Skocz do zawartości
Michael97

Co wybrać ? Sony xe93 czy oled

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Michael97 napisał:

Mysle o płytach UHD które w większości sa w tym standardzie + Netflix wiadomo :)

Ja wiem o czym myślałeś..., ale naprawdę różnice nawet jeśli będą to na granicy percepcji..., a Kolor, szczegóły w czerni ITD biją dość mocno w porównaniu do reszty...

Są inne aspekty (wady), jak brak przesyłu Atmos w Panas czy tak jak pisałem dość "archaiczny" czy też prosty soft...

Był jeszcze problem z ruchem, ale teraz po ostatniej aktualizacji jest lepiej niż w LG bo jeśli uzywasz IFC to przynajmniej nie buduje artefaktów jak LG, a jesli go nie używasz to też jest bardzo dobrze...

Rzeczywiście cena, tu mogę zrozumieć bo znając przewagi Panasonica i TV LG serii 6 i 7 to  różnica w cenie do LG  serii 7 choćby w serii B7 czy C7 jest nie adekwatna do różnic w obrazie...

 

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena jest masakryczna i jak sam napisałeś dochodzi fakt braku przesyłu Atmosa a chce tez kupić soundbar wyposażony właśnie w ten system. Rozumiem fenomen tych modeli bo naprawdę sa bardzo dobrze skalibrowane i dają świetny niemal studyjny obraz ale jednak do takiego użytku o jaki mi chodzi brakuje im odrobine, dlatego wole właśnie Sony lub LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro jest teraz 0% + spłata jednej raty z 20.Np 65A1 14699-735=13964 lub 65B7 10999-550 -(400 od LG)=10049

A tylnia stopa w A1 jest naprawdę super,jeśli mamy zamiar postawić.W sklepach wygląda to trochę lipnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się A1 ze stopą wygląda bardzo fajnie. Kwestia tylko czy odchylenie ekranu nie przeszkadza ogladajacemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy zapewne od pozycji oglądajacego, ja w sypialni mam DX900 który jest lekko pochylony do tyłu i szczerze z pozycji leżącej jest "średnio"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dx 900 nie jest oledem;)

Wieczorem nie ma żadnej różnicy w oglądaniu,w dzień odbicia mogą mieć znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z DX w dzień to jest lepiej niż na OLED...., :-) a tak na marginesie raczej piszę o kącie niz porównuje kiedy "lepiej"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andy94 napisał:

http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED55C8PUA-oled-4k-tv

55″ OLED55C8PUA: $2500 (available week of March 19)

$2500 ≠ 15000-16000zł

Michael97 myślał o 65" OLEDzie, a nie 55". Po drugie, cena w USA elektroniki jest niższa niz Europie, bo podatki są niższe. U nich B7 55"  kosztuje 1500$ (amazon), co na nasze wyszłoby 5100zł. U nas w takiej cenie nie kupisz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ma_ko napisał:

Akurat z DX w dzień to jest lepiej niż na OLED.

Nikt tego nie podważa.

Za bardzo ludzie wyolbrzymiają ten przechył w A1,w sklepach wygląda to tragicznie.Plusem jest maskownica wszystko wygląda schludnie,kable można wpuścić w mebel i nie widać kabli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony A1 odpada właśnie przez swoją konstrukcje, nie mam tyle miejsca na szafce ewentualnie jak już to nowy a8f. Z cena Lg może podziałać różne ponieważ Philips swojego „średniego” oleda wystawił za 11999 a model 803 ma być jeszcze tańszy. Sony a8f ma być niżej niż a1 który kosztuje obecnie Ok 14500 wiec może Lg model B8 tez jakoś tak uplasuje w okolicach 12-13 tys.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka musi mieć 34-35 cm.Jak się nie pali to poczekać może na czarny piątek.Raczej nie ma co przepłacać za nowe modele na starcie,Tv po pół roku potrafi nawet i 10tyś stanieć(65A1,EZ1000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze chodzą pogłoski ze Sony ma zaprezentować następcę Zd9 we wrześniu, gdyby cena była fajna to było by coś. A właśnie i jeszcze jest kwestia Samsunga q9... dziś czytałem ze ma mieć pełne podświetlenie itd może to była by ciekawa propozycja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fald na matrycy VA nawet nie wiem jak świetny będzie miał problem z top OLED w bezpośredniej konfrontacji,  Chyba ze Sony pokaże coś czym zaskoczy konkurencję..., ale nie sądzę koszty inwestycji w technologię LCD chyba zbyt duze, chyba ze Sony chce zawalczyć "marketingowo"...

