Skocz do zawartości
maxiuca

Z jakim bitrate nadaje telewizja nowej generacji?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='braavoo' post='39187' date='16.02.2007, 14:53 ']Nie sądzę, żeby SKY HD bylo lepsze jakosciowo od Premiere HD lub innych pakietow HD w Europie. Stream pewnie na poziomie ok 20 Mb.[/quote]
20 Mbit to ma BBC HD i ostatnio Premiere HD podkręciło. Sky ma różnie, w zależności od tego ile kanałów wpakowali na transponder. Sky Movies 10 ma w granicach 12, Sky Movies 9 w granicach 18.
Ale bitrate to nie wszystko, liczą się też encodery a te Sky ma takie sobie. Widać to był na przykład po gwiezdnych wojnach, które Premiere nadawało jeszcze w 13 mbit/s i miały lepsza jakość niż w Sky z 18 mbit/s.

Na ale jest to i tak o wiele więcej niż nędzne kanały N-ki. Discovery HD to przecież orgia makrobloków. MGM HD troche lepiej, ale same filmy jakoś kiepsą jakość mają. Na nSport nie trafiłem jeszcze na transmisje HD (nie posiadam N-ki, obserwacje prowadze u znajomego) więc ciężko mi powiedzieć.

Zresztą polecam pooglądać sobie wykresy bitrate z Zresztą polecam pooglądać [url="http://linowsat.de"]http://linowsat.de[/url]. Te liczby mówią same za siebie (średnie bitrate'y w kbit/s):

Cyfra:
CANAL+ Sport HD - 9733

n-ka:
Discovery HD - 4297
nSport - 6726
MGM - koło 7000 (jakiś błąd jest)

Sky UK:
Sky Sports HD1 - 18160
Sky Sports HD2 - 18160
Discovery HD - 15003
Sky Box Office HD2 - 10337
Sky Box Office HD1 - 12090
Sky One HD - 12878
Nat Geo HD - 18562
History HD - 19285

Sky Italia:
SKY Sport HD - 17367
Next HD - 10087
SKY Cinema HD - 10088
NationalGeo HD - 10090

Premiere:
PREMIERE HD - 18117
DISCOVERY HD - 19722

Inne:
M6 HD - 13133
ANIXE HD - 15886
BBC HD - 19232

Tak jak widać, telewizja nowej generacji i Cyfra to jest jakiś dow[beeep] a nie HD... Tak jak ktoś napisał 50 lat minie zanim dogonimy UK i inne cywilizowane kraje Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwroc uwage na to ze kanaly N sa w MPEG4. Jesli chodzi o jakosc HD w Nsport to absolutnie nie ma sie do czego doczepic. Widac ze bitrate jest absolutnie wystaczajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy temat bo ciekawy. Maxiuca możesz podać dokładne linki bo na szybko nie ogarniam tego www skąd te liczby? W szoku jestem z Discovery HD ale to widać. Dziwne bo czasem jest zarąbista jakość ale sporo tragedii (zmienny bitrate?).

Co do MGM to zgadza się. Moim zdaniem.

Co do nSportHD to też na pewno jest inny bitrate jak leci np. NHL (tu bankowo ponad 10mbps) czy Mecze w HD bo tam jest bardzo duża ostrość i szczegółowość. Taki bitrate jak wyżej ma pewno sutdio, Puchar Anglii bo jest w SD(prawie jak HD) itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...no właśnie. Często jakośc na tych samych kanałach jest różnam,a na wielu cały czas jest niespecjalna:/
A czy ktoś może mi odpowiedzieć od czego zalezy siła sygnału "n"-ki??? Ja mam jakość na stałym poziomie 96% a siła cały czas skacze pomiędzy 60 a 72% :/ ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='39209' date='16.02.2007, 18:32 ']Zwroc uwage na to ze kanaly N sa w MPEG4. Jesli chodzi o jakosc HD w Nsport to absolutnie nie ma sie do czego doczepic. Widac ze bitrate jest absolutnie wystaczajacy.[/quote]

Reszta też jest w mp4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porownanie bitratu polskich platform wedlug strony [url="http://linowsat.de"]http://linowsat.de[/url]. jest bardzo ciekawe. Ogolnie wiekszosc kanalow miesci sie w sredniej europekjskiej czyli 2500-3000 kbit/s. Nie jest to wcale powod do dumy bo taki bitrate jest dosc kiepski. Wyrozniaja sie POLSAT! ok 6000kbits ,POLSAT SPORT/EXTRA, TVN - troche ponad 5000kbits. C+sport wyciaga ledwo 3500kbits czyli w porownaniu z POLSAT SPORT to tragedia.

