Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, już sam nie wiem co widzę dlatego piszę z prośbą o pomoc oceny sytuacji.. Wczoraj dotarł do mnie OLED65C8..
Ucieszony rozpakowałem i podłączyłem TV, zacząłem przeprowadzać testy wypalonych subpikseli..
Na niebieskim kolorze nie znalazłem żadnego nie świecącego piksela.. na kolorze zielonym widzę 2 nie świecące.. a na czerwonym za pierwszym razem widziałem aż 6.. a teraz widzę tylko 3... co robić? Zwracać do sklepu? Czy zwrócić się do LG z problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robert6969 napisał:

@Paweł Usinowicz

Odpowiadając w wątku Twojego TV - na 142 stronie tematu B7 jest krótka dyskusja nt. początkowego użytkowania OLED. I jeśli Vincent rzeczywiście pisze o 100-200 h początkowego użytkowania jako ważnego dla stanu matrycy - to bym to rozważył.

Trochę się to może kłócić z myślą, iż to tylko elektronika, a nie np. mechanika w aucie, ale jak się zauważy zmiany w bandingu na przestrzeni użytkowania, to ewidentnie coś w tym może być.

Mam od wtorku B8 i traktuję go delikatnie w zakresie kontrastu i oświetlenia OLED (poniżej parametrów zalecanych), a i tak jest magia :-).

 

Hej ;) dzięki za odpowiedź. Ja mam ustawione aktualnie na TV z Orange podświetlenie na 37, kontrast na 85. I wydaje się obraz ok. Na Netflixie nie zmieniam ustawień bo z reguły dolby vision wskakuje, albo HDR, a jak nie to i tak pewnie jakieś wyższe ustawienia podświetlenia niż na Orange. YouTube podobnie lepsze podświetlenie, ale tam nie ma stałych elementów. Jak chce oglądać TVN24 daje obraz standardowy gdzie ustawiłem podświetlenie na 10 żeby zminimalizować wypalenia, reszta kanałów na trybie kino + kilka mniejszych zmian, a jak.slucham radia czy Spotify to wyłączam  ekran calkiem. co sądzisz o takich ustawieniach ? Coś zalecasz aby zmienic? I jakie masz ustawienia aby TV, gdzie wiadomo kanały HD i SD, aby jakość-ostrosc były okej? I czy jest jakiś limit godzinowy na oglądanie TV? U mnie w wet potrafi działać z 8 godzin pod rząd. W tygodniu wiadomo że krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Paweł Usinowicz napisał:

Ja mam ustawione aktualnie na TV z Orange podświetlenie na 37, kontrast na 85

Serio? Ja w trybie TV z kablówki mam lekko zmodyfikowany Tryb Standard: 

Podświetlenie OLED - 55

Kontrast - 95

Jasność - 60

Ostrośc - 25

Kolor - 55

Temp barw - C20

Dodatkowo w opcjach:

Redukcja szumów - Wysoka

Redukcja MPEG - Wysoka (wiem zalecane wył ale wkurzały mnie przejścia tonalne)

TruMotion: 

De-Judder - 2

De-Blur - 10

Motion Pro - Off (nie wiem od czego to jest :)

 

40 minut temu, Paweł Usinowicz napisał:

ak chce oglądać TVN24 daje obraz standardowy gdzie ustawiłem podświetlenie na 10 żeby zminimalizować wypalenia, reszta kanałów na trybie kino + kilka mniejszych zmian

Serio tak ciemno? Dmuchanie na zimne widzę, dla mnie to bez sensu takie ograniczanie matrycy... i pozbywania sie tych kolorów, po to jest kompensacja raz na jakiś czas. No chyba ze TVN24 gra u Ciebie po 10-12h :)

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, CeZaR83 napisał:

Serio tak ciemno? Dmuchanie na zimne widzę, dla mnie to bez sensu takie ograniczanie matrycy... i pozbywania sie tych kolorów, po to jest kompensacja raz na jakiś czas. No chyba ze TVN24 gra u Ciebie po 10-12h :)

Heh nie no, teraz prawie wgl nie oglądam ;) ale jak oglądam to fakt, dmucham na zimno ;) ale wtedy gdy leci dluzej ;) jak odpalam na pół godzinki, to nie zmieniam obrazu, tylko tryb kino. A jak korzystasz na Netflixie/konsoli jak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Paweł Usinowicz napisał:

A jak korzystasz na Netflixie/konsoli jak masz?