Trzeb czekać na jakiś przełom, bo na razie jesteśmy skazani na OLED. Bo mikro led Samsunga to tylko marketing i raczej zastosowania wielkoformatowe tylko...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Michael97 napisał:

gdyby cena była fajna to było by coś.

Biorąc pod uwagę cene 65ZD9 -14999 w Sony Center po dwóch latach od premiery,następca wystartuje z  25tyś.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ma_ko napisał:

Fald na matrycy VA nawet nie wiem jak świetny będzie miał problem z top OLED w bezpośredniej konfrontacji,  Chyba ze Sony pokaże coś czym zaskoczy konkurencję..., ale nie sądzę koszty inwestycji w technologię LCD chyba zbyt duze, chyba ze Sony chce zawalczyć "marketingowo"...

Trzeb czekać na jakiś przełom, bo na razie jesteśmy skazani na OLED. Bo mikro led Samsunga to tylko marketing i raczej zastosowania wielkoformatowe tylko...

Moim zdaniem gęsty FALD będzie w większości wypadków sprawował się lepiej niż OLED. Ale jak to mówią: "de gustibus non est disputandum". :D 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze lubię mojego DX900 i doceniam zalety i widzę wady..., ale overal do EZ1000 to jednak OLED...

Teraz po ostatniej poprawce ruchu do EZ1000 to niestety DX900 z ruchem sobie radzi w moich oczach gorzej..., kolor czerń, kontrast...

Ale by było jasne nie dyskredytuje DX..tyle ze Oled robi to lepiej...ogólnie :-)

Edytowane przez ma_ko
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podepnę się żeby nie zaśmiecać. Szukam TV głownie do konsoli, filmów Bluray full HD i UHD HDR i serwisów Netflix, HBO GO, Amazon itd. Nie będzie żadnej kablówki czy satelity.

Zastanawiam się nad Sony xe9005 lub xe9305 z tego co czytałem to różnica jest niewielka poza HDR i Dolby Vision na korzyść droższego. Nie wiem czy zatruwać sobie głowę QLED-ami i OLED-ami widziałem i jedne i drugie w akcji i są to naprawdę super telewizory chociaż ja chyba wole jak mocniej świecą bo ten OLED dla mnie był trochę ciemnawy.

Powiedzcie czy brać tego Sony xe9305 i się nie zastanawiać bo im dalej szukam to głupszy się robię. 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost, kąty nie sa ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie za mocno, w oknach sa rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, niski input lag, płynny obraz, dobre kolory
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tylko serwisy typu netflix, amazon prime itd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasami

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak gram średnio 4 godziny co drugi dzień, w weekend zdarzają się sesje całodniowe 12-16 godzin.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Filmy tylko wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obawa przed awaria, problemy z systemem operacyjnym
19. Preferencje co do marki ? sony, lg
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie mam takiej możliwości.

 
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z MM, dokładnie przyjrzałem się Sony A1, xe93 oraz c7 Lg. Sony A1 piękny i jeśli chodzi o wykończenie i jakoś obrazu ale niestety ciemniejszy niż np lg w każdym z trybów. Xe93 cóż kiedy już porównałem sobie go z modelem obok A1 to cóż obraz jaśniejszy ale jakby bardziej blady plus oczywiście świecenie czerni, pomimo ze wygaszanie było na wysoki tryb. Postanowiłem ze poczekam bo w kwietniu ma wyjść A8f i może a1 będzie tańszy ale tak szczerze to Tylko oled jednak. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TS89PL napisał:

Podepnę się żeby nie zaśmiecać. Szukam TV głownie do konsoli, filmów Bluray full HD i UHD HDR i serwisów Netflix, HBO GO, Amazon itd. Nie będzie żadnej kablówki czy satelity.

