Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Konsumenci sięgają chętniej po coraz większe TV

Rekomendowane odpowiedzi

Konsumenci sięgają chętniej po coraz większe TV

Firma analityczna IHS Markit przygotowała właśnie zestawienie sprzedaży telewizorów z uwzględnieniem rozmiarów. Okazuje się, że największy wzrost dotyczył segmentu 60+ i więcej calowych odbiorników.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynika to też pewnie z faktu że zakup dobrego TV o przekątnej 49 cali graniczy z cudem. Chyba tylko sony robi sensowne modele z FALDem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotr.kustal napisał:

Wynika to też pewnie z faktu że zakup dobrego TV o przekątnej 49 cali graniczy z cudem. Chyba tylko sony robi sensowne modele z FALDem.

Przy okazji chciałbym tylko przypomnieć że w Polsce jest ogrom malutkich mieszkań w blokach, a także ogrom klientów o których w ostatnich latach firmy produkujące tv zdają się całkowicie zapominać, jeszcze kilka lat temu tacy klienci mogli kupić dobry tv (tj na 100Hz matrycy VA) nadający się do nocnego oglądania a także sportu, a teraz w optymalnych wielkościach mają do wybory tylko IPS-y na 50 Hz matrycach i co z tego że 4K jak korzystają głównie z platform cyfrowych nadających w HD. I do takich warunków i sygnału mają teraz głownie do wyboru tv które nadają się najlepiej do oglądania wiadomości i seriali dla emerytów w słoneczny dzień.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Przy okazji chciałbym tylko przypomnieć że w Polsce jest ogrom malutkich mieszkań w blokach, a także ogrom klientów o których w ostatnich latach firmy produkujące tv zdają się całkowicie zapominać, jeszcze kilka lat temu tacy klienci mogli kupić dobry tv (tj na 100Hz matrycy VA) nadający się do nocnego oglądania a także sportu, a teraz w optymalnych wielkościach mają do wybory tylko IPS-y na 50 Hz matrycach i co z tego że 4K jak korzystają głównie z platform cyfrowych nadających w HD. I do takich warunków i sygnału mają teraz głownie do wyboru tv które nadają się najlepiej do oglądania wiadomości i seriali dla emerytów w słoneczny dzień.

 

Takich jak ty właśnie nie cierpię ? bez urazy ale większość tak właśnie myśli bo mały pokój bla bla bla ......to i mały telewizor !!!! Przecież ekran 4K 65 cali trzeba oglądać z dosłownie 2 metrów max aby dojrzeć tą rozdzielczość a z 3 metrów potrzeba właśnie 85 cali więc nawet pokój 12 metrowy nadaje się do tego.Teraz do komfortowego oglądania potrzeba min 75 cali .Spokojnie nawet sygnał 720p z naszych platform wygląda dobrze na takim tv.

Edytowane przez ROMAN38
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu przecież nie chodzi o to, żeby zabronić produkcji dużych telewizorów - tylko żeby te mniejsze też były robione na przyzwoitym poziomie. Maserati GranTurismo też się jeździ fajniej niż Skodą Fabią - co nie oznacza, że Skoda Fabia powinna być produkowana z blachy falistej, pianki montażowej i kawałków sklejki...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, piotr.kustal napisał:

Wynika to też pewnie z faktu że zakup dobrego TV o przekątnej 49 cali graniczy z cudem. Chyba tylko sony robi sensowne modele z FALDem.

No mnie nawet kiedyś ciekawiło co by mi Samsung chciał zaoferować jakby nie było części na wymianę mojego 49KS7000.
https://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm
Vincent oznaczał model w tym rozmiarze poprzez 'Highly Recommended' i 'Best Value', a wszystkie testy syntetyczne nie odbiegały od rozmiaru 55" i 65".

Rok później i dwa lata później Samsung 49" już porzucił dając 50Hz matrycę i często znacznie gorsze parametry.

3 godziny temu, ROMAN38 napisał:

Takich jak ty właśnie nie cierpię ? bez urazy ale większość tak właśnie myśli bo mały pokój bla bla bla ......to i mały telewizor !!!! Przecież ekran 4K 65 cali trzeba oglądać z dosłownie 2 metrów max aby dojrzeć tą rozdzielczość a z 3 metrów potrzeba właśnie 85 cali więc nawet pokój 12 metrowy nadaje się do tego.Teraz do komfortowego oglądania potrzeba min 75 cali .Spokojnie nawet sygnał 720p z naszych platform wygląda dobrze na takim tv.

