Skocz do zawartości

Pytanie

Witam, posiadam: 

LG OLED65B7V

Samsung hw-k950

Xbox one S

 

Telewizor nie wykrywa mi dolby atmos w moim soundbar-ze, również w xbox-ie nie moge odpalić kilku materiałów z dźwiękiem dolby atmos w formacie .mkv (m2ts działają bez problemowo tak jak i netflix - działa) 

Czy zakup amplitunera 9 kanałowego rozwiazalby moj problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
miałem suba przez 2 lata i częsciej go wyłaczałem niż właczałem. potem lezał 2 lata i poszedł na allegro ale jasne rozumiem....nie walczę z przekonaniem ze 5.1.2. jest lepsze niż 5.0.2
 
Naprawdę nie używałeś suba do kina domowego?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może wyjaśnijmy. Sub pomagał mi kiedy słuchałem ciszej. Ale kiedy robię sobie prawdziwy seans słucham dosyc głosno. Określiłbym to raczej jako głośność kinową (dla zobrazowania...to głośnośc przy której moja żona stwierdza że mi odbiło i wychodzi ). W takim przypadku główne kolumny które mam w odległości 2.75 m ode mnie dają i duze ciśnienie akustyczne i bas który wzbudza drganie podłogi. Może to wynika też z faktu, że ja strasznie lubię muzykę filmową i fascynuja mnmie same efekty dźwiękowe i ich precyzja (prelot samolotu, śmigłowiec, wyimaginowane dźwięki kosmosu w gwiezdych wojnach czy kapitalne efekty w Star Trek. Samo drżenie podłogi i uderzenie muzyki az takie wazne nie jest. Wczoraj oglądałem Gladiatora w DtS-X. Dźwięk jest po prostu obłędny ale nie chodzi o jego potęge ale włąśnie szczeóły i smaczki. Jeszcze az mówię, ktoś wiedział co robi umozliwiając setup 7.2.2 czy 5.2.4 :) ale to nie znaczy że nie można miec swoich preferencji

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fajnie to opisałeś. Także pomiar głośności przez twoją żonę. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, mjasinsk napisał:

20180901_205452.jpg

Tak jeszcze tytułem wyjaśnienia. Subwoofer daje głębszy bas w kinie domowym to fakt ale wcale nie powoduje że oglądanie staje sie przyjemniejsze, a dodatkowo demoluje słuchanie muzyki 

a gdzie masz kable do tych górnych? zaplanowałeś wcześniej?

tak sie zastanawiam jak je ukryć na już zrobionej ścianie

 

co do suba to do muzyki chyba musiałaby być konstrukcja zamknięta - wtedy nie przymula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie. Konstrukcja zamkniętą. Kable pewnie idą w tej podświetlanej zabudowie. Chyba?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
21 godzin temu, mjasinsk napisał:

Może wyjaśnijmy. Sub pomagał mi kiedy słuchałem ciszej. Ale kiedy robię sobie prawdziwy seans słucham dosyc głosno. Określiłbym to raczej jako głośność kinową (dla zobrazowania...to głośnośc przy której moja żona stwierdza że mi odbiło i wychodzi ). W takim przypadku główne kolumny które mam w odległości 2.75 m ode mnie dają i duze ciśnienie akustyczne i bas który wzbudza drganie podłogi. Może to wynika też z faktu, że ja strasznie lubię muzykę filmową i fascynuja mnmie same efekty dźwiękowe i ich precyzja (prelot samolotu, śmigłowiec, wyimaginowane dźwięki kosmosu w gwiezdych wojnach czy kapitalne efekty w Star Trek. Samo drżenie podłogi i uderzenie muzyki az takie wazne nie jest. Wczoraj oglądałem Gladiatora w DtS-X. Dźwięk jest po prostu obłędny ale nie chodzi o jego potęge ale włąśnie szczeóły i smaczki. Jeszcze az mówię, ktoś wiedział co robi umozliwiając setup 7.2.2 czy 5.2.4 :) ale to nie znaczy że nie można miec swoich preferencji

Ciekawe ze każde pomieszczenie oraz sprzęt jest inny  ale żony zawsze twierdzą ze jest za głośno ??? Na K950 (u mnie) filmu z atmos nie da się oglądać powyżej 20 (skala jest do 100) ponieważ tak jak u kolegi meble drżą i żona schodzi z drugiego piętra z ..... ??

