Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, WPPP napisał:

Można jeszcze dodać, że B8 nie jest wstanie wyświetlać w jednym czasie natywnych obrazów 120 Hz z 4K i HDR. Nie ma w oprogramowaniu takiej funkcjonalności, bo procesor jest za słaby, w przeciwieństwie do C8 i wyżej.

Racja, ale trzeba dodać że możliwość odtwarzania 4K @120Hz z HDRem na C8 i wzwyż dotyczy tylko aplikacji smart tv. Tak naprawdę takie parametry obrazu mają sens tylko dla transmisji sportowych. Znacie jakąś obecną aplikację która w naszym kraju już dzisiaj pozwala obejrzeć transmisje sportowe na LG nawet w zwykłym full hd? No właśnie... Nie jest wykluczone że taka apka powstanie w przyszłości, ale jest to bardzo, bardzo, bardzo mało prawdopodobne.

15 godzin temu, WPPP napisał:

OLED-y z wydajniejszymi procesorami Alpha 9 są zdolne do przyjmowania nowych algorytmów wymagających większej szybkości i ilości przetwarzania danych. LG nie słynie z najlepszych algorytmów przetwarzania słabego obrazu, ale ciągle nad tym pracują. Jednak odpowiedni procesor "wsadzili" dopiero w tym roku od modeli C8 wzwyż. Może być więc tak, że dopiero za kilka miesięcy albo i jeszcze później różnica w jakości obrazu stanie się bardziej widoczna. 

LG jest znane z tego że nie dodaje żadnych nowych funkcjonalności do istniejących telewizorów. Wyjątkiem są tu rzeczy które od początku obiecują, takie jak tryb HDR Gra w B6 czy asystent Google w tegorocznej serii. Bez problemu mogliby zaoferować webos 4.0 dla właścicieli oledów siódmej serii (główny procesor w B7 i B8 jest ten sam, w B8 dolutowali podobno jakąś dodatkową jednostkę przetwarzającą obraz która daje funkcję płynnej gradacji, która na B7 mogłaby być niedostępna). Ale tego nie zrobili i nie będą robić w przyszłości, bo wydawanie nowego modelu co rok ma sens tylko jeżeli nowe modele czymś się różnią i są lepsze od starych. Na poprawnie działającą funkcję łagodnej gradacji, wykorzystującą pełną moc procesora Alfa 9, bez powiązania jej z odszumianiem, które niszczy drobne detale musimy poczekać do serii 9. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i znalazłem kompletną informację o niekorzystnej zmianie w najnowszym firmware LG C8 (v4.10.05), która mi trochę przeszkadza. Dostaliśmy coś trochę podobnego do właścicieli Sony. Problemem po aktualizacji jest nagła zmiana w sposobie, w jaki ekran zmienia natężenie światła podczas przełączania między jasną a ciemną treścią. 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2018/10/15/lg-oled-tv-owners-driven-to-distraction-by-latest-firmware-update/#3235dd9263fb

W realu nie wygląda to tak dramatycznie, jak na dołączonym filmie (link poniżej), ale i tak nie jest dobrze.

https://drive.google.com/file/d/15XHGVlAf31jvi7U_zDaCX5pR8qWKVvVh/view

Sprawa od początku miesiąca jest wałkowana na avforum. Aktualizacja nie dotknęła użytkowników B8 (szczęściarze) ? Niestety muszę zgodzić się z autorem artykułu, że skoro zmiana jest wprowadzona świadomie przez LG (a nie jest to błąd) to próżno liczyć na szybką poprawę. LG tłumaczy to mniej więcej tak: "The new firmware includes an update of the existing algorithm which LG has been applying to compensate the image quality when a static image is displayed on the TV.”

