Skocz do zawartości
reddeath

Dolby Atmos - brak dźwięku na Xbox One X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem Soundbar HW-N950 i chciałbym go podłączyć po przez HDMi -ARC do konsoli, ale wywala  mi błąd 0x80bd0009. Dodam, że zainstalowałem tę aplikację Dolby Akcess i zrobiłem wg instrukcji, ale za każdym razem wywala mi błąd. Wyczytałem na zagranicznych forach, że nie tylko ja mam taki problem i to wina oprogramowania. Spotkał się ktoś z tym? ktoś testował ZF9 i czy też wyskakiwał ten błąd?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania...

Po kolacji mam, po obiedzie mam, po śniadaniu też mam, połączenie.

 

Ustawiasz bitsream na wyłączony i wybierasz Dolby Atmos z listy poniżej.

Wszystko.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, raf7705 napisał:

Na amplitunerze, dolby atmos z tej konsoli działa prawidłowo.

 

nie am sensu ta dyskusja

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo po czym można podłączyć żeby dolby atmos działał...

HDMI, sprawa oczywista, więc co to za dziwne pytanie....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Bo zapewne problem lezy po stronie soundbara.

 

Poaz tym nie jestem pewien czy po ARC (HDMI) poleci Atmos.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar działa więc to nie wina Soundbara.

8 minut temu, pmcomp napisał:

Owszem. Bo zapewne problem lezy po stronie soundbara.

 

Poaz tym nie jestem pewien czy po ARC (HDMI) poleci Atmos.

po 2 to nie tylko ja mam taki problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myslisz, że ktoś na forum rozwiąże ten problem? Problem leży po stronie oprogramowania soundbara.

Soundbar nie działa poprawnie jak sam piszesz więc ... NIE DZIAŁA.

EOT, szkoda wiecej czasu. Męcz producenta, powodzenia, albo najlepiej go zwróć.

 

Jak napisałem wczesniej problemy maja też TV z przesyłaniem dźwieku po HDMI ARC zwrotnie z TV do soundbara czy amplitunera. To tez może być przyczyna.

Podłącz bezpośrednio konsolę do soundbara i zobacz co sie dzieje. Jesli się Atmos sie pojawi to problem lezy po stronie TV. Jesli się nie pojawi to po stronie soundbara. Proste.

 

BTW wydać 6000 zł na soundbar Samsunga to trzeba być odważnym. Nie znam żadnego do brego sprzętu audio Samsunga. Jak już chesz lub musisz mieć soundbar to kup Yamahę. Topem jest Yamaha ... potem długo, długo nic ... potem znowu nic i ... reszta ... a potem Samsung.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Jesli nie będzie Atmosa przy podłączeniu przez TV, to wina może leżeć także po stronie soundbara. Oznacza to, że TV i soundbar nie dogadują sie po HDMI i wystepuje błąd i ciężko stwierdzic czy winne jest orpogramowanie TV czy soundbara. Jak znam życie jeden producent będzie zwalał na drugiego.

I będziesz musiał dokupić TV ... Samsunga ;) .

Edytowane przez pmcomp
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

wydać 6000 zł na soundbar Samsunga to trzeba być odważnym. Nie znam żadnego do brego sprzętu audio Samsunga. Jak już chesz lub musisz mieć soundbar to kup Yamahę. Topem jest Yamaha ... potem długo, długo nic ... potem znowu nic i ... reszta ... a potem Samsung.

jedyna yamaha która z nim niby mogła się równać to YSP-5600

ale całkowity brak tyłów wg mnie nie daje jej szans w starciu z n950 - pewnie muzykę zagra yamaha lepiej ale nie atmosa/dts-x 7.1.4

w bajki o wirtualnym dzwięku przestrzennym z kilku frontowych głośników nie wierzę - dla mnie on jest rzeczywiście wirtualny (czyli go nie słyszę)

 

@reddeath

ja mam XBOX 1S wpięty przez HDMI w soundbar N950 i atmos działa

nie wiem po co wpinać XB1 w tv by puszczać dzwięk ARCem - to tylko w najlepszym razie zdegraduje dzwięk, w najgrszym wyłączy atmos'a lub wygeneruje jakieś błędy 

 

poza tym zrobiłeś upgrade softu soundbara? chyba najnowsza to wersja 1003

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

jedyna yamaha która z nim niby mogła się równać to YSP-5600

ale całkowity brak tyłów wg mnie nie daje jej szans w starciu z n950 - pewnie muzykę zagra yamaha lepiej ale nie atmosa/dts-x 7.1.4

w bajki o wirtualnym dzwięku przestrzennym z kilku frontowych głośników nie wierzę - dla mnie on jest rzeczywiście wirtualny (czyli go nie słyszę)

 

@reddeath

ja mam XBOX 1S wpięty przez HDMI w soundbar N950 i atmos działa

nie wiem po co wpinać XB1 w tv by puszczać dzwięk ARCem - to tylko w najlepszym razie zdegraduje dzwięk, w najgrszym wyłączy atmos'a lub wygeneruje jakieś błędy 

