Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zmieniam TV Samsung UE 65 KS7000. Budżet to maks 13000 na raty. Myślałem o większym LCD typu samsung 82nu8002 jednak dość już mam braku faktycznej czerni i plam na ekranie w związku z czym zostaje przy 65 ale tym razem oled. Myślę o poniższych modelach. Ważne aby dźwięk był dobrej jakości i wystarczająco głośny. Do tej pory przetestowalem soundbar Samsung HW N650 i byłem rozczarowany głośnościa. W związku z powyższym zastanawiam się nad poniższymi modelami:

LG 65 E8

+ wzbogacone audio 

+ gwarancja  na wypalenia ekranu

+ obsługa wszelkich formatów HDR

+ system

- czy glosniki faktycznie tak się wyróżniają?

Design to drugorzędna sprawa jednak tez ciekawy

 

philips 65oled903/12 (na razie na czele stawki jak dla mnie)

+ najwyższa w Oled jasność HDR i SDR

+ ponoc  znakomite nagłośnienie 

+ ambilight (? - nigdy nie testowałem, ale zawsze jest w cenie)

- brak Dolby Vision

- system

- brak gwarancji na wypalenia ?

 

LG C8 + JBL bar 5.1 (bądź inny soundbar, jaki?)

+ gwarancja na wypalenia

+ obsługa wszystkich formatów HDR

+ dobry dźwięk 

+ dobry system

- niższa jasność HDR i SDR

Korzytam głównie z Netflix, HBO go, Youtube, Xbox One X

KaKi daje dobre ceny jednak obawiam się korzystania z kalibracji wiec pewnie dodatkowo należy liczyć te usługę na skalibrujtv (jakieś prom ? ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 60m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Nie ważne 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Żaluzje 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE 65 KS7000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Oled, wsparcie formatów HDR, wysoka jasność, wytrzymałość, dobry serwis, wystarczający input lag, min. 65 cali 4K, smart tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One X, Sony PlayStation 4, hd dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-12
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 0-4 h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczór 
17. Preferencje co do wielkości? Min 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Poświata, brak responsywnosci, słaba przeglądarka, 
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 13000, raty na dlugo

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność w OLEDach jest generalnie identyczna i waha się losowo w zależności od egzemplarza. Różnice w testach mogą sięgać max 100 nitów, ale zazwyczaj są mniejsze. Co do SDR to Philips nie jest najjaśniejszy, bo w oledach jest coś takiego jak ABL (Automatic Brightness Limiter). Im więcej białego masz na ekranie tym ekran staje się ciemniejszy. Próg zadziałania tego systemu ustala sobie producent i generalnie największy jest w oledach LG, bo dopiero chyba 70% wypełnienia ekranu bielą powoduje że ten system się włącza. Co powoduje że na LG prawie nigdy w normalnym użytkowaniu ten system nie ma potrzeby się włączać i nie przeszkadza. U innych producentów ten próg zadziałania jest sporo niższy i oscyluje w granicach 20%. Zaczyna to przeszkadzać np w sportach zimowych.

Kupowanie TV z lepszym audio to moim zdaniem poroniony pomysł. Nigdy wbudowane głośniczki nie zagrają tak dobrze jak osobny soundbar, co do tego nie ma wątpliwości. Fizyki nie oszukasz, tutaj liczą się gabaryty takiego głośnika, a te są zawsze bardzo skromne w obudowie TV. Ważny jest też aspekt ekonomiczny. Producent TV za jakieś lepsze audio lubi sobie zawołać nawet parę tysięcy złotych. Za taką kwotę często można kupić świetny soundbar albo jakieś w miarę porządne kino domowe. 

E8 sobie odpuść, bo to jest to samo co C8, tylko droższe, z lepszym dizajnem i niby z lepszym dźwiękiem, który tak naprawdę nie jest lepszy, bo seria E nie ma już osobnej belki dźwiękowej.

