Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie wiem czy w ogóle brać to sobie na głowę? Zobaczę dokładnie na filmach.

Mam 131" bez napinaczy i takiego falowania nie mam a jestem na to wyczulony. Ja bym reklamował bez dwóch zdań.
A jednak. Czyli powinienem coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się opiniami innych tylko Ty sam musisz być zadowolony. U mnie by to nie przeszło.

ps. Zresztą widzę że jesteś z Trójmiasta to zapraszam;)

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zadowolony to będę jak zrobię salkę dedykowaną, dwa rzędy siedzeń i ekran 150'.
Kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fala wchodzi na powierzchnie aktywną reklamacja obowiązkowo. Masz mieć idealnie płaski ekran, on nie kosztował 100zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 20:34, opus napisał:

dziękuję bardzo. Czekam na kolejne zdjęcia:)

 

IMG_20201007_205946.jpg

IMG_20201007_205825.jpg

u mnie po lewej stronie pionowych lini widać dość spore przebarwienie ,czy konwergencja paneli to wyeliminuje czy taki egzemplarz mi się trafił 🤔z lewej strony ekranu jest niemal idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ustawić jeden i drugi panel aby ta zielona linia z dwóch stron wychodziła tak samo... wejdź w ustawienia zbieżności zobacz sobie w tym samym miejscu czy w panelach masz coś rozjechane tj.wystajace tylko z jednej strony. Jeśli tak to spróbuj wypośrodkować.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...

Założyłem tą kurtynę z Black Velvet, na tylną ścianę (robiłem próbę montażu) i zostawiłem do oglądania telewizji.

Kurcze, na telewizorze też obraz ładniejszy, jeszcze bardziej kontrastowy się wydaje, z tą kurtyną, na tylnej ścianie.

 

 Bipo, Szewi, polecam zainwestować w Black Velvet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat mam moje kurtynki, które jeszcze się trzymają... 🙂 Jak się rozsypią będzie Black Velvet..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje też dają radę ale jednak warto zmienić.

Ja też byłem z moich zadowolony....

Ale jest różnica. Na plus oczywiście.

Jakieś 250 EUR, na Twój pokój.

(Jak Kupisz tam gdzie podawałem).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbijane światło to jedno. A jak z przepuszczaniem słońca z okna? Czy po prostu światła dziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, do tego one nie są .

Ja nie włączam projektora, dopóki jest jasno za oknem.

 

Na odcinkę światła z zewnątrz, to są inne sposoby.

Rolety, okiennice....

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem okazję, tv 130 cali za jedyne 60k funciaków. W związku z tym rozważam sprzedaż JVC i zakup tego kloca. Pytanie czy ktoś może polecić dobrą ekipę remontową która wywali mi drzwi z framugą na potrzeby wniesienia. Przydadzą się też namiary na transport wielkogabarytowy (np. śmigła do elektrowni wiatrowych).

Ktoś coś?

https://www.jp-uk.co.uk/digital-signage-displays/lg/lg-laa015f-130-inch-all-in-one-led-display.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w końcu po paru miesiącach wziąłem pod lupę niestandardowe krzywe Neo xp i fer 15  czyli komputer 1080ti  madvr i jvc .Efekt przeszedł moje oczekiwania ,narazie  testowałem hdr do sdr i nocne sceny wgniatają w fotel,są mega doswietlone i kontrastowe czyste i mega widoczne.Wyglądaja lepiej niz opcja ,,passtrough,, tam z reguły deko brakuje mi szczegółów w  nocnych w opcji 16-235 a 0-255 sa deko przyszarzałe ale to w niektórych filmach.Polecam jesli ktoś ma dość silną karte graficzną  aha i madvr versja 113 ,inna mi nie działała.dam znać jak przeprowadzę wiecej testów,stety niestety zidoo 9x chyba pojdzie w odstawkę.Pozdrawiam

ustawienia znalezione w sieci 

IMG_20201011_151919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montas napisał:

Znalazłem okazję, tv 130 cali za jedyne 60k funciaków. W związku z tym rozważam sprzedaż JVC i zakup tego kloca. Pytanie czy ktoś może polecić dobrą ekipę remontową która wywali mi drzwi z framugą na potrzeby wniesienia. Przydadzą się też namiary na transport wielkogabarytowy (np. śmigła do elektrowni wiatrowych).

Ktoś coś?emoji6.png

https://www.jp-uk.co.uk/digital-signage-displays/lg/lg-laa015f-130-inch-all-in-one-led-display.html

Kupiłbym tylko problem bo 4 piętro bez windy i trochę słabo bo to tylko full HD 50hz plus 3000W pobór prądu.. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darulok napisał:

Ja wczoraj w końcu po paru miesiącach wziąłem pod lupę niestandardowe krzywe Neo xp i fer 15  czyli komputer 1080ti  madvr i jvc .Efekt przeszedł moje oczekiwania ,narazie  testowałem hdr do sdr i nocne sceny wgniatają w fotel,są mega doswietlone i kontrastowe czyste i mega widoczne.Wyglądaja lepiej niz opcja ,,passtrough,, tam z reguły deko brakuje mi szczegółów w  nocnych w opcji 16-235 a 0-255 sa deko przyszarzałe ale to w niektórych filmach.Polecam jesli ktoś ma dość silną karte graficzną  aha i madvr versja 113 ,inna mi nie działała.dam znać jak przeprowadzę wiecej testów,stety niestety zidoo 9x chyba pojdzie w odstawkę.Pozdrawiam

ustawienia znalezione w sieci 

IMG_20201011_151919.jpg

Daj znać jak to wszystko poustawiasz. Ja od wielu lat używam MAdVR, od pół roku oczywiście wersja 113 beta. ZObaczymy co Ci wyjdzie i czy vs passtrough będzie lepiej )od razu mówię że nie jest to oczywiste dla mnie chociaż znam wielu fanatyków Tone mapingu w madvr i oni nie widzą innej opcji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Konrado_ napisał:

Daj znać jak to wszystko poustawiasz. Ja od wielu lat używam MAdVR, od pół roku oczywiście wersja 113 beta. ZObaczymy co Ci wyjdzie i czy vs passtrough będzie lepiej )od razu mówię że nie jest to oczywiste dla mnie chociaż znam wielu fanatyków Tone mapingu w madvr i oni nie widzą innej opcji :).

Muszę  obejrzeć trochę filmów i dam znać ,ale myślę że  jest to dobra alternatywa również  dla filmów kodowanych do np 10000tyś nitów czyli netflix z dolby vision które w HDR wyglądają zbyt ciemno .Mam również  skakibrowany projektor do DCi p3 i muszę tą opcję wypróbować z Madvr , wczoraj nie zdążyłem .Natomiast  nie podobała mi się opcja ,,output video in HDR format,, było za ciemno lecz  niby HDR do sdr jest najlepsze według autorów pomysłu. Filmy które robiły wrażenie to Alladyn , Gemini Man, Transformers the  last knight , Scary Stories to Tell in the Dark, Revenant , i parę innych. 

Najlepsze jest to że po plaźmie i OLEDzie twierdziłem że idę na kompromis czyli wielkość  na rzecz jakości , nic z tych rzeczy obraz często czaruje dosłownie kolorami i głębią , wiem  też że po części to zasługa kalibracji bo standardowe tryby trochę odbiegają a może AŻ trochę , obraz jest bardziej przygaszony,mniej nasycony jakby, niby nie dużo a jednak.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w JVC profil skakibrowany madvr czyli do DCI P3 i w komputerze na Madvr i również opcja do DCI P3 czyli natywne możliwości projektora jeśli chodzi o pokrycie barw  i nie  moge wyjść z podziwu jak to odbiera , przysłona -15:, gdyż obecnie wyświetlam to dzień nie na pełnym ekranie (około 82cale ) przebija światło nawet z tyłu widoczne na zdjęciu . Miazga w barwach i kontraście , ciężko stwierdzić czy to się zgrywa wszystko na sto procent  tak jak powinno,ale po twarzach nie widzę przekłamań itd .

IMG_20201012_125230.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20201012_140650.jpg

napiszę w przenośni ,,,można jeść z ekranu ,, dosłownie,a krzywe w madvr robią robotę ,dlatego niektórzy twierdzą że działa jak lumagen za 3000tyś euro w połączeniu z JVC . 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawioną kartę graficzną? 4:4:4 8 bit? no bo niestety na RGB extended JVC ma magenta bug i nie przyjmuje :(

 

Niestety 4:4:4 12 bit jest możliwe przy 23 Hz ale nie przy 60 Hz, które są do gamingu i kilku filmów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4:4:4 12bit mam w panelu nvidii ,aha i doczytałem ze starych wiadomosci że tryb Madvr w JVC mam skakibrowany DCI P3 na wysoką luminację dlatego daje taki ,,pop,, w niektórych filmach,i szczególnie nocnych scenach.

i 24hz na sztywno w karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...