak będę miał podłączonego kompa do TV, mam zamiar zmienić kartę graficzną na coś lepszego co będzie dobrze rzucać 4K HDR 10 bit na telewizor. Myślę o tej: https://www.x-kom.pl/p/350016-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1060-aero-itx-oc-3gb-gddr5.html?fbclid=IwAR1Ek1XieIqiUT9VFyynNZw7Wp1my-CzT8IXjU3X-VLdXLVBYVv6xdR-rCw

Dnia 15.02.2019 o 13:06, radosuaf napisał:

Jeśli możesz dopłacić i trochę poczekać, to chyba bym się rozejrzał za nowymi Sony z technologią X-Wide Angle. Nie wiem, jak to działa i w których będzie modelach, ale kąty w XF90 są strasznie irytujące po przesiadce z plazmy. Jeśli XWA działa, to będzie Cię irytować tylko blooming :).

Równie dobrze mogę poczekać na "Micro LED" od Samsunga ale ja chce telewizor już teraz bo nic nie widze na plaźmie 43" w nowym mieszkaniu, jest stanowaczo za mała. Ten blooming  w XF900 dzisiaj poszukałem po youtube i wypowiedziachc na forach i sam już nie wiem co myśleć bo my z żoną właśnie lubimy oglądać filmy w kompletnie czarnym pokoju w nocy. Z drugiej strony OLED sie wypala i jest strasznie drogi, postawiłem sobie limit 7K pln i więcej nie chce wydawać. Co byś proponował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LCD nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Następna półka to Sony ZF9 albo Samsung Q9FN.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, radosuaf napisał:

...Następna półka to Sony ZF9..

Tego ZF9 to nie kumam. Kosztuje dyche czyli około 3K drożej niż XF9 a nie ma w sobie absolutnie nic lepsiejszego, przynajmniej na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Gmeru napisał:

Czytałem :) 

No racja, kąty widzenia to jedyna semi-zasadnicza różnica, reszta raczej nie różni się chyba bardzo a już napewno nie tak bardzo żeby placic dodatkowe 3K pln. W tych pieniadzach (okolo 10K pln) mozna kupic swietnego OLED’a wiec nadal nie kumam czemu ktos chcialby tego ZF9, AF8 OLED mozna miec za te same pieniadze a to faktycznie juz inna półka sprzetu. Kurcze nie wiem, chyba wezme tego XF900, zamęczyłem sie już researchem, nic innego nie robie od 2 tyg w wolnym czasie tylko męcze telewizory. Ten blooming mnie martwi, nie widziałem go na żywo w sklepie ale ludzie straszną po forach i youtubie. OLED’a nie kupie bo tak jak wspominalem mam limit 7K pln wiec chyba najlepszym wyborem pozostaje XF900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz XF90 - doskonały tv w bardzo dobrej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gmeru napisał:

Bierz XF90 - doskonały tv w bardzo dobrej cenie :)

Tak zrobię :)
Powiedz mi, czy warto dopłacać za kalibrację do XF90 czy daje rade out of the box ?

Edytowane przez koti74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ewaldus napisał:

Co chcesz dopłacać? Kalibracje zrobią Ci w domu jak już i wtedy zapłacisz.

Właśnie pytam czy warto dopłacić za kalibrację w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zf9 j2st lepszy procek lepsze konto lepszy hdr ogólnie jest lepszy teraz jest promocja na zf9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Polane napisał:

Weź zf9 j2st lepszy procek lepsze konto lepszy hdr ogólnie jest lepszy teraz jest promocja na zf9

Gdzie ta promocja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Polane napisał:

Sony center 65 cali za 9tys 75 za 13

 

Dzięki. Nawet 8500 nie 9000 za ZF9...ale postawiłem sobie budżet 7K pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż tan 1500zl bo wart tv nie kupujesz ba 2 lata tylko pewnie na 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny budżet i podobne dylematy. co Ty, z tą różnicą że nie muszę kupować TV już teraz. Na twoim miejscu kupiłbym x900f ponieważ na zf9 blooming będzie większy. Ja wstrzymuję się z zakupem ponieważ nie chcę TV z wolnym systemem (android w x900f). Niestety x95g który jest de facto następcą x900f z szybszym systemem (plus kilka innych mniej znaczących usprawnień) zadebiutował w 'chorej' cenie. Wersja 65 kosztuje w Niemczech dokładnie tyle co zf9 mimo braku rozszerzonych kątów.