O kanalach N ciezko cos napisac bo troche inna kompresja ale... Widac wyraznie ze wcale nie da sie nadawac w MPEG4 kanalow z 2 razy mnejszym bitrate w stosunku do MPEG2 przy zachowaniu tej samej jakosci. Przyklad: kanaly TVP. Sa one nadawane z ASTRY w MPEG2 z bitrate ok 5000kbits czyli bardzo przyzwoicie, porownywalnie do TVN. W N te same kanaly w MPEG4 maja bitrate ok 2000kbits i absolutnie nie wygladaja tak jak TVN! Dla mnie oczywiste jest ze transpordery N sa zapchane. Do transpordera z HD dorzucono tez VOD, w efekcie niektore kanaly sa tam nadawane ponizej 2000kbits (wiekszosc SD). DISC HD w PREMIERE jest nadawany z ponad 2 razy wiekszym bitrate niz w N!

I jeszcze kilka wyrozniajacych sie kanalow z HB (SD) : NRJ - 6000kbs, ARTE, RAI1,2,3 RETE4, ITALIA1, CANALE5 ok 5000kbits.
Wydaje sie ze granica w miare komfortowego ogladania na duzym TV to ok 4000kbits (TVN7). Niestety wikeszosc kanalow (nie tylko polskich nadawcow) ledwo dociaga do 3000kbits (nawet na platformie SKY) Najlepiej chyba jest na PREMIERE. Tam srednia oscyluje ok 4000kbits. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='39228' date='16.02.2007, 23:37 ']Porownanie bitratu polskich platform wedlug strony [url="http://linowsat.de"]http://linowsat.de[/url]. jest bardzo ciekawe. Ogolnie wiekszosc kanalow miesci sie w sredniej europekjskiej czyli 2500-3000 kbit/s. Nie jest to wcale powod do dumy bo taki bitrate jest dosc kiepski. Wyrozniaja sie POLSAT! ok 6000kbits ,POLSAT SPORT/EXTRA, TVN - troche ponad 5000kbits. C+sport wyciaga ledwo 3500kbits czyli w porownaniu z POLSAT SPORT to tragedia.

O kanalach N ciezko cos napisac bo troche inna kompresja ale... Widac wyraznie ze wcale nie da sie nadawac w MPEG4 kanalow z 2 razy mnejszym bitrate w stosunku do MPEG2 przy zachowaniu tej samej jakosci. Przyklad: kanaly TVP. Sa one nadawane z ASTRY w MPEG2 z bitrate ok 5000kbits czyli bardzo przyzwoicie, porownywalnie do TVN. W N te same kanaly w MPEG4 maja bitrate ok 2000kbits i absolutnie nie wygladaja tak jak TVN! Dla mnie oczywiste jest ze transpordery N sa zapchane. Do transpordera z HD dorzucono tez VOD, w efekcie niektore kanaly sa tam nadawane ponizej 2000kbits (wiekszosc SD). DISC HD w PREMIERE jest nadawany z ponad 2 razy wiekszym bitrate niz w N!

I jeszcze kilka wyrozniajacych sie kanalow z HB (SD) : NRJ - 6000kbs, ARTE, RAI1,2,3 RETE4, ITALIA1, CANALE5 ok 5000kbits.
Wydaje sie ze granica w miare komfortowego ogladania na duzym TV to ok 4000kbits (TVN7). Niestety wikeszosc kanalow (nie tylko polskich nadawcow) ledwo dociaga do 3000kbits (nawet na platformie SKY) Najlepiej chyba jest na PREMIERE. Tam srednia oscyluje ok 4000kbits.[/quote]
Część tych danych jest bardzo niewiarygodna np. te dotyczące średnich bitrate na n wygląda jakby pokazywało minimalny zanotowany bitrate. Nie ma takiej opcji żeby nsport miał średnio 6Mb/s bo wiem jak wygląda 6Mb/s w 1080i i nport ma średnio z 12Mb/s lekko licząc. Twierdze, że te dane kłamią bo cokolwiek w 1080i i 5Mb/s co ma ruchomy obraz wyglądałoby tragicznie jak wielka szachownica.

