Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

ogólnie obecnie stosowana technologia LED

To prawda, X900F i X95G praktycznie nie różnią się obrazem a Sony chce aby za ten drugi zapłacić nieproporcjonalnie dużo w stosunku do tego co oferuje. W niektórych krajach za tę różnicę można spokojnie kupić dobrego Smart-fon'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku zastanawiam się czy z tego powodu nie wycofują ostatnio szybciej modeli ze sprzedaży - nie ma czasu się zestarzeć, przestaje być dostępny, a już pojawia się nowy z 'lepszą' ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak jest już od kilku lat przynajmniej. Wystarczy zaczekać do listopada albo początku przyszłego roku. Tyczy to każdego producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację - ja dawno nie zmieniałem telewizora i jestem tą sytuacją naprawdę zaskoczony ?

@Tomek398zerknąłeś może na ten filmik z la la land? Ciekawy jestem opinii właścicieli o tym bloomingu : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, puatki napisał:

@Tomek398zerknąłeś może na ten filmik z la la land? Ciekawy jestem opinii właścicieli o tym bloomingu : )

 

Pamiętałem żeby nie zapomnieć i .... zapomniałem :-) Sorki. Dzisiaj sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam działa Wam HBO go po najnowszej aktualizacji?

4 minuty temu, adamskulsk napisał:

Witam działa Wam HBO go po najnowszej aktualizacji?

Działa ,musiałem odinstalować aplikację i aktywować jeszcze raz urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten klip, ale z tego co widzę to nie jest HDR tylko SDR. Jasność mam ustawioną zwykle na 20 i żadnego rzucającego się w oczy bloomingu nie widziałem. Było naturalnie, bez kłopotów. Local Dimming mam ustawiony na Medium. Tak jak napisałem wcześniej, nie przejmowałbym się w ogóle bloomingiem w przypadku materiałów SDR. Tutaj native contrast praktycznie rozwiązuje ten problem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2019 o 17:15, Shoryuken napisał:

Jednak w tv siadł czujnik podczerwieni (jakby co pilot od tego modelu przy przytrzymaniu przycisku wysyła stały sygnał i tak właśnie ma być). Dziś wpadło dwóch serwisantów i na miejscu wymienili. W 10-15 min tv był znów na ścianie ze wszystkimi kablami (absolutnie wszystkimi bo nie ma złącza, którego nie używam). Generalnie plus mimo 5 nowych rys na ścianie gdzie wisi. Opierdoli się farbą i tyle a przynajmniej tv nie zabierali.

Wybaczcie odkopanie tematu, wiem że teraz wszyscy żyją najnowszą aktualizacją. Miałem ten sam problem w grudniu. Poszedłem nawet z pilotem do salonu Sony aby sprawdzić czy to jego wina a sprzedawca obsługiwał nim wszystkie TV na raz. Zamówiłem serwis do domu i też było po sprawie w 15 minut, wymienili odbiornik podczerwieni tv. Stwierdzili wtedy ze nigdy się z czymś takim nie spotkali. Jednak to nie są odosobniony przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem zrobioną profesjonalną kalibrację tv. Kilkanaście postów wcześniej ktoś wspominał że nasz tv po wyjęciu z pudełka wcale nie potrzebuje kalibracji. Bardzo mylna opinia jak się okazało mój był bardzo roztrojony w szczególności na wartości niebieskiej. Co ciekawe myślałem że przed kalibracja mam super obraz ale po jestem zachwycony co ten Tv potrafi. Więc jeżeli ktoś się zastanawia niech nie myśli tylko kalibruje dla mnie różnica jest ogromna

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek398wielkie dzięki za info i poświęcony czas :)

Jeszcze zastanawiam się nad c8, bo u mnie telewizor będzie w rogu, trudno będzie go na skos ustawić, a domownicy lubią rozbijać się po rogówce, zwłaszcza na przeciwległym kącie pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tomek398 napisał:

Obejrzałem sobie ten klip, ale z tego co widzę to nie jest HDR tylko SDR. Jasność mam ustawioną zwykle na 20 i żadnego rzucającego się w oczy bloomingu nie widziałem. Było naturalnie, bez kłopotów. Local Dimming mam ustawiony na Medium. Tak jak napisałem wcześniej, nie przejmowałbym się w ogóle bloomingiem w przypadku materiałów SDR. Tutaj native contrast praktycznie rozwiązuje ten problem. 

 

Ja się nim nie przejmuję nawet w HDR/ DV. Lepszy blooming niż rozświetlanie 3/4 ekranu napisami u samsunga (nawet q8fn i q9fn). Wystarczy nie wymagać niemożliwego od tv w tak dobrym przedziale cenowym.

 

Dnia 26.05.2019 o 13:44, Kulfis napisał:

Witam, planuje zakup tv pod ps4/sport/Netflix/ 65XF90 lub 55XG95 i moje pytanko ktory lepiej wybrac? Obecnie posiadam 49XF85

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x950g/585/764

To są praktycznie te same telewizory z tym, że za XG zapłacisz sporo więcej. Różnice na korzyść XG95 są niezauważalne w codziennym korzystaniu natomiast rozbawił mnie clouding, który ocenili na mniejszy niż w XF a z obrazka wychodzi zdecydowanie większy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Shoryuken napisał:

Ja się nim nie przejmuję nawet w HDR/ DV. Lepszy blooming niż rozświetlanie 3/4 ekranu napisami u samsunga (nawet q8fn i q9fn). Wystarczy nie wymagać niemożliwego od tv w tak dobrym przedziale cenowym.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x950g/585/764

