Skocz do zawartości
reddeath

Dolby Atmos - brak dźwięku na Xbox One X

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko śmiga, tylko trzeba odpowiedni sprzęt do atmosa a nie jakaś grajbelke.


Wiem, nie pomogłem

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie na starszym Samsungu, tj. HW-K950 i TV KS7000 z XONE X taki błąd nie występuje więc nie jest to jakiś problem XBOXa One X..

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że sub żyje własnym życiem - czasami "gra" zdecydowanie za "intensywnie" - czy w subach też można kombinować z gąbką w tubie bassreflex'a.

najchętniej bym ten otwór jakoś "zaślepił" bo wali w tył na ścianę i może to powoduje problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klaus71 napisał:

mam wrażenie że sub żyje własnym życiem - czasami "gra" zdecydowanie za "intensywnie" - czy w subach też można kombinować z gąbką w tubie bassreflex'a.

najchętniej bym ten otwór jakoś "zaślepił" bo wali w tył na ścianę i może to powoduje problem?

Zmniejszenie siły suba nic nie pomaga? Ewentualnie jeśli jest taka możliwość to suba wysunąć trochę bliżej żeby bass reflex nie był tuż przy ścianie

W HW-K950 korzystam z ustawienia -6 w skali +6 do -12. Domyślnie dla mnie jest za mocny, ale na -6 jest OK. Natomiast właśnie spotkałem się z takim wpisem pod okazją na N950 na Pepperze odnośnie 'N':
"Miałem K950 - nie spełnił moich oczekiwań a wiec myślałem, że ten (N950) zostanie znacząco poprawiony ale niestety tak nie jest. Bas na -12 jest taki jak na -5 w K950 i nie idzie go obiniżyc. Wszystko drży od basu a gośność na 15%"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli coś z tym basem rzeczywiście jest na rzeczy 

tylko że ja mam tak że teraz skaczę +3 do -12 - czyli czasami mi basu nawet brakuje - choć dużo częściej jest go za dużo

no i jest jakiś dziwny

miałem suba zamknietego 650Wat więc może stąd odczucia - wiadomo że ten w belce to inna liga (niższa) - dlatego myślę o jego zamknięciu

gąbką ? są jakieś inne sposoby ? np. jakimś korkiem

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było kłopotów z basem trzeba mieć ... dwa subwoofery. Znikają wtedy problemy fazowe.

Nigdy nie zmieniam poziomu dla obu subów, obojetnie czy oglądam filmy czy koncerty.

Zapewne w superbelce Samsunga za sześc kafli nie można podłączyc dwóch subów :) .

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cztery kafle 

a kosztuje tyle bo konkurencja daje ciała - niech yamaha wyprodukuje coś za 6 kafli co będzie lepsze od tej belki to będzie przynajmniej konkurencja

a tak to Samsung ma w praktyce monopol na belkę z atmosem - jest prawie tak jak pisałeś tylko że jest Samsung i w zasadzie dlugo długo nic

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz pytanie czy ktoś z Łodzi posiada ten Soundbar bo u mnie żadna konfiguracja nie działa i nie wiem czy to wina konsoli czy belki. Ewentualnie ostateczna możliwość to podłączenie tej belki u kogoś kto posiada ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2018 o 20:23, reddeath napisał:

Dobra to teraz pytanie czy ktoś z Łodzi posiada ten Soundbar bo u mnie żadna konfiguracja nie działa i nie wiem czy to wina konsoli czy belki. Ewentualnie ostateczna możliwość to podłączenie tej belki u kogoś kto posiada ten sprzęt.

Xbox One X -> soundbar (IN hdmi1) -> OUT ARC -> TV IN ARC

poźniej konfig w xbox jak na screenach wyżej. Bitstream + Dolby Atmos.

W konfiguracji soundbara jeszcze jako HDMI IN ustawione na bitstream

Musi działać :)

 

Czy działa Wam CEC na urządzeniach podłączonych do belki? np na konsoli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 19:43, bunius napisał:

Xbox One X -> soundbar (IN hdmi1) -> OUT ARC -> TV IN ARC

poźniej konfig w xbox jak na screenach wyżej. Bitstream + Dolby Atmos.

W konfiguracji soundbara jeszcze jako HDMI IN ustawione na bitstream

Musi działać :)

 

Czy działa Wam CEC na urządzeniach podłączonych do belki? np na konsoli? 

 

Mam problem z cec wszystko dziala jak nalezy Atmos lecz mam taki problem jak wlacze xboxa i puzniej go wylacze  przy wlaczonym tv i soundbarze to przy wlczeniu tv po puzniejszym czasie saundbar nie zalacza mi sie automatycznie nie wiem czym jest to spowodowane dodam tez ze mam Samsung tv Q60R 75  i Samsung soundbar Q70R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...