Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, konrado75 napisał:

Super Subman, mam nadzieje ze wymienia, wlasnie napisalem do LG Deutschland, zobaczymy na reakcje

Hmmm, nie wiem jak w Niemczech, bardziej tu pisałem o polskim serwisie LG. Ale miejmy nadzieję, że tam jest tak samo. Daj nam znać czy wymienią Ci matrycę.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

Hmmm, nie wiem jak w Niemczech, bardziej tu pisałem o polskim serwisie LG. Ale miejmy nadzieję, że tam jest tak samo. Daj nam znać czy wymienią Ci matrycę.

Jasne ze dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie a nie będę tworzył nowego tematu. Mianowice myślę nad kupnem tego TV (LG OLED 55C8) na allegro jest on do dostania za ok 6800 zł. Lecz interesuje mnie czy warto jest brać ubezpieczenie, kosztuje ono 1500 zł ( mowa o 2 wariancie - obejmuje ono uszkodzenia mechaniczne i przepięcia)?  I czym ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy to faktycznie tak działa i jak ubezpieczenie ma się do wypaleń np posiadam już ten tv 4 lata i po takim czasie pojawi się wypalenie.

Dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega od dziś w MM są 20% rabaty. C8 kosztuje 6990 - 200zł zwrotu. Zawsze masz 14 dni na odstąpienie i wiadomo że z polskiej dystrybucji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja otworzyłem nowy temat ale tutaj dotrę do większej liczby użytkowników :)

Potrzebuje telewizora do TV z NC+, Netflix i HBO GO. Lubię dobry obraz ale nie jestem znawcą. Uwielbiam retine w Macbookach :)

W moim budżecie na raty mieści się C8, FZ800 i A8F - 65 cali

W LG boje się płynności ruchu (znikająca piłka?), gorszy obraz w satelity?. W sonym jakieś problemy z przyciemnianiem.

Chciałbym kupić i tak jak poprzedni (sony) wyjąć z pudełka, ustawić pod siebie i używać. Nawet nie wiedziałem jakie ustawienia mam u siebie jeżeli chodzi o ruch.

Teraz u siebie mam np.
redukcja zakłóceń Automat
redukcja zakłóceń MPEG Automat
redukcja zakłóceń punkt. Automat
Ostrość 65
tworzenie realizmu Automat
Łagodna gradacja Mała
Motionflow Standardowe

Jakie są wrażenia użytkowników? Moim telewizorem teraz jest 4-5 letni Sony Full HD nie chce żeby było gorzej :)

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez TVOLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miki91 napisał:

Kolega od dziś w MM są 20% rabaty. C8 kosztuje 6990 - 200zł zwrotu. Zawsze masz 14 dni na odstąpienie i wiadomo że z polskiej dystrybucji :)

Ok tylko na Allegro są raty zero procent. Ale nie w tym rzecz bardziej interesuje mnie sprawa tego ubezpiecznia i czy faktycznie jest to warto wsiąść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bonesso napisał:

Ok tylko na Allegro są raty zero procent. Ale nie w tym rzecz bardziej interesuje mnie sprawa tego ubezpiecznia i czy faktycznie jest to warto wsiąść .

Generalnie nie warto. Ale przeczytaj sobie ogólne warunki ubezpieczenia, taki dokument w którym szczegółowo jest opisane jak działa to ubezpieczenie, w szczególności sekcję o wyłączeniach. Wyleczysz się z tego pomysłu. Już nie raz widziałem takie kwiatki, że sprzedawca na stronie obiecywał że 'rozszerzona gwarancja' obejmuje przepięcia a w OWU wyraźnie było napisane, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za awarię w sieci elektrycznej (przepięcia) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Generalnie nie warto. Ale przeczytaj sobie ogólne warunki ubezpieczenia, taki dokument w którym szczegółowo jest opisane jak działa to ubezpieczenie, w szczególności sekcję o wyłączeniach. Wyleczysz się z tego pomysłu. Już nie raz widziałem takie kwiatki, że sprzedawca na stronie obiecywał że 'rozszerzona gwarancja' obejmuje przepięcia a w OWU wyraźnie było napisane, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za awarię w sieci elektrycznej (przepięcia) . 