 

poza tym zrobiłeś upgrade softu soundbara? chyba najnowsza to wersja 1003

Tak zrobiłem a powiedz  mi ty masz  zwykle hdmi  masz podłączone? Czy hdmi arc? Bo mi wywala  ten błąd  cały czas zrób screena  jak możesz jak masz to poustawioane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xbox1s i nvidia switch mam wpiety w hdmi 1 i 2 w belce

hdmi out z belki idzie do tv i hdmi arc używam  tylko dla dzwieku ze smarta w tv  lub tunera sat który idzie bezpśrednio do tv 

jak odpalam xbox to przełączam belkę na hdmi 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz pass trough? bo z tego cow iem to na zagranicznych forach piszą że tylko hdmi - arc obsługuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie jestem pewien o czym piszesz 

tuner sat który wchodzi do tv działa jakby w dwóch trybach - jak belka jest włączona to przez hdmi arc gra belka a nie głośniki tv, jak wyłączę belkę to dzwięk mam na tv

nie umiem zrobić tak by takie coś działało przez wejścia hdmi 1 i 2 - ale może ktoś inny potrafi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

w sumie nie jestem pewien o czym piszesz 

tuner sat który wchodzi do tv działa jakby w dwóch trybach - jak belka jest włączona to przez hdmi arc gra belka a nie głośniki tv, jak wyłączę belkę to dzwięk mam na tv

nie umiem zrobić tak by takie coś działało przez wejścia hdmi 1 i 2 - ale może ktoś inny potrafi?

 

odezwij się do mnie na priv

10 minut temu, klaus71 napisał:

w sumie nie jestem pewien o czym piszesz 

tuner sat który wchodzi do tv działa jakby w dwóch trybach - jak belka jest włączona to przez hdmi arc gra belka a nie głośniki tv, jak wyłączę belkę to dzwięk mam na tv

nie umiem zrobić tak by takie coś działało przez wejścia hdmi 1 i 2 - ale może ktoś inny potrafi?

 

masz tutaj zdjęcia jakie mam na konsoli bo nie wiem jak wysłać na priv zdjęcia

46957518_522020851611635_1567248796264431616_n.jpg

47095678_751518795204490_544101682716344320_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Format Bitsream mam wybrany Dolby Atmos for Home Theater (HDMI only)

to sie pojawia jak sie doinstaluje Dolby Atmos - chyba taka apka jest na Xboxie

 

a hdmi pass through to niby jest na N950 supportowane?

jakby ono miało działać?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

w sumie nie jestem pewien o czym piszesz 

tuner sat który wchodzi do tv działa jakby w dwóch trybach - jak belka jest włączona to przez hdmi arc gra belka a nie głośniki tv, jak wyłączę belkę to dzwięk mam na tv

nie umiem zrobić tak by takie coś działało przez wejścia hdmi 1 i 2 - ale może ktoś inny potrafi?

 

no to nie wiem kompletnie jak tobie działa a mnie nie skoro mamy te same ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowales Dolby Atmos? zmieniłeś w konfigu xb1 na Dolby Atmos? wtedy xb1 od razu wskakuje na DA

może restart x1 jest potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, klaus71 napisał:

zainstalowales Dolby Atmos? zmieniłeś w konfigu xb1 na Dolby Atmos? wtedy xb1 od razu wskakuje na DA

może restart x1 jest potrzebny?

w momencie kiedy zmieniam te ustawienia na Dolby Atmos mam ten błąd. Aplikacje mam zainstalowaną zrób jak możesz screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wszystko co można , nawet zrestartowałem oprogramowanie w konsoli ale to i tak nic nie pomogło cały czas mi ten błąd wyskakuje. bardzo dziwne, że Tobie to działa. Rozmawiałem z Samsungiem i Microsoftem i oni nie mogą tego wytłumaczyć. jeszcze Ci przesyłam 2 linki które dotyczą tego problemu. Podeślij mi te screeny bo to po prostu niemożliwe, że Tobie jakimś cudem działa a innym nie. Na koniec Ci powiem, że mam nanowszy soft w Soundbarze i Konsoli.

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2017/11/19/xbox-one-xs-lg-oled-tv-and-audio-problems-microsoft-releases-a-beta-fix/#6dff372775f6

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2017/11/12/xbox-one-x-is-having-issues-with-lgs-latest-oled-tvs/#660f57df371d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziwy 

u mnie wybór Dolby Atmos po prostu nie powoduje error'a - resztę opcji mam potencjalnie identyczną co ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale masz xbox one a ja xbox one x  i to może jest ta różnica. Podobno własnie na xbox one x występują błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xbox 1 s 

13 minut temu, reddeath napisał:

Podobno własnie na xbox one x występują błędy

no to dobrze wiedzieć - zastanawiałem się czy nie zrobić upgrade'u - ale mało gram na Xie a tu jeszcze problemy z dzwiękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...