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kable idą za tymi panelami, po środku jest tunel gdzie tez  ukryte sa diody. Generalnie troche się szczycę sam przed sobą czystości setupu. Udało mi się poukrywac kable w taki stopniu ż e klocki wyglądaja jak ustawione do fotek a nie podłączone kilometrem kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kable idą za tymi panelami, po środku jest tunel gdzie tez  ukryte sa diody. Generalnie troche się szczycę sam przed sobą czystości setupu. Udało mi się poukrywac kable w taki stopniu ż e klocki wyglądaja jak ustawione do fotek a nie podłączone kilometrem kabli.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Użyj kodi, czyta wszystko a jak chcesz się pobawić to możesz spróbować Plex lub mkv player. Narazie kodi czyta wszystko jak leci i nie ma żadnych przycięć. Powodzenia i daj znać czy wszystko działa jak chciałeś.  

Czy trzeba ustawiać? Hmmm, możesz zmienić kilka opcji ale u mnie wszystko co ważne wskoczyło z automatu. Sprawdź czy hdmi jest dobrze ustawione. Jak masz nas to podłącz dysk wirtualny. Jak wrócę do domu to sprawdzę co jeszcze można zmienić. 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@tonybcc, dużo osób pisze że w kodi nie działa dolby atmos, ale za to w SPMC działa. Zaraz przyjdzie do mnie shield :D mam nadzieje że wszystko będzie już ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie kuś abym ci wysyłał zdjęcie albo film z działającym atmos na kodi. ? działa i to jak ta lala. 

Z ciekawości kupowałeś nowy czy używkę?

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to fajna ci się cena trafiła. Powinieneś być zadowolony a jak nie to sprzedaż i nic nie stracisz. 

No to fajna ci się cena trafiła. Powinieneś być zadowolony a jak nie to sprzedaż i nic nie stracisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@tonybcc, no miałeś rację wszystkie .mkv działają z dolby atmosem, jak się film zaczyna to się dioda załącza i dźwięk jest taki jak być powinien! w kodi musiałem ustawić Audio Passthrough, w Plex też działa dolby :))) to teraz się zastanawiam po co ludziom amplitunery przy tych zestawach co mamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temat nie taki stary,więc pozwólcie że się dołączę.Stałem się szczęśliwym posiadaczem HW-N850 do którego dokupiłem tylne głośniki SWA-9000S i muszę powiedzieć że wniosły one dużo wrażeń audio

Oglądam na tv Samsung 65NU8002,który jak wiadomo nie obsługuje Dolby Atmos

W związku z tym dokupiłem Nvidia Shield TV

Nie mam żadnej kolekcji filmów z dolby atmosem,ale mam konto na Netflixie i tam trochę tych filmów jest

Niestety nie mogę tego odpalić,z tv to na pewno,ale myślałem że z Nvidi pójdzie

Demówki atmosa i dts-x jakie ściągnąłem na NASa,uruchamiają mi ten dźwięk poprzez Nvidię,bo na wyświetlaczu sounbara mam stosowny napis

Jak odpalę film z Netflixa na Nvidi,to takiego napisu nie ma

To w takim razie gdzie tego Netflixa oglądać żebym miał Dolby Atmos

Wiem,wiem,moje głośniki nie są typowo pod atmos,bo tylnie satelity nie mają głośników do góry,tak jak to jest w HW-N950,ale zaręczam że jak załączę materiał z NASa z atmosem na Nvidi,to brzmi to zdecydowanie lepiej,niż ten sam materiał odpalony z NASa poprzez telewizor

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 2.11.2018 o 19:11, dekoder napisał:

Temat nie taki stary,więc pozwólcie że się dołączę.Stałem się szczęśliwym posiadaczem HW-N850 do którego dokupiłem tylne głośniki SWA-9000S i muszę powiedzieć że wniosły one dużo wrażeń audio

