Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie lepiej cieszyć się z super telewizora niż na siłę szukać problemów i sobie go obrzydzać ? :) Ja tam z każdym kolejnym obejrzanym filmem jestem coraz bardziej zadowolony i już nawet nie psioczę na wolnego androida bo nic nie instaluję. Zrobiłem po WIFI dlna i wszystko leci z kompa przez wbudowana apke. A jak już będzie Oreo i HDR z Jutuba to będę w 7 niebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, shortie napisał:

Koledzy nie lepiej cieszyć się z super telewizora niż na siłę szukać problemów i sobie go obrzydzać ? :) Ja tam z każdym kolejnym obejrzanym filmem jestem coraz bardziej zadowolony i już nawet nie psioczę na wolnego androida bo nic nie instaluję. Zrobiłem po WIFI dlna i wszystko leci z kompa przez wbudowana apke. A jak już będzie Oreo i HDR z Jutuba to będę w 7 niebie :)

Ja się jak najbardziej cieszę ? Kolega Blablabla napisał troszkę na temat swoich spostrzeżeń w kontakcie z tv to i się dyskusja ożywiła, co tematowi może wyjść tylko na dobre ? Jak widać model ten sam, ale poszczególne egzemplarze potrafią się od siebie różnić , znając wymieniane tu wady, każdy z nas może ocenić, co jest winą tv jako takiego i występuje zawsze, a co można starać się reklamować. Ja osobiście liczyłem się zarówno z winietą na rogach, jak i bloomingiem oraz jakością obrazu pod kątem. Oglądam na wprost, winieta przy filmach, grach mało doskwiera (choć lekką poświatę na czarnym tle daje), blooming podobnie. Filmy nawet w full hd na netflixie cieszą oko, a 4k to już bajka, podobnie hdr. W stosunku do poprzedniego tv, przeskok o lata świetlne ? a że idealny nie jest, żaden nie jest, choćby nawet był oledem ?

Edytowane przez floyd1981
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie też jestem zadowolony, tym bardziej że głównie zależało mi na sporcie, a TV radzi sobie z nim znakomicie. W stosunku do XE jest przepaść jeśli chodzi o ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, floyd1981 napisał:

Kolega Blablabla napisał troszkę na temat swoich spostrzeżeń w kontakcie z tv to i się dyskusja ożywiła, co tematowi może wyjść tylko na dobre ?

Dzięki mimo wszystko za zrozumienie ;)

5 godzin temu, shortie napisał:

Koledzy nie lepiej cieszyć się z super telewizora niż na siłę szukać problemów i sobie go obrzydzać ? :)

Co do przeskoku i mega zaciechy z TV też przeżywałem, żeby nie było ;)
Poprzedni Soniak W755C i przeskok na XE90 zrobił na mnie mega wrażenie. Zakup kolejnego TV do domu w postaci XF90 to jednak brzydko mówiąc mindfuck. Niby coś tam lepiej, a jednak gorzej pod wieloma względami. W ogóle mam jakieś dziwne wrażenie, że w przypadku Sony dobre modele ze znacznym skokiem jakościowym wychodzą co 2 lata.

A tak troszkę poza tematem... w Sony wkurza mnie jeszcze ich parcie na OLEDy w obecnym roku i chęć ich bezwzględnego promowania. Zajdźcie sobie do Sony Centre i zobaczcie w jaki sposób są one wyeksponowane. Swoją drogą miałem okazję porozmawiać z dwoma kierownikami tych sklepów i po dłuższej rozmowie o TV jeden i drugi przyznał mi, że żałują, że Sony odeszło trochę od LCD. Tęsknią chłopaki za takim XE93 i żałują, że nie ma następcy. W tym roku ma niby być nowy model ZF, ale kosztować będzie zapewne mnóstwo kasy.