Poprawka. Jakaś dziwna historia bo bitrate zmierzony dla 16.02 jest zdecydowanie lepszy niż dla 15.02 gdzie jak napisałem było tak źle, że nie wiarygodnie. Sam nie wiem co o tym myśleć... Edytowane przez -=Belial=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie troche to dziwne bo wartosc srednia jest mniejsza od wartosci minimalnej ... co jest oczywistym bledem. Wedlug danych z tej chwili max bitrate dla Nsport dochodzi do 14000kbits, MGM i DISC HD 11-12000kbits. Tak czy inaczej "na oko" widac ze na DISC HD czasem brakuje troche tych bitow. DO NSPORT nie mozna miec zastrzezen. No i zdecydowanie za bardzo kompresowane sa kanaly TVP1 TVP2 i TVP sport bo sa one nadawane z ASTRY z wysokim bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='-=Belial=-' post='39247' date='17.02.2007, 11:45 ']Część tych danych jest bardzo niewiarygodna np. te dotyczące średnich bitrate na n wygląda jakby pokazywało minimalny zanotowany bitrate. Nie ma takiej opcji żeby nsport miał średnio 6Mb/s bo wiem jak wygląda 6Mb/s w 1080i i nport ma średnio z 12Mb/s lekko licząc. Twierdze, że te dane kłamią bo cokolwiek w 1080i i 5Mb/s co ma ruchomy obraz wyglądałoby tragicznie jak wielka szachownica.[/quote]

W przypadku nSport dane te mogą być zafałszowane przez to, że nSport nadaje bardzo często upscale programów SD z czarnymi pasami bo boku. Taka transmisja nie potrzebuje dużego bitrate i te 6mb/s wystarczy.

W przypadku reszty programów dane te pokrywają się z moimi praktycznymi obswerwacjami, chociaż bitare C+ Sport HD też jest lekko zaniżony, bo wg. TSreadera jak analizuje np. Lord of War w HD to jest jakieś 10.2-11 mbit/s, za to teraz właśnie NBA leci koło 12.5 mbit/s. Ale transmisje upscalowane z SD są nadawane z niższym bitrate, tak więc średnie może właśnie takie jak linowsat.de

Zauważ, że przypadku nSport wykres kilkudniowy wygląda wyjątkowo dziwnie, więc albo przekłamanie albo po prostu nSport ma bardzo zmienny bitrate w zależności od tego co nadają:
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15033.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15033.html[/url]

Zresztą tak samo przy MGM i Discovery to wariuje, ale daje jakiś podląd na ogólny bitrate.

Z drugiej strony można policzyć ile zostaje wolnego bitrate'u na HD. Transponder ma bitrate efektywny 53 mbit/s. 7 kanałów SD po 1,8 mbit/s każdy daje 12,6 mbits czyli na HD zostaje jakieś 40 mbits, czyli ponad 13 mbit/s na każdy kanał HD. Nieźle, ale jeżeli każdy kanał utrzymywałby to 13 mbit/s. Ale jak wiemy VOD też jest na tym tranponderze i pewnie zajmuje sporo, bo te filmy przecież muszą iść cały czas.

Suma sumarum mi osobiście wydaje się, że N-ka bardzo oszczędza na transponderach i trzyma bitrate na najniższych w miare logicznych wartościach.
Kanały SD też mają raczej niskie, bo te 1.8 mbit/s średnio na kanał nawet przy kodowaniu AVC jest za mało. To znaczy jest to wystarczająco, żeby te kanały jako tako wyglądały, ale stanowczo za mało, żeby mówić o świetnej jakości i wychwalać super jakość n-ki pod niebiosa.

Dla mnie jednak są to wartości za niskie i jakość programów N nie wniosła nic nowego na polski rynek platform cyfrowych (pod względem jakości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie przesadzajmy, wniosla bardzo duzo bo wprowadzila HD. Ale jesli chodzi o jakosc kanalow SD to duuuzy zawod :-(. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='39254' date='17.02.2007, 12:47 ']No nie przesadzajmy, wniosla bardzo duzo bo wprowadzila HD. Ale jesli chodzi o jakosc kanalow SD to duuuzy zawod :-(.[/quote]

