Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Tomek398 napisał:

będzie dużo mniejszy bez upłynniacza, szczególnie w 4K

ale ja chcę mieć włączony by np. w takim RDR2 mieć 60fps a nie skaczący koszmar w 30-tu

to jak z tym upłynniaczem? jak ustawi się na np. 3 (a nie 10) to będzie niższy lag niż przy 10?

18 minut temu, Frodeusz napisał:

Ale do 4k trzeba zmienić konsolę

xb1x daje nieźle radę

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



xb1x daje nieźle radę


W naszym tv jest skala do 5.
Osobiście:
Gram w 4k.
Upłynniacz na 2 - robi się płynnie bez odczucia laga.
Upłynniacz 3. Bardzo płynnie, w WRC 7 już delikatnie jest czuć, ale można się przekonać.
Upłynniacz 4-5 - mega płynnie, lag odczuwalny w WRC 7, dla mnie za duży.
Za to w grach z mniejszą dynamiką (Wiedźmin 3, The Last of Us itp) można grać na upłynniacz 4 i jest mega płynnie i fajnie.
Pozdrawiam
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psq napisał:

W naszym tv jest skala do 5.
Osobiście:
Gram w 4k.
Upłynniacz na 2 - robi się płynnie bez odczucia laga.
Upłynniacz 3. Bardzo płynnie, w WRC 7 już delikatnie jest czuć, ale można się przekonać.
Upłynniacz 4-5 - mega płynnie, lag odczuwalny w WRC 7, dla mnie za duży.
Za to w grach z mniejszą dynamiką (Wiedźmin 3, The Last of Us itp) można grać na upłynniacz 4 i jest mega płynnie i fajnie.
Pozdrawiam

Dokładnie tak,  upłynniacz największe wady ma w grach FPS, gdzie nie dość że dojdzie lag,  to jeszcze rozmarze , lub rozdwoi celownik. Mi się bardzo dobrze grało w Rise of the Tomb Rider, z upłynniaczem na 3, czasami jedynie były  wspomniane małe artefakty, podczas celowania 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, psq napisał:


W naszym tv jest skala do 5.
Upłynniacz na 2 - robi się płynnie bez odczucia laga.

 

Czy możesz doprecyzować o którą funkcję (nazwaną jako upłynniacz) Ci chodzi? Motion Flow? I jakie są ustawione pozostałe jej opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Analogi Analogi napisał:

Czy możesz doprecyzować o którą funkcję (nazwaną jako upłynniacz) Ci chodzi? Motion Flow? I jakie są ustawione pozostałe jej opcję?

Opcja "gładkość", żeby ją ustawić musimy Motionflow przełączyć na "własny". Także w tym trybie, jest do ustawienia "czystość" (skala do 3). Trzeba także pamiętać, że aby te opcje zadziałały,  to trzeba w jakikolwiek stopniu ustawić "tryb kliszy" (ja mam na, duża, lub średnia).

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz doprecyzować o którą funkcję (nazwaną jako upłynniacz) Ci chodzi? Motion Flow? I jakie są ustawione pozostałe jej opcję?
Tak jak kolega@uren napisał. Pozdrawiam
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Sony XF9005 i mam tylko jeden problem który dręczy mnie od samego początku. A mianowicie:
przerywa dźwięk na kilka sekund podczas podwiadomienia o zdobytym trofeum co jest bardzo frustrujące. Problem występuje tylko i wyłącznie w grach z Hdr, w SDR nie ma tego problemu. Wyłączenie HDR w opcjach również rozwiązuje problem, ale nie po to kupiłem ten TV.
Kombinowałem wszystkie możliwe opcje i ustawienia dźwięku w TV i PS4 - nie PRO, HDMI wejście 1,2,3,4 i nic nie pomogło. Bez znaczenia czy dzwięk idzie z głośników czy słuchawek bezprzewodowych.
Zakupiłem lepszy kabel HDMI, również nie pomogło.
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-hdmi-hdmi-proclass-0-75m-1
Temat ten jest już znany na forum Sony ale nikt jak widać nie rozwiązał tego problemu.
https://community.eu.playstation.com/t5/PS4/Sound-cuts-out-during-trophy-notification/m-p/25620180
Pytanie drodzy forumowicze, czy ktoś z was zmagał się z podobnym problemem i go rozwiązał ?
Czy to wina kabla? tv, oprogramowania, PS4
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem wystarczy że zmienisz w opcjach konsoli dźwięk na format audio  Linear PCM. U mnie to było przy grze Horizon Zero Dawn to wygląda tak że sama gra działa Dolby Digital ale kiedy trofka wpada wtedy dźwięk jest w stereo i tv "zmienia" dźwięk i dlatego jest taki zanik dźwięku i pojawia się górna belka z informacją o sygnale.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem wystarczy że zmienisz w opcjach konsoli dźwięk na format audio  Linear PCM. U mnie to było przy grze Horizon Zero Dawn to wygląda tak że sama gra działa Dolby Digital ale kiedy trofka wpada wtedy dźwięk jest w stereo i tv "zmienia" dźwięk i dlatego jest taki zanik dźwięku i pojawia się górna belka z informacją o sygnale.
Nawet nie sprawdzałem. Da radę tą belkę wyłączyć? Zawsze mnie to ciekawilo ale zapominałem sprawdzić. W domu będę za kilka dni więc za pamięci pytam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o belkę informacyjną to cytuje tu kolegę @blablabla :

 

Aby wyłączyć ten pasek wciśnij HOME - Ustawienia - Ustawienia kanałów - Pasek informacyjny (odznacz).