Co do tego to proszę mowa o wyłączeniu z odpowiedzialności:

w wyniku zakłóceń w funkcjonowaniu sieci elektrycznej (nie dotyczy Przepięcia), gazowej, wodno-kanalizacyjnej, klimatyzacyjnej, telekomunikacyjnej, internetowej lub alarmowej.

Czyli przepięcia w to wchodzą tak?. Ale bardziej chodzi mi o wypalenia czy tez w to wchodzi bo nie ma tego objętego w OWU

Edytowane przez Bonesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!

Mój pierwszy post mimo iż bacznie czytam forum już od jakiegoś czasu.

Dziś piszę, bo pragnę Was poinformować, że zamierzam dołączyć do szanownej bandy OLEDowców za sprawą świeżo zamówionego sukinkota jak w tytule tematu ?

Od pewnego czasu przymierzałem się do zmiany swojego obecnego 10letnego Panasa 37pv80. A z racji, że to plazma (mimo iż wiekowa to nadal daję radę) to i wymagania były takie aby przede wszystkim nie było gorzej. Choć pewnie czego bym nie wybrał to i tak by było lepiej hehe ?

Przeczytałem prawie całe forum o TV no i ciągle się wahałem - brać oleda czy lcd. W sklepach też się naoglądałem niemało - ale w sklepie to większość wygląda dobrze przez oświetlenie. A ja raczej nocny marek jestem do oglądania, więc rozważałem LCD z matrycą VA albo właśnie C8. Tyle że cena była dla mnie lekko zaporowa. Dzisiejsze promo w euro pomogło mi w decyzji i zamówiłem, oczywiście przez neta co by mieć 14 dni na ewentualny zwrot. Ale liczę, że będzie git i szczeną będę ocierał podłogę przez długi czas :D

 

 

Edytowane przez shpath
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, shpath napisał:

Witam serdecznie wszystkich!

Mój pierwszy post mimo iż bacznie czytam forum już od jakiegoś czasu.

Dziś piszę, bo pragnę Was poinformować, że zamierzam dołączyć do szanownej bandy OLEDowców za sprawą świeżo zamówionego sukinkota jak w tytule tematu ?

Od pewnego czasu przymierzałem się do zmiany swojego obecnego 10letnego Panasa 37pv80. A z racji, że to plazma (mimo iż wiekowa to nadal daję radę) to i wymagania były takie aby przede wszystkim nie było gorzej. Choć pewnie czego bym nie wybrał to i tak by było lepiej hehe ?

Przeczytałem prawie całe forum o TV no i ciągle się wahałem - brać oleda czy lcd. W sklepach też się naoglądałem niemało - ale w sklepie to większość wygląda dobrze przez oświetlenie. A ja raczej nocny marek jestem do oglądania, więc rozważałem LCD z matrycą VA albo właśnie C8. Tyle że cena była dla mnie lekko zaporowa. Dzisiejsze promo w euro pomogło mi w decyzji i zamówiłem, oczywiście przez neta co by mieć 14 dni na ewentualny zwrot. Ale liczę, że będzie git i szczeną będę ocierał podłogę przez długi czas :D

Właśnie waham się między LG a Panasonic. LG C8 10700 zł, Panasonic FZ800 11700 zł. Też chciałbym już zamówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówię nie kupujcie Oledów. No bez jaj. To już za dużo chętnych. Nie możecie mieć tak dobrego tv jak ja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TVOLED napisał:

Właśnie waham się między LG a Panasonic. LG C8 10700 zł, Panasonic FZ800 11700 zł. Też chciałbym już zamówić :D

A to kolega mierzy w 65.. też pięknie :) Musisz się zdecydować bo te promo działa chyba tylko do wtorku, przynajmniej w euro.

