Skocz do zawartości
llucz

Wymiana zasłużonej plazmy LG 50PN6500?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić swoją wysłużoną Plazmę LG 50PN6500 na coś nowego. Dodam, że z tego telewizora byłem zawsze bardzo zadowolony, niestety już nadszedł jego czas (matryca "wymiera")

I tu pojawia się dylemat czym go zastąpić? Szukam czegoś z UHD, tu dokładniejsze dane poszukiwań:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? narożnik najbliżej 2m, najdalej 3,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zwykle na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać lub wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na tv z boku i z przodu (ale z przodu od tv do okna jest ok 4,5m)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? kilkuletnia plazma LG 50PN6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszy obraz do satelity, bajek, filmów, wiadomosći i netflixa, dobry smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD dekoder polsat i netflix z tv
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? jw
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok.2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? która lepsza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, gry  70%, bajki wiadomości sport 30%
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? niekoniecznie, ewentualnie youtube, ale to pewnie przez smart.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? ~55-65" jeśli 65" ma sens?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, jakość obrazu, z plaźmie miałem bardzo zadowalający obraz
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok.4000-4500 zł, ale może być taniej ;)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Co wybrać, co doradzicie czy 65" to nie za dużo? Co z odświeżaniem w porównaniu do starej plazmy?

 

Bardzo proszę i z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać pomiędzy,

1.LG 60UJ7507

2. LG 65UJ670V

3. LG 55SJ810V

co o nich sądzicie?

I co lepsze 5-10 cali więcej czy ciut lepsza jakość obrazu?

 

Edytowane przez llucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm chcesz wymienić plazmę na  IPS  raczej nie będziewsz zadowolony ze zmiany .Jakiś czas temu tez wymieniałem swoja plazme panasonica VT50  niestety żaden LED do kwoty 6k nie byl wstanie dorównać jakością obrazu tej plaźmie dlatego kupiłem OLEDa.  Zainteresuj sie Panasonic ex780  w 50 calach mieścisz sie w budżecie .Dla mnie osobiście to był jedyny LED który  obrazem był zbliżony to plazmy .Zaraz wychodzą nowe modele TV na ten rok możę warto zaczekać?

Edytowane przez Lettner123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty sie przesiadales ze swietnego modelu plazmy, a kolega posiadal plazme w wersji bardzo budżetowej ktora glowna zaleta byly katy widzenia. Takze kupno leda po takiej plazmie i tak bedzie krokiem do przodu. Ja bym proponowal zastanowic sie nad modelem panasonixa 58ex703. Model na bardzo dobrej matrycy w przyzwoitej cenie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt nigdy nie widziałem  tego modelu plazmy na żywo  ale zakładam żę czerń była lepsza niż na wiekszości  LCD zwłaszcza IPS . .Mnie osobiście nic tak nei denerwuje jak szary zamiast czarnego przy wieczornym oglądaniu Chyba w tym roku Panasonic ma wydać nowe TV  na ips  z duzo lepszym kontrastem .To był by strzał w dziesiątke  dobry kontrast i kąty 

Edytowane przez Lettner123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, OLEDy raczej odpadają. Nie zmieszczę się w budżecie niestety. 58ex703 sprawdzę.

Co mojej plazmy choć była z niższej półki to byłem z niej zawsze zadowolony.

Dodam, że sąsiad ma LG 49uh6500 i muszę przyznać że obraz na nim jest dla mnie bardzo przyzwoity.

Dlatego zastanawiam się serią SJ810V , mają niby lepsze odświeżanie 100-120 Hz w miarę dobry HDR w tej cenie.

Zastanawia mnie ta matryca RGBW czy to nie będzie męczyć oczu?

 

 

Co do nowych modeli to pewnie będą lepsze, ale pewnie też droższe a modele z 2017 zaczynają mieć bardzo dobre ceny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, llucz napisał:

Witam, OLEDy raczej odpadają. Nie zmieszczę się w budżecie niestety. 

Na 1 z nich możesz sobie pozwolić - zmieścisz się w budżecie: LG 55EG9A7 tyle, że to bez HDR-u, ale czarń nie do pobicia przez ledy.

Możesz też spojrzeć na: Sony 55XE8505, Samsung 55MU8002, Philips 55PUS7502, Panasonic 58EX780 - ten już za dopłatą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2018 o 09:46, llucz napisał:

Witam, chciałbym wymienić swoją wysłużoną Plazmę LG 50PN6500 na coś nowego. Dodam, że z tego telewizora byłem zawsze bardzo zadowolony, niestety już nadszedł jego czas (matryca "wymiera")

Patrząc na to co oferowało LG w tym modelu, to w zasadzie dopiero po kupnie nowego tv zobaczysz jak przeciętny obraz miał ten model plazmy.  Co do wyboru modelu/marki to warto rzucić okiem na Panasonica ex700 w 58 calach, do Twoich zastosowań wydaje się bardzo dobrym wyborem o doskonałym stosunku jakość obrazu/przekątna/cena i co najważniejsze zostawia daleko z tyłu wynalazki lcd od LG.

PS> Co do samego HDR w tym budżecie to możesz sobie zupełnie darować, żaden z tv nie zaoferuje w tym obszarze niczego sensownego. To tak w wielkim skrócie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...