To są praktycznie te same telewizory z tym, że za XG zapłacisz sporo więcej. Różnice na korzyść XG95 są niezauważalne w codziennym korzystaniu natomiast rozbawił mnie clouding, który ocenili na mniejszy niż w XF a z obrazka wychodzi zdecydowanie większy :D

 

Niezauważalne mówisz , obsługa airplay , dostęp do filmów z iTunes gdzie można sobie za nieduże pieniądze ogladnac film w 4k  , lepszy procesor mam wrażenie  , że to spora korzyść względem xf

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem czy brac XF czy XG hmm zaciekawil mnie teraz LG 65SM90 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Shoryuken napisał:

Różnice na korzyść XG95 są niezauważalne w codziennym korzystaniu natomiast rozbawił mnie clouding, który ocenili na mniejszy niż w XF a z obrazka wychodzi zdecydowanie większy :D

 

Tak jasne... znacznej różnicy w szybkości obsługi nie zauważy. Tak samo jak dodatkowych funkcji czy choćby nawet lepszego pilota. Nie jest to przepaść jeśli chodzi o jakość obrazu ale jest trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Damian gurazda napisał:

Niezauważalne mówisz , obsługa airplay , dostęp do filmów z iTunes gdzie można sobie za nieduże pieniądze ogladnac film w 4k  , lepszy procesor mam wrażenie  , że to spora korzyść względem xf

Ta, dla jednego użytkownika na 20. W Polsce dla jednego na 100.

 

Edytowane przez Shoryuken
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot

Prędkość działania 

Twoim zadaniem jest nie do zauważenia. 

Ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilot
Prędkość działania 
Twoim zadaniem jest nie do zauważenia. 
Ciekawe. 
No napewno warto dopłacać kilka dobrych stów do pilota i żeby szybciej sobie w menu pośmigać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Shoryuken napisał:

Ta, dla jednego użytkownika na 20. W Polsce dla jednego na 100.

 

Użytkowników apla jest więcej niż jednego na 100 w PL  wiadomo prym wiedzie Huawei ?? ale sadowników troche w PL jest

2 minuty temu, ZakOnIck napisał:

No napewno warto dopłacać kilka dobrych stów do pilota i żeby szybciej sobie w menu pośmigać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ma się odpowiedni budżet i korzysta z urządzeń Apple to moim zdaniem warto iTunes daje dostęp do przeogromnej biblioteki filmów a system airplay jest bardzo wygodny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2019 o 22:01, adamskulsk napisał:

Witam działa Wam HBO go po najnowszej aktualizacji?

Działa ,musiałem odinstalować aplikację i aktywować jeszcze raz urządzenie

U mnie reinstall nie pomógł, cały czas mam Teraz nie można odtworzyć tego materiału, spróbuj ponownie (5.1).

Support HBO nie ma pojęcia o co biega, parokrotny reinstall apki nie pomaga ? najlepsze, że aplikacja przestała mi działać parę dni temu, jeszcze na poprzedniej wersji Oreo (wycofanej). Wcześniej wszystko działało bezproblemowo. Ktoś miał podobny problem? będę wdzięczny za pomoc, chcę obejrzeć Czarnobyl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LV426 napisał:

Pilot

Prędkość działania 

Twoim zadaniem jest nie do zauważenia. 

Ciekawe. 

Gdzieś czytałem że nowy pilot działa również z 900F.   95G jest fajnym telewizorem tylko póki co nie wartym swojej ceny względem 900F. Za dużo chcą za ten szybszy Android. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że za dużo sobie Sony liczy za ten tv. Tak jest co roku. Ja bym zaczekał do listopada jak ceny spadną a jeśli musiał bym kupić już teraz to XF9005 też jest dobrym wyborem. 

Chciałem brać nowego XG90 ale nadal żadnych recenzji nie widzę. Z lektury pewnego forum wynika jednak, że w tym modelu nie ma SoC z XG95, a użyto tego z XF. Tak więc ja chyba zaczekam do następnego roku z nadzieją że Sony łaskawie da już HDMI 2.1 w swoich tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie z innej beczki, czym czyścicie matryce TV, dzieciak mi uwalił jogurtem ekran, mikrofibra i woda zrobiła smugi, specjalny preparat do lcd też, ściereczki nawilżone to samo, oczywiście efekt smug zmienia się od użytego sposobu ale nadal są mniejsze lub większe, szału idzie dostać czyszcząc tą matryce ( xf90 ). Na szczęście widać to tylko wieczorem/nocą przy wyłączonym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pio36 napisał:

Mam pytanie z innej beczki, czym czyścicie matryce TV, dzieciak mi uwalił jogurtem ekran, mikrofibra i woda zrobiła smugi, specjalny preparat do lcd też, ściereczki nawilżone to samo, oczywiście efekt smug zmienia się od użytego sposobu ale nadal są mniejsze lub większe, szału idzie dostać czyszcząc tą matryce ( xf90 ). Na szczęście widać to tylko wieczorem/nocą przy wyłączonym tv.

nie ma za bardzo sposobu , innego niz scierka z mikrofibry , spróbuj czyszcząc ekran robić to okrężnymi ruchami ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pio36 napisał:

Mam pytanie z innej beczki, czym czyścicie matryce TV, dzieciak mi uwalił jogurtem ekran, mikrofibra i woda zrobiła smugi, specjalny preparat do lcd też, ściereczki nawilżone to samo, oczywiście efekt smug zmienia się od użytego sposobu ale nadal są mniejsze lub większe, szału idzie dostać czyszcząc tą matryce ( xf90 ). Na szczęście widać to tylko wieczorem/nocą przy wyłączonym tv.

Chcąc wyczyścić ekran by nie było smug, czyści się go małymi kawałkami. Nie psikaj całego ekranu tylko małe miejsce i czyść.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...