Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Tu kupowałeś? Ile przesyłka wyszła? Mocno chodzi mi to po głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

W piątek zakupiłem JVC RS540. Do tej pory posiadałem JVCX5000. Więc mogę porównać. Po zawieszeniu RS540 dopasowałem wielkość obrazu do ekranu funkcjami Lens Control i nieźle się zdziwiłem, ponieważ nie potrafię osiągnąć takiej samej ostrości obrazu jak JVCX5000. Zauważyłem jeszcze, że po ustawieniu wielkości obrazu oraz ostrości podczas zmieniania wielkości obrazu ostrość się rozmywa. Napis ZOOM oraz linie siatki rozmywają się. W JVCX5000 po ustawieniu ostrości a następnie zmianie wielkości wyświetlanego obrazu, ostrość pozostaje na liniach siatki oraz napisie ZOOM w takim samym stanie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi co robić. Czy to wada projektora, czy może jest coś do ustawienia.

Na zdjęciu widać siatki obu projektorów. Napis ZOOM oraz rozmyte linie siatki z RS540, linie ostre JVCX5000. Rzut dwóch projektorów jednocześnie, oba wyświetlają tą samą wielkość obrazu, po czym ustawiłem najlepszą ostrość na obu i jednocześnie powiększyłem. W rs540 obraz się rozlazł w JVCX5000 wszystko ostre.

JVCx5000 miałem skalibrowany przez skalibrucjtv.pl. Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi. 

ZOOM rs540 vs x5000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 11:58, binary napisał:

Banan rosnie jak sie takie piksy oglada

Małe wyjaśnienie , jako że od niedawna posiadam zidoo z9x o którym pisałem wcześniej  i on ma hdcp .2.2 i automatycznie ten Dark włącza się w 4k z aplikacji netflixa w zidoo (niestety bez wsparcia 5.2,atmos), i  wczoraj podłączyłem kompa z prockiem bez hdcp 2.2 czyli z aplikacji i tam włącza się tylko fullhd i już nie było tak super w Dark w fullhd  jak z zidoo . Tak jak już pisałem zidoo  w filmach z dolby vision przerzuca w locie do HDR i robi to świetnie. Jedynie nie potrafię zrozumieć dlaczego wszystkie filmy z HDR blue ray również projektor  ma o wiele gorszą czerń i ja podbija względem odpowiednika fullhd HD,  i to jest dość znacząca różnica .HD czerń miazga ,HDR mimo lampy low , przesłony itd kombinacji różnych gamma itd czerń jest o wiele gorsza 🤔🤔🤔🤔 dodam że skalibrowane mam oba tryby .

4 minuty temu, opus napisał:

obrazu ostrość się rozmywa

ustaw ostrość w trybie fullhd i bez e-shift no i chwilę lampa musi się rozgrzać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Darulok napisał:

Małe wyjaśnienie , jako że od niedawna posiadam zidoo z9x o którym pisałem wcześniej  i on ma hdcp .2.2 i automatycznie ten Dark włącza się w 4k z aplikacji netflixa w zidoo (niestety bez wsparcia 5.2,atmos), i  wczoraj podłączyłem kompa z prockiem bez hdcp 2.2 czyli z aplikacji i tam włącza się tylko fullhd i już nie było tak super w Dark w fullhd  jak z zidoo . Tak jak już pisałem zidoo  w filmach z dolby vision przerzuca w locie do HDR i robi to świetnie. Jedynie nie potrafię zrozumieć dlaczego wszystkie filmy z HDR blue ray również projektor  ma o wiele gorszą czerń i ja podbija względem odpowiednika fullhd HD,  i to jest dość znacząca różnica .HD czerń miazga ,HDR mimo lampy low , przesłony itd kombinacji różnych gamma itd czerń jest o wiele gorsza 🤔🤔🤔🤔 dodam że skalibrowane mam oba tryby .

ustaw ostrość w trybie fullhd i bez e-shift no i chwilę lampa musi się rozgrzać ..

Niestety nic nie pomogło. Czy u Ciebie również po zmianie wielkości obrazu pogarsza się ostrość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalę wieczorem to sprawdzę ale chyba robienie zooma psuję ostrość i trzeba ją korygować , ostrość trzeba ustawić do danej  odległości i wielkości ekranu 

ale u ciebie te linie to dramatycznie wyglądają ,u mnie widzę te poprzeczne małe kreski czarne i obraz jest bardzo ostry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na X5000 obraz nie traci ostrości pomimo tego iż zmieniam wielkość obrazu. Odległości nie zmieniam. Kuoiłem rs540 żeby poprawić obraz a tu masakra. Kupiłem dwa dni temu więc jak tylko potwierdzisz że u Ciebie ostrość nie zmienia się podczas zmiany wielkości, to jutro zgłaszam ten problem do sprzedawcy. Dzięki za szybką odpowiedz i czekam na Info:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie traci ostrości, mogę sobie przesuwać obraz, zmniejszać, zwiększać. Nie ma wpływu na ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Mam pytanie, czy kalibrowaliście swoje projektory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie mam ,mam ostre linię ale ustawiłem full zoom i zmniejszałem obraz i linie robiły się cieńsze .

 

Tak ja mam skalibrowany i względem thx różnica jest ale nie jakaś mega czyli  dzień i noc w SDR ,ale właśnie kalibracja dodaje tej kontrastowosci i trafia w punkt i wiesz że nie musisz grzebać , w HDR kolory i  głębia mega ,ja jestem fanem kalibracji i za każdym razem jestem zadowolony 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie kojarzysz czy przed kalibracją, ostrość miałeś taką samą jak teraz. Mimo wszystko nie powinni chyba tak być że nie potrafię ustawić ostrości w FULLHD. Na JVCX5000 ustawiam ostrość i jest dobrze a w RS540 nie mogę osiągnąć nawet takiej ostrości jak w X5000. Nowszy i wyższy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, opus napisał:

Pewnie nie kojarzysz czy przed kalibracją, ostrość miałeś taką samą jak teraz. Mimo wszystko nie powinni chyba tak być że nie potrafię ustawić ostrości w FULLHD. Na JVCX5000 ustawiam ostrość i jest dobrze a w RS540 nie mogę osiągnąć nawet takiej ostrości jak w X5000. Nowszy i wyższy model.

nie widziałem projektora przed kalibracją ale kalibracja nie ma nic do ostrości ,enhanced mam ustawione na 2 , być może faktycznie wada projektora ..daj mu z 15 godzin pracy bo rozumiem że ma zero bo to nówka .. włączałeś już jakieś filmy też jest źle 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ma juz 10 h. To wlasnie podczas ogladania filmu, który wczesniej widzialem na x5000 zauważylem ze obraz nie jest ok z ostroscia. Od tego czasu to ogladam tylko zielone zolte linie i przygladam sie literom w menu. Na x5000 jak powieksze obraz z menu w 2k i wylaczony eshift to wyraźnie widac piksele. W rs540 jest już rozmyte. A menu z oppo wyglada tak

1. X5000

2. Rs540

326149D8-C50B-40B7-AF8B-9BDC72E9C237.jpeg

30AF8584-323C-4897-B396-EB524DF2B86E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2020 o 16:42, Darulok napisał:

Jak odpalę wieczorem to sprawdzę ale chyba robienie zooma psuję ostrość i trzeba ją korygować , ostrość trzeba ustawić do danej  odległości i wielkości ekranu 

ale u ciebie te linie to dramatycznie wyglądają ,u mnie widzę te poprzeczne małe kreski czarne i obraz jest bardzo ostry .

Duralok sprawdzałeś czy u Ciebie ostrość pogarsza się wraz z zmianą wielkości obrazu?

Panowie staram się ustawić pixele i na tyle ile potrafię. W JVC X5000 ja nic nie ustawiałem i było ok. Myślicie że ustawienie pixel alignment może mieć wpływ na jakość ostrości?

Ustawiam w RS540 na ustawieniu FullHD bez shift i nie potrafię osiągnąć ostrości jak w JVC X5000 w takich samych parametrach. Wyraźnie widać że w RS540 pixele nie są ostre jak w X5000. JVC to natywne FULLhD więc ostrość przy ustawieniu fullhd powinno się osiągnąć regulacją FOCUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz siatkę focus czy  widzisz jak masz nos przy ekranie pojedyncze piksele kwadratowe co tworzą te linie zielone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, opus napisał:

Duralok sprawdzałeś czy u Ciebie ostrość pogarsza się wraz z zmianą wielkości obrazu?

robiłem w dół czyli zmniejszałem obraz  i deko się zmieniły , i w sumie na zooma maks nie zobaczyłem .

 

 

Po czytaniu na forach avforum  i kontraście JVC związanym z odległością  , wczoraj przesunąłem projektor z full zooma czyli z około 320cm do 420cm  od ekranu.Teraz nie wiem czy to efekt placebo ale obraz jeszcze bardziej wygadaje  się trójwymiarowy i bardziej kontrastowy i analogowy, ktoś tam po odjechaniu miał sto tysięcy do 1 czy nawet ponad . Kupiłem HDMI optyk 20 metrów ,więc jak dotrze to będę miał możliwość w końcu nawet i 8 metrów odjechać i otworzyć przesłonę bardziej , gdyż obecnie po kalibracji mam -13 także zapas jasności dla sdr jest spory , zobaczymy   co się zmieni .. 

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bipo napisał:

Jak włączysz siatkę focus czy  widzisz jak masz nos przy ekranie pojedyncze piksele kwadratowe co tworzą te linie zielone? 

Właśnie o to chodzi, że nie. kiedy wyświetlę menu z JVCx5000 to widzę dokładnie piksele, a RS540 tez są widoczne ale rozmute.

rozmyte

Zdjęcie FOCUS to RS540

Zdjęcie ZOOM to JVCX5000

IMG_2199.jpg

IMG_2197.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w ustawieniach oppo na wyjściu HDMI  użytkownika 1080p , na JVC ustaw 2k i teraz sprawdź, z bliska czy widać piksele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...