Oled Philipsa to poroniony pomysł z powodu bardzo dużych restrykcji na oglądany content w instrukcji obsługi. Ktoś to wklejał na forum i to jest groteska. Producent napisał że aby uniknąć wypaleń praktycznie powinieneś w ogóle nie korzystać z TV. Philips ma najgorszy serwis z jakim miałem do czynienia, więc spodziewaj się potężnego bólu głowy w razie jakiś problemów. Osobna kwestia to słabo działający Android. Mówiąc słabo nie mam na myśli tylko prędkości działania, tylko to że te TV potrafią się wieszać, musisz wyciągać wtyczkę z prądu, czekać parę minut aż TV się rebootuje - generalnie porażka w sprzęcie za tyle kasy.

Z oledów zostaje Ci jeszcze Sony, który też nie cieszy się dobrą renomą serwisu. Poza tym Sony coś kombinowało z jasnością w trybie HDR Gra (ekran się przyciemniał po minucie, jak wykrył że masz jakiś statyczny element wyświetlony, czyli prawie w każdej grze, co kastrowało ten TV z efektów HDR). Jak sytuacja wygląda teraz nie wiem, ale skoro oni aktualizacją to rok temu potrafili popsuć i się bardzo ociągali z naprawą oznacza że w każdym momencie sytuacja może się powtórzyć i wtedy jesteś ugotowany. 

Jest jeszcze Panasonic ze świetną jakością obrazu po wyjęciu z pudełka, ale totalnie kiepskim smart tv. 

Decyzja nie jest łatwa i będziesz musiał ją podjąć sam. Tak naprawdę obojętnie którego oleda wybierzesz będziesz zadowolony o ile trafisz na dobry egzemplarz i nie zepsuje Ci się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rafal plotka-wstrzymaj się z zakupem co najmniej o miesiąc wychodzą nowe modele więc starsze będą tanieć a nowe moga mieć nowe funkcje np oled philipsa obok hdr 10+ będzie miał także dolby vision. ja właśnie w grudniu chciałem kupić  oleda philipsa 903 ale czytając instrukcje powstrzymałem się bo przy normalnym uzytkowaniu ,gdy ci się zespuje nie wymienią ci na nowy

7 grudnia pialem

"

alazem na stronie philipsa WARUNKI GWARANCJI

Gwarancja nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń sprzętu oraz wad i uszkodzeń wynikłych na skutek:
• niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją użytkowania, przechowywania i konserwacji;

czyli dodając to co jest w instrukcji 903

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi telewizora OLED: • Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego obrazu wielokrotnie przez ponad 10 minut. • Zaleca się stosowanie stylu obrazu Standard lub HDR — standard w normalnych domowych warunkach korzystania z telewizora. • Zaleca się korzystanie z ustawienia kontrastu obrazu OLED wynoszącego 50 jednostek lub mniej podczas gier lub oglądania programów telewizyjnych z logo lub zegarami w dowolnej części ekranu. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie elementów aplikacji TV (np. menu głównego), gdy aplikacja nie jest używana. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie obrazów pochodzących z podłączonych urządzeń zewnętrznych (np. odtwarzacza DVD). Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach obsługi podłączonych urządzeń. • Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu, zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu przez długi czas. • Należy używać opcji Panoramiczny lub Wypełnij ekran jako opcji formatu obrazu (patrz ustawienia obrazu telewizora). • Należy zawsze oglądać wideo na pełnym ekranie zamiast w małym okienku na ekranie telewizora. (np. wideo na stronie przeglądarki internetowe

PODSUMOWUJĄC JESLI WYSTĄPIA POWIDOKI TELEWIZOR NIE ZOSTANIE WYMIENIONY.

CHĘTNIE USLYSZAŁBYM CO NA TEN TEMAT MA DO POWIEDZENIA RZECZNIK PHILIPS POLSKA.

wielu użytkowników oledów jest zadowolonych z użytkowania niestety są także użytkownicy ,ktorzy wydali pieniądze na topowe modele oled i w momencie wystąpienia powidokow nie zostały im wymienione.

Ps .Z chęcia stalbym się posiadaczem 903 .....

 

 

  Dnia 7.12.2018 o 13:57, Gmeru napisał:

Spokojnie, jak będziesz normalnie oglądać tv nic się nie stanie. Dla mnie nienormalne oglądanie tv to np. przez 200h bez wyłączania na tvn24 ;D Chociaż TV i tak się czyści. A tak to wszystko będzie dobrze ;-).