39 minut temu, szewi napisał:

Moj przyjechal wczoraj default_smile.png

Mój ma być w poniedziałek ... chyba sobie wezmę wolne w pracy :D

33 minuty temu, STELVIO napisał:

Ja wam mówię nie kupujcie Oledów. No bez jaj. To już za dużo chętnych. Nie możecie mieć tak dobrego tv jak ja. emoji16.png
 

E tam... ponoć każdy egzemplarz jest inny :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shpath napisał:

Przeczytałem prawie całe forum o TV no i ciągle się wahałem - brać oleda czy lcd. W sklepach też się naoglądałem niemało - ale w sklepie to większość wygląda dobrze przez oświetlenie. A ja raczej nocny marek jestem do oglądania, więc rozważałem LCD z matrycą VA albo właśnie C8

Wszystko zależy też od tego co oglądasz, ale nocą, a szczególnie w całkowitych ciemnościach (kino domowe) to OLED jest lepszy niż VA, bo będziesz miał idealną czerń i brak halo. OLED nie jest idealny, np. plazma lepiej zachowuje się w filmach i to pomimo faktu że nie ma upłynniacza. Wszystko przez inny mechanizm wyświetlania klatek - OLEDy działają na zasadzie sample & hold - podobnie jak LCD. Także w kwestii kątów OLEDy są lekko gorsze niż plazmy, ale i tak o wiele lepsze niż w matrycych VA. W porównaniu do plazmy będziesz miał lepszą czerń (szczególnie widać to w dzień), wyższą jasność, większą paletę barw, wsparcie HDR i DV (tu jedynie w LG i Sony), mniejsze zużycie prądu i smartOSa. 

1 godzinę temu, szewi napisał:

Moj przyjechal wczoraj default_smile.png

I jak tam wrażenia ? :) 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu kilka zajawek:

pudło spodziewalem sie szarego brzydkiego pudla wiec 1wsze zaskoczenie:

6gybJmx.jpg

tu już bez zaskoczenia:

HgxmJjU.jpg

 

 

oczywiscie sprawdzilem "slynne" plansze 5, 20% i 40% grey i jest niezle pod tym katem. 

Kilka sugestii:

Jesli ktos szuka w menu opcji dynamicznego mapowania tonów, to opcja pojawia sie dopiero po wlozeniu plyty z HDR (nie z dolby vision, przy dolby vision teog nie ma, co jest logiczne, bo to ze soba koliduje)

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu kilka zajawek:
pudło spodziewalem sie szarego brzydkiego pudla wiec 1wsze zaskoczenie:
6gybJmx.jpg&key=1ce571042dbb7fbd06ab3a5116d65da72d063c23dcab1e347d7bff379e7d9c26
tu już bez zaskoczenia:
HgxmJjU.jpg&key=c485bfe98bf87798f5a578a613f8566de8b4cbd982934ba338f9117054bfe5bb
 
 
oczywiscie sprawdzilem "slynne" plansze 5, 20% i 40% grey i jest niezle pod tym katem. 
Kilka sugestii:
Jesli ktos szuka w menu opcji dynamicznego mapowania tonów, to opcja pojawia sie dopiero po wlozeniu plyty z HDR (nie z dolby vision, przy dolby vision teog nie ma, co jest logiczne, bo to ze soba koliduje)
 
Miazga :)
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak kupowaliście to braliście ubezpieczenie do tych tv czy nie? Bo ja już bym zamówił ale wciąż się waham czy brać z ubezpieczeniem czy bez ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak kupowaliście to braliście ubezpieczenie do tych tv czy nie? Bo ja już bym zamówił ale wciąż się waham czy brać z ubezpieczeniem czy bez ....
Nie bierz ubezpieczenia. Ja o tym pisałem w wątku z B7. Nie warto .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Przynajmniej w RTV AGD

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Subman napisał:

Wszystko zależy też od tego co oglądasz, ale nocą, a szczególnie w całkowitych ciemnościach (kino domowe) to OLED jest lepszy niż VA, bo będziesz miał idealną czerń i brak halo. OLED nie jest idealny, np. plazma lepiej zachowuje się w filmach i to pomimo faktu że nie ma upłynniacza. Wszystko przez inny mechanizm wyświetlania klatek - OLEDy działają na zasadzie sample & hold - podobnie jak LCD. Także w kwestii kątów OLEDy są lekko gorsze niż plazmy, ale i tak o wiele lepsze niż w matrycych VA. W porównaniu do plazmy będziesz miał lepszą czerń (szczególnie widać to w dzień), wyższą jasność, większą paletę barw, wsparcie HDR i DV (tu jedynie w LG i Sony), mniejsze zużycie prądu i smartOSa.

