Skocz do zawartości
Smoli90

Xbox one x nowa funkcja 120hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna xbox one x umożliwia granie na 120hz posiadam TV Samsung 55MU7042 120hz niestety opcji tej na moim TV niema choc telewizor jest 120hz w czym jest problem ? I chcialbym dodac że Samsung 55MU7042 posiada jak dla mnie strasznie odczuwalny input lag czy da sie go zniwelować? oczywiście gram na trybie gra ... Podsumowując: 

1. Dlaczego niema opcji 120hz w 55MU7042

2.Czy da się w jakiś konkrety sposób zmniejszyć input lag na 54MU7042

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość telewizorów używa 120Hz matryc tylko do korzstania z wbudowanych upłynniaczy obrazu, nie przyjmuje natomiast 120Hz sygału z zewnętrznego źródła. Innymi słowt - Twój telewizor nie zapewnia możliwości wyświetlania 120Hz sygnału. 

Input lag w tym modelu jest bardzo niski w trybie gra i nie powinien być odczuwalny. Input lag powodują wszelkie ,,poprawiacze" obrazu, w szczególności interpolacja klatek przez upłynniacz. W trybie gra powinien być on nieaktywny, więc dziwne, że odczuwasz lag. Sprawdź czy na pewno masz upłynniacz wyłączony.

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

Twój telewizor nie zapewnia możliwości wyświetlania 120Hz sygnału.

 

A który telewizor zapewnia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, vader_4747 napisał:

Większość telewizorów używa 120Hz matryc tylko do korzstania z wbudowanych upłynniaczy obrazu, nie przyjmuje natomiast 120Hz sygału z zewnętrznego źródła. Innymi słowt - Twój telewizor nie zapewnia możliwości wyświetlania 120Hz sygnału. 

Input lag w tym modelu jest bardzo niski w trybie gra i nie powinien być odczuwalny. Input lag powodują wszelkie ,,poprawiacze" obrazu, w szczególności interpolacja klatek przez upłynniacz. W trybie gra powinien być on nieaktywny, więc dziwne, że odczuwasz lag. Sprawdź czy na pewno masz upłynniacz wyłączony.

Jezeli chodzi o auto montion plus to jest wylaczony. Wszystko oprucz :

- Local Dimming.      Ust. WYSOKO

-Contrast Enhancer.    Ust. NISKIE

-Tonacja Kolorow.        Ust. Standardowe 

tylko te opcje prucz balansu bieli i opcji jasności kontrastu podswietlenia oraz ostrości są włączone reszta jest nieaktywna 

Coz podejrzewam nagrzewanie sie konsoli bo wydaje mi sie ze kabel hdmi jest przystosowany do szybkiego przesyłu choć na wszelki wypadek kupilem szybszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu Xbox One X jak zmienisz rozdzielczość z domyślnej (4K) na 1080p to pojawi się zaznaczenie 120Hz zamiast 60Hz.

Akurat wczoraj jak coś zmieniałem to się na to natknąłem.

4K 120Hz po HDMI 2.0 na pewno nie może być przesyłane także przy 4K max w menu do wyboru to będzie 60Hz i "szybszy kabel" nic tu nie da, zobacz sobie czy po zmianie na 1080p masz 120Hz. 

Chociaż w sumie i tak nie wiem czy jakieś gry osiągają więcej niż 60Hz na XONE X.

Swoją drogą po wpisaniu frazy w Google wyskoczył artykuł i w zasadzie to co wyżej sam już napisałem:

https://pclab.pl/news77675.html

"Dzięki nowej aktualizacji w menu konsoli pojawi się możliwość zmiany częstotliwości odświeżania ekranu. Obecnie urządzenie obsługuje jedynie panele 60 Hz, ale już niedługo otrzymamy też opcję 120 Hz. Funkcję będzie można włączyć wyłącznie dla kompatybilnych wyświetlaczy oferujących rozdzielczość 1080p lub 1440p – dla ekranów 4K pozostanie standardowe 60 Hz."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...