Lada moment pojawia się Samsungi z tego roku z FLAD ale pewnie początkowe ceny za 65 będą z pewnością powyżej 7k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Tomek398 napisał:

Mój dylemat jest już rozwiązany. Kupiłem x900f

Ja kupuję w przyszłym tygodniu, daj znać jak zapoznasz się ze sprzętem i będziesz miał jakieś tip'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mogę Ci napisać że potwierdziło się to co znajdziesz w większości recenzji. Oczywiście to żadne zaskoczenie ? Dużo zależy od tego jakie masz oczekiwania. Ja nie lubię przejaskrawionych kolorów dlatego nie do końca odpowiadają mi samsungi. Oczywiście można jest kalibrować, ale moim zdaniem Sony daje od razu przyjemniejszy obraz dla (mojego) oka. Jest to na pewno dobór no chyba że często oglądasz filmy w całkowitych ciemnościach. Tedy tylko OLED lub coś ma ma dużo więcej stref. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, bawie sie nim od 2 dni i jestem zadowolony. Funkcja gadania do pilota jest faktycznie bardzo przydatna szczegolnie jak chce sie coś szybko dziecku wlaczyc na youtubie. 

Mam pytanie...czym najlepiej odtwarzać filmy 4K HDR z pendrive’a lub dysku ssd(mam zamiar kupic z orzeznaczeniem do TV)? VLC sie tnie, Kodi tłucze białymi napisami ktorych nie potrafie ściemnić, sciagnałem tez MX Player ale laguje i odrwarza dwie ramki na sekunde (pewnie nie umiem skonfigurować) 

Plik „Green Book” 2160p, HDR, 10bit - dwadziescia pare giga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem TV Sony XF9005. Choć kilka miesięcy temu wybrałem OLED-a PHILIPS 55POS9002 w podobnej cenie. Niestety po kilkunastu dniach oglądania na OLED Philipsa pokazały się na nim "znaki wodne". Po wysłaniu TV do serwisu MIK Radom (autoryzowany serwis Philips) odmówiono naprawy gwarancyjnej podając powód, że TV był nieprawidłowo użytkowany - śmiech na sali, po prostu olanie klienta przez serwis MIK i Philips Polska. Wróciłem z OLED do sklepu w którym go kupiłem i wymusiłem wymianę TV. Niestety ponieważ PHILIPS 55POS9002 jest modelem z przełomu 2017/2018 pozostały 3 sztuki powystawowe w innych sklepach tej samej marki. Pofatygowałem się do tych sklepów i w każdym z nich poinformowano mnie, że pojechały na serwis bo matryca się wypaliła ;) (zbieg okoliczności, nieprawidłowe użytkowanie na wystawie sklepowej czy poprostu Philips sprzedaje takie kiepskie TV - odpowiedzcie sobie sami). W tej sytuacji miałem możliwość wyboru innego TV w podobnej cenie. OLED-a już nie chciałem, zastanawiałem się nad wyborem jakiegoś QLED-a. Wybór padł jednak na TV Sony XF9005 i powiem Wam, że nie żałuję tego wyboru. Obraz mega super, oglądam na luzie bez obaw, że się wypali matryca. Jedynie czego brak to system Ambilight, ale i tak sobie poradziłem - zdjęcia poniżej. Szczerze odradzam zakupu OLED-a, a już szczególnie marki PHILIPS -ze względu na podejście do klienta i obsługę serwisową.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam próśbę do posiadaczy 65 XF 9005
Jeśli ktoś ma pod ręką miarkę, chciałbym znać długość stojaka i szerokość, tzn odległość nóżki jednej od drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...