Zastanawiam się nad Sony xe9005 lub xe9305 z tego co czytałem to różnica jest niewielka poza HDR i Dolby Vision na korzyść droższego. Nie wiem czy zatruwać sobie głowę QLED-ami i OLED-ami widziałem i jedne i drugie w akcji i są to naprawdę super telewizory chociaż ja chyba wole jak mocniej świecą bo ten OLED dla mnie był trochę ciemnawy.

Powiedzcie czy brać tego Sony xe9305 i się nie zastanawiać bo im dalej szukam to głupszy się robię. 

Jak szukasz wysokiej jasności - Sony XE93, jak szukasz wysokiej jakości obrazu - OLED LG B7.
 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TS89PL napisał:

bo ten OLED dla mnie był trochę ciemnawy.

Powiedzcie czy brać tego Sony xe9305 i się nie zastanawiać bo im dalej szukam to głupszy się robię

 

Każdy oled będzie dużo ciemniejszy niż dobry Led i tego się nie przeskoczy. Oledy zostały stworzone do oglądania materiałów w wysokiej jakości w zasadzie tylko w porach wieczornych/nocnych. Jako uniwersalny telewizor dla całej rodziny oled się nadaje tak, jak tico na autostradę.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

Jak szukasz wysokiej jasności - Sony XE93, jak szukasz wysokiej jakości obrazu - OLED LG B7.
 

Jeśli już to raczej nowszy model tego OLED-a musiał bym poczekać bo grając 4-5 godzin, a od czasu do czasu zdarzy się cały weekend to ten OLED długo u mnie nie pohula. I to jest właściwie jedyny mankament tych OLED-ów na obecną chwilę odczucie HDR na OLED-zie jest rzeczywiście inne więc ta jasność nie musi być aż tak wyśrubowana.

Szkoda że OLED-a trzeba tak niańczyć.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gracz proponuje 65''.

2 minuty temu, Michael97 napisał:

Sony A1 piękny i jeśli chodzi o wykończenie i jakoś obrazu ale niestety ciemniejszy niż np lg w każdym z trybów.

Jako posiadacz A1 mogę napisać że w sklepach jest on fatalnie ustawiony,podobnie jak Panasonic EZ 950,1000.Na pewno nie jest za ciemny.Na 100% szukaj 65''.Przy oledzie zmieniam gry co 2-3 godziny,wiadomo o co chodzi;)

27 minut temu, TS89PL napisał:

Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Filmy tylko wieczorem

 

28 minut temu, TS89PL napisał:

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m

=OLED 65''

 

29 minut temu, TS89PL napisał:

Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak gram średnio 4 godziny co drugi dzień, w weekend zdarzają się sesje całodniowe 12-16 godzin

=LCD 65'' chyba że zmiana gry co 2-3 godz

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TS89PL - Miałem podobne wątpliwości. Najpierw zastanawiałem się nad technologią, później nad modelem. Skończyłem na 65 calowej wersji xe9305 i jestem bardzo zadowolony. Do wymienionych przez ciebie zastosowań będzie idealny...

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Toma-San napisał:

@TS89PL - Miałem podobne wątpliwości. Najpierw zastanawiałem się nad technologią, później nad modelem. Skończyłem na 65 calowej wersji xe9305 i jestem bardzo zadowolony. Do wymienionych przez ciebie zastosowań będzie idealny...

 

Ja nie mam nic przeciwko OLED-om uważam że obraz na nich jest naprawdę świetny, jednak każda technologia ma swoje wady. Wady OLED-a w moim wypadku raczej go dyskwalifikują. Gdybym potrzebował TV tylko do filmów to na pewno byłby to OLED do długiego grania wejdę jednak w tego Sony i będę miał spokojną głowę. Mam jeszcze miesiąc na decyzję, po łażę jeszcze po marketach i pooglądam może jednak zmienię zdanie. Zobaczymy. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi tylko 65 cali. Byłem przekonany na xe93 ale jednak mając obok siebie LCD i oled wole jednak oleda, szczególnie ze to zakup na min 4 lata.

  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...