Niestety po jego wyłączeniu nie będziesz miał go też np. w kanałach telewizji naziemnej.

Wyżej opisałem sytuacje grania na ps4 w grę z hdr kiedy wpada trofeum wtedy konsola wysyła dodatkowy sygnał z dźwiękiem i wtedy tv na 2s przeskakuje na inny rodzaj dzwieku w tym wypadku chyba z dolby digital na stereo i jest taka sytuacja że jest w tym momencie zanik dźwięku i wyskakuje gorna belka informacyjną sygnalu - przynajmniej u mnie tak bylo.

I u mnie rozwiązaniem było przestawienie formatu audio na Linear pcm w konsoli ps4. Co skutkuje tym że gra ma dźwięk stereo i kiedy wpada trofka nie ma zaniku dźwięku i nie wyskakuje belka z info. Z racji tego że nie mam żadnego hi-fi a tv ma dwa głośniki to mi dźwięk stereo wystarcza ?

I tak myślę że powodem tego zaniku jest to że system ps4 działa w stereo czyli wszystkie dźwięki jak trofeum poruszanie się po systemie czy ps Store a kiedy odpalasz grę z innym formatem dźwięku np Dolby i wpada ci trofeum w którym dźwięk jest w stereo tv reaguje w taki a nie inny sposób na podanie sygnału o trofeum.

Edytowane przez DawidP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku miałem ustawione Linear PCM w konsoli bo nigdy w tych opcjach nie grzebałem. Paska informacyjnego na szczęście się dawno pozbyłem w opcjach TV jak kolega wspomniał.

Został tylko problem zanikania dźwięku. Czy to ustawione PCM, bitstream dolby czy dts, efekt taki sam. Pytanie dlaczego wyłączając HDR w opcjach tv lub PS4 problem z dźwiękiem całkowicie znika a dźwięk z gry nadal jest taki sam przecież, czy to gra hdr czy sdr.

Zaznaczam, że w tv wyłączyłem wszystkie opcje typu: clearaudio+ , poprawa dzwięku DSEE, dźwięk przestrzenny, synchronizacje trybu dźwięku, synchronizację A/V.

Próbowałem również naprzemiennie włączać i wyłączać każdą z opcji metodą prób i błędów. Problem nadal jest :(

Może rzeczywiście coś z tym kablem jest nie tak.

DawidP - jaki posiadasz kabel HDMI ?

Edytowane przez przemun1304
update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zabiłeś mi ćwieka przewód mam oryginalny od ps4 (slim) i u mnie dźwięk był przestawiony na bitstream(dolby) czy jakoś tak i musiałem przestawić na Linear pcm. Hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DawidP napisał:

Hmm to zabiłeś mi ćwieka przewód mam oryginalny od ps4 (slim) i u mnie dźwięk był przestawiony na bitstream(dolby) czy jakoś tak i musiałem przestawić na Linear pcm. Hmm ...

Serio już nie ogarniam, przejrzałem wszystkie zagraniczne fora i nikt tego problemu nie potrafił rozwiązać. Jedni piszą, że kabel, następni aby wyłączyć dolby digital+ w tv itd. Sprawdziłem już chyba setki opcji i nadal ten problem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku masz ten problem czyli android 7.0 jestes czy na oreo przeszedłeś? Przywrócenia fabryczne?

Jaka konsola ps4 tzn model slim czy może starsza cała matowa czy jeszcze starsza że śliska połówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku mam ten problem, czyli od października 2018 jak zakupiłem tv. Na andro 7.0 problem był i miałem nadzieje że na oreo problem zniknie. Nic z tych rzeczy niestety.

Oglądając filmy 4k hdr ten problem nie występuje wcale, może dlatego że oglądam je z dysku ssd i nie ma kabla hdmi. Może rzeczywiście mój kabel to jakiś bubel, zeskanowałem certyfikat dzisiaj i wszystko jest jak należy, ale w tych czasach to już naprawdę nic mnie nie zaskoczy. Nie mam już pomysłów jak to ugryźć, jedyne co to spróbować inny kabel licząc na cud czy szczęscie a nuż

Resetu tv ani Ps4 nie robiłem, bo wielu ludzi już tego próbowało i zero efektu - fora zagraniczne.

Cały czas mnie zastanawia, dlaczego to się dzieje tylko i wyłącznie z włączonym hdr i grą w hdr

W tv masz ustawione wyjście audio - PCM ? i jest ono wygaszone bez możliwości zmiany ? tak jest u mnie jeśli dźwięk wydobywa się z głośników tv.

 

Edytowane przez przemun1304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne ustawienia co ty.

