Skocz do zawartości
  • 0
maniunio57

Jaki kabel hdmi do 4k

Pytanie

Mam panasa dx900 do którego dokupiłem dmp ub 400 i teraz pytanie Jaki dobry kabel polecacie do podłączenia tych zabawek (cena 500-1000zł)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
11 godzin temu, klaus71 napisał:

a niby czemu nie ?

na wyprzedaży hamy takie są po 15-30zł - na plakietce mają 18mbps

ale fakt - normalna cena moze byc wyzsza - choc mi 4k chyba przelatuje na każdym kablu jaki mam - nawet na jakichs za 25zł z lidla sprzed 5 lat

Ponieważ 3 m to już krytyczna długość.

A w Chinach napiszą ci na opakowaniu co tylko zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
20 godzin temu, Barnaba napisał:

Na zasadzie ciekawostki  wkleję tu link, który może wprowadzić w błąd.

Choć jak się przestudiuje dokładnie parametry, to uczciwie piszą, ze nie zadziała na 18 Gbps

http://allegro.pl/kabel-hdmi-ligawo-premium-1-5-metr-4k-2k-katowy-i7049022000.html

Zasada jest taka pewnie, ze nie kupuje sie kabla jak w specyfikacji nie podadzą 18gbps, a najlepiej jak jeszcze napisza ze kabel dziala w 4K 60Hz z HDR. Dlatego też jak widać, sprzedawca może napisać sobie PREMIUM i kogoś to zmyli że jest to Premium High Speed standard...

13 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Jesli chcesz kupić kabel 3m za 30 zł, który prześle 18 Gbps to ja stawiam, że takiego nie znajdziesz.

A ja stawiam że dostaniesz jak poszukasz. Taki kabel z certyfikatem dostaniesz za 40zł: http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-3m-i7342113562.html

Bez certyfikatu spokojnie wyciagniesz za 10 mniej.

10 godzin temu, JAC_ZAR napisał:

z tego co pamiętam na opakowaniu nie było tych informacji 

Nie musi być. Z kabla na kabel inaczej to robią. Byle w internecie była taka informacja, czy gdziekolwiek gdzie kupujesz dany kabel.

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ponieważ 3 m to już krytyczna długość.

Nie no bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Barnaba zamierzam kupić 2 sztuki (drugi do n-ki) na amazonie za 22euro za sztukę-u nas w internecie jest za 160zł jeden kabel(mowa o 5m)

Gmeru na opakowaniu tego kabla jest to logo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, Lordani66 napisał:

Zasada jest taka pewnie, ze nie kupuje sie kabla jak w specyfikacji nie podadzą 18gbps, a najlepiej jak jeszcze napisza ze kabel dziala w 4K 60Hz z HDR. Dlatego też jak widać, sprzedawca może napisać sobie PREMIUM i kogoś to zmyli że jest to Premium High Speed standard...

A ja stawiam że dostaniesz jak poszukasz. Taki kabel z certyfikatem dostaniesz za 40zł: http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-3m-i7342113562.html

Bez certyfikatu spokojnie wyciagniesz za 10 mniej.

Nie musi być. Z kabla na kabel inaczej to robią. Byle w internecie była taka informacja, czy gdziekolwiek gdzie kupujesz dany kabel.

Nie no bez przesady.

Mierzyłeś czy ... przypuszczasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, maniunio57 napisał:

Barnaba zamierzam kupić 2 sztuki (drugi do n-ki) na amazonie za 22euro za sztukę-u nas w internecie jest za 160zł jeden kabel(mowa o 5m)

Gmeru na opakowaniu tego kabla jest to logo

No to jak masz logo to kupujesz w ciemno. Na 100% będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, maniunio57 napisał:

Barnaba zamierzam kupić 2 sztuki (drugi do n-ki) na amazonie za 22euro za sztukę-u nas w internecie jest za 160zł jeden kabel(mowa o 5m)

