Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że ten juder magicznie znika, gdy opcję "Tryb kliszy" ustawić na "duża", a "Gładkość" ustawić na minimum 1. Artykuł w sumie dobrze opisuje jak to działa.
Ciekawe jak przełączanie (lub nie) częstotliwości panelu, gdy używane są wewnętrzne aplikacje jest realizowane w innych telewizorach? Jak widzę po recenzjach, jest to temat często pomijany.
PS: Przy okazji... Już na ustawieniu "Gładkość"=2 dostrzegam błędy obrazu, także mit o doskonałym upłynniaczu w Sony to imo tylko mit, powtarzany w wielu recenzjach. Jest bardzo dobry, ale tylko tyle. Ten w Samsungu wydaje mi się  niestety jeszcze gorszy. Prawdą jest to, że wielu ludzi często tych błędów nie zauważa. Nie znaczy to, że "są ślepi", zwyczajnie im to nie przeszkadza
 
Co do upłynniacza. Na ustawieniu 2 nie mam "błędów obrazu". Gram w gry, oglądam filmy. Artefakty zaczynają się od poziomu 4. Na trójce czasem coś wyjdzie, ale tylko w szybikgrach fps. Pozdrawiam.

Btw. Możliwe, że to działa u każdego inaczej. Nie raz się tak zdarzało w innych produktach - niekoniecznie Sony.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, psq napisał:

Co do upłynniacza. Na ustawieniu 2 nie mam "błędów obrazu". 

Nie bardzo chcę to rozwijać, ale o ile pamiętam to małe błędy zauważyłem na dwójce "pod" napisami (tłumaczenie dialogów) w jakimś materiale. Szybko ruszające się piksele w okolicach tych napisów i "pod" nimi  powodowały niewielkie, ale dostrzegalne dla mnie strzępienie napisów. Na 1 tego nie ma, ale oczywiście sam ruch jest mniej płynny.

Czy to może działać u każdego inaczej? Śmiem wątpić. Jest to imo bardziej związane z samą treścią obrazu i ew. jego jakością. Pewnie mniejsze zaszumienie obrazu wpływa pozytywnie na działanie algorytmu. Nie mam też pojęcia, czy Oreo czegoś nie zmienia. Ja nadal mam andka 7.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na modelu xf9005 z androidem 8 jest jakaś możliwość oglądania tv z nc+go? Chodzi o legalne oglądanie bezpośrednio z poziomu tv( nie przez laptopa i hdmi). Może jakaś aplikacja lub konkretną przeglądarka internetowa?

Dziękuję. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem tego TV w rozmiarze 55 cali.

Waham się bo to model z 2018 roku i nie wiem z szybkością działania i wsparciem.

Mozecie się o tym wypowiedzieć? Android TV jest płynny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do szybkości androida. Jedynie kanały mogłyby przełączać się szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem polecacie ten model? Czy może coś z tego roku?

Testy na rtings wskazują, ze to bardzo dobry model, a tego roczne w tej cenie nie maja z nim szans. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również planuje kupno tego modelu w wersji 65. Tylko powiedzcie co posprawdzac jak już kupie, chce kupic przez internet bo wtedy mozna zwrócic w ciagu 14 dni bez podawania przyczyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdź przy kurierze czy jest tv cały (rozpakuj go przy nim) nawet jak będzie płakał że się spieszy i że w razie czego wróci spisać protokół jakby coś było nie tak, nie daj się zwieść. A co do działania tv itp to już na to masz 14 dni 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można włączyć test z YouTube kolory pasy tzw. obraz kontrolny czy równo podswietla i obejrzeć matrycę z bardzo bliska czy nie ma martwych pixeli.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całkowitej ciemności sprawdź clouding, chociaż przy wygaszaniu lokalnym jest całkowicie nieszkodliwy lepiej go nie mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
1. Jak ten telewizor radzi sobie z odtwarzaniem remuxów UHD z bluraya takiech po ~40 Mbps? Plików z rozszerzeniem mkv, w standardzie H.264/AVC czy H.265/HEVC i w rozdziałce FHD czy 4K. Czy ten procek daje spokojnie radę, czy są jakieś zgubione klatki itp? Zamierzam korzystać z dysku podpiętego do mojego routera gdzie będzie biblioteka filmów.
2. Czy ktoś korzystał może z modułu TOYA CI+ w tym telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Radzi sobie bardzo dobrze, nie ma problemu z plikami rzędu 70-90 GB i wysokim bitrate. Na początku odtwarzałem wbudowanym playerem, później przez kodi ale ze względu na brak dolby atmos i dts x zakupiłem za 250 zł Fergusona ATV. Mała skrzynka podłączona do Onkyo 686 i można się cieszyć dźwiękiem na suficie w formacie HD. Blade Runner 2049 wymiata na "górze". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w YouTube jest na pewno bo nawet starsze modele dostały jego obsługę już kawałek czasu temu. 

Jako monitor do PC także powinno być świetnie skoro mój straszy model super się spisuje w takim zastosowaniu już od 2 lat. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TrueGrand napisał:

Dzięki, czytałem recenzje, i tam było wyszczególnione jako wada "brak hdr w YT"
Widocznie to naprawili aktualizacją.

4K + 60FPS raczej nie naprawią już, bo to słaby sprzet po prostu jest... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PeWu napisał:

4K + 60FPS raczej nie naprawią już, bo to słaby sprzet po prostu jest... :)

Czyli jaki dokladny problem jest z 4K + 60 fps ? 

1080 +60 fps na YT bez 4K dziala poprawnie ? 

Poniewaz TV jest mi potrzebny w duzej mierze takze do Youtube

Edytowane przez gapiszmisienabebech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4K + 60FPS raczej nie naprawią już, bo to słaby sprzet po prostu jest...
Czyli jednak źle działa 4k +60 FPS z HDR?
Bo nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2019 o 12:13, Tomek398 napisał:

z tego co wiem to tak

 

 

 

 

 

 

29 minut temu, TrueGrand napisał:

Czyli jednak źle działa 4k +60 FPS z HDR?
Bo nie rozumiem

Źle działa na Youtube. Pliki z dysku 4k +60 FPS z HDR odtwarzane są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źle działa na Youtube. Pliki z dysku 4k +60 FPS z HDR odtwarzane są OK
U mnie działają dobrze. Wcześniej cięły, ale zresetowalem TV i działa płynnie. Aczkolwiek na samym początku potrafi być coś nie tak, tak po tym jak cofnę 10sek. wcześniej - działa ideał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...