Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C76 (65DC760) | TEST | Ultra HD LCD z systemem Android

Rekomendowane odpowiedzi

TCL C76 (65DC760) | TEST | Ultra HD LCD z systemem Android

Mniej więcej rok temu testowaliśmy popularny i niedrogi telewizor marki TCL jakim był C70. Kolejne targi IFA przyniosły jego następcę, którego bezzwłocznie postanowiliśmy wziąć pod lupę! Nosi on oznaczenie DC760 i posiada kilka nowinek technicznych nadal zachowując dobrą cenę. Należą do nich zmiany programowe, takie jak system operacyjny Android 8.0, ale także sprzętowe np. zastosowanie specjalnej powłoki mającej na celu poprawę kątów widzenia! Telewizor posiada także wbudowany soundbar opracowany wraz z JBL, oraz nietuzinkowy design. Telewizory marki TCL zmieniają się z roku na rok i nie znajdziemy dwóch podobnych do siebie ekranów!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka w tej cenie. Z większą ilością aplikacji nie będzie się dało tego używać. No i ta matryca 60Hz...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna zaleta tego TCL-a przy załączonym strobującym podświetlaniu w porównaniu do udanego 50 Hz modelu Panasa EX700 :

TCL C76 Powielenie krawędzi: umiarkowane

m_2.jpg


Panasonic EX700 Powielenie krawędzi:  duże

Panasonic_EX600_7.jpg

 

Tyle tylko że o ile pamiętam to w Panasie nie było widać migotania obrazu przy załączonym strobującym podświetlaniu.

 

EDIT:

Jeszcze dla porównania ostrości obrazu w ruchu wklejam pozostałe przetestowane na tym portalu modele TCL-a

TCL C70 :

10.jpg

TCL QLED X9006

1-4.jpg

 

Te modele nie mają żadnego poprawiacza ostrości obrazu w ruchu a więc, wynik jest dużo gorszy pod tym względem od modelu C76.
 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj zauważyć taką ciekawą rzecz, że odkąd pojawił się na tym portalu test tej nowej serii, to w zasadzie nie ma pod nim żadnych komentarzy a na forum Kikiego dyskusja o tej serii nagle całkowicie zamarła. 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Telewizor nie dysponuje funkcją lokalnego wygaszania". A do czego sluzy posiadany w tym modelu Micro Dimmimg?
Poza tym na stronie TCL bezsensowne bledy w tlumaczeniu na PL. Na TCL pisza o glosnikach o mocy 60W, a w danych juz jest jedyne 30W. 

Edytowane przez Mario_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mario_80 napisał:

"Telewizor nie dysponuje funkcją lokalnego wygaszania". A do czego sluzy posiadany w tym modelu Micro Dimmimg?
Poza tym na stronie TCL bezsensowne bledy w tlumaczeniu na PL. Na TCL pisza o glosnikach o mocy 60W, a w danych juz jest jedyne 30W. 

I tak nic nie przebije redukcji rozmycia w X9006 od TCL gdzie jest podziałka 0-10, która niczego kompletnie nie zmienia:
https://hdtvpolska.com/qled-tcl-x9006-xess-x2-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-marki-tcl/

"Obecność pierwszego suwaka była dla mnie nieco zagadkowa, ponieważ na 60Hz matrycy nie ma możliwości wykonać interpolacji treści 50fps (sportowej). Zagadka rozwiązała się bardzo szybko – ten suwak po prostu niczego nie zmienia."

Micro Dimming, o który pytasz tak samo jest dla picu. Tutaj masz potwierdzenie:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tcl-55c7006-test.html

"Niestety, jedyna dostępna w trybie HDR opcja „micro dimming” z obrazem nie robi … nic, co widać w poniższym filmie."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie. DC760 mam go dopiero od kilku dni. Generalnie dotąd miałem samsungi z Tizen, ale mam też MiBox i tam tego problemu nie ma. Pendrive z materiałami video rozpoznawany jest OK. Chyba Fat32 ale to chyba nie istotne. Wbudowany media player odtwarza materiały prawidłowo, ale czcionka jest za mała i potrafi po wstrzymaniu odtwarzania klatkować obraz. Zainstalowałem więc VLC, ale on rozpoznaje urządzenie dodaje je do biblioteki ale nie widzi zawartości nośnika. MX Player dokładnie to samo. Kodi nie widzi nośnika w ogolę (ale tu może inny temat nie wnikałem jeszcze). Co może być grane? Miał ktoś podobnie? MiBox z Andoid TV 8.0.1 widzi ten sam nośnik prawidłowo i ma nawet pełen dostęp bo zapisał mi na nim plik srt.

Poza tym, czy DC760 ma timer czasowy jak każdy inny telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum KODI ten sam problem jest w Philipsach i jednak Android 8 nie widzi partycji NTFS na FAT jest ok.

Co do wyłącznika czasowego znalazłem tylko autowyłaczanie po bezczynności. Funkcja ukryta w menu androida w wygaszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...