Skocz do zawartości
walec32

Xf9005 - ekstremalnie drogi clouding :/

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz co to jest dowód anegdotyczny? Zajrzyj na forum avs do wątków o oled i kontroli jakości. A dla uściślenia w xf cloudingu nie ma na żadnym normalnym kontencie chyba, że się wyłączy local dimming ale w takim razie po co było ten sprzęt kupować?

Dokładnie. Clouding nie występuje z wygaszaniem lokalnym. Jeśli występuje, to moim zdaniem trafił się wadliwy egzemplarz i trzeba reklamować.

Jak swój tv uruchomiłem pierwszy raz to na planszy startowej był delikatny clouding. Później w materiałach na czarnym tle także. Ale tylko włączyłem local dimming na minimum i jak ręką odjął. Zero chmur - czerń na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o LCD. Osobiście polecam ten tv, bo jestem zadowolony.

Dlatego Ci co piszą, że TV to [beeep], bo są chmury, to chyba na siłę, bo po to jest wygaszanie, żeby właśnie z tego ficzera korzystać.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, piquadrat napisał:

A wiesz co to jest dowód anegdotyczny?

Wiem.

Wiem też że pisząc te słowa:

Dnia 30.11.2018 o 21:51, piquadrat napisał:

Zapewniam Cię, że przeciętny użytkownik oled będzie widział to częściej niż użytkownik xf9005 clouding

go nadużyłeś, a zatem popełniłeś błąd logiczno-językowy. Dowód anegdotyczny niekoniecznie reprezentuje typowy przypadek, co więcej w ogóle nie nadaje się do rozważań nad którymi tutaj dyskutujemy, bo ilość oledów z bandingiem czy sonych xf9005 z cloudingiem jest jak najbardziej mierzalna i możliwa do opisania przez statystykę. Jeżeli coś da się policzyć, zmierzyć, to stosowanie dowodów anegdotycznych jest bez sensu żeby udowodnić jakąś tezę.

Piszesz że cloudingu w xf nie ma na żadnym normalnym kontencie  w sprawnym egezemplarzu - to samo mogę powiedzieć o bandingu w oledach. Tym samym obalam Twoje pierwotne twierdzenie, które mówiło że użytkownik oleda go będzie widział częściej niż clouding w xf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, efel napisał:

Wiem.

Wiem też że pisząc te słowa:

go nadużyłeś, a zatem popełniłeś błąd logiczno-językowy. Dowód anegdotyczny niekoniecznie reprezentuje typowy przypadek, co więcej w ogóle nie nadaje się do rozważań nad którymi tutaj dyskutujemy, bo ilość oledów z bandingiem czy sonych xf9005 z cloudingiem jest jak najbardziej mierzalna i możliwa do opisania przez statystykę. Jeżeli coś da się policzyć, zmierzyć, to stosowanie dowodów anegdotycznych jest bez sensu żeby udowodnić jakąś tezę.

Piszesz że cloudingu w xf nie ma na żadnym normalnym kontencie  w sprawnym egezemplarzu - to samo mogę powiedzieć o bandingu w oledach. Tym samym obalam Twoje pierwotne twierdzenie, które mówiło że użytkownik oleda go będzie widział częściej niż clouding w xf.

Powtarzam zajrzyj na forum avs gdzie jest ponad dwustustronicowy  wątek o xf i kilkanaście wątków z setkami stron na temat oled. Na te 200 stron o xf było raportowanych kilka przypadków bad pikseli i żadnego przypadku cloudingu na normalnym kontencie. Czasami ktoś się wychyli, że widać clouding na ekranie ładowania Androida albo ekranie startowym Netflixa ale zazwyczaj (i słusznie) inni wysyłają go do psychologa wstępnie rozpoznając nerwicę natręctw.

Zaś w wątkach o oled.... uuuu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piquadrat napisał:

Powtarzam zajrzyj na forum avs gdzie jest ponad dwustustronicowy  wątek o xf i kilkanaście wątków z setkami stron na temat oled. Na te 200 stron o xf było raportowanych kilka przypadków bad pikseli i żadnego przypadku cloudingu na normalnym kontencie. Czasami ktoś się wychyli, że widać clouding na ekranie ładowania Androida albo ekranie startowym Netflixa ale zazwyczaj (i słusznie) inni wysyłają go do psychologa wstępnie rozpoznając nerwicę natręctw.

