Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym telewizorze można w pełni zarządzać kanałami TV kablowej (np. Toya przez moduł CI+). Tzn. jak już sobie wszystkie wyszukam, to czy jest możliwość zapisania sobie swojej listy kanałów, przestawianie kanałów na różne pozycje itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program do szybkiego sortowania kanałów. Z poziomu telewizora przy kilkuset kanałach jest to bardzo żmudna praca:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym, ale jak to działa? podpinasz kompa pod telewizor, robisz co chcesz z kanałami i później podmieniasz jakiś plik na androidzie telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz pendrive pod TV. Exportujesz kanały na niego, wpinasz go do kompa wlaczasz program sortujesz po swojemu, zapisujesz, ponownie podlaczasz pod tv i importujesz gotowa listę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz zrzut listy kanałów z TV na pendrive do pliku , potem w aplikacji układasz po swojemu i pendrivem wgrywasz na TV.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DawidP napisał:

Jeśli przyszedłeś znowu tu moncić wodę to lepiej idź stąd. Nie zasmiecaj forum szukasz pasiaka oleda to idź tam na forum i nie hejtuj na tym forum [beeep]  wiesz o androidzie i [beeep] widziałeś pewnie Cię tak irytuje on że telefon to masz 3310.

Kupując produkt "z wyższej półki" najzwyklejszą przyzwoitością byłby fakt, aby działał on bez problemów. Jeśli jednak na starcie mamy już problem i trzeba być "informatykiem" aby sobie poradzić, to już jest jak dla mnie nie do przyjęcia. 2 razy dawałem Android TV szansę, i w obu przypadkach zawsze pojawiały się problemy, ograniczenia, spowolnienia, zawieszenia.
Konsumenci głosują portfelem, a świadomość jakości produktu przed zakupem, a nie po zakupie - to podstawa, bo jak już ktoś kupi, to po prostu kombinuje i sam siebie najczęściej przekonuje, że jednak "może być", a przy tych bardziej świadomych technicznie użytkownikach, to pozostaje niejednokrotnie długotrwały niesmak, walka ze zwrotem, sklepem lub serwisem.

Pytanie zadałem z przekąsem, bo naprawdę jestem ciekaw ile ktoś (tutaj akurat @piopac) wytrzyma z Androidem. Jeśli będzie OK, to szczerze cieszę się razem z nim. Ważne abyśmy po prostu byli zadowoleni z produktu. Ja nie byłem zadowolony, i wyrażam swoje zdanie i opinię. Wiem, że wiele osób tak jak ja na początku wyobraża sobie Androida w TV jakby to był super ekstra system rozwalający wszystkie multimedia na świecie. Niestety tak nie jest, i wg mnie Android TV w tv ze średniej półki to zło i tyle. Żaden hejt i głupie oraz obraźliwe wypowiedzi tego nie zmienią, a wręcz sprowokują jeszcze większą chęć uświadamiania potencjalnych nabywców takich TV, bo rozsądna osoba pominie głupoty, a może jednak zwróci uwagę na fakty i praktyczne opinie.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marceliszpak napisał:

Sony Channel Editor

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 

Wlasnie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeWu pisalem  długa riposte dla Ciebie ale śmiać mi się zachciało czy jak kupisz tv za 10 patoli i trawa będzie niebieska i obraz jak kasza to też będziesz tak hejtowac że wydałes tyle kasy wyciągasz z pudła i muszisz kalibrowac, te czasy już się skoczyly. Nie udało ci się z androidem zabieraj zabawki i wyjdź z tej piaskownicy.

Drogi konsumencie marketingowcu głupia i obraźliwa to jest twoja matka że Cię nie wyskrobala kiedy mogła. Fakty i opinie możesz pisać na euro agd albo media expert. Jestem jedna z wielu świadomych technicznie osób i mam niesmaka do takich jak ty.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marceliszpak napisał:

Sony Channel Editor

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 

Super, że jest taka opcja. Rozumiem, że w nowszym modelu XG też tak można robić?

33 minuty temu, DawidP napisał:

Drogi konsumencie marketingowcu głupia i obraźliwa to jest twoja matka że Cię nie wyskrobala kiedy mogła.

Tak mi się wydaje, że trochę za ostro i chyba nikt nie zasługuje na takie słowa, niezależnie od opinii przez siebie wygłaszanej.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pavio01 napisał:

Wlasnie:) 