Oglądam na tv Samsung 65NU8002,który jak wiadomo nie obsługuje Dolby Atmos

W związku z tym dokupiłem Nvidia Shield TV

Nie mam żadnej kolekcji filmów z dolby atmosem,ale mam konto na Netflixie i tam trochę tych filmów jest

Niestety nie mogę tego odpalić,z tv to na pewno,ale myślałem że z Nvidi pójdzie

Demówki atmosa i dts-x jakie ściągnąłem na NASa,uruchamiają mi ten dźwięk poprzez Nvidię,bo na wyświetlaczu sounbara mam stosowny napis

Jak odpalę film z Netflixa na Nvidi,to takiego napisu nie ma

To w takim razie gdzie tego Netflixa oglądać żebym miał Dolby Atmos

Wiem,wiem,moje głośniki nie są typowo pod atmos,bo tylnie satelity nie mają głośników do góry,tak jak to jest w HW-N950,ale zaręczam że jak załączę materiał z NASa z atmosem na Nvidi,to brzmi to zdecydowanie lepiej,niż ten sam materiał odpalony z NASa poprzez telewizor

 

 

 

 

O ile dobrze pamiętam Shield nie wspiera Dolby Atmos z Netflix’a i dopóki nie zostanie to dodane przez Netflix'a to żaden materiał od nich odtwarzany przez Shielda nie da Ci Atmosa.
Od razu dodam, nie mam Shielda więc sprawdzić sam tego nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wystarczy wpisać zapytanie w google i wejść z linka na stronę netfixa, tam są wymienione urządzenia wspomagające atmos na netfix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No faktycznie nie wspiera shielda,a szkoda bo to fajne urządzonko

No nic,chyba na razie obejdę się bez atmosa na netflixie,tym bardziej że póki co filmów z atmosem jest tam jak na lekarstwo

Na razie pozostaje Kodi.Tu atmos i dts-x działają dobrze

A powiedzcie mi jeszcze jedno przy okazji. Rozważam zakup xboxa,tylko odczekam trochę aż żona ochłonie po obecnych zakupach sprzętu av :)

Na xboxie w gry nie będę grał,będzie służył jako odtwarzacz blu ray no i do netflixa się przyda

Wystarczy mi eska,czy lepiej doinwestować i kupić X.Jest sens kupować prawie 2x droższego X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale po co Xa jak nic lepiej na nim w netflixie nie będzie?

ja xb1s w black friday kupiłem za nieco ponad 500zł rok temu - płacić 3x więcej za X jak się nie gra nie ma sensu 

no chyba że kolor biały jest absolutnie niedopuszczalny

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ten kolor mnie właśnie dołuje,nie będzie pasował do niczego.Może znajdę gdzieś używkę ixa za rozsądne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w sumie jest rozwiązanie - na allegro sprzedają takie coś jak "naklejki skin na konsolę"

mnie ten biały tez razi - ale za 500 jak nie kupic konsoli do tego z czytnikiem UHD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja kupiłem akurat żeby grać w Rdr2.

I faktycznie czarny mi pasuje w salonie do reszty sprzętu a PS4 pro mam białe na górze i tam biały jest ok

Nie wiem jak S ale X jest bardzo bardzo cichy, to też dla mnie ważne jak gram na głośnikach, bo PS4 nie jest ciche ale na górze gram na słuchawkach, to nie przeszkadza.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 2.11.2018 o 19:11, dekoder napisał:

Temat nie taki stary,więc pozwólcie że się dołączę.Stałem się szczęśliwym posiadaczem HW-N850 do którego dokupiłem tylne głośniki SWA-9000S i muszę powiedzieć że wniosły one dużo wrażeń audio

kupiłeś n850 więc pewnie porównywałeś z n950.  

czy on od n950 różni się tylko tylnymi głośniczkami?

 

czy ten brak w tylnych głośnikach sekcji wypuszczających dzwięk w sufit jest czymś mocno pogarszającym odczucia "atmosowe"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...