Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, yelonek napisał:

Tak odległość od górnych śrub mocujących do szytu telewizora, dla mnie ten wieszak to jedyna opcja na TV w tym pokoju, wieszak w postaci windy z sufitu,

Jak wrócę do domu to spróbuje zmierzyć o ile mi się uda bez ściągania TV z uchwytu. W moim wypadku to rozmiar 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak odległość od górnych śrub mocujących do szytu telewizora, dla mnie ten wieszak to jedyna opcja na TV w tym pokoju, wieszak w postaci windy z sufitu,
55xf9005 - około 21-22 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Superstructure napisał:
7 godzin temu, yelonek napisał:
Tak odległość od górnych śrub mocujących do szytu telewizora, dla mnie ten wieszak to jedyna opcja na TV w tym pokoju, wieszak w postaci windy z sufitu,

55xf9005 - około 21-22 cm

ile dla 65'' - też jestem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mądry mógłby mi powiedzieć jak spowodować żeby napisy miały prawidłowe Polskie czcionki i żeby je ściemnić bo tak tłuką po oczach na filmie 2160p HDR odtwarzanym z pendrive na KODI że nie da siw ogladac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Jak to jest z wyłączeniem tv na android, rozumiem że jak się wyłączy to i tak android/tv pracuje , następuje pobór prądu...gdzieś na forum ktoś pisał że jak jest podłączony usb/dysk  nawet jak tv jest wyłączony to pobór prądu jest nawet znaczny.

 

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem porty USB są zasilane wiec dysk podpięty do portu będzie się kręcił. Być może jest jakiś czas po którym system przechodzi w uśpienie, ale tego nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2019 o 13:54, yelonek napisał:

Tak odległość od górnych śrub mocujących do szytu telewizora, dla mnie ten wieszak to jedyna opcja na TV w tym pokoju, wieszak w postaci windy z sufitu,

 

19 godzin temu, zbicie napisał:

ile dla 65'' - też jestem zainteresowany

Dla 65" zmierzyłem odległość od górnych śrub do krawędzi TV 25 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.. mam wrażenie że na moim egzemplarzu obraz jest taki jakby ziarnisty. Mam podpięty dekoder UPC i to osobna kwestia abo obraz jest raczej średni. nie wiem czy to kwestia panelu 4k i jakieś upscalowania ale normalnie mam wrażenie że teraz o wiele bardziej widać niedoskonałości.. typu jakieś szumy, pikseloze itp. Czasami mam wrażenie że tło się rusza i jak podejdę blisko to ewidentnie widać bloki pikseli :) UPC to pewno ma rożnie z sygnałem 1080i i 720p prawdopodobnie. oglądałem wczoraj np na HBO GO czyli aplikacji Ligę Sprawiedliwości i zastanawiałem sie czy oni tyle ziarna dodali w tym filmie. Na kompie nie ma aż tyle . Nie wiem co tak bardzo wzmacnia ten efekt. Czyżby opcja reality creation? Ale nawet z off było mega dużo ziarna. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, YorickG napisał:

Z innej beczki.. mam wrażenie że na moim egzemplarzu obraz jest taki jakby ziarnisty. Mam podpięty dekoder UPC i to osobna kwestia abo obraz jest raczej średni. nie wiem czy to kwestia panelu 4k i jakieś upscalowania ale normalnie mam wrażenie że teraz o wiele bardziej widać niedoskonałości.. typu jakieś szumy, pikseloze itp. Czasami mam wrażenie że tło się rusza i jak podejdę blisko to ewidentnie widać bloki pikseli :) UPC to pewno ma rożnie z sygnałem 1080i i 720p prawdopodobnie. oglądałem wczoraj np na HBO GO czyli aplikacji Ligę Sprawiedliwości i zastanawiałem sie czy oni tyle ziarna dodali w tym filmie. Na kompie nie ma aż tyle . Nie wiem co tak bardzo wzmacnia ten efekt. Czyżby opcja reality creation? Ale nawet z off było mega dużo ziarna. ?

Myślę, że to może być kwestia rozmiaru ekranu i małej odległości. Na mniejszej przekątnej takich niedoskonałości po prostu nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, YorickG napisał:

Z innej beczki.. mam wrażenie że na moim egzemplarzu obraz jest taki jakby ziarnisty. ?

Ciężko mi oceniać obraz na twoim TV nie widząc go. Czy na pewno masz na myśli ziarno, takie jak to występujące na filmach kinowych, dobrze widoczne na płytach blu ray i 4K? Czy też chodzi Ci o artefakty związane ze zbyt mocnym wyostrzaniem krawędzi. Jeżeli to drugie to oczywiście możesz sobie ustawić wyostrzanie tak jak lubisz. Jak masz ustawiony suwak ostrości?

Jak duży masz ekran i jaka jest odległość od niego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2019 o 13:08, YorickG napisał:

Z innej beczki.. mam wrażenie że na moim egzemplarzu obraz jest :) UPC to pewno ma rożnie z sygnałem 1080i i 720p prawdopodobnie. 

Wyłącz upłynnoacze i powinieneś mieć poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wcześniej opisałem swój problem z TV. Sytuacja rozwinęła się następująco :

No i byli dzisiaj u mnie serwisanci i zabrali Tv nie wiedzieli o co chodzi ale ewidentnie cos bylo nie tak z hdmi 3. Najpierw wgrali najnowszy soft z tego co mi kolo pokazał a czego nie powinienem widzieć (a zobaczyłem tylko dlatego że lapka mam po polsku i biedny nie mogł się odnaleźć :P ) najnowszy soft jaki ma być udostępniony wnosi poprawki co do dv i atmos na netflixie i jak tv sie uruchomił to wyskoczył samouczek o asystencie google ale  tego nie jestem pewny czy już był assystent czy właśnie został dodany nigdy nie zwracałem na to uwagi.

W każdym razie soft naprawił mi netflixa w sensie atmos hulał dv  hulał więc niby ok ale nadal był problem z ps4pro obraz cały czas przeskakiwał więc standardowa gadka kable ble ble ble więc pozmienialiśmy i nic. Pokazałem mu że na hdmi2 na tym samym kablu nie ma problemu a na hdmi 3 nie może sobie poradzić więc wtedy stwierdził że tv musi pojechać do serwisu.

 

Także aktualnie wróciłem do 49cali starego soniacza 4 k bez hdr (boshe jaki on mały i jaki obraz wypruty z kolorów już tak się przyzwyczaiłem do hdr że nawet go nie zauważałem więc teraz jeszcze bardziej go doceniam )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam temat pewnie był ale nie mogę odszukać  .Proszę o informację jaką klawiaturę