No i ważne, żeby do portu USB nie było podpiętych innych napędów (może i w ogóle urządzeń) bo wtedy opcja wysyłania listy kanałów jest niedostępna. Właśnie dzisiaj się tym bawiłem. No i plik po zmianie musi się nazywać tak samo jak wcześniej. Jeśli chcesz kopię oryginalnego bo pewnie część kanałów usuniesz, to zmień nazwę piku przed zmianą, a zmieniony nazwij jak ten co wypluł telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację przesadziłem przepraszam. Ale jeżeli ktoś na sarkazm mowi obraźliwa i głupia wypowiedź to nie dziwię się że dostał ktoś irytacji z powodu działania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego telewizora. Jak to w końcu jest z tym Dolby Vision? W porównaniu specyfikacji różnych modeli na stronie sony https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00161421 przy gwiazdce jest stwierdzone, że Dolby Vision tak, o ile dostawca/aplikacja strumieniująca go dostarcza. A co z podstawowym jak dla mnie źródłem DV, czyli po HDMI? Nie po to kupowałem odtwarzacz 4K i trochę filmów, żeby UDP-203 miało wszystko konwertować do innej  technologii. Obecnie oppo siedzi w salonie i radośnie współpracuje LG C8, ale spodziewam się w niedługim czasie, że albo będę miał Xboxa albo za jakiś czas PS5, gdzie DV powinno już być.

Na samym dole strony o tym telewizorze https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xf9005-series/specifications po wciśnięciu "Informacje dodatkowe" (czemu te informacje są normalnie ukryte?) ujawnia się następujący wpis:

4 Funkcja zostanie udostępniona w ramach aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. W przypadku odtwarzaczy Ultra HD Blu-Ray Disc innych firm należy skontaktować się z producentem, aby uzyskać informacje o działaniu funkcji Dolby Vision podczas korzystania z telewizora Sony.

WTF?

2 godziny temu, PeWu napisał:

...Pytanie zadałem z przekąsem, bo naprawdę jestem ciekaw ile ktoś (tutaj akurat @piopac) wytrzyma z Androidem. Jeśli będzie OK, to szczerze cieszę się razem z nim. Ważne abyśmy po prostu byli zadowoleni z produktu. Ja nie byłem zadowolony, i wyrażam swoje zdanie i opinię. Wiem, że wiele osób tak jak ja na początku wyobraża sobie Androida w TV jakby to był super ekstra system rozwalający wszystkie multimedia na świecie. Niestety tak nie jest, i wg mnie Android TV w tv ze średniej półki to zło i tyle. Żaden hejt i głupie oraz obraźliwe wypowiedzi tego nie zmienią, a wręcz sprowokują jeszcze większą chęć uświadamiania potencjalnych nabywców takich TV, bo rozsądna osoba pominie głupoty, a może jednak zwróci uwagę na fakty i praktyczne opinie.

Mając porównanie z WebOS... No cóż. Mogło się Sony postarać o swój system. Android jest ociężały, nieintuicyjny, telewizja w nim to dodatek do aplikacji. Mam telewizor od piątku i jak na razie wciąż szukam opcji, które już gdzieś widziałem ale teraz nie wiem jak je znaleźć. W tzw. międzyczasie zrobiłem aktualizację oprogramowania i jest lepiej niż wcześniej, ale wciąż różne opcje są nie tam gdzie intuicyjnie by się je chciało widzieć. HBO GO - nie mogę regulować obrazu (jasność itd.) podczas oglądania, bo aplikacja przestaje działać i muszę ponownie włączać odtwarzanie. Absurd. Przy przełączaniu kanałów trzeba sobie poczekać, aż obraz się "załaduje".

Dostęp do regulacji trybów obrazu czy dźwięku w WebOS to dwa proste ruchy. Klawisz "Setup" i klikamy w ikonkę z której rozsuwa się menu wyboru. W Sony brakuje bezpośredniego klawisza "Setup". Przy czym w telewizorze są dwa różne menu ustawień. Jedno pod "Action menu" gdzie w czwartej pozycji jest "obraz". Wcześniej mamy "info" do którego mamy bezpośredni przycisk na pilocie (sporo różnych informacji o obrazie, dźwięku, napisach...) ale nie wiem czy to jest najczęściej używana funkcja, PiP uruchamiający menu "Home" (albo co tam wcześniej było wyświetlane) z małym podglądem na to co oglądamy. Zorganizowanie tego wszystkiego trwa dobrych kilka sekund, obraz znika, dźwięk się zacina. Nie wrócimy do poprzedniego widoku klawiszem "Back". Do tego klawisz "TV" o ile nie przypisaliśmy do niego innej funkcji. 

Drugie menu jest dostępne z menu głównego "Home" (gdzie na pierwszym miejscu są aplikacje, na drugim "następne" (nie wiem co to i po co) i dopiero na trzecim miejscu TV, które wraz z dalej położonymi można zamieniać miejscami. A wspomniane menu ustawień to kółko zębate po prawej na samej górze. Tam możemy sobie po wielu kliknięciach w kolejnych pozycjach np. bezpiecznie wysunąć pendrive, czy przejść do ustawiania kolejności kanałów (to lepiej zrobić aplikacją "Sony Channel Editor"), ale również regulować parametry obrazu, dźwięku jak z "Action Menu".

Podczas nagrywania programów nie działa karta CI do odkodowywania płatnych kanałów. Są niedostępne. Ale to pewnie nie tylko w androidzie tylko z powodów ograniczeń sprzętowych. LG u mnie pracuje z dekoderem z nagrywarką, więc nie wiem jak to w nim wygląda.

