Jump to content

walec32

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

walec32 last won the day on December 1 2018

walec32 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About walec32

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem jedną z tych osób, która uważa jednak że jak za coś płacisz, to należy Cię poinformować że ta technologia tak ma. Nie wiem jak działa u producentów QC. Skoro godzisz się na clouding, to Twoja sprawa. Pewnie godzisz się na wiele innych ustępstw w innych produktach. Moim zdaniem ani OLED, ani LED nie powinny mieć takich problemów z wyświetlaniem obrazu. W Oledach jest niby jakiś przekomiczny banding, w LEDach clouding. Dlaczego nikt o tym nie mówi podczas sprzedaży tych produktów? Konsumenci mają prawo czuć się rozczarowani po zakupie takiego produktu, zwłaszcza gdy odmawia się im zwrotu. To co mam np. kupić auto i godzić się na to że po 1000 km spali mi cały olej silnikowy, bo te silniki tak mają (co oczywiście dowiedział bym się po czasie, bo handlowcy nie mówią o tego typu problemach). To jest tego typu myślenie. Jak ktoś jest przekonany do zakupu tego modelu i nie ma problemu z clodingiem, to i tak go kupi. Jego zalety są powszechnie znane i handlowcy je przedstawiają. Mi handlowiec przedstawił wizję o nieskazitelnej serii 9, która zachwyci mnie swoją jakością, czernią i kolorami. O cloudingu w sieciach electro, rzadko kto powie. W Sony Center (bo też tam byłem), też mi nic nie wspomniano o cloudingu. Handlowiec użył nawet zwrotu (bo byłem również zainteresowany zakupem xf8305) "ja bym nie kupił tego xf8305, to jest słabo wykonany produkt, xf9005 to najwyższa seria w led". Widziałem XF8305 w akcji na statycznych obrazach, podczas ładowania androida itp. i nie było mowy o cloudingu.
 2. Panie Macieju. Proszę się nie przejmować takimi ludźmi w ogóle. Taki jest świat że zawsze nasza praca, czy my sami nie będziemy się wszystkim podobać. Robicie kawał bardzo dobrej roboty i potwierdzają, to Wasze certyfikacje. Zwracam uwagę że użył Pan dość nietrafnego określenia, bo wyprowadzili Pana z równowagi. Nic Pan z tym nie zrobi... zlać temat i piszcie kolejne fajne arty.
 3. Trafiłem do tego wątku zupełnie przez przypadek, ale uważam Panie Macieju, że tego typu porównania są conajmniej nie na miejscu. Chętnie przejadę się na przyszłoroczny Audio Video Show i zapytam Pana, co Pan miał na myśli, mówiąc o zachowaniu ludzi chorych na zespół downa. To jak Panie Macieju zachowują się Ci ludzie? Jest Pan osobą publiczną i szanowaną w świecie AV. To jest bardzo delikatny temat i proszę nie obrażać poważnie poszkodowanych osób. Mam nadzieje że się Pan przejęzyczył. Co do art. BDB. Nie wiem o co ta wojna i wyzwiska.
 4. Ok. Masz jednak racje i trochę mnie wzburzyło w tej całej licytacji. To ile mam dać za telewizor i co kupić by było zaj.....?
 5. Po pierwsze. Proszę byś przestał mnie oczerniać. To że mam dystans do siebie, to nie znaczy że pozwoliłem Ci na publiczne obrażanie mojej osoby na tym forum. Jakbym wiedział że telewizor będzie miał chmury, to bym pojechał po swojego X letniego LCDka do i cieszył się gorszą czerną, gorszymi kolorami, brakiem 4k, ale dobrze wykonanym produktem. Dlaczego cały czas toczysz debate o tych OLEDach, że są takie słabe? W ogóle mnie ta technologia nie interesuje. Czy ja napisałem że chce by go ktoś mi wymienił na OLEDa? Ostatnio gadał mi przedstawiciel Samsunga w jednym z elektromarketów. Jego zdaniem i led i oled to był nic niewarte produktyi tylko Qled się liczył. Nie powiedziałem też że oczekuje idealnego telewizora. Kreujesz alternatywną rzeczywistość i przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałem. Oczekuje jedynie porządnie wykonanego telewizora bez cloudingu. Jeżeli ta technologia tak ma, to zgodnie z prawem obowiązujacym w tym kraju, taka informacja powinna być mi przedstawiona podczas sprzedaży produktu, bądź też widoczna na ulotce z cechami. "welcome to the real world" - to nie jest mój świat, mój świat to świat w którym uczciwie mówi się o korzyściach i wadach płynących z zakupu danego produktu. Powinien mi je przedstawić, albo sklep, albo producent.
 6. Nawet jak już to będzie rozwiązane, to daj foty. Jestem ciekaw.
 7. Niestety tak. Testowałem różnorakie ustawienia. Rozmawiałem już z tyloma osobami ws. tego telewizora. Nic to nie dało. U mnie widać to nawet za dnia. Poza tym ten TV ma dobrą czerń, chociaż LD ma dość mało tych stref, ale w tej cenie myśle że jest to git. Jednak w tej cenie chmury nie są git.
 8. Obraz niestatyczny wyświetla wspaniały. Tu się zgodzę. Jednak kupując telewizor za 7k oczekuje doskonałej jakości i na statykach i w ruchu. W dodatku jest to produkt pod którym podpisuje się marka Sony. Testowałem model XF8305 w różnych warunkach. Trochę gorsza czerń, mniej widoczny HDR, kolory tez nie te, ale nie widziałem ani jednej chmury. Matryca była podświetlona równomiernie. Gdyby producent poinformował mnie o tym że wystąpi takie zjawisko jak te chmury, to wybrał bym inny model, a tego wątku by nie było. "psq" - trafiłem na model, a co jak inni trafią na taki model?