/edit
Ciesze się mimo wszystko, że można z Wami tutaj fajnie podyskutować. Nie ukrywam, że swoje gorzkie żale wylałem już ponad miesiąc temu na konkurencyjnym forum. Wiecie do dostałem w odpowiedzi? W sumie to nic. No może poza ofertą kalibacji przez email dla zasłużonych członów forum opłacających abonament #pozdrodlakumatych :D

Edytowane przez blablabla
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mistrzuniu napisał:

Coś tam naskrobałem na forum Sony w Twojej sprawie. Śledzę temat na forum UK w sprawie jasności OLEDów od kwietnia (nie mam tego telewizora, śledzę po prostu z ciekawości). Serio, wygląda to tak jakby Sony nie wiedziało w jaki sposób ulepszyć nową serię telewizorów, którą zamierza wypuścić. Tyczy się to zarówno OLED i LCD. No i co sobie wymyślili? A no pogorszą obecne modele nowymi aktualizacjami wmawiając użytkownikom, że to dla ich dobra. Nowe modele zapewne jakimś cudem będą pozbawione tej dolegliwości. I tak do czasu wypuszczenia kolejnych...

Edytowane przez blablabla
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, blablabla napisał:

Coś tam naskrobałem na forum Sony w Twojej sprawie

dzięki za wsparcie :)

wkurza mnie po prostu że jest nam wciskany taki kit, wczoraj jak pośrednik "expert" przekazał mi informację od sony to przez chwile zagotowało się we mnie, ale...

w pracy i wśród znajomych "beke" mają z maili, informacji i przede wszystkim ze mnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San - dzięki chłopaki, jeśli ten system, został wprowadzony świadomie przez sony to ja dziękuje, pozostała wizyta w sklepie - jak tutaj odstawią mnie z kwitkiem

                       sprawdzę instytucje za które płacimy podatki

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, blablabla napisał:

W ogóle mam jakieś dziwne wrażenie, że w przypadku Sony dobre modele ze znacznym skokiem jakościowym wychodzą co 2 lata.

Żadne wrażenie, po prostu tak jest. I zawsze tak było u Soniaków.

Sony długo się opierało modzie na oledd'y. I niestety pod naciskiem rynku, weszli w to.. no bo jak to możliwe że Sony nie ma oledów? tak mówiono.

@Mistrzuniu   Nic z tym nie zrobisz niestety, zostanie pewno sąd i kopanie się z korpo reprezentantem. Sprawa pewno lekko ucichnie, i ''panowie w czerwonych spodniach dalej będą pisać że oled'y są supcioo do gier na konsoli z HDR'em. :blink:

Teraz widzę co raz lepsze promki na oled'y SONY ciekawe czemu? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czekam na wymianę xd93 z uszkodzona matryca na xf90 i powiem szczerze, że ostatnie komentarze dotyczące tego modelu mocno mnie zaniepokoily.. Czy może zdarzyć się tak, że obraz będzie gorszy niż na moim obecnym tv? Zastosowania to głównie upc w 1080p (Horizon), smart tv (Netflix) i PS4 Pro.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, boywrc napisał:

Witam serdecznie, czekam na wymianę xd93 z uszkodzona matryca na xf90 i powiem szczerze, że ostatnie komentarze dotyczące tego modelu mocno mnie zaniepokoily.. Czy może zdarzyć się tak, że obraz będzie gorszy niż na moim obecnym tv? Zastosowania to głównie upc w 1080p (Horizon), smart tv (Netflix) i PS4 Pro.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Będzie lepszy... :D Nie musisz się przejmować.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boywrc napisał:

wymianę xd93 z uszkodzona matryca na xf90

czy xd93 nie jest  pozycjonowany wyżej ?

Edytowane przez Mistrzuniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrzuniu napisał:

dzięki chłopaki, jeśli ten system, został wprowadzony świadomie przez sony to ja dziękuje, pozostała wizyta w sklepie - jak tutaj odstawią mnie z kwitkiem

                       sprawdzę instytucje za które płacimy podatki

Słuchaj, a nie myślałeś jeszcze, żeby nagłośnić nieco sprawę nieco w sieci? Myślę, że serwis WYKOP.PL nadałby się do tego idealnie. Tam ludzie lubią aferki. Wystarczy w skrócie opisać problem, dorzucić kilka zdjęć, zacytować odpowiedzi supportu Sony i bankowo znajdziesz się na stronie głównej. Znajdą się też zapewne osoby, które doradzą Ci gdzie i jak uderzyć jakbyś chciał kierować sprawę na drogę urzędową.