Treści 4K jest mało. Zresztą kalkulator odległości, na który się powołujesz dla 65" sugeruje w przypadku 4K odległość 1.37m-2.73m. Takie HBO Go słabo wygląda u mnie z 2m na 49", a Ty piszesz o min. 75" dla komfortowego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fjubens napisał:

No mnie nawet kiedyś ciekawiło co by mi Samsung chciał zaoferować jakby nie było części na wymianę mojego 49KS7000.
https://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm
Vincent oznaczał model w tym rozmiarze poprzez 'Highly Recommended' i 'Best Value', a wszystkie testy syntetyczne nie odbiegały od rozmiaru 55" i 65".

Rok później i dwa lata później Samsung 49" już porzucił dając 50Hz matrycę i często znacznie gorsze parametry.

Treści 4K jest mało. Zresztą kalkulator odległości, na który się powołujesz dla 65" sugeruje w przypadku 4K odległość 1.37m-2.73m. Takie HBO Go słabo wygląda u mnie z 2m na 49", a Ty piszesz o min. 75" dla komfortowego oglądania.

Konkretnie chodzi mi o to że prawie wszystkie filmy są robione pod format 2,40 :1 i na 65 calach obraz jest tak mały że często odechciewa się oglądania a na 85 calach ten zmniejszony obraz ma wysokość pełnego 65 calowego panelu , pomijając pasy i w tym jest problem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ROMAN38 napisał:

Konkretnie chodzi mi o to że prawie wszystkie filmy są robione pod format 2,40 :1 i na 65 calach obraz jest tak mały że często odechciewa się oglądania a na 85 calach ten zmniejszony obraz ma wysokość pełnego 65 calowego panelu , pomijając pasy i w tym jest problem.

No fakt, obraz wydaje się przez to mały,  ale z drugiej strony jak ktoś wie, że będzie miał styczność w dużej mierze z 720p i 1080p to też nie można przesadzać z rozmiarem. Wiem gdzie "szukać" treści 4K ale realia są później takie, że równie często, jak nie częściej obcujemy z niższą rozdzielczością.

Przez te ostatnie 2 lata u siebie już na czuja wiem jaka jest odległość siedziska do TV przy danym ustawieniu i tak też reguluję, oglądam bliżej dobre źródła, a z dalszej odległości te słabsze. TV służy mi też jako monitor często więc tutaj tym bardziej to już jest ustawione jak należy.

Jeśli ktoś jednak korzysta z telewizora wyłącznie np. z kanapy i co logiczne nie da się wtedy tak elastycznie odsuwać siedziska jak w przypadku krzesła obrotowego / fotela, to myślę, że sensowniej jest kupić TV takiej wielkości po środku między zalecaną odległością dla 4K, a dla HD. Żeby się później nie okazało, że te 720p kogoś dosłownie zjada pixelami.

PS. Tak mi się przypomniało, moje wypasione stanowisko z czasów studiów. 55" by tu niezbyt pasowało. :D
ihcaLax.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ROMAN38 napisał:

Konkretnie chodzi mi o to że prawie wszystkie filmy są robione pod format 2,40 :1 i na 65 calach obraz jest tak mały że często odechciewa się oglądania a na 85 calach ten zmniejszony obraz ma wysokość pełnego 65 calowego panelu , pomijając pasy i w tym jest problem.

Mnie się też wydaje, że sprzedaż samochodów mniejszych niż segment D powinna zostać zabroniona. Człowiek kupi Toyotę Aygo, a za 3 lata musi przewieźć szafę z Ikei, i co wtedy?

W kwestii wyboru TV decyduje:

1. budżet

2. preferencje użytkownika

3. ilość miejsca w pokoju

4. odległość

I można by tak wymieniać. Nie bardzo rozumiem konflikt interesów w przypadku, kiedy na rynku są wypasione telewizory mniejsze i większe. Pierwszy przykład z brzegu, Sony XF90 - wersja 49" kosztuje w Sony Centre 4.499 zł, a wersja 55" 4.799 zł... Można się zżymać, po co komu 49", skoro 55" jest raptem 300 zł droższe - ale jeśli ktoś ma taki kaprys, albo takie warunki w pokoju, to też może sobie kupić 49" na matrycy VA 120 Hz z FALD. Mnie to nie przeszkadza, chociaż kupiłem wersję 55".

Mam kolegę, który uważa, że oglądanie filmu lub meczu na czymś innym niż projektor + ekran 105" to profanacja... Ale nie krzyczy, że powinno się zatrzymać produkcję telewizorów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...