Skocz do zawartości

Pytanie

Witam, posiadam: 

LG OLED65B7V

Samsung hw-k950

Xbox one S

 

Telewizor nie wykrywa mi dolby atmos w moim soundbar-ze, również w xbox-ie nie moge odpalić kilku materiałów z dźwiękiem dolby atmos w formacie .mkv (m2ts działają bez problemowo tak jak i netflix - działa) 

Czy zakup amplitunera 9 kanałowego rozwiazalby moj problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Mam podobny zestaw m ale mój tv to c8.

U mnie plik z Atmos „leci” z Nvidia Shield” i zakładając tak jak kolega Jasiek_31 napisał używasz pliku ze ścieżka atmos podłączenie u mnie wyglada tak. 

Hdmi z shield do hdmi 1 w Soundbar a pózniej w K950 z hdmi out(arc) do tv do hdmi in(arc) i śmiga aż miło. Natomiast nie rozumiem dlaczego piszesz ze tv nie wykrywa atmos ponieważ to Soundbar ma wykryć ścieżkę atmos i zaświeci się niebieska dioda z prawej strony. 

U mnie działa nawet jak odtwarzam pliki z lokalnej sieći np z NAS.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

@Adrian Mazur poniekąd odpowiedziałeś sobie sam tzn. Atmos przez arc nie działa ale z aplikacji wewnętrznych w tv. Czyli atmos z netfliks w tv nie da ci ścieżki z  ...U mnie tak jak napisałem shield jest podpięty przez arc i to działa ( jest atmos) 

ja głównie używam kodi a czasami mkv player i to wszystko chodzi bez zająknięcia. Co do shield to jak ludzie piszą jest to naprawdę fajne pudełko z Androidem. I w dalszym ciągu najmocniejszy android box.

Jezeli chodzi o pliki przez sieć to ja mam router Synology rt2600ac i pod niego podpięty dysk zewnętrzny 4 tb który daje namiastkę NAS i z niego przesyłam filmy na shield lub tv. Wole używać shield ponieważ jest dużo mocniejszy a z racji zastosowanych w nim podzespołów tv nigdy się do niego nie zbliży. 

Ostatnia rzecz to jak nie wiesz czy masz dźwięk z atmos czy nie to sprawdź łopatologicznie tzn. włącz ścieżkę z atmos i zbliż się do tylnego głośnika i posłuchaj. Jak jest atmos to tylne, górne musza grać ponieważ grają tylko gdy jest atmos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Tak po odpaleniu filmu zapala się niebieska dioda i jest dźwięk atmos. Nie jest włączona cały czas tylko po włączeniu filmu ze ścieżka atmos. HDR działa aż miło. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Zgadza się dwie wady Shield jak na dzisiaj dla mnie to brak Atmos na Netflix zwłaszcza że zarówno Dolby Atmos jak i DTS X są bez problemu dekodowane w KODI, oraz brak HDR w you tube. Oczywiście mając plik mkv i używając Kodi będziesz się cieszył zarówno Atmos jak i HDR10. Shield to dobry sprzet teoretycznie z dorbym wsparciem dlatego nie rozumiem tego klmatu z Netflixem. You Tube to jakis problem software i bibliotek których Shield nie może technicznie mieć ale można to wyczytać na forum Nvidia.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1
13 minut temu, klaus71 napisał:

Ale KOdi na xbox to masakra póki co wiec niestety nie ma na rynku urządzenia które puszcza wszystko i do tego dobrze.

 

 

 

13 minut temu, klaus71 napisał:

 

 

ARC chyba nie wspiera atmosa ale moze sie mylę

stąd było moje pytanie o shielda  i jak odpalić netflixa z atmosem jak apka w tv LG tego nie będzie prawdopodobnie mogła wypuścić po ARC

ale może jednak się mylę z tym ARC i atmosem - może da radę wypuścić?

 

wychodzi  że XBOX1S to super odtwarzacz - ma ponoć atmosa w netflixie i obsługa DV jest chyba zapowiedziana na jesień - no i kupić go można za kilkanaście stów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

zgadza się, chcoiaż do końca nie wiem czy u mnie wszystko ok działa bo po której z aktualizacji Atmos świeci mi sie od momentu włączenia konsoli na każdym kontencie nawet na grach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Cieszę się ze wszystko działa. Co do innych ludzi i ich problemów to często zdąża się że ludzie nie sprawdzają wszystkich opcji tylko wymagają poprawnego  działania po wyjęciu z pudełka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiście do soundbara wysyłasz dźwięk ze ścieżki bezstratnej i Atmos jest w nich zakodowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jasiek_31, oczywiście.  Wyczytałem że atmos przez arc nie działa i działać nie będzie,  max to dts. 

tonybcc, tez zastanawiałem się nad nvidia shield ale czy wszystkie pliki .mkv odtwarzaja sie z dolby atmos? I czy jak odtwarzasz pliki przez sieć lokalna? Za pomoca tv czy shield ?