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fio2 fajnie, że odnalazłeś taką informację. U siebie nic takiego nie zauważyłem, może dlatego, że nie wiedziałem, że mam tego szukać. Mój C8 nie pracował za długo na poprzedniej wersji oprogramowania, bowiem zaraz po włączeniu znalazł sobie nową wersję (4.10.05) i klepnąłem aktualizuj. Także nie mam nawet porównania jak było przed zmianą wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego zapytania dotyczącego różnic DZIĘKI - kupił  c8. Opijając z kolegą jego nabytek wypiję wasze, zdrowie: fio2, efel, WPPP i klaus71.

Edytowane przez Jarosław Świtoń
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shpath przepraszam :) Teraz to znajdziesz i będzie wkurzać. Nie jest to bardzo widoczne, ale wcześniej nie było i dlatego zacząłem szukać o co kaman.

Można przetestować na Netflixie: Altered Carbon, Sezon 1, Odcinek 1, pomiędzy 22.38 i 23.46 (scena z Ortegą z białym niebem w tle a następnie ciemny ogród i tak kilkukrotnie).

Dobra wiadomość, że już pojawiło się 4.10.06, gdzie wg użytkowników efekt jest jeszcze mniej widoczny.

@Jarosław Świtoń no widzisz a ja tu dzisiaj znalazłem problem w C8, którego w B8 nie ma ? Może nie zauważy ;). Na zdrowie.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fio2 napisał:

@shpath przepraszam :) Teraz to znajdziesz i będzie wkurzać. Nie jest to bardzo widoczne, ale wcześniej nie było i dlatego zacząłem szukać o co kaman.

Można przetestować na Netflixie: Altered Carbon, Sezon 1, Odcinek 1, pomiędzy 22.38 i 23.46 (scena z Ortegą z białym niebem w tle a następnie ciemny ogród i tak kilkukrotnie).

Dobra wiadomość, że już pojawiło się 4.10.06, gdzie wg użytkowników efekt jest jeszcze mniej widoczny.

@Jarosław Świtoń no widzisz a ja tu dzisiaj znalazłem problem w C8, którego w B8 nie ma ? Może nie zauważy ;). Na zdrowie.

Przestestowalem na scenie kilkakrotnie i w jednym momencie minimalnie sie przyciemnil, gdybym o tym nie wiedzial w zyciu bym sie nie kapnal o co kaman, wiec nie jest tak zle, no chyba ze akurat ten przyklad az tak duzo nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fio2 napisał:

@shpath przepraszam :) Teraz to znajdziesz i będzie wkurzać. Nie jest to bardzo widoczne, ale wcześniej nie było i dlatego zacząłem szukać o co kaman.

Można przetestować na Netflixie: Altered Carbon, Sezon 1, Odcinek 1, pomiędzy 22.38 i 23.46 (scena z Ortegą z białym niebem w tle a następnie ciemny ogród i tak kilkukrotnie).

Dobra wiadomość, że już pojawiło się 4.10.06, gdzie wg użytkowników efekt jest jeszcze mniej widoczny.

@fio2 w ogóle się nie gniewam i nie zamierzam :) Ja nadal tego w ogóle nie widzę, szukać też nie będę. Ja już jestem z tych co zaczęli się cieszyć super obrazem a nie na szukaniu jakiś mankamentów.

Wczoraj na przykład zapodałem sobie ponownie Interstellar - tym razem oczywiście w 4K z HDR. No mega wypas, że się tak po młodzieżowemu wyrażę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, konrado75 napisał:

wiec nie jest tak zle, no chyba ze akurat ten przyklad az tak duzo nie pokazuje

Ten przykład był podany w artykule. Fakt - nie jest źle, ale przed aktualizacją tego nie było. U siebie zauważyłem to w ostatni weekend oglądając jeden z końcowych odcinków 2 sezonu Atypowego.

I taki news, że w niektórych regionach już tv ściągają 4.10.07 (mając 4.10.06) - u mnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, shpath napisał:

@fio2 w ogóle się nie gniewam i nie zamierzam :) Ja nadal tego w ogóle nie widzę, szukać też nie będę. Ja już jestem z tych co zaczęli się cieszyć super obrazem a nie na szukaniu jakiś mankamentów.