Ale HD, które serwuje N-ka to też niestety nic specjalnego. Ani pod względem jakości ani oferty programowej nie powala.
A chodziło mi o to, że nie N-ka nie wniosła nic nowego pod względem jakości SD, a przecież większość programów nadaje w SD i wiele osób pokładało w N-ce nadzieje, że w końcu będziemy mieli telewizję cyfrową wysokiej jakośći. Niestety skończyło się tak jak zawsze.
A naprawdę na duzym ekranie lepiej wygląda program w SD z wysokim bitrate niż z niskim. Tak jak filmy DVD, które na projektorze ogląda się dość dobrze, a te same filmy np z Canal+ wyglądają tragicznie. Nie wspominam już o sporcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='39257' date='17.02.2007, 13:31 ']wiele osób pokładało w N-ce nadzieje, że w końcu będziemy mieli telewizję cyfrową wysokiej jakośći. Niestety skończyło się tak jak zawsze.[/quote]


Niestety.
Uważam że n-ka powinna konkurowac z pozostałymi platformami, nie ilością kanałów a ich jakością i coraz większą ilością kanałów nadawanych w HD. HD to powinno być to co będzie przyciągało abonentów.
Niestety nigdzie nic nie wspominaja chociażby o zamyśle wprowadzania kanałów i programów HD.

Póki co dużo szumu i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie ma już wolnych miejsc na Hot Birdzie 13 st. Najbliższy start na pozycję 13W jest planowany na wrzesień 2008 czyli za półtora roku :) To oznacza że każda polska platforma może mieć maks. 2-3 własne kanały w HD do września 2008. Każdy kolejny kanał nawet w SD będzie powodował pogorszenie całego pakietu. Żadne prośby i groźby nic nie pomoga, bo po prostu nie ma miejsca.
Niewielkie rozluźnienie może spowodować połączenie dwóch francuskich pakietów TPS i C+, ale nie wiadomo czy polskie platformy dostaną miejsce chociaż po 1 zwolnionym transponderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ITI ma caly wolny transporder zajmowany w tej chwili przez analogowy TVN. Do tego kupili przeciez jeden dodatkowy ale sie okazalo ze ma za slaby sygnal. Ciekawe czy EUTELSAST musi im dac w zamian inny czy ... sa w [beeep]e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='39267' date='17.02.2007, 15:27 ']Niewielkie rozluźnienie może spowodować połączenie dwóch francuskich pakietów TPS i C+, ale nie wiadomo czy polskie platformy dostaną miejsce chociaż po 1 zwolnionym transponderze.[/quote]

Biorąć pod uwagę, że C+ jest wyłączną właśnością Canal+ francuskiego to jest duża szansa, że to właśnie Cyfra+ dostanie te transpondery, zwłaszcza, że od paru lat przynosi zyski. W każdym razie ja mam taką nadzieję :)

Ale ptaszki ćwierkają, że Polsat rozważa opcję uruchomienia kanałów HD na pozycji 16E.

W sumie amerykańskie platformy cyfrowe już od dawna stosują taką metodę i sprawdza ona się dobrze:
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Dish_Network#Broadcast_technology"]http://en.wikipedia.org/wiki/Dish_Network#...cast_technology[/url]
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Directv_5lnb_dish.jpg"]http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Directv_5lnb_dish.jpg[/url]

Zresztą Astra też niby jest zawalona, a Premiere miejsce na HD znalazło, przecież ruchy cały czas się odbywają na transponderach. Jakiś czas temu Olisat zwolnił transponder, teraz jakiś niemieckie kanały wyszły z Hot Birda, tak więc to nie jest tak, że już w ogóle nie ma miejsca. Trochę kasy i dobrej woli i jakiś transponderek się znajdzie. Sky Italia znalazła transponder na HD, ProSiebenSat1 też znalazło, Axine HD, Luxe HD, wszyscy jakoś znaleźli wolne transpondery.

A nie można zapominać o transmisjach analogowych zajmujących cały transponder, które może też się zwolnią.
ITI zajmuje programem TVN jeden transponder, który spokojnie mógłby użyć.