W xbox-ie jak sie ustawi bitstream format na dolby atmos to dioda niebieska pali się caly czas dlatego nigdy nie wiesz czy dzwiek jest 5.1 czy atmos. A tv nie wykrywa atmos wyjaśnienie na zdjeciach. Na glosnikach wewnetrznych jest dolby a na soundbar juz nie. 

 

20180828_222302.jpg

20180828_221619.jpg

20180828_222716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@tonybcc, a jak odpalasz jakiś film na nvidia shield w formacie dźwięku atmos to pojawia się przy starcie filmu niebieska dioda na soundbar-ze czy pali się ona odkąd w ogóle włączysz shield ? chyba kupię tą tarczę, jeszcze powiedz mi czy HDR na niej działa? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a jak uzyskujesz atmos z netflixa? na nvidia shield jest apka netflixa ?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@klaus71 jak tam jest android to i raczej netflix :P pytanie czy w tym też uzyskasz dolby vision ?

@tonybcc dzieki za odwiedzi mam jeszcze trochę pytań do Ciebie ale nie będę zaśmiecać forum i będę pisał na priv.

Więc mamy alternatywne rozwiązanie zeby odtworzyć .mkv z atmosem. 

Wróćmy jednak do pytania głównego, czy zakup amplitunera i podłączeniu go bezpośrednio do tv sprawi że LG OLED odblokuje mi opcje dolby atmos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@klaus71 niestety z netfliksa nie uzyskasz atmos na shield ale z tego co wyczytałem to jest to wina aplikacji. Czyli jest światełko w tunelu ze następne wersje wprowadza z atmos. 

@Adrian Mazur

Ja nie widzę przeszkod aby „odblokować” atmos po zakupie amplitunera ale sprawdzaj czy wspiera atmos przez arc. Tutaj ci niestety nie doradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, tonybcc napisał:

 

@Adrian Mazur

Ja nie widzę przeszkod aby „odblokować” atmos po zakupie amplitunera ale sprawdzaj czy wspiera atmos przez arc. Tutaj ci niestety nie doradzę.

ARC chyba nie wspiera atmosa ale moze sie mylę

stąd było moje pytanie o shielda  i jak odpalić netflixa z atmosem jak apka w tv LG tego nie będzie prawdopodobnie mogła wypuścić po ARC

ale może jednak się mylę z tym ARC i atmosem - może da radę wypuścić?

 

wychodzi  że XBOX1S to super odtwarzacz - ma ponoć atmosa w netflixie i obsługa DV jest chyba zapowiedziana na jesień - no i kupić go można za kilkanaście stów

 

wg tego opisu ATMOS jest niemożliwe na ARC no chyba że LG ma już eARC

 

ale tu Subman i kilku innych posiadaczy pisze że mieli ATMOS na ARC - choć ostatnio niektórym znikł

 

tylko że jest to w zasadzie troche sprzeczne z 

http://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/06/25/dolby-atmos-over-hdmi-arc

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 

no chyba że np. ktoś ma zestaw pod atmosa 5.2.2 i jakoś bandwith jest taki na netflix przyciety że mieści się w limicie przepustowości ARC ?

Przed chwilą, mjasinsk napisał:

Ale KOdi na xbox to masakra póki co wiec niestety nie ma na rynku urządzenia które puszcza wszystko i do tego dobrze.

myslałem bardziej o apce netflix'a bezpośrednio w xbox1s - ona ponoc ma atmosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no ale na filmach z netflixa dzwiek z atmosem powinno być łatwo odróznić? a może nie jest to takie proste bo amp sam też uprzestrzennia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2018 o 01:03, Adrian Mazur napisał:

 posiadam: 

Samsung hw-k950

kupiłbyś ponownie ten soundbar?

ogólnie jest jakiś soundbar z atmosem wybijający się ponad średnią (i np. mogący konkurować z ampli i monitorami w dzwięku 5.1)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, klaus71 napisał:

kupiłbyś ponownie ten soundbar?

ogólnie jest jakiś soundbar z atmosem wybijający się ponad średnią (i np. mogący konkurować z ampli i monitorami w dzwięku 5.1)

Kupilbym, chyba że te soundbary z LG odblokowuja opcję atmos i mozna do nich podłączyć dodatkowe głośniki tylne jak w samsungu naszym to wtedy bym sie zastanowił. 

Jezeli chodzi o netflixa na xbox1s to jak najbardziej dziala atmos jak i za lada chwile aktualizacja 1810 wprowadzi dolby vision, więc do netflixa x jest rewelacyjny! 