Wczoraj na przykład zapodałem sobie ponownie Interstellar - tym razem oczywiście w 4K z HDR. No mega wypas, że się tak po młodzieżowemu wyrażę :D

Interstellar - tym razem oczywiście w 4K z HDR Na czym to odpaliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Interstellar - tym razem oczywiście w 4K z HDR Na czym to odpaliłeś?

Mozna np z Apple Tv

IMG_5671.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tam j.polski?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polskim koncie jest polski, 47.99zl kupno i 9.99 wypozyczenie, ja mam niemieckie konto dlatego mam tylko Pl napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Polskim koncie jest polski, 47.99zl kupno i 9.99 wypozyczenie, ja mam niemieckie konto dlatego mam tylko Pl napisy
Ok. Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update mojej paniki w związku z przyciemnianiem i rozjaśnianiem. Wg wszystkich użytkowników, którzy już otrzymali oprogramowanie 4.10.06 problem został rozwiązany - to pierwsza dobra wiadomość.

Druga informacja (również dobra), to że w nowej wersji firmware poprawiono również De-Judder co, wg użytkowników bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość odtwarzania materiałów 24p. Portal Rtings przetestował nawet ponownie oledy serii 8 po aktualizacji 4.XX.XX i tam też zauważono korzystne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2018 o 08:24, efel napisał:

Racja, ale trzeba dodać że możliwość odtwarzania 4K @120Hz z HDRem na C8 i wzwyż dotyczy tylko aplikacji smart tv. Tak naprawdę takie parametry obrazu mają sens tylko dla transmisji sportowych. Znacie jakąś obecną aplikację która w naszym kraju już dzisiaj pozwala obejrzeć transmisje sportowe na LG nawet w zwykłym full hd? No właśnie... Nie jest wykluczone że taka apka powstanie w przyszłości, ale jest to bardzo, bardzo, bardzo mało prawdopodobne.

LG jest znane z tego że nie dodaje żadnych nowych funkcjonalności do istniejących telewizorów. Wyjątkiem są tu rzeczy które od początku obiecują, takie jak tryb HDR Gra w B6 czy asystent Google w tegorocznej serii. Bez problemu mogliby zaoferować webos 4.0 dla właścicieli oledów siódmej serii (główny procesor w B7 i B8 jest ten sam, w B8 dolutowali podobno jakąś dodatkową jednostkę przetwarzającą obraz która daje funkcję płynnej gradacji, która na B7 mogłaby być niedostępna). Ale tego nie zrobili i nie będą robić w przyszłości, bo wydawanie nowego modelu co rok ma sens tylko jeżeli nowe modele czymś się różnią i są lepsze od starych. Na poprawnie działającą funkcję łagodnej gradacji, wykorzystującą pełną moc procesora Alfa 9, bez powiązania jej z odszumianiem, które niszczy drobne detale musimy poczekać do serii 9. 

Oczywiście pełna zgoda, że nie ma materiałów do odtwarzania z nośników lub ze źródeł streamingowych w jakości 120 Hz w 4K z HDR-em oraz zgoda, że jak już będą takie materiały to przez HDMI w OLED-ach z 2018 roku chyba taki sygnał nie przejdzie. Jedynie więc przyszla dostępność to będzie streaming, ale chyba też z USB(?).

Mnie jednak w tym przykładzie chodziło tylko lub głównie o to, że w C8 i wyższych modelach jest o tyle lepszy procesor, dający taką różnice w możliwościach przetwarzania obrazu. Tegoroczny B8 jest tej funkcjonalności pozbawiony z powodu za słabego procesora. Zresztą nie tylko o procesor chodzi, bo również pamieć RAM w B8 i ubiegłorocznych OLED-ach jest mniejsza i powolniejsza (3GB vs. 2GB), a także pamieć masowa jest mniejsza, której nie można powiększyć (8GB vs. 4 GB). 