 9. Wklej to w takim razie w wątkach dotyczących OLEDów, a nie tutaj. Nie interesuje mnie przypadek OLEDów, tylko tego jedynego konkretnie telewizora. Dla mnie ten clouding to wada. Jak już wcześniej napisałem, uważasz że to nie jest wada, to tak napisz, a nie ścigasz się ze mną na argumenty. EDIT: Mogę tylko dodać od siebie, by nie wyjść na jakiegoś odrealnionego trola dot. tego modelu, że poza cloudingiem wyświetla całkiem przyzwoity obraz i bardzo fajnie działa w nim HDR. Tymi opcjami jestem wręcz zachwycony. Gdyby nie chmury, telewizor byłby wspaniałym nabytkiem. Teraz przy każdym uruchomieniu, coś boli w portfelu.
 10. Ja powiedziałem, to co o tym myśle. Tobie może to nie przeszkadzać. Dla innych będzie to wada i strasznie irytująca sprawa w trakcie wieczornych seansów. A no i nie dodałem, że to samo przytrafia się jak sobie będziesz oglądał zdjęcia na TV. Niektórzy lubią sobie oglądać zdjęcia wykonywane nocą. A jest to obraz statyczny, a nie ruchomy.
 11. Niestety nie polecam. Ekstremalny clouding. Opisałem to dokładniej w tym miejscu.
 12. Przestrzegam wszystkich przed zakupem tego telewizora i jeżeli się już na niego napalicie, to zalecam podwójne zastanowienie się nad jego zakupem, lub zakupcie go z możliwością zwrotu. Istnieje na jego temat wiele przychylnych i pochlebnych opinii/testów (zapewnie sponsorowanych przez producenta - sam zakupiłem go min. czytając test na tym forum). Te modele borykają się z mniejszym, lub większym cloudingiem (tak przynajmniej twierdzą inni userzy) występującym w momentach, gdy wyświetlamy statyczny (nie ruchomy obraz). Wariuje im podświetlenie, chociaż to FALD. Dzieje się to w takich momentach jak np. wyświetlenie obrazka z białym krzyżem na czarnym tle, ładowanie aplikacji Netflix, ładowanie systemu Android, zmienianie źródła. Rozmawiałem już z jedną z osób, która ma ten sam problem w modelu XF7005 i serwis Sony stwierdził, że tak ma być. Od siebie dodam, że jest to strasznie irytujące zwłaszcza w nocy. Gdy przychodzą znajomi, to wszyscy pytają co to za plamy, a gdy mówię im o kwocie jaką zapłaciłem za jego 65 calową wersje, to wszyscy jednoglośnie twierdzą, że w najbliższym czasie nie kupią telewizora, albo napewno nie Sony. Poza tymi drobnymi mankamentami, telewizor przycina także podczas oglądania materiału 4K w 60klatkach na YT. Szczególnie gdy w trakcie oglądania, wciśniemy przycisk Action Menu i chcemy zmienić tryb wyświetlania obrazu. Menu i obraz zaczynają strasznie się zacinać (dosłownie jak w starym telefonie z Androidem). Poniżej przesyłam Wam dwie z fot, które ukazują działanie tego cudownego wynalazku do generowania chmur w czasie rzeczywistym (dzień/noc). Aktualnie czekam, aż zabierze go serwis Sony. Zdam relacje jak to przebiegło. Chce jednak by zabrano, to jednak jak najdalej z mojego mieszkania. Mogę nawet dopłacić za OLEDa, bo to jest nie jest warte tych pieniędzy. Mam nadzieje że ten wątek pomoże wielu osobom. Dla mnie jest to jawne oszustwo stosowane przez producentów. Moi rodzice mieli to samo w starym LEDowym Samsungu, ale w dużo mniejszym stopniu i był to LED z bardzo niskiej półki.
 13. Jak w tytule. Czy będzie to duży przeskok jakościowy? Lubie duże TV (wcześniej miałem projektor), ale projektor po wyłączeniu gasł i obraz znikał, a tutaj zostajemy z dużą matrycą na ścianie/stoliku. Na którym z nich będzie dobry efekt HDR? Czytałem w jednym z testów, że ta 70 z HDR radzi sobie mizernie, a 65 rewelacyjnie. Jak z czernią? Wiadomo że to nie oled i pewne przekłamania jestem w stanie przyjąć, 65 ma local diming (FALD), a 70 tylko Direct. Jeden z szanowanych testerów polecił mi jednak by wybrać tą 65. Ponoć HDR będzie 2-3 razy lepszy. Dużo gram na Xboxie One X. Kluczowa jest dla mnie jakość w grach 4K. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nie 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? może stać i może wisieć, raczej będzie stał 6. Jak słońce świeci w pokoju ? rzadko 7. Jaki masz obecnie telewizor ? posiadam projektor full hd 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobre hdr, dobrą czerń 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k Xbox One X, HD Sat 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One X, HD Sat 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? naukowe 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? możliwe, raczej jednak aplikacje 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 70% - xbox one x 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? lubie duże tv, ale boje się że 70 mnie przytłoczy w tak małym salonie 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, poświaty, nierówne podświetlenie, 19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, LG (tylko dobre) 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć 3D 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7k 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe że w przyszłości
×
×
 • Create New...