Gmeru na opakowaniu tego kabla jest to logo

Ok, z twojego poprzedniego posta (trochę niestarannego) wywnioskowałem, że zamierzasz kupić kabelek światłowodowy. Ale i ten "zwykły" miedziany ma dobrą chyba cenę za 5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie dzięki Gmeru? Barnaba apropos tego niestarannego posta to jest mi trochę wstyd(to już chyba przez ten mój wiek-7krzyżyk)

Wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie moim dylematem

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra panowie tak krótko, jaki dokładnie kabel za max 80 złoty. Jeśli chodzi o długość to max 3m i myślę, że to będzie kabel z certyfikatem, a nie bubel na którym sprzedawca chce nas....

Wysłane z mojego Nokia 5.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szukam kabla HDMI 7,5 metra do przesyłku 4k@60fps HDR. Czy serio nie ma niczego standardowego, co uciągnie 18gbps na 7,5m?

Znalazłem na tej stronce propozycję, w której opisie dla dokładnie tej długości jest ten punkt:

"Szybka transmisja sygnału High Speed z minimalną przepływnością 18 Gb/s".
https://www.mall.pl/przewody/aq-premium-pv10075-kabel-hdmi-2-0-dlugosc-7-5-m-xpv10075

Czy to może być prawda? Czy jest coś, co mogę zatynkować w suficie na 10 lat i nie będzie tak awaryjne jak kable kierunkowe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Producenci często rzucają hasła reklamowe że obsługuje przewód 18Gbps a dopiero małym drukiem na dole, że dla długości X,Y,Z. Albo trzaskają identyczne opakowania dla całej serii z logotypami, które nie dotyczą pewnych odcinków. Jak ktoś pisze że przewód sprawdzony to dobrze jakby podał dla jakiej przepustowości, abyśmy wiedzieli w co się pakować. Wybrać jakąś rozdzielczość z tej tabelki https://fiberpro.eu/ i wtedy dać znaka że ktoś przetestował... to jedynie ma sens. Bo jeden zawodnik pisze, że super działa a testuje z 8,9Gbps co nam niewiele daje...

A z tynkowaniem w suficie zawsze jest ryzyko - nowa generacja HDMI, nowe rozdzielczości i mamy kłopot za kilka lat. Zostawić peszla wolnego z pilotem to jedyna opcja niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolega szuka "drucianego" kabelka, a nie optyka z elektroniką. Zapewne z podobnego powodu odpadają przewodowe z wzmacniaczami (np we wtyczkach).

Będzie ciężko i raczej drogo, ale wydaje mi się, że gdzieś, kiedyś widziałem taki pasywny 7,5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Info dla osób, które będą miały ten sam problem co ja:

Szukałem kabla HDMI 7,5 m z certyfikatem "premium high speed" - który to ma być gwarantem utrzymania 18 Gb/s przy danej długości.
Znalazłem coś takiego: https://sklep.ntt.pl/kable-video/143612-kabel-hdmi-hdmi-m-m-high-speed-v20-4k-uhd-ethernet-seria-quotpremium-certifiedquot-gembird-75-m.html
Kupiłem - sprawdziłem kod QR w aplikacji i okazało się, że jest od kabla 3-metrowego... Czyli jawne oszustwo. Kabel najpierw w ogóle nie łapał sygnału z PS4, a potem jak już coś wyświetlił to było to różowe i migoczące.

Kupiłem również kabel 10 metrów fiber optic z amazona za 50 euro (LinkinPerk):
https://www.amazon.de/dp/B07MDYBYL7/ref=pe_3044161_185740101_TE_item

I tutaj brak jakichkolwiek problemów. Wszystko śmiga :)
Wniosek? Przy ponad 5 metrach kabla brać optyki z amazona i się nie bawić w pasywne.

Poniżej zdjęcia obrazu z obu kabli (robiłem szybki test kabla na zielonej ścianie i automatycznych ustawieniach więc nie zwracajcie uwagi na dziwne kolory).