Racja, że dotychczas LG nie aktualizował WebOS-a w TV poprzedniorocznych do wersji TV tegorocznych, chociaż czytałem kiedyś wypowiedź ważnego z LG, który powiedział, iż nie wyklucza, że w przyszłości się to zmieni. Niemniej, znowu wyjaśnienie doprecyzujące z mojej strony, gdyż ja miałem na myśli aktualizacje algorytmów do tego, co zostało już przez LG obiecane w danych OLED-ach, a co się nie do końca udało. W prezentacjach marketingowych jakościowe przetwarzanie sygnałów (naj)gorszych źródeł, ale również w pewnych zakresach materiałów wysokiej i najwyższej jakości miało się dość istotnie i zauważalnie poprawić, a tego w testach profesjonalnych i domowych za bardzo nie widać (chociaż niektórzy testerzy zagraniczny piszą, że jednak poprawę widać i chwalą LG za proces Alpha 9 i nowe algorytmy). Moim zdaniem LG mogło nie zdążyć/nie poradzić sobie z tym, czym chwalą się w prezentacjach marketingowych i reklamie w zakresie nowej jakości obrazu, a co ma związek z zasługą nowego procesora skonstruowanego specjalnie do ich OLED-ów. Ale po wprowadzeniu do sprzedaży TV z procesorami Alpha 9 mają kolejne miesiące na pracowanie nad tym, co widnieje na grafice reklamowej...

2 godziny temu, fio2 napisał:

Mały update mojej paniki w związku z przyciemnianiem i rozjaśnianiem. Wg wszystkich użytkowników, którzy już otrzymali oprogramowanie 4.10.06 problem został rozwiązany - to pierwsza dobra wiadomość.

Druga informacja (również dobra), to że w nowej wersji firmware poprawiono również De-Judder co, wg użytkowników bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość odtwarzania materiałów 24p. Portal Rtings przetestował nawet ponownie oledy serii 8 po aktualizacji 4.XX.XX i tam też zauważono korzystne zmiany.

.... i właśnie fio2 częściowo potwierdza to, o czym ja piszę od samego początku. A zakładam, że to nie musi być koniec. B8 nie może niestety liczyć na to samo, bo ma niedostatecznie dobry procesor, być może też za małą i za słabą pod względem wydajności pamieć RAM. A i to nie muszą być wszystkie podzespołowy, które o tym decydują. 

Post scriptum:

Nie wiem, czy nie pomyliłem danych dotyczących pamięci masowej B8 i ubiegłorocznych OLED-ów z TV LCD od LG. Tak samo, nie jestem teraz pewien, czy jednak ubiegłoroczne OLED-y nie mają 3GB pamięci RAM, ale na pewno mają ją gorszą, tzn. mniej wydajną niż OLED-y od C8 wzwyż. Widziałem grafikę z tegoroczną ofertą TV LG, ale nie umiem sobie przypomnieć, czy B8 ma 2 czy 3 GB RAM, na pewno jednak nie tą samą, co C8.

Tak przy okazji, to czy w menu serwisowym, do którego wielu z Was zagląda, nie ma żadnych danych tego rodzaju - procesor (rodzaj, rdzenie, taktowanie), pamieć RAM, pamięć masowa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2018 o 21:04, fio2 napisał:

I taki news, że w niektórych regionach już tv ściągają 4.10.07 (mając 4.10.06) - u mnie nic.

EU dwóch prędkości? :D Jestem apolityczny, ale takie mi się nasunęło skojarzenie. Mój C8 także milczy jeśli chodzi o aktualizacje.

Dnia 17.10.2018 o 21:15, STELVIO napisał:

Interstellar - tym razem oczywiście w 4K z HDR Na czym to odpaliłeś?

Odpisałem Ci na tym innym forum. Oczywiście nie czarnym, bo ja tam się nie udzielam ;)

5 godzin temu, fio2 napisał:

Mały update mojej paniki w związku z przyciemnianiem i rozjaśnianiem. Wg wszystkich użytkowników, którzy już otrzymali oprogramowanie 4.10.06 problem został rozwiązany - to pierwsza dobra wiadomość.