Zaś w wątkach o oled.... uuuu.

Jeżeli dowodem na Twoje twierdzenie, że będę częściej na oledzie oglądał banding niż przeciętny użytkownik xf clouding jest długość wątków na forum to nawet nie chce mi się tego komentować. Wątek o B7 na tym forum też jest długi. Można w nim znaleźć również wiele przypadków kiepskiej jakości tych telewizorów. Czy to oznacza że te telewizory są gorsze od np takiego modelu xf? No niekoniecznie. Być może dużo więcej ludzi kupiło model B7 i większy procent wśród nich to są świadomi userzy którzy udają się na forum i dyskutują o nich wymieniając się zdjęciami i narzekaniami. Mając tylko takie dane nie da się w sposób wiarygodny wysnuwać takich jednoznacznych wniosków jakie wysnuwasz Ty.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, efel napisał:

Jeżeli dowodem na Twoje twierdzenie, że będę częściej na oledzie oglądał banding niż przeciętny użytkownik xf clouding jest długość wątków na forum to nawet nie chce mi się tego komentować. Wątek o B7 na tym forum też jest długi. Można w nim znaleźć również wiele przypadków kiepskiej jakości tych telewizorów. Czy to oznacza że te telewizory są gorsze od np takiego modelu xf? No niekoniecznie. Być może dużo więcej ludzi kupiło model B7 i większy procent wśród nich to są świadomi userzy którzy udają się na forum i dyskutują o nich wymieniając się zdjęciami i narzekaniami. Mając tylko takie dane nie da się w sposób wiarygodny wysnuwać takich jednoznacznych wniosków jakie wysnuwasz Ty.

Nie długość wątków ale liczba raportowanych problemów a długość wątków sugeruje wartościową próbę statystyczną. No w każdym razie bardziej wartościową niż "nam ze szwagrem działa". Powtarzam, nie znam żadnego przypadku cloudingu na xf (poza ekranami łądowania aplikacji) i dziesiątki a nawet setki przypadków bandingu i zafarbu  na oled. Co jest zatem bardziej prawdopodobne i co statystyczny kowalski zobaczy częściej?

Kto powiedział że oled jest gorszy od xf?

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze skonczylo sie tak, ze zajrzano na pare stron i zobaczono, ze jest cos takiego jak zalecane ustawienia. Po zmianie ustawien pewnie wszystko uleglo radykalnej zmianie i stad teraz cisza. Bo glupio. No ale tak jest jak ktos krzyczy JA wymagam! JA zadam! JA wnioskuje! JA dalem 7 tysiecy, taka arcy-mega-kosmos-klasa-premium-top sprzetu itd., a tu przewaznie wystarczy troche przestawic ustawienia fabryczne. 

Niewazne. Post pisze w trybie przypuszczajacym i bezosobowym, i nieoczerniajacym :)

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv Warty swojej ceny. Tyle. Mam używam i po prostu powiem tak:
Uhd4k materiał natywnie puszczony robi robotę. Serio walić chmury przed włączeniem tv. I w ogóle.
Serio. Oglądajmy materiał a nie ekrany ładowania. tyle. tv pierwsza klasa

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 13:52, noiwkem napisał:

Byc moze skonczylo sie tak, ze zajrzano na pare stron i zobaczono, ze jest cos takiego jak zalecane ustawienia. Po zmianie ustawien pewnie wszystko uleglo radykalnej zmianie i stad teraz cisza. Bo glupio. No ale tak jest jak ktos krzyczy JA wymagam! JA zadam! JA wnioskuje! JA dalem 7 tysiecy, taka arcy-mega-kosmos-klasa-premium-top sprzetu itd., a tu przewaznie wystarczy troche przestawic ustawienia fabryczne. 

Niewazne. Post pisze w trybie przypuszczajacym i bezosobowym, i nieoczerniajacym :)

Chyba się nie mylisz :D 

 

Cytat z tego samego tematu, założona przez użytkownika z innym nickiem, na "podobnym" forum

Wygląda na to że koledze @walec32  TV sam się naprawił, szkoda, tylko że zapomina się tym pochwalić :P 

Cytat

Dzieje się rzecz niesłychana. Otóż telewizor wydaje się docierać. Na wszelakich ustawieniach wyświetlania, problem clodingu się zmniejszył. Straszna wiksa  W sensie jak z autem. Do niedawna to było widać gołym okiem, za dnia. Dziś na dniach jest git, na pełnym podświetleniu bez LD.