 

premium hdmi.JPG

 

fiber optic.JPG

Edytowane przez Tomasz Piorun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 20.02.2020 o 20:59, Barnaba napisał:

Kolega szuka "drucianego" kabelka, a nie optyka z elektroniką. Zapewne z podobnego powodu odpadają przewodowe z wzmacniaczami (np we wtyczkach).

Będzie ciężko i raczej drogo, ale wydaje mi się, że gdzieś, kiedyś widziałem taki pasywny 7,5 m.

Dla 18 Gbps nie ma takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 18.02.2020 o 21:54, Tomasz Piorun napisał:

 

co mogę zatynkować w suficie na 10 lat i nie będzie tak awaryjne jak kable kierunkowe?

 

Skąd masz dane o awaryjności kabli AOC? Jakis link? Fakty? Statystyki?

Czy jedynie plotki rozsiewane w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Skąd masz dane o awaryjności kabli AOC? Jakis link? Fakty? Statystyki?

Czy jedynie plotki rozsiewane w necie?

Nie mam danych - nie udało mi się znaleźć żadnej informacji o awaryjności kabli kierunkowych i optycznych. To były jedynie plotki z neta, których nie da się zweryfikować.

Bije się w pierś - zresztą sam w końcu postawiłem na kabel optyczny kierunkowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie :)

jestem w trakcie remontu i musze wymienienić hdmi 2.0 do Epsona o długości 5m na długość 10m. Polecicie coś w rozsądnych pieniądzach co na pewno prześle 18gbps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Było juz kilkanaście razy. A wystarczy poszukać.
Jedyny w tej długości to optyczny HDMI czyli AOC. Najlepiej z amazon.de.

I nie pytaj dlaczego tylko poszukaj i poczytaj.

EOT

 

Nic innego na miedzi w takiej długości nie prześle 18 Gbps.

 

 

@Franek, ty chyba ślepy jesteś. Pytasz w wątku, w którym wszystko jest napisane !!! Nawet są moje linki do takich kabli. Korina ci się na miske rzuciła ???

 😡

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale chodzi mi o wysyłke z Polski, nie dodałem tego wcześniej, przy obecnej sytuacji nie wiem jak mi to dostarczą.
Chciałbym kabel ze sklepu w Polsce.

Kupie coś w Polsce do 300zł? Kurde jutro zmierze jeszcze raz może starczy 8m

A ten Lindy nie prześle 18 gbps?
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-2-0-ultrahd-3d-lindy-37876-10m-7194041251

 

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tanio i pewnie - nie da rady. To co podałeś w linku to jakiś random jakich setki w sieci. Może ok a może nie. Nikt tego nie wie. Tylko pewne marki są znane i można powiedzieć, że będzie ok.

Ten działa na 100%: https://sklep.hcx.com.pl/pl/p/PURELINK-PI2010-100-kabel-aktywny-HDMI-4K-18Gbps-10m/758

Dlaczego działa? Bo ma wbudowany wzmacniacz i to jest niezbędne przy takich długościach.

Zadzwoń jutro do tego sklepu, wszystko Ci wytłumaczą. I będziesz miał pewność, że kabel zadziała z sygnałem 4K UHD z HDR.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po co płacić 600 zł jak można płacić 200 zł? Tu jest identycznie jak w kablach miedzianych HDMI, o czym pisano tu wielokrotnie. Jak ma działać to działa. Tylko, że w światłowodzie 18 Gbps działa bezproblemowo do 100 metrów, w miedzi do ok. 5 metrów.

Konstrukcja mechaniczno, kablowo elektryczna obu kabli jest podobna jak nie identyczna. Oba mają przetwornik zamieniający elektrony na światło w nadajniku i światło na elektrony w odbiorniku. W przesyle przez światłowód nie potrzeba żadnego wzmacniacza (czy lepiej regeneratora) po drodze na odcinku ponad stu kilometrów ( https://www.dipol.com.pl/swiatlowod_jednomodowy_i_wielomodowy_-_wprowadzenie_bib321.htm ). Zapewne te kable różnią się typem chipa odbiornika i nadajnika, choć nie zdziwiłbym się gdyby były identyczne.

