Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kultowy "Matrix" wczoraj i dziś - relacja z premiery 4K HDR w QLED ROOM Polska

W czerwcu na polskich półkach sklepowych pojawił się kultowy Matrix w najnowszym wydaniu czyli na Ultra HD Blu-ray. Dystrybutor filmu na Polskę - Galapagos Films oraz firma Samsung jak również studio Di Factory wpadły na pomysł by porównać jakość obrazu i efekty specjalne zastosowane w zrealizowanym 19 lat temu filmie z dzisiejszą technologią i jakością Ultra HD. Porównania dokonano na trzech nośnikach: VHS (!!), DVD oraz Ultra HD Blu-ray a jako ekrany użyto najnowsze modele Samsung QLED 2018, które zostały fachowo skalibrowane przez naszego Macieja Kopra! Dzięki temu, przybyli dziennikarze mogli mieć pewność, że takie spotkanie było w 100% przygotowane tak by nic nie zaburzyło porównań a jakość obrazu była równa temu co w studio filmowym! Spotkanie odbyło się w QLED ROOM Polska czyli specjalnym miejscu otwartym dla dziennikarzy w 2018 roku.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony film obejrzany dziesiątki lub nawet setki razy. Jak będziecie kiedyś robili taki seans to daje znać

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna sprawa, ja też nie chciałby się cofnąć o 90 lat w sprawach jakości obrazu, poza tym warto by się cofnąć. Dowiedziałbyś się co to jest wolność. Ludzie tego pokolenia już nigdy nie poznają tego uczucia, to było fantastyczne. Dzisiaj młodzi ludzie żyją w Matrixie i nawet sobie z tego nie zdają sprawy, bo nie mają się do czego odnieść. I jak w filmie, nie chcą być uwolnieni. Proroczy film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz padnie mój ulubiony zwrot: KIEDYŚ TO BYŁO nie to co teraz ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz obejrzałem Matrixa z pirackiej, przegrywanej kasety VHS na telewizorze Sony Trinitron 21 cali. Wtedy byłem pod wrażeniem ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG.
Do kina miałeś za daleko?

Pierwszy raz obejrzałem Matrixa z pirackiej, przegrywanej kasety VHS na telewizorze Sony Trinitron 21 cali. Wtedy byłem pod wrażeniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2018 o 14:56, Gmeru napisał:

I teraz padnie mój ulubiony zwrot: KIEDYŚ TO BYŁO nie to co teraz ;))))

VHS, Tape tracking... Wole to co dziś ;)))

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł porownania świetny - brawa dla autora tej koncepcji! Zdecydowanie brakuje tego typu akcji. 

Co zaś do samej relacji to mnie osobiście brakuje:

przynajmniej głębszego opisu detali sprzętu, na którym porównanie realizowano,

dokładniejszej oceny poszczególnych aspektów obrazu (dźwięku) 

większej liczby dokładnych zdjęć / konkretnego filmiku z wydarzenia (aż się prosi...)

PS. Bez urazy ale mam wrażenie, że ostatnio materiały na portalu/forum są delikatnie mówiąc robione na szybko i dość pobieżnie. :(

PS2. Raptem 6 fotek, z czego 3 z gledzacymi panami, 2 zdjecia płytek uhd z pilotem i raptem 1 z kadrem filmu, ojoj ...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest relacja z wydarzenia, że takowe się odbyło a nie analiza wydania. Nie widać? ;D

Po drugie, porównanie było zrobione na QLED z tego roku. Wszystkie dokładnie skalibrowane. To chyba jest napisane? :D Atmos szedł z belki Samsunga. To mogłem dopisać ale wydało mi się to oczywiste skoro firma ma takie soundbary w ofercie...

Po trzecie, nie będzie robionych rzeczy, które trzeba zobaczyć albo usłyszeć. Sorry ale żadne fotki nie oddadzą takich rzeczy. HDR mamy pokazać? :D Albo szeroką paletę barw? Nie da się! Albo różnicę w rozdzielczości między VHS a 4K? To wiadomo, że będzie przepaść. Wiesz dobrze, że generalnie nie robimy takich akcji. To jest relacja, że była taka akcja a nie analiza materiałów. Takiej moim zdaniem nie da się zrobić bo niby jak ktoś ma to zobaczyć w domu na swoim monitorze? Można trochę posymulować ale jak mówię: to jest relacja z wydarzenia. W 4 kwartale jak będzie trochę czasu to może coś pokombinujemy tak jak to robiliśmy np. w artykule o DV... Dzięki za uwagę.

Jaki materiał jeszcze został zrobiony pobieżnie według Ciebie? Podasz przykład? Ostatnie wpisy od 19 lipca:

image.png

Dla mnie to bardzo szczegółowe i rozbudowane wpisy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...