1 godzinę temu, boywrc napisał:

czekam na wymianę xd93 z uszkodzona matryca na xf90 i powiem szczerze, że ostatnie komentarze dotyczące tego modelu mocno mnie zaniepokoily.. Czy może zdarzyć się tak, że obraz będzie gorszy niż na moim obecnym tv?

Akurat w tym przypadku nie masz się czego obawiać. XF będzie lepszym telewizorem od XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, blablabla napisał:

Słuchaj, a nie myślałeś jeszcze, żeby nagłośnić nieco sprawę nieco w sieci?

jak sklepik mnie wyśmieje, spróbuje czemu nie :)

XD93 ehh... śmiało mogłem brać, ale wiadomo za mało czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy xd93 nie jest  pozycjonowany wyżej ?

Szkoda, że w tym roku nie ma xf93.. Taka padła propozycja ze strony Sony, zawsze to nowszy model.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I ja przymierzam się do zmiany tv na właśnie 55XF9005 Posiadam PS4 pro i tylko w sumie to będzie działało. Czasem HBO go lub Netflix.
Aktualnie posiadam prawie 9 letni KDL-40s5600:-) Może głupie pytanie, ale czy różnica jest adekwatna do ceny? Mam wahania, bo 6tys to jednak jest troszkę gotówki. Zależy mi na tym, żeby tv długo mi służył. Sami widzicie, kdl40s5600 kupiłem za 3000zl w promocji jak był nowością i pięknie gra do dziś, tzn naprawdę gra jak grał i niejeden tv za 2000zl z nim nie bardzo konkurować może - ok, nowe gry w ruchu troszkę już słabo to wygląda niestety:D. Trafił mi się cud? Nieważne, bo już chciałbym HDRy i inne UHDy i dobra jakość w ruchu obrazu itp. Warto? Pytam posiadaczy TV, którzy się przesiedli z jakiegoś starszego TV na ten.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, psq napisał:

Aktualnie posiadam prawie 9 letni KDL-40s5600:-) Może głupie pytanie, ale czy różnica jest adekwatna do ceny?

Napiszę krótko - będziesz zachwycowny. I piszę to ja, jako niezadowolony posiadacz modelu XF90 ;)
Przeskok z takiego TV będzie jednak olbrzymi i naprawdę zobaczysz różnicę. Nie spodziewaj się jednak rewelacji w HDR. Pamiętaj też o odpowiednim ustawieniu TV i o tym, że kąty widzenia są naprawdę słabe. Odchylenie 10-15 stopni to maksimum. Generalnie ten telewizor jest przeznaczony wg mnie do oglądania maksymalnie przez 2 osoby i to na wprost.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oglądam, gram zawsze na wprost- do takiego pomieszczenia idzie, gdzie inaczej się nie da. A HDR nigdy na oczy nie widziałem:)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie. Miałem Sony KDL 40W5500, tak samo od 2009 i ten TV wymiatał a nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. Zdałem ją sobie przesiadając się na XE9005, bo wcale nie było efektu WOW, ba starszy model chodził szybciej, miał tak samo znakomite kolory i świetny ruch, dużo lepszy od nowego modelu pomimo uboższego w opcje motionflow. 

XF powiedziałbym że jest na te czasy porównywalnym TV, tyle tylko że jest większy no i ma HDR który jednak robi robotę. Bez tego naprawdę jedyna zauważalna różnica byłoby to że jest większy... I wydaje mi się że dziś w cenie 3800 bo coś koło tego on w 2009 roku to byłby krok wstecz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem i czekam na dostawę KD-75XF9005, także będę śledził ten wątek z dużym zainteresowaniem. Nie ukrywam, że miałem duży dylemat między KD-75XF9005 a KD-85XF8596, który jest raptem 2000zł droższy. Zdecydowałem się jednak na FALD, lepszy procesor i Dolby Vision. W MM na al. Krakowskich w Wawie stoją obok siebie KD-75XF9005 i KD75XE8596. Obraz bez porównania na korzyść 75XF9005, ale cena też. Natomiast KD-85XF8596 stoi za ich plecami, więc nie ma szans na bezpośrednie porównanie z KD-75XF9005. Zresztą przy tak mocnym oświetleniu w MM ciężko się ocenia panele. O ile w przypadku obu 75", zdecydowanie wygrywa XF9005, o tyle ciekawe byłoby porównanie z 85XF8596, który zamiast EDGE lit i IPS (jak jego odpowiednik 75") ma direct lit - strefowe wygaszanie oraz panel VA. Większość testów XF8596 nie jest miarodajnych dla 85" jako że przeprowadzane są na niższych modelach (a więc EDGE lit i IPS), zwykle 55" lub 65".