Zszokowales mnie tym ze shield nie ma atmos w shield, bylem pewny ze ma, ale i tak chyba kupię dla samych .mkv filmow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do arc to się nie wypowiem tutaj trzeba by kogoś kto ma podobny tv i amplituner z atmos aby dla nas sprawdził. 

Mnie shield również pozytywnie zaskoczył ( za 600zł  kupiony na OL...) czytałem trochę zanim kupiłem ale realnie jest lepiej niż przypuszczałem. Wcześniej miałem składaka z PC tzn. intel I3 4130 z płyta MSI i 8GB ram jako htpc z Libreelec na pokładzie i śmigało to przyzwoicie a tutaj takie małe pudełko i nie widzę różnicy. Teraz zainstaluje na tym pc xpenology i zrobię z niego NAS żeby nie leżał.

Ja mam nadzieje ze Nvidia doda dolby vision do Shield ponieważ widzę ze wspierają to pudełko (jest android 8 ) a jest chyba ogólny trend na dolby vision. 

K950 to fajny bar ale Samsung totalnie olewa klientów i jest kilka rzeczy które można poprawić w miarę prosty sposób ale z racji iż wyszedł nowy model N950 to pewnie nas zleją jak zawsze. Dźwięk jest przyzwoity ale nie stawiałbym tego na tej samej pólce co osobny zestaw. Taki bar to zawsze kompromis i namiastka amplitunera i osobnych ( dobrze ) umieszczonych głośników. Ja "musiałem" go wybrać z racji tego iż mój salon oraz żona ? stwierdzili iż nie ma miejsca. a N950 jest jeszcze zbyt drogi. Ale nie ma co narzekac K950 to bardzo przyzwoity sprzęt i do filmów jak najbardziej się nadaje. Co chwile słyszę " trochę ciszej oraz zmniejsz bas" ? 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
43 minuty temu, tonybcc napisał:

Ja "musiałem" go wybrać z racji tego iż mój salon oraz żona ? stwierdzili iż nie ma miejsca. a N950 jest jeszcze zbyt drogi. Ale nie ma co narzekac K950 to bardzo przyzwoity sprzęt i do filmów jak najbardziej się nadaje. Co chwile słyszę " trochę ciszej oraz zmniejsz bas" ? 

mam podobnie - a jaki jest ten bas z subwoofera? w muzyce też daje radę czy raczej tylko do kina ?

a hw n950 rzeczywiscie ma cenę kosmiczną

taniej by mnie wyszło dokupić 2 głośniki górne i nowy amp slim z atmosem (np. marantz 1607 lub 1609)

taki wariant nawet ze slimem Marantz'a zakładam że zagra lepiej atmosa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kupilbym, chyba że te soundbary z LG odblokowuja opcję atmos i mozna do nich podłączyć dodatkowe głośniki tylne jak w samsungu naszym to wtedy bym sie zastanowił. 
Jezeli chodzi o netflixa na xbox1s to jak najbardziej dziala atmos jak i za lada chwile aktualizacja 1810 wprowadzi dolby vision, więc do netflixa x jest rewelacyjny! 
Zszokowales mnie tym ze shield nie ma atmos w shield, bylem pewny ze ma, ale i tak chyba kupię dla samych .mkv filmow. 

To, które urządzenia mają dolby atmos w Netflix, zależy od Netflix. Aktualnie jest to exclusive dla LG OLED 2018 i Xbox.
Niebawem będzie update dla Apple tv do obsługi dolby atmos. Chodzą słuchy, że to urządzenie będzie również zaliczone do exclusive i będzie na nim Netflix z atmosem.
mam podobnie - a jaki jest ten bas z subwoofera? w muzyce też daje radę czy raczej tylko do kina ?
a hw n950 rzeczywiscie ma cenę kosmiczną
taniej by mnie wyszło dokupić 2 głośniki górne i nowy amp slim z atmosem (np. marantz 1607 lub 1609)
taki wariant nawet ze slimem Marantz'a zakładam że zagra lepiej atmosa?
 

Oczywiście, że lepiej.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a co sądzicie o tego typu satelitkach atmosa jak KLIPSCH RP-140SA lub DALI ALTECO C-1
można je powiesić albo nawet po prostu położyc na kolumnę frontową (i będą działać wtedy na zasadzie odbicia dzwięku od sufitu jak w soundbarach)

tu jest zdjecie jak leżą

https://www.amazon.com/dp/B00ZIQZBTG/ref=psdc_12097481011_t1_B00O8LANJA

to zadziała? czy o niebo lepiej powiesić?

a jak powiesić to moze lepiej głośniczki HEOS 1 HS2 ?

a może jeszcze coś innego ktoś możecie polecić?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zawsze lepiej powiesić.

Wybierz jakie ci się podobają.

Wszystko jedno i tak zrobią swoją robotę.

Jak będziesz wieszać na ścianie, to zwykłe monitory, nie potrzebujesz jakichś specjalnych do atmosa.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...