Czytając obwarowania philipsa nie można tak myslec...

gdy zadzwoniłem do serwisu philipsa stara spiewka ,że kądy przypadek reklamacji jest rozpatrywany indywidualnie.

oczywiscie nie odradzam zakupu  ale także nie zachęcam

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem to ja bym był ostrożny. Wchodzimy właśnie w ostatni kwartał gdzie modele z 2018 da radę bez problemów kupić. Jak wejdą nowe modele, to dostępne będą nowe modele 2019 i jakieś ostatnie, przebrane sztuki modeli z 2018 roku. W tamtym roku była taka sytuacja że w marcu już praktycznie nie dało rady kupić nowego oleda LG B7 który nie miałby większych wad matrycy, bo wszystko zostało wyprzedane wcześniej. Wydaje mi się, że ceny które są teraz mogą jeszcze spaść o kilkaset złotych i to wszystko. U LG sytuacja będzie taka, że nowe modele z racji wprowadzenia HDMI 2.1 będą miały horrendalnie wysokie ceny, co raczej znacząco nie obniży cen starych modeli.

Także z czekaniem jest ryzyko - można czekać i liczyć na kilkaset zł w kieszeni, ale można niestety przegapić moment zakupu i jest problem, bo nowe modele będą odstraszały ceną.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też prawda ale co do philipsa ceny nie zjezdzaja w doł  oled 903 wersja 65 cena na premiere 13999. teraz cena 12999 . a w srodku napewno dolby vision lepszy procek a co do obrazu to zobaczymy w testach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Nim przeczytałem dokonałem transakcji. Kupiłem Philipsa.  Pozostaje mi wierzyć, że nie Bedzie wadliwy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rafal Plotka napisał:

Ehh. Nim przeczytałem dokonałem transakcji. Kupiłem Philipsa.  Pozostaje mi wierzyć, że nie Bedzie wadliwy.   

Nagłośnienie Bang&Olufsen powinno dawać rade, jednakże tak jak piszą wyżej nie masz gwarancji na wypalenia które prędzej czy pozniej sie pojawią (Czy predzej czy pozniej zależy od twojej charakterystyki użytkowania).

Jak ktoś szuka oleda 903 po kosztach to w pewnych dwóch lombardach mają kilka egzemplarzy po świetnych cenach.

https://www.loombard.pl/produkty/rtv-i-agd/tv-i-video/?

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poważnie traktować ludzi, którzy nie odróżniają Bowers&Wilkins od Bang&Olufsen? Kruger&Matz to pewnie też to samo? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JarekWML napisał:

Jak poważnie traktować ludzi, którzy nie odróżniają Bowers&Wilkins od Bang&Olufsen? Kruger&Matz to pewnie też to samo? ?

Oczywiście chodziło Bowers&Wilkins. Bang&Olufsen to rzecz jasna konkurencyjna firma produkująca zaawansowane system audio. Na ten Kruger&Matz szkoda strzępić ryja

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, pomyłka może się każdemu zdarzyć. Zauważam jednak, że ogólnoforumowa nienawiść na Philipsa zaczyna przybierać na sile, wprost proporcjonalnie do ich widoczności na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rafal Plotka napisał:

BTW mam do sprzedania Samsung UE65KS7000 za 3999 jak ktos chetny :) jeszcze na gwarancji

Ja mam KS9000 w 55 calach. Sprzedasz bez większego problemu, musi sie tylko trafić ktoś znający sie na rzeczy. Seria SUHD z 2016r jest moim zdaniem lepsza niż qled 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zgłaszają się handlarze podający pod wątpliwość sens kupowania takiego tv w tej cenie. "Panie, za tyle to ja nówkę Soniacza mam, spotkajmy się przy trójce". Ale dzwonią;)

Philipsa kupiłem w sklepie Nautilius, liczę, że dziś będzie. Tak obiecali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV juz w domu i... ehh... nienawidzę tej oczekiwanej przepaści względem ks7000. A dźwięk. No ciche to. Czy to normalne że volume mozna ustawic Max na 60? Ekran z lewej na dole jest niejednolity. Nie wiem. Po takiej kasie oczekiwalem WOW, a jest bleh. Nawet koloru i jasność jakieś takie o klasę niżej niż w samsung. Na marzec umowilem skalibrujtv moze to cos zmieni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...