W tym przypadku "noga musi dopasować się do buta" 😜

Edytowane przez piopac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu premiery tv nie miał obsługi DV producent deklarował że z aktualizacja wprowadzi i wprowadził na pewno netflix jak to wygląda z zewnętrznym odtwarzaczem nie wiem. To nie jest tak że android jest powolny tylko aplikacje działające w tle są zasobożerne źle zoptymalizowane przez co spowalnia się system jest to wina producentów apek którzy na szybkiego je wypuszczają oczywiście soc w tv też jest słaby ale jak by siedział snaprdragon 8xx cen galopowala by wysoko. Trzeba wyłączyć aplikacje jak samba, sony select i sheld i dodatkowo jak nie korzysta się z pilota glosowego to i bluetooth gwarantowane 2x razy szybsze działanie. Polecam na yt Vincenta pokazał jak to zrobić.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to wszystko powyłączalem, niestety Sony select zawsze wraca. :(

Edytowane przez pavio01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi @DawidP ale tak to nie można rozmawiać na forum. Proponuję odpoczynek do połowy listopada....

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców tematu.

Jest ktoś w stanie powiedzieć jak ten Tv wypada na tle leciwego ale swietnego telewizora jakim jest Sony  w905?

Pomijajac brak 4k i hdr w modelu w905 , ujrzymy jakoś większa różnice pod wzgledem  jakości obrazu na korzyść xf9005/xg9505 ? 

Multimedia mnie nie interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2019 o 05:21, DawidP napisał:

W dniu premiery tv nie miał obsługi DV producent deklarował że z aktualizacja wprowadzi i wprowadził na pewno netflix jak to wygląda z zewnętrznym odtwarzaczem nie wiem. To nie jest tak że android jest powolny tylko aplikacje działające w tle są zasobożerne źle zoptymalizowane przez co spowalnia się system jest to wina producentów apek którzy na szybkiego je wypuszczają oczywiście soc w tv też jest słaby ale jak by siedział snaprdragon 8xx cen galopowala by wysoko. Trzeba wyłączyć aplikacje jak samba, sony select i sheld i dodatkowo jak nie korzysta się z pilota glosowego to i bluetooth gwarantowane 2x razy szybsze działanie. Polecam na yt Vincenta pokazał jak to zrobić

Dolby vision z odtwarzacza 4k blu ray "chodzi" bez problemu. Sprawdzone na Sony UBP-X700. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na etapie zmiany TV z mojego wysluzonego Samsunga 55J6200 . W oko wpadl mi wlasnie ten model ze wzgledu na jakosc obrazu bez kalibracji,wysoka jasnosc w HDR i przepuszczania dzwieku DTS po ARC do aplitunera . TV uzywam glownie do ogladania seriali, filmow w mkv  po DLNA ( program Servioo)  i Netflixa oraz programow telewizyjnych z NetiaPlayer  . Bylem juz praktycznie zdecydowany na zakup ale wyczytalem ze Sony w tym modelu ma problem z przycinaniem filmow 4k  ze wzgledu na slaby port LAN ktory ma "tylko"  100Mbit. Obecny Samsung ma takie problemy z 1080p wysokiej jakosci  po wi-fi dlatego jest podlaczony kablem.  Mozecie mi powiedziec jak to wkoncu jest w tym temacie?  Macie problemy z DLNA i filmami z wysokim bitrate? Pytam bo juz teraz wiem ze wi-fi mi napewno nie ogarnie takiej przepustowosci.  

 

Pytanie troche off-top : co to sie stalo ze od kilku lat producenci ograniczaja mozliwosc przepouszczania DTS a zostaja tylko przy DD ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, drabollo napisał:

 Bylem juz praktycznie zdecydowany na zakup ale wyczytalem ze Sony w tym modelu ma problem z przycinaniem filmow 4k  ze wzgledu na slaby port LAN ktory ma "tylko"  100Mbit.

Oo, o tym nie wiedziałem, a to dla mnie jest warunek konieczny, żeby właśnie po LANie (nie po wifi) pociągnąć bez problemu blu-ray remuxy w bezstratnej jakości czyli ~40 Mbps z mojego dysku sieciowego. Czy nowsza wersja XG też ma tylko 100Mbit na porcie LAN?
Specjalnie ciągnę pod podłogą wysokiej jakości skrętkę żeby mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy bez najmniejszej zacinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to wszystkie Sony mają tylko 100, ale za to mają nowsze WiFi n lub nawet ac, więc bezprzewodowo jakbyś miał blisko router uzyskasz lepszą prędkość niż kablem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po WiFi lepiej działa np YouTube 4K ale musi być router dobrej jakości i w odpowiedniej odległości. Mkv dobrej jakości warto przez dysk usb puszczać, nie ma wtedy żadnych limitów jeśli dysk jest szybki.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...