Co będzie oglądane to głównie u mnie zależy kto ogląda. Żona z córką to w zasadzie tylko zwykła TV z UPC (Horizon) - TVNy, Polsaty, TVP i tego typu programy. Informacyjnych w ogóle, od czasu do czasu ja coś zerknę, ale to od wielkiego dzwonu i na 5 minut - musi się coś naprawdę wielkiego wydarzyć abym te kanały włączył - np. Polska została mistrzem świata LOL ? Dlatego rozważałem LCD z VA głównie z myślą o tym, żeby moje dziewczyny nie zabiły mi przedwcześnie Oleda. Ale z tym chyba naprawdę nie jest tak źle jak niektórzy piszą. 

Ja zaś oglądam głównie filmy i seriale z UPC lub z komputera, docelowo chyba zdecyduję się na Netflixa - no skądś te źródło 4k, HDR i DV muszę mieć. Od czasu do czasu także trochę sportu  - wiadomo piłka nożna, czasem jakieś kolarstwo, hokej, sporty motorowe. Więc ogólne jak dla mnie oled jako przejście z plazmy wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Co do OSa to raczej skłaniałem się do systemu LG z definicji. Android do mnie nie przemawia, zbyt mulisty i kapryśny. Wystarczy, że mam to cholerstwo w telefonie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj OLED pod kątem i pierwszy obejrzany na nim film w Dolby Vision (Ostatni Jedi): 

thDTHDQ.jpg

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shpath

Od TVN, Polsaty i innych podobnych szansa na to że coś się wypali jest bardzo niska. Jedynie wielogodzinne (powyżej 3-4 godzin dziennie) oglądanie przez wiele miesięcy tego samego programu informacyjnego czy też granie w jedną grę z bardzo kontrastowym, jasnym, kolorowym HUDem jest potencjalnie groźne dla OLEDa. Więc przy Twoim profilu nie obawiałbym się o wypalenia. Co do najlepszego wyboru. Co do różnic między LG/Panasonic/Sony - pisałem już wcześniej - poszukaj :) Każdy ma pewne swoje plusy i minusy.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

oczywiscie sprawdzilem "slynne" plansze 5, 20% i 40% grey i jest niezle pod tym katem. 

Jak już dajesz nic nie wnoszące zdjęcie pudełka, to mogłeś podzielić się również kilkoma planszami. Chętnie byśmy ocenili, czy faktycznie jest tak nieźle :D 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Subman napisał:

@shpath

Od TVN, Polsaty i innych podobnych szansa na to że coś się wypali jest bardzo niska. Jedynie wielogodzinne (powyżej 3-4 godzin dziennie) oglądanie przez wiele miesięcy tego samego programu informacyjnego czy też granie w jedną grę z bardzo kontrastowym, jasnym, kolorowym HUDem jest potencjalnie groźne dla OLEDa. Więc przy Twoim profilu nie obawiałbym się o wypalenia. Co do najlepszego wyboru. Co do różnic między LG/Panasonic/Sony - pisałem już wcześniej - poszukaj :) Każdy ma pewne swoje plusy i minusy.

A czytam czytam od kilku tygodni, praktycznie wszystkie wątki z tego roku przeleciałem, niektóre po kilka razy, łącznie z testami Macieja Kopra. Doktoryzuję się i rozszyfrowuje nazewnictwo, ale jakbym miał coś sensownego powiedzieć to nic właśnie (parafrazując stary dobry monolog Krzysztofa Jaroszyńskiego) ?

W jednym ze swoich ostatnich wpisów napisałeś, że przy LG konieczne jest wykonanie kalibracji przy korzystaniu z niego jako kina domowego. To bez tego będzie jakaś lipa czy co? Dla mnie to właśnie przede wszystkim jako kino domowe ma służyć, o czym pisałem wyżej. Uważasz, że mogę być niezadowolony z jakości obrazu w tym trybie?

Jak to było u Was już szczęśliwych posiadaczy tego modelu, wyjęliście z pudełka i pierwszą myślą było "trza kalibrować"? Plansze testowe i szukanie dziury w całym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...