Oczywiście duża szkoda, że w Europie nie ma KD-85XF9005, który jest w Azji i USA. Wtedy by takich dylematów nie było, jeśli różnica w cenie byłaby sensowna.

Mam pytanie, XE z ub roku miały 100Mbit ethernet, czy w XF jest już Gigabit? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.

Edytowane przez uhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię związaną z TV Sony. Tyczy się to w zasadzie każdego z telewizorów Sony z Androidem, ale obecnie przerabiam to też w modelu XF9005. Od czasu gdy telewizory z androidem dostały aktualizację do wersji 6.0 (Marshmallow) pojawił się problem z dźwiękiem stereo. Do telewizora mam podpięte głośniki Microlab Solo 7C za pomocą kabla jack-2xRCA (cinch). Problemem jest to, że telewizor za wszelką cenę podaje dźwięk przestrzenny 5.1 do głośników stereo. Mam wrażenie, że nie konwertuje go odpowiednio czego efektem są wyciszone dialogi, niektóre efekty i muzyka, a także obniżona dynamika. Z kolei efekty jak np. eksplozje w filmach czy grach są o wiele głośniejsze od reszty. Dźwięk jest przez to pozbawiony życia, jest nieco przytłumiony. Pamiętacie jak kiedyś trzeba było kombinować z filmami odtwarzanymi na komputerze z formatem DivX AC3? Teraz sytuacja jest niemal identyczna. Niby mam w TV ustawione wszystko jak trzeba - tj. dźwięk PCM, ale i tak problem występuje. Tyczy się to tylko aplikacji w których jest dostępny dźwięk przestrzenny takich jak np. Netflix. Podobnie jest z konsolą PS4. Problem nie występuje przy aplikacjach, które "nadają" tylko w stereo (np. Spotify).
Problem próbowałem rozwiązać jeszcze podpinając pod TV przetwornik DAC stereo Fiio D03K za pomocą kabla optycznego i dopiero do niego głośniki, ale w takiej konfiguracji nie ma możliwości sterowania głośnością w TV! Zmieniając głośność na pilocie kompletnie nic się nie zmienia więc wykluczam korzystanie z niego. 

Pamiętam jeszcze jak mój stary Soniak W755C działał na androidzie 5.0 - można było wtedy wybierać w takim netflixie ścieżkę dźwiękową - stereo lub 5.1. Teraz takiej możliwości brak. Telewizor niby działa w stereo, ale jakieś to oszukane. Nie wiem zbytnio czy istnieje jakieś rozwiązanie problemu.

Może ktoś z Was też to zauważył? Przypomnę, że sytuacja ta występuje tylko w momencie podpięcia tradycyjnych kolumn / głośników do złącza mini jack.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, marceliszpak said:

W moim 55XF9005 w specyfikacji podają 100MBit. Dobrze, że jest 5GHz.

Dzięki. Szkoda, że nie Gigabit. Pytanie też czy więcej jak 100Mbit jest potrzebne? 100Mbit to 12.5 MB/s. Nie widziałem filmu 4K Blu Ray mającego bitrate większy jak 91Mbit... Niewielki zapas pozostaje. Podejrzewam tylko, że te dane są średnie dla filmu, a nie maksymalne i tu może być problem. Z drugiej strony pytanie czy ten TV ma wystarczająco mocy procesorowej żeby zdekodować tego typu plik HEVC ważący 70Gbit zrzucony do mkv i odtworzony za pomocą np za pomocą Kodi albo MrMC?

Przepraszam, już nie mogę edytować poprzedniego postu. Chodziło oczywiście o plik ważący 70 GB, a nie Gbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie remuxy blue ray do mkv na tym tv smigaja na kodi bez problemu z dysku po usb. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...