Konsoli nie mam bo nie gram juz generalnie nie mam tyle czasu ;)

W aplikacjach VOD np YT/Netflix/HBO  mam włączony lekko zmodyfikowany tryb HDR (chociaż na Netflixie sa materiały które same załączają tryb HDR), Tryby Kino i Ekspert (dzień i noc) tylko do filmów BD i 4K bez HDR czy DV z USB. 

W Planach zakup odtwarzacza 4K i natywne oglądnie filmów z płyt bo to co mamy na VOD to wiadomo jest to  kompresja mniejsza lub większa ale Kompresja i obrazy 4K HDR wyglądają obłędnie ale ciekaw jestem jak to wygląda  na płytach BD UHD ;) 

 

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CeZaR83 napisał:

Konsoli nie mam bo nie gram juz generalnie nie mam tyle czasu ;)

W aplikacjach VOD np YT/Netflix/HBO  mam włączony lekko zmodyfikowany tryb HDR, Tryby Kino i Ekspert (dzień i noc) tylko do filmów BD i 4K bez HDR czy DV z USB. 

W Planach zakup odtwarzacza 4K i natywne oglądnie filmów z płyt bo to co mamy na VOD to wiadomo jest to  kompresja mniejsza lub większa ale Kompresja i obrazy 4K HDR wyglądają obłędnie ale ciekaw jestem jak to wygląda  na płytach BD UHD ;) 

 

A mógłbyś podać główne ustawienia dla tych trybów dzień/noc ? Ile już masz TV i co sądzisz o wypaleniach i dbaniu o TV? To mój pierwszy oled, mam go od wczoraj, pół nocy oglądałem Netflixa, i przerazilem się ile filmów widziałem na dużo gorszej jakości (Samsung 55 JU7500 curved), Bo na LG C8 jakość jest... Nieziemska... Nie wierze ze mogę mieć jakość w domu jak w sklepie, gdzie puszczają plansze testowe. W że do TV mam niecałe 2 metry, to czuję się jak w kinie... Tylko mam problem z pilotem bo można ustawić tylko jedno urządzenie więc ustawiłem orange I moge zmieniać kanały ale głośności w moim Pioneer już się nie da :( a w Samsungu się dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem, mam TV tydzień i tez jest to mój pierwszy OLED ;) (wcześniej miałem 40" Samsunga LCD/LED )

Nie mam tez zamiaru sie jakoś z nim cackać, trzeba używać z głową wiadomo jakie są OLEDy, ale nie będę ograniczać siebie i jego możliwości ;) Bo TV jest dla mnie a nie ja dla niego i ma mi dawać na co dzień radość z oglądania żywych (nie przejaskrawionych) kolorów i super kontrastu!

PS Ustawienia podam później bo teraz już nie mam czasu.

pozdr

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CeZaR83 napisał:

PS Ustawienia podam później bo teraz już nie mam czasu.

Oks, nie ma problemu ;)

Ja bym chciał, aby TV posłużył chociaż 3 lata, później najwyżej kupię nowy, zawsze tv biorę na raty i traktuje to jako mój abonament na tv dobrej jakości, bo do kina już od dawna nie chodzę bo tam gorsza jakość heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Paweł Usinowicz napisał:

bo do kina już od dawna nie chodzę bo tam gorsza jakość heheh

Ja chodzę kilka razy w miesiącu czasami ;) jesli jest na co...