Tak IMHO możliwości są tylko chęci brak, bo przecież już przyjęło się, że polaczkom można ochłapy rzucić i będą zadowoleni. Ale nie ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='39267' date='17.02.2007, 15:27 ']Problem polega na tym że nie ma już wolnych miejsc na Hot Birdzie 13 st. Najbliższy start na pozycję 13W jest planowany na wrzesień 2008 czyli za półtora roku :) To oznacza że każda polska platforma może mieć maks. 2-3 własne kanały w HD do września 2008. Każdy kolejny kanał nawet w SD będzie powodował pogorszenie całego pakietu. Żadne prośby i groźby nic nie pomoga, bo po prostu nie ma miejsca.[/quote]
Problem w tym, że nowe satelity Hot Bird będą tylko na podmianę starych. Nie przybędzie miejsca na Hot Birdzie. Całe pasmo Ku jest już pokryte.
[quote name='seneka' post='39267' date='17.02.2007, 15:27 ']Niewielkie rozluźnienie może spowodować połączenie dwóch francuskich pakietów TPS i C+, ale nie wiadomo czy polskie platformy dostaną miejsce chociaż po 1 zwolnionym transponderze.[/quote]
Oczywiście, że wiadomo. Cyfra+ dostanie we władanie osiem nowych transponderów i ITI nie ma co liczyć na choćby jeden z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='39273' date='17.02.2007, 15:55 ']Oczywiście, że wiadomo. Cyfra+ dostanie we władanie osiem nowych transponderów i ITI nie ma co liczyć na choćby jeden z nich.[/quote]
Wątpie osobiście, żeby dostali wszystkie, bo nie byliby nawet w stanie ich utrzymać. No chyba, że Cyfra faktycznie chce wejść bardzo ostro w HD, wtedy na ośmiu transponderach mogli by upchać ponad 20 programów HD, ale na to bym raczej nie liczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='39273' date='17.02.2007, 15:55 ']Oczywiście, że wiadomo. Cyfra+ dostanie we władanie osiem nowych transponderów i ITI nie ma co liczyć na choćby jeden z nich.[/quote]

Arsenal ty chyba jestes z cyfry ze takie bajki opowiadasz. Po pierwsze dysponentem tr. nie jest francuski C+ tylko Eutelsat i on będzie decydował kto je dostanie. Po drugie gdyby cyfra+ przejęła wszystkie wolne transpondery to musiałaby natychmiast znacznie podnieść abonament czego zrobić nie może, bo jak widać ludzie kierują się przede wszystkim ceną. Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seneka' post='39276' date='17.02.2007, 16:57 ']Po pierwsze dysponentem tr. nie jest francuski C+ tylko Eutelsat i on będzie decydował kto je dostanie.[/quote]
No niby tak, ale TPS ma zapewne podpisaną z Eutelsatem długoterminową umową na dzierżawę tych transponderów. TPS został przejęty przez C+ France tak więc teraz C+ France jest stroną tej umowy. A jako że C+ France jest właścicielem Cyfry+ to jest duże prawdopodobieństwo, że w ramach tej umowy może przyznać te transpondery dowolnej ze swoich spółek córek. Oczywiście nie znamy treści umowy TPS z Eutelsat, więc to jest gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ decyzja Canal+France stanie się zarządcą tych transponderów.
I tak. Oczywiście, że jestem z Cyfry+. Pracuje tez w N dlatego byłem/jestem nazywany pracownikiem ITI. Gmeru mnie zatrudnił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='39279' date='17.02.2007, 17:59 ']Cyfra+ decyzja Canal+France stanie się zarządcą tych transponderów.[/quote]
A jakieś źródło tych rewelacji? Bo takie informacje warto podawać z odnośnikiem do wiarygodnego źródła, bo Twoje słowo, jakbym Cie nie szanował, nic dla mnie nie znaczy (i pewnie dla reszty forumowiczów też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='39280' date='17.02.2007, 18:07 ']A jakieś źródło tych rewelacji? Bo takie informacje warto podawać z odnośnikiem do wiarygodnego źródła, bo Twoje słowo, jakbym Cie nie szanował, nic dla mnie nie znaczy (i pewnie dla reszty forumowiczów też).[/quote]
Dziękuje bardzo za próbę dowartościowania mojego ego czy sprowokowania kłótni na forum ... ----------------------^------------------ ... aż tak mi tętno skoczyło.
[quote]...Dotąd platforma TPS używała satelitów Hot Bird - 13E, a CanalSat z Astry 19,2E. Transmisja z satelitów jednego operatora pozwoli obniżyć koszty.

Niestety koszt migracji 2 mln abonentów TPS na Astrę nie będzie taki mały - podobno kilka mln euro, ale w konsekwencji opłaci się, bo dzierżawa transponderów od dwóch operatorów kosztuje jeszcze więcej. TPS musiałby płacić Eutelsatowi do 2014 roku po 20 mln euro rocznie.