Zanim jednak to nastąpiło, tam także pokrzyczał.

Cytat

Problem jest. Twierdze to ja i większość użytkowników w tym temacie. 
Nie kupuje się TV za worek kasy by mieć 90% super produktu i 10% gó..
Dla mnie to nie powinno wyjechać z fabryki. Tak jak napisał Hennry, to jest kpina by klient musiał to sprawdzać, czatować na egzemplarz, przebierać. 

 Pokłócił z forumowiczami.

Cytat

Napisałeś tu 3 posty, tylko w moim temacie. Nie bronie Ci. Napisz jeszcze 200, tylko czemu akurat po 12 latach stażu w AV, trafiłeś do mojego wątku, gdzie takich wątków w sieci jest pełno i rozpoczynamy debatę o tym, że w zasadzie coś jest ze mną nie tak, bo muszę się liczyć z tym że każdy produkt na rynku ma wadę? Ja nie sprzedaje produktów wadliwych, a jak coś się takiego stanie to zawszę idę na rękę klientowi i robie zwrot kasy. Biorę to na klatę, nawet jak jest to wina producenta, bo wiem że wróci. 

Oraz wspominał (prawdopodobnie o nas), Jacy to jesteśmy dumni, że firma wciska na babola, a my się z niego cieszymy.

Cytat

Spotkałem sie właśnie z takim zachowaniem na innym forum. Tam ludzie (o ile są prawdziwi) wydają się wręcz cieszyć że TV mają cloudingi i bandingi.

Nawet Tam ciężko mu było przetłumaczyć, że jeżeli taki ma egzemplarz, to prawdopodobnie jest wadliwy, i nie ma powodu odradzać Serii XF. Po tym, jak mu się TV "dotarł" Także cisza i teraz ani nie poleca, ani nie przestrzega, przed LCD XF9005.

Co się "dotarło" w TV, co zrobił, jakie ustawienia wbił?, tego nie wiem. Mam trzy różne hipotezy, i co najlepsze każda mi pasuje.

1. Przestał oglądać statyczne loga.

2. Włączył w końcu lokalne przyciemnianie.

3. Przestał oglądać TV, przez aparat fotograficzny.

Także kolega chyba dołączył do nas, czyli szczęśliwych posiadaczy Sony XF9005 :) 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przerażeniem czytałem ten wątek - szukałem jakichś porad co do menu - dzień po zakupie tego tv.

najkrócej co mogę powiedzieć. autor wpisu to po prostu jakiś cholerny pieniacz.

 

- telewizor jest przeza[beeep]i**y, ma super stosunek jakości do ceny

- jakiś tam clouding jest - jak się patrzy na totalnie czarne tlo przez 30 sekund to widać coś tam jedna strefa u mnie jaśniejsza

- w 99,9 proc. przypadków to nie przeszkadza

- wedle mnie ten tv jest najbliżej oleda jak tylko może być lcd

- ma niesamwoite kolory

- kontrasty pomiędzy obszarami jasnymi a ciemnymi są astronimciczne. jakby ucięte skalpelem

- ma fajne funkcje ustawiania obrazu- podświetlanie sciąga samoloty nocą. ustawiony na 100 proc biały ekran budzi ludzi osiedle obok

- nie wiem czego mógłbym się doczepić. że ruch myślałem, że będzie nieco lepszy?

- netflix 4k na tym wygląda olśniewająco, tv zwykła wygląda spoko,

- tv po rabacie kosztował 3250 zł. autor tego wątku w 2018 dał 7 tys chyba, a w październiku 2019 ktoś się chwalił, że wyrwał go za 4600.

 

Ludzie..... czego chcieć więcej od tv za taką kasę bo ja nie wiem. tv super, netflix super, youtube super, ps4 super, szybki, czernie czarne jak smoła biele aż palą oko, kolory wysycyone z dużą kontrolą nasycenia jak ktoś nie lubi za dużego, wygląda super - ramek w zasadzie nie ma, głóśniki spoko. ja dałem za soundbara 60w 150 zł i mam kino w domu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...