Te dwa kable różnią się metką i ceną. Oba będą działać tak samo dobrze. Sprawdziłem sam w swoim systemie. W tej chwili używam tego z Amazona, wczesniej używałem taniego bezbrandowego Chińczyka o długości 50 metrów, którego kupiłem na targach w Chinach za 30 USD. Mniemam, że byłem pierwszym uzytkownikiem kabla HDMI AOC w Polsce. Wtedy na targach byłą to totalna nowość, w Europie nikomu sie jeszcze o tym nie śniło. Też jest o tym wątek. Znajdziesz.

Twój wybór, kupisz co zechcesz. Kto bogatemu zabroni ???

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
32 minuty temu, Fanek napisał:

Ale chodzi mi o wysyłke z Polski, nie dodałem tego wcześniej, przy obecnej sytuacji nie wiem jak mi to dostarczą.
Chciałbym kabel ze sklepu w Polsce.

Kupie coś w Polsce do 300zł? Kurde jutro zmierze jeszcze raz może starczy 8m

A ten Lindy nie prześle 18 gbps?
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-2-0-ultrahd-3d-lindy-37876-10m-7194041251

 

Normalnie dostarczają z Amazona PL(DE) :)

mój bardzo aktualny zakup:

16 marca 2020
SUMA
EUR 42,61
ADRES DOSTAWY
(Warszawa)
Szczegóły zamówienia  Faktura 
Dostarczono w dniu: 20.03.2020
Śledź przesyłkę

ATZEBE kabel HDMI 2.0, włókno szklane, obsługuje 4 K przy 60 Hz, 3D Full HD ARC CEC HEC 20m
Sprzedawca: LianYi-EU
Przedmiot można zwrócić do dnia 31.05.2020
EUR 42,61

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Fanek napisał:

Lindy to bardzo dobry producent klamotów Audio Video. Maja doświadczenie w pudełkach do przesyłania sygnałów AV przez sieci LAN przez skrętkę, tzw. HDBaseT. Ale odcinek 10m nie ma prawa przenieść pełnych 18 Gbps.

PS. jeszcze w tym tygodniu amazon dostarczył mi dwie paczki.

 

2 godziny temu, Fanek napisał:

 

Kupie coś w Polsce do 300zł? Kurde jutro zmierze jeszcze raz może starczy 8m



 

Też nie da rady. Max. 5 metrów i to przy bardzo dobrym kablu. Np. PureLink.

 

PS. moim zdaniem kable miedziane HDMI w długości powyżej trzech metrów są na wymarciu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Gmeru  cześć Gmeru, dzięki za wypowiedź. Lindy to nie jest jakiś no name, to raczej znana marka wśród producentów kabli hdmi, dlatego go podałem i ma jeszcze rozsądną cenę.
 

Tutaj piszą "Do 10 metrów uzyskaliśmy obraz bez żadnych kompromisów."  No ale zadzwonie zapytam
https://sklep.hcx.com.pl/pl/p/PURELINK-PI1000-100-Purelnstall-kabel-HDMI-10%2C0m/94

 

 

@Barnaba  no za[beeep]ista cena nie masz może jakiegoś zbędnego na sprzedaż? :D   + doliczenie swojego na jakąś tam dobrą flache :)

Powiedzcie jeszcze te kable optyczne ile max można wygiąć? mniej niż 45stopni?

Znalazłem jeszcze jeden 9m za 300zł - ktoś zna może producenta SCP i miał doczynienia?

https://c4i.com.pl/produkt/kable-i-konektory/kable-hdmi/kable-hdmi-1-4-high-speed-with-ethernet/scp-944e-kierunkowe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...