Od razu Canal+ Group zaanonsował, że Eutelsat pozostanie międzynarodowym operatorem satelitarnym Canal+, a głównymi klientami będą DOM TOM i Canal+ Cyfrowy w Polsce. Oznacza to tylko jedno: Cyfra+ przejmie większość transponderów po TPS na satelitach Hot Bird - 13E, a to oznacza poważniejsze inwestycje Canal+ Group w Polsce. Pytanie jak to zostanie wykorzystane dla przyspieszenia rozwoju polskiego rynku płatnej telewizji.[/quote]
Satkurier.pl
Dom Tom to firma od GPS'u więc 1 góra 2 transpondery im wystarczą. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='39284' date='17.02.2007, 18:19 ']Dziękuje bardzo za próbę dowartościowania mojego ego czy sprowokowania kłótni na forum[/quote]
Przecież napisałem, że jak bardzo bym cie nie szanował (a szanuje wszystkich) forumowiczów to po prostu warto podać źródło. To tak jak bym napisał, że wiem, że Cyfra+ uruchomi 10 kanałów HD za miesiąc. Wiarygodne? Chyba nie. I kompletnie nic nie chce prowokować.
[quote name='arsenal' post='39284' date='17.02.2007, 18:19 ']Satkurier.pl
Dom Tom to firma od GPS'u więc 1 góra 2 transpondery im wystarczą.[/quote]
No tak, ale po pierwsze: SatKurier to nie jest źródło wyjątkowo wiarygodne, bo oni różne bzdurki sobie czasami wypisują, zresztą sami nie podali wiarygodnego źródła swoich rewelacji (wiarygodny jest dla mnie np. Reuters, CNN, BBC czy AFP).
A po drugie to jeszcze warto linki umieszczać :)
[url="http://www.satkurier.pl/?platformy_cyfrowe/&kat=46&id=35454"]http://www.satkurier.pl/?platformy_cyfrowe...46&id=35454[/url]

No ale idąc dalej to wczytaj się w to info:

"Cyfra+ przejmie [b]większość [/b]transponderów po TPS na satelitach Hot Bird - 13E" - większośc to nie wszystkie
"[b]głównymi[/b] klientami będą" - głównymi, to nie znaczy jedynymi
no i do tego wspomniany DOM TOM

Do tego dodać trzeba, że Cyfra+ miała w zeszłym roku 150 mln zysku, jeżeli przejęli by całość to musieliby płacić te 20 mln euro, czyli 80 mln zł, trochę za dużo jak na mój gust.

I teraz porównaj to co napisałem z Twoją wypowiedzią:

[quote name='arsenal']Oczywiście, że wiadomo. Cyfra+ dostanie we władanie osiem nowych transponderów i ITI nie ma co liczyć na choćby jeden z nich.[/quote]

Widzisz pewną rozbieżność?

Aha, nie wiem skąd wziąłeś info, że DOM-TOM to firma zajmująca się GPS, ale pewnie chodziło Ci o firmę TomTom z Holandii.
W tym wypadku moim zdaniem chodzi raczej o francuski skrót DOM-TOM (départements d'outre-mer et territoires d'outre-mer) czyli francuskie zamorskie departamenty i terytoria.
Zresztą pomijając o co chodziło SatKurierowi to trzymać drogie transpondery dla firmy zajmującej sie GPS, gdzie na każdej innej satelicie można wykupić to samo o wiele taniej to nie jest pomysł uzasadniony ekonomicznie.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat sprzed 10lat hehe...dokopalem się z pomocą wujka google ;)
A to dlatego, że zastanawiałem się jak to się ma do jakości i bitrate w obecnej telewizji i w sumie tych samych kanałach jak tvn itp. Ktoś, coś?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne dane za http://www.sat-charts.eu :

nc+:
CANAL+ Sport HD:  12,6 Mb/s H.264
Discovery HD: 9,18 Mb/s H.264
nsport+ : 3,59 Mb/s H.264
TVP HD: 8,16 MB/s H.264
Eurosport 2 HD: 10,5 Mb/s H.264
BBC HD: 6,2 Mb/s H.264
BBC Earth HD: 10,3 Mb/s H.264
HBO 2 HD: 5,5 Mb/s H.264
Animal Planet HD: 9,12 Mb/s H.264

 

Sky UK:
Sky Sport 1 HD: 12,8 Mb/s H.264
Sky Sport 2 HD: 17,2 Mb/s H.264
Discovery HD: 5,56 MB/s H.264
National Geographic HD: 3,24 Mb/s H.264

UHD:
Astra UHD Demo: 16,5 Mb/s H.265
SES UHD Demo: 20,1 Mb/s H.265
Canal+ UHD: 22,8 Mb/s H.265

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...