Powiem ci, że w nocy o tym pomyślałem, mój chrześniak ma nowszą wersje PS4 Slim a ja mam wersję z początku generacji. Może problem leży w samym porcie HDMI, gdzieś może są mikrouszkodzenia. Czytałem teraz że nowsze wersje konsol(slim,pro) mają inne i już wytrzymalsze porty niż moja staruszka PS4.

Nie mam nic do stracenia i spróbuje, dobry pomysł. Wymiana portu na nowszy to raczej będą grosze.

Rozumiem że cyfrowe wyjście audio PCM nie masz możliwości zmiany i jest wygaszone jak u mnie tak ?

Edytowane przez przemun1304
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza Cię jest wygaszone. Oraz zgadza się pierwsza generacja ps4 miała problem z portem hdmi już nie pamiętam o co kaman tam było o ile pamiętam ludzie przyginali jakąś  blaszkę żeby trybiło coś tam ale co ... chyba bardziej o obraz chodziło. Ale myślę że bardziej chodzi o port hdmi jego specyfikację iż nikt wtedy może nie myślał o hdr czyli dodatkowy sygnał i wsadzili po kosztach słabsze złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już konsolkę Slim i instaluje Sekiro, trochę dłużej potrwa sprawdzenie bo nie wiem czemu ale nie działają skopiowane save's z mojego konta na konto chrześniaka ?

No ciekaw jestem co z tego będzie. Dam znać niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, przemun1304 napisał:

Mam już konsolkę Slim i instaluje Sekiro, trochę dłużej potrwa sprawdzenie bo nie wiem czemu ale nie działają skopiowane save's z mojego konta na konto chrześniaka ?

No ciekaw jestem co z tego będzie. Dam znać niebawem.

Save przypisane są do konta, jeżeli na konsoli chrześniaka zalogujesz się na swoje konto to będą działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ketsurui napisał:

Save przypisane są do konta, jeżeli na konsoli chrześniaka zalogujesz się na swoje konto to będą działać. 

A to ja wiem, tyle że w Sekiro zrobiłem na swoim koncie platyne więc tak czy siak musiałem na innym koncie zagrać i chciałem od połowy. Z resztą nieistotne już.

Najważniejsze, że problem znaleziony :) Na slimce wszystko działało bez zarzutu, 5 trofeów zdobytych i żadnych przycinek. Aż nie mogę uwierzyć że to wina po stronie portu, no bo raczej nic innego. Bebechy starej ps4 i slimki są takie same, dopiero w PRO pozmieniali kilka rzeczy.  Dziwne też że ludzie posiadający PRO mają ten sam problem co ja, a przecież porty w nich sa już takie jak być powinny.

Teraz pozostaje mi tylko oddać staruszkę do serwisu i wymienić na nowy port taki jak w slimce. Ciekaw jestem jaki będzie tego koszt.

DawidP

Dzięki wielkie za wsparcie ! nie chce zapeszać, ale mam nadzieję że po wymianie wszystko będzie działać jak należy. Potwierdzę na pewno :)

Edytowane przez przemun1304
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyślasz dziwne teorie. 

Mam PS4 PRO już przeszło rok i Bravie tylko starszy inny model z Androidem 7.0 i podczas grania w gry z HDR nie mam żadnego zanikania dźwięku. Wyłącz dźwięk wpadającego trofeum i po problemie. Choć ja używam DTS (na PS4 PRO i XOX). Zero problemów. 

 

Skoro HDR działa i nie ma śnieżenia obrazu to jest sprawne. 

Z tym HDMI to chodziło o to, że Sony montowało kiedyś na początku produkcji konsoli najtańsze, niskiej jakości badziewie które nie miało tylnej ścianki przez co styki czasami były wpychane do wewnątrz przy wsuwaniu kabla.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Wymyślasz dziwne teorie. 

Mam PS4 PRO już przeszło rok i Bravie tylko starszy inny model z Androidem 7.0 i podczas grania w gry z HDR nie mam żadnego zanikania dźwięku. Wyłącz dźwięk wpadającego trofeum i po problemie. Choć ja używam DTS (na PS4 PRO i XOX). Zero problemów. 

 

Skoro HDR działa i nie ma śnieżenia obrazu to jest sprawne. 

Z tym HDMI to chodziło o to, że Sony montowało kiedyś na początku produkcji konsoli najtańsze, niskiej jakości badziewie które nie miało tylnej ścianki przez co styki czasami były wpychane do wewnątrz przy wsuwaniu kabla.

Wyłączenie dźwięku wpadającego trofeum nie pomaga, albo raczej ( dźwięk klawiszy i dźwięk w systemie) bo to też sprawdzone i przerywa dźwięk na kilka sek. tak czy siak. Ale dzięki za fatygę mimo wszystko :)

Za to wyłączenie powiadomień już tak, ale nie w taki sposób chciałem ten problem rozwiązać.

Grunt że problem znaleziony i to się liczy. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez przemun1304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dźwięki systemu włączone i jest ok. Jeśli jest u Ciebie tak jak piszesz to naprawdę nietypowy przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...