Gorsza jakość to chyba złudzenie? bo nie ma podświetlenia z tyłu ekranu tylko z projektora :D Może niedługo będą w kinach montowane MicroLED ekrany to zaczniesz chodzić.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CeZaR83 napisał:

Może niedługo będą w kinach montowane MicroLED ekrany to zaczniesz chodzić.... :P

Hehe może ;) teraz nie mogę się oderwać od moich 65 cali, a że siedzę w odległości 2 metrów to kino mam w domu ;) dzisiaj ojciec przychodzi opierdzielic mnie, że nie mam na co kasy wydawać xD u mnie musi być dobry ekspres i dobry TV i można siedzieć cala noc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe może teraz nie mogę się oderwać od moich 65 cali, a że siedzę w odległości 2 metrów to kino mam w domu dzisiaj ojciec przychodzi opierdzielic mnie, że nie mam na co kasy wydawać xD u mnie musi być dobry ekspres i dobry TV i można siedzieć cala noc
To jeszcze dobre kino domowe za 15tys i masz full wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:

To jeszcze dobre kino domowe za 15tys i masz full wypas.emoji16.png

Wystarczy mi Pioneer za 1.5 tys z przed 5 lat - jakość sto razy lepsza niż ojca głośniki bluetooth Samsunga warte 5 tysięcy. Co po kablu to po kablu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Usinowicz napisał:

Hej ;) dzięki za odpowiedź. Ja mam ustawione aktualnie na TV z Orange podświetlenie na 37, kontrast na 85. I wydaje się obraz ok. Na Netflixie nie zmieniam ustawień bo z reguły dolby vision wskakuje, albo HDR, a jak nie to i tak pewnie jakieś wyższe ustawienia podświetlenia niż na Orange. YouTube podobnie lepsze podświetlenie, ale tam nie ma stałych elementów. Jak chce oglądać TVN24 daje obraz standardowy gdzie ustawiłem podświetlenie na 10 żeby zminimalizować wypalenia, reszta kanałów na trybie kino + kilka mniejszych zmian, a jak.slucham radia czy Spotify to wyłączam  ekran calkiem. co sądzisz o takich ustawieniach ? Coś zalecasz aby zmienic? I jakie masz ustawienia aby TV, gdzie wiadomo kanały HD i SD, aby jakość-ostrosc były okej? I czy jest jakiś limit godzinowy na oglądanie TV? U mnie w wet potrafi działać z 8 godzin pod rząd. W tygodniu wiadomo że krócej.

No więc tak: jak widzisz po liczbie moich postów jestem tu kompletnie nowy, jeśli chodzi o faktyczne doświadczenie, mam OLEDA od 5 dni. Natomiast przeczytałem wątki B/C-7/8, wręcz je skatalogowałem. I stąd czerpię potencjalną wiedzę. Co mogę polecić? - dogłębną lekturę wyżej wymienionych, a także.. dodanie do ignorowanych paru userów (szybko się zorientujesz o kim mowa).

Co do ustawień - propozycje Macieja, rtings, flatpanelshd, AVSforum to są b. podobne i nic tutaj nie należy kombinować. Sugeruję powyższe uznać za punkt wyjścia.

Dlatego, przepraszam, mam dystans do propozycji Kolegi @CeZaR83.

Ostrość? - moja propozycja w True Motion to de judder 3 i de blur 10. Limit godzinowy na TV? - oczywiście brak, o ile to nie będą to programy info ze statycznymi, kontrastowymi paskami oglądanymi  przez wiele godzin.

Edytowane przez robert6969
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Usinowicz napisał:

Wystarczy mi Pioneer za 1.5 tys z przed 5 lat - jakość sto razy lepsza niż ojca głośniki bluetooth Samsunga warte 5 tysięcy. Co po kablu to po kablu...

Jak ojciec opierdzieli Cie za wydawanie kasy na oleda to od razy wypomnij mu te głośniki, może zmięknie.?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paweł Usinowicz napisał:

A mógłbyś podać główne ustawienia dla tych trybów dzień/noc ?

Zazwyczaj ludzie korzystają z następujących trybów:

Materiały SDR - Isf Dark (podświetleniem oled regulujesz do jasności pomieszczenia) ew. Kino 

Materiały HDR10 - Technicolor expert

Materiały Dolny Vision - Kino Domowe 

Co do dokładniejszych ustawień w każdym ww. trybie zaglądnij chociażby tu: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings

Pamiętaj, że jasność panelu reguluje się zazwyczaj suwakiem "podświetlenie oled" a nie suwakiem "jasność" jak u kolegi cezar83 który ma ją ustawioną na 60, 

standard jest 50 (zdaża się że może być czasami  +-1  dlatego warto zrobić sobie ten black clipping w zaciemnionym pomieszczeniu aby wiedzieć , przy jakiej jasności matryca ma referencyjną czerń).

Pzdr.

 

Edytowane przez Zykfyr
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Jak ojciec opierdzieli Cie za wydawanie kasy na oleda to od razy wypomnij mu te głośniki, może zmięknie.?

Heh ojciec zmiękł jak zobaczył jakość ekranu :)) a jeszcze się ucieszył bo jednak stary TV mu oddam, więc będzie miał nowszy xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustawić, aby pilot sterował zarówno dźwiękiem w Pioneer i kanałami w dekoderze Orange ;) nie spodziewałem się, że LG korzysta równocześnie z dwóch HDMI, tzn. Na 1 mam orange, na 2 na ARC mam Pioneer, a na 3 konsole..i o dziwo, korzystając z dekodera/konsoli dźwięk jest przesyłany HDMI 2 do Pioneer. W Samsungu tak się nie dało, więc korzystałem tam z optycznego i wtedy dało się sterować jednym pilotem (ale tam pilot nie miał klawiszy numerycznych więc przełączanie kanałów było tragicznie). Pilot od LG robi teraz wszystko, nawet mogę nim sterować konsolą np poruszać się po menu PlayStation. Magia ;) i teraz mam 1 pilot a nie 3. Mega ;) ale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, darekgra napisał:

żądna magia tylko stary poczciwy HDMI - CEC

Na LG po prostu to działa, na Samsungu... Szkoda gadać. A odnośnie jakości dźwięku - lepiej na optycznym czy na HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to Samsung :)

to zależy co Twój Pioneer obsługuje... po optycznym to max możesz przesłać DD w 5.1 i podstawowego DTS, wszystko wyżej wymaga HDMI. 

Edytowane przez darekgra
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Paweł Usinowicz napisał:

lepiej na optycznym czy na HDMI

Lepiej HDMI arc. Większa przepustowość (384 Kbits w optyku, 1Mbits hdmi), CEC, Lipsync. Dostajesz też atmos po DD+ z netflixa.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 14:50, Zykfyr napisał:

W modelach serii 9 zapewne będzie to samo (nie oczekiwałbym rewolucji narazie) , tutaj chodzi o technologię matrycy i każda oled'owa narazie będzie miała wady związane z tą technologią widoczne w większym bądź mniejszym stopniu takie jak zafarb / banding itd. niektórzy po kupnie tv nawet nie załączą plansz i się będą z tv cieszyć 'żyjąc w nieświadomości', każdy jest w innym stopniu wyczulony na te wady i prawdą jest, że każdy chciałbym mieć metrycę bez tych 'wad' ale taka w przypadku oledów nie istnieje co nie zmienia faktu , że fakt pod względem tych wad trafiają się matrycę lepsze i gorsze.

 

Czy w C8 można przeprogramować przyciski pilota aby np. przycisk Amazon zmienić na Youtube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można zaprogramować przyciski szybkiego dostępu numeryczne. Np 1 Netflix albo 2 Youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbigniew Barchanowicz napisał:

Czy w C8 można przeprogramować przyciski pilota aby np. przycisk Amazon zmienić na Youtube?

Myślę, że nie. Ja ustawiłem sobie YouTube na klawiszu 1 -  jak jesteś w aplikacji YouTube przytrzymujesz klawisz 1 - TV pyta, czy przypisać - dzięki temu możesz później przytrzymując 1 przejść szybko do YouTube. Ja przykładowo mam na 1 YouTube, na 2 dekoder, na 3 konsole - przełączanie się pomiędzy aplikacjami/wejściami HDMI jest wtedy banalnie proste. Zauważyłem też, że TV pamięta, co robiło się na YT, czy na Netflixie i po przełączeniu odpalany jest ostatni materiał oglądany. Mega wygodne, mega szybko działa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. A jeszcze jedna kwestia: jak rozwiązana jest funkcja pauzy, przewijania lub zatrzymywania filmu np. na Netflix? Na pilocie takich przycisków nie ma. Czynności te wykonujemy kursorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...