Druga informacja (również dobra), to że w nowej wersji firmware poprawiono również De-Judder co, wg użytkowników bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość odtwarzania materiałów 24p. Portal Rtings przetestował nawet ponownie oledy serii 8 po aktualizacji 4.XX.XX i tam też zauważono korzystne zmiany.

No to super. Fajnie będzie nie zobaczyć tego czego jeszcze nie zauważyłem :)  @fio2 wielkie gratki za to, że wnikasz i dzielisz się z nami tymi informacjami!!

3 godziny temu, WPPP napisał:

Tak przy okazji, to czy w menu serwisowym, do którego wielu z Was zagląda, nie ma żadnych danych tego rodzaju - procesor (rodzaj, rdzenie, taktowanie), pamieć RAM, pamięć masowa)?

Mnie akurat nie było jeszcze dane tego menu serwisowego oglądać. Ale brak takich informacji uważam za coś zupełnie normalnego. To nie pecet składany w kącie sklepu, żeby chwalić się takimi informacjami. Przypominają mi się lata 90' i początek obecnego stulecia --> wieczna pogoń za Hercami, napięciami i ogólnopojętym overclockingiem. Łezka się kręci.. oczywiście że tak :) - ale na Boga nie w TV :D (moje zdanie, no offence)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powolutku przymierzam się do kupna LG C8. Przeszukując oferty sklepów natknąłem się na takie, które przed wysyłką dokonują sprawdzenia i kalibracji zakupionego telewizora.

Do jednego z tych sklepów napisałem zadając pytania -  jakimi certyfikatami może pochwalić się wykonawca kalibracji i czy wykonaną
usługę poświadcza protokołem/certyfikatem kalibracyjnym? - Jakie tryby obejmuje przeprowadzana przez sklep kalibracja i przy pomocy jakich przyrządów jest wykonywana?

Odpowiedź otrzymałem następującą: 

"Telewizor zakupiony w naszej firmie jest na życzenie klienta sprawdzany pod względem wypalonych pikseli, równo podświetlonej matrycy, cloudingu itp. oraz jest kalibrowany u nas w salonie przed wysyłką. Kalibracja odbywa się na planszach testowych firmy www.Burosch.de oraz za pomocą kolorymetru Xrite Display Pro i jest bezpłatna.Ustawiamy przede wszystkim ostrość, kolor, jasność, kontrast, podświetlenie matrycy, odcienie bieli i czerni, oraz dodatkowo balans bieli. Kalibrowany jest tryb standard i expert ciemne pomieszczenie."

Bardzo Was proszę o podpowiedź, co o tym sądzicie i czy warto skorzystać z takiej usługi?

Pozdrawiam.





















 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego C8 kupiłem również z kalibracją i niestety u mnie ustawienia pokalibracyjne były dramatyczne. Bardzo ciemny obraz, brak detali w szarościach. białość zażółcona. Nie robiłem awantury, bo była "gratis", ale obraz był lepszy na kinowych trybach fabrycznych. Dostałem raport, ale wyglądał, jak nie od mojego tv (zamazane numery seryjne).

Nie twierdzę, że u Ciebie też tak będzie, ale później ciężko reklamować jakość usługi, która została wykonana "za darmo".

Nie znam się również na tyle, żeby oceniać merytorycznie odpowiedź, którą dostałeś. Może ktoś inny kupił swój tv z taką usługą i ma inne doświadczenia niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zaufanie do takiego sklepu to ok tv można kupić . Ale kalibracji to nikt już nie poleci. W większości przypadków będzie gorszy obraz. Lepiej jej nie robić albo od razu prawdziwą profesjonalną Skalibrujtv.pl.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tagi napisał:

Witam.

Powolutku przymierzam się do kupna LG C8. Przeszukując oferty sklepów natknąłem się na takie, które przed wysyłką dokonują sprawdzenia i kalibracji zakupionego telewizora.

Do jednego z tych sklepów napisałem zadając pytania -  jakimi certyfikatami może pochwalić się wykonawca kalibracji i czy wykonaną
usługę poświadcza protokołem/certyfikatem kalibracyjnym? - Jakie tryby obejmuje przeprowadzana przez sklep kalibracja i przy pomocy jakich przyrządów jest wykonywana?

Odpowiedź otrzymałem następującą: 

"Telewizor zakupiony w naszej firmie jest na życzenie klienta sprawdzany pod względem wypalonych pikseli, równo podświetlonej matrycy, cloudingu itp. oraz jest kalibrowany u nas w salonie przed wysyłką. Kalibracja odbywa się na planszach testowych firmy www.Burosch.de oraz za pomocą kolorymetru Xrite Display Pro i jest bezpłatna.Ustawiamy przede wszystkim ostrość, kolor, jasność, kontrast, podświetlenie matrycy, odcienie bieli i czerni, oraz dodatkowo balans bieli. Kalibrowany jest tryb standard i expert ciemne pomieszczenie."

Bardzo Was proszę o podpowiedź, co o tym sądzicie i czy warto skorzystać z takiej usługi?

Pozdrawiam.

To nie jest prawdziwa kalibracja, taką jaką wykonuje @Maciej Koper

Do niej potrzebujesz spektrometru a nie kalorymetru i generatora sygnału a nie plansz testowych. Moim zdaniem nie warto to brać nawet za darmo, bo i tak pewnie z tymi ustawieniami będzie coś nie tak i będziesz gmerał po swojemu w opcjach, a zalet prawdziwej kalibracji to nie będzie miało. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tagi napisał:

"Telewizor zakupiony w naszej firmie jest na życzenie klienta sprawdzany pod względem wypalonych pikseli, równo podświetlonej matrycy, cloudingu itp. oraz jest kalibrowany u nas w salonie przed wysyłką. Kalibracja odbywa się na planszach testowych firmy www.Burosch.de oraz za pomocą kolorymetru Xrite Display Pro i jest bezpłatna.Ustawiamy przede wszystkim ostrość, kolor, jasność, kontrast, podświetlenie matrycy, odcienie bieli i czerni, oraz dodatkowo balans bieli. Kalibrowany jest tryb standard i expert ciemne pomieszczenie."

Jak coś jest gratis to zazwyczaj jest to niewiele warte w przypadku takiej usługi. Ja bym tego nie brał, choćby z tego względu, że przyjedzie do Ciebie tv już rozpakowywany. I nie będziesz miał żadnej gwarancji czy to było jego pierwsze rozpakowanie. Najlepiej dorwać sztukę fabrycznie zapakowaną. Wtedy masz 100% pewność, że nie pochodzi z jakiś zwrotów czy innych historii.

Kalibrację - jeśli już chcesz - to tak jak koledzy pisali - bierz profesjonalną. Zdecydujesz o tym jak już uruchomisz swoje C8 i sam ocenisz czy potrzebujesz kalibracji.

Edytowane przez shpath
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak coś jest gratis to zazwyczaj jest to niewiele warte w przypadku takiej usługi. Ja bym tego nie brał, choćby z tego względu, że przyjedzie do Ciebie tv już rozpakowywany. I nie będziesz miał żadnej gwarancji czy to było jego pierwsze rozpakowanie. Najlepiej dorwać sztukę fabrycznie zapakowaną. Wtedy masz 100% pewność, że nie pochodzi z jakiś zwrotów czy innych historii.
Kalibrację - jeśli już chcesz - to tak jak koledzy pisali - bierz profesjonalną. Zdecydujesz o tym jak już uruchomisz swoje C8 i sam ocenisz czy potrzebujesz kalibracji.
W 100% racja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi, które zresztą całkowicie pokrywają się z moimi własnymi przemyśleniami w tym temacie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...