Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2020 o 22:07, opus napisał:

proszę wyślijcie mi zdjęcie menu JVC w 1080 bez shift, tak z bardzo bliska. Jutro jade do sprzedawcy reklamować z moją a za przykład mam tylko swoją X5000 pewnie pomogło by zdjęcie z innego RS540/X7900:)

Witam 

Czy jest szansa na zdjęcie menu JVC z bliska? Chodzi mi o to czy widzicie na swoich projektorach na napisach z menu JVC dokładnie piksele jak na moim X5000 czy są rozmyte jak na rs540, które oddałem w ramach rękojmi do sprzedawcy. Coś kombinują z ustawieniami a teraz chcą go wysłać do JVC żeby oni ustawieniami coś poprawili. poniżej ponownie zamieszczam zdjęcia. Będę bardzo wdzięczny za pokazanie za zamieszczenie zdjęć z Waszych projektorów.

RS540.jpg

X5000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to pierwsze zdjęcie lepiej wygląda. Wcale nie jest rozmyte, poprostu ma gładkie krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raf7705 napisał:

Jak dla mnie, to pierwsze zdjęcie lepiej wygląda. Wcale nie jest rozmyte, poprostu ma gładkie krawędzie.

Zwróć uwagę jeszcze na szare  tło tych napisów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie było na 1080p, a eshift nie wiem. Nie patrzałem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokładnie w tym miejscu. Przy oglądaniu filmu nie przeszkadza. Olałem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko mi zrobić zdjęcie ostrości tak aby pojedyncze piksele było widać, aparat jest kilka centymetrów przy ekranie;

DSC00461.jpg

Na dużej literce M z tego co widzę jest siatka pixeli widoczna. Lens shift wyłączony oraz skalowanie w oppo również. Sygnał 1080p50hz

Ostrość po zwiększeniu i zmniejszeniu obrazu pozostaje jak dla mnie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bipo napisał:

Bardzo ciężko mi zrobić zdjęcie ostrości tak aby pojedyncze piksele było widać, aparat jest kilka centymetrów przy ekranie;

Na dużej literce M z tego co widzę jest siatka pixeli widoczna. Lens shift wyłączony oraz skalowanie w oppo również. Sygnał 1080p50hz

Ostrość po zwiększeniu i zmniejszeniu obrazu pozostaje jak dla mnie taka sama.

Dziękuje bardzo. Jaki masz projektor i z którego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś moje zdjęcia z menu oppo. Ja obecnie mam jVCx5000 i tydzieļ temu zakupiłem RS540. Porównywałem je. Nie potrafię osiągnąć takiej ostrości w rs jak w X. Twoje menu JVC wygląda jak u mnie ale w x5000. Gdyby nie był to problem dla Ciebie, czy mógłbyś powtórzyć ale z obrazem menu OPPO?

Zobacz te zdjęcie które są poniżej. Pomniejszyłem obraz na dwóch projektorach, ustawiłem ostrość na x5000 i na rs540 (tutaj już podczas tej czynności nie mogłem uzyskać efektu jak w X5000) potem powiększyłem obraz na obu. Ten ostry to x5000. Mógłbyś zrobić coś takiego u Siebie? 

góra x5000 dól rs540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki. Nawiązując do mojego pofalowanego ekranu. W jednym miejscu, akurat gdzie zrobiłem zdjęcie dla kolegi. Górny prawy róg. Czy takie coś byście reklamowali? Czy w ogóle można się do tego przyczepić. Niby nie za bardzo przeszkadza ale w końcu to renomowana firma. Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO dobry ekran nie ma prawa tego mieć. Dlatego potrzeba napinaczy. Ja kiedys mialem taki ekran i nie moglem tego ogladac bo mi strasznie przeszkadzalo. Wymienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zapewniano mnie, że dobrej firmy ekran do 105" można śmiało brać bez napinaczy. Wcześniej miałem plany wziąć 90" z napinaczami. Bez, wyszedł większy calaż. Więc się skusiłem.
Taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, STELVIO napisał:

Wiesz, zapewniano mnie, że dobrej firmy ekran do 105" można śmiało brać bez napinaczy. Wcześniej miałem plany wziąć 90" z napinaczami. Bez, wyszedł większy calaż. Więc się skusiłem.
Taka sytuacja. emoji57.png

A jaka to firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom ma. Sam robiłem cały remont to mam pewność. Ale nawet jak ręcznie naciągnę nie za bardzo to się zmienia/naciąga.

A jaka to firma?
Kauber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kauber 120" z napinaczami i ostatnio zauważyłem że w górnym rogu mam lekką fałdę. Miałem ostatnio remont i nie wiem czy przez przypadek podczas montażu, coś poszło nie tak. Muszę to sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, STELVIO napisał:

A ja tak z innej beczki. Nawiązując do mojego pofalowanego ekranu. W jednym miejscu, akurat gdzie zrobiłem zdjęcie dla kolegi. Górny prawy róg. Czy takie coś byście reklamowali? Czy w ogóle można się do tego przyczepić. Niby nie za bardzo przeszkadza ale w końcu to renomowana firma. Sam nie wiem. emoji848.png

Mam 131" bez napinaczy i takiego falowania nie mam a jestem na to wyczulony. Ja bym reklamował bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...