Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, user7878 napisał:

@szewi tylko Ty jeszcze mozesz wygrać emoji6.png

A co jest do wygrania ? jesli procesor / preamp audio video to lece sprawdzić ;) ostatnio ponownie wiedzmin 3 był grany na ps4 wiec troche sie nabiło przez święta haha.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi do wygrania lampa do JVC

Konrado niezły wynik. To ja myślałem ze moje ok. 600h na rok to dużo a Ty prawie 2x tyle

A propo ile kosztuje nowa lampa do RS540/X7900? Wymieniał już ktos? Może oplaca się sam wkład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878 jakiś czas temu jak sie dowiadywałem to lampa coś 2,2k kosztowała. Wkład chyba można choc nie wiem czy warto ryzykować. 

ja tam przyczajam się na cos takiego - poprawia jeszcze kilka spraw w firmware, doloza Dirac Live i bedą testy - mysle ze wtedy dopiero atmos pokaże na co go stać ;)

mBnMvj3.jpg

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś w rózne DACi, przedwzmacniacze i inne tego typu sprzęty. Studnia bez dna - odpuściłem. Na moją salkę amplituner denona i paradigmy studio + atmosowe i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Do stereo mam Focale i Naim'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest. Ja poszedlem w koncowki mocy wiec teraz zostal mi procesor, taki byl plan zeby to wykorzystac. W DACi sie nie bede tez bawić ;) Wiadomo apetyt rosnie aczkolwiek grunt to zlezc punkt rownowagi bo można też łatwo  przekombinować.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba za dużo czasu na oglądanie nie masz.

@raf7705

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.
Ja na proju, tylko filmy w formacie kinowym oglądam, więc faktycznie bardzo mało go używam w ciągu roku.
Całe lato, to wcale, go nie włączałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi znowu szaleje... 🙂

Ja dzisiaj zaliczyłem Godzilla 2 i bylem mega zaskoczony jakie efekty dźwiękowe są w tym filmie. Nasze JVC mają co robić bo efektów HDR jest cała masa. Ekstra się prezentują pioruny i wystrzały z pyska Godzilli...

Mapowanie HDR tego filmu jest do 4000nitow wiec błyski robią wow.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku to chyba jeden z lepszych filmów jeśli chodzi o dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może fabuła komuś nie pasować ale dźwiękowo to ten film pełna referencja. Szczególnie efekty atmos i niskie zejścia gdzie suby u mnie pracują pełna parą... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym oglądaniu, nie składałem wszystkiego (tylko część), tak że dziś jak się ściemni, to jadę dalej z filmami

Było Avengers 2, ad Astra (połowę, bo głupie jakieś), Ronin Hood, i jakaś bajka, na której usnąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad kupnem nowego uchwytu do projektora. Bo ten co mam to bardzo męczący w montażu i obsłudze. Wykorzystując remont chyba od razu wymienię. Tylko nie wiem jaka jest różnica między Peerless PRG-UNV (805zł), a Peerless PRGS-UNV (740zł)? Bo chyba firma sprawdzona. Widzę tylko różne mocowania na sufit. Ale tą mikrometryczną regulację mają obydwa uchwyty. Pytam dla pewności. Który Wy macie i czy cena dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu oba mają mikrometryczną regulację z tym że PRG-UNV ma większą regulację prawo/lewo 10 stopni. PRGS-UNV ma 5 stopni. Ja mam PRG-UNV i założenie plus regulacja to bajka. W 2 min jesteś wstanie wyregulować precyzyjnie zawieszony projektor gdzie przy poprzednim uchwycie trwało to niekiedy godziny i kupe nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz uchwyt Stelvio teraz do proja że chcesz go wymieniać?

 

Wysłane z 1+ 7Pro

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z projektorem dostałem. Regulacji może tak jak wszędzie ale montaż i demontaż to w trzech trzeba robić. Jest niski. Tzn blisko sufitu 5cm chyba. I przez to dojście do śrub montażowych i regulacyjnych jest masakryczny. Firmy kraftmann jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu to wymieniaj ;)

mozesz tez rozważyc uchwyt Wize PR3XL z mikroregulacja (mam i spisuje sie dobrze). Demontaż projektora zajmuje 5 sekund.

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewną nieśmiałością muszę przyznać, że własnie "odkryłem" MYLÈNE FARMER ;)

Polecam do przetestowania UHD BD  2019 - LE FILM. Jest dobry Atmos i ogólnie trzyma wysoki poziom obrazu i dźwięku.

Świetny pop po francusku. Smaczkiem jest Sting :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś muzyczne wydania UHD BD?

Oczywiście nie o gust muzyczny mi chodzi, tylko o spektakularność realizacji/wydania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...