Skocz do zawartości
manson999

4,5m od tv do kanapy, czy jest sens iwestować w oled?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2 (+ jadalnia też 15m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost (do oglądania z większego kąta - jadalnia - ma służyć uchwyt z przegubem)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Tak, ale są rolety - można je wyelminować
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LM620S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? youtube, wifi, android lub inny system. Komendy głosowe to super rzecz, ale nie dopłacałbym specjalne
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k z youtube, hd z cyfrowego polsatu/nc+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, czasem laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie znam się na fachowych zwrotach, nie lubię jak widzę "plamy" na murawie - kilka odcieni zielonego i na czarnym tle jasne plamy
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  5 000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Witam,

4,5m od tv do środka kanapy - jak w temacie: czy warto iść w oledy? czy oglądając tv z tej odległości dla przeciętnego nie-pasjonata tv jak ja, będzie różnica na tyle widoczna między LED a OLED żeby dopłacać w sumie dużo? Widziałem wykres, który dopasował mi przekątną do odległości i wyszło mu 106"(?!). Jeden sprzedawca w Media Expert powiedział, że jeżeli tv będzie wisieć, to będzie sprawiał wrażenie większego, niż stałby na szafce i 55" OLED od LG mi wystarczy. Ale czy 55" OLED z odległości 4,5m w ogóle poznam różnice w detalach? Czy będzie to poprawa w tym stopniu, że nie będzie nierównomiernego podświetlenia murawy i białych plam na czarnym tle. Czy warto kupować tv typu SAMSUNG UE65NU8072 lub LG65SK8100?

Proszę o sugestie i opinie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled w 55 calach nie ma sensu przy 4,5 metrach. Tylko SAMSUNG UE65NU8072

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waldo 94. Pod innym tematem piszesz o testach naplanszowych. Gdzie można je znaleść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, manson999 napisał:

4,5m od tv do środka kanapy - jak w temacie: czy warto iść w oledy? czy oglądając tv z tej odległości dla przeciętnego nie-pasjonata tv jak ja, będzie różnica na tyle widoczna między LED a OLED żeby dopłacać w sumie dużo? Widziałem wykres, który dopasował mi przekątną do odległości i wyszło mu 106"(?!). Jeden sprzedawca w Media Expert powiedział, że jeżeli tv będzie wisieć, to będzie sprawiał wrażenie większego, niż stałby na szafce i 55" OLED od LG mi wystarczy. Ale czy 55" OLED z odległości 4,5m w ogóle poznam różnice w detalach? Czy będzie to poprawa w tym stopniu, że nie będzie nierównomiernego podświetlenia murawy i białych plam na czarnym tle. Czy warto kupować tv typu SAMSUNG UE65NU8072 lub LG65SK8100?

Proszę o sugestie i opinie. Pozdrawiam

Ja zmieniłem 75 LCD na 65 OLED. Oglądam prawie dokładnie z 4,5 m. Różnica jest kolosalna (dla mnie), w jakości obrazu, "plastyce". Wbrew kalkulatorom zauważam rozdzielczość 4K, a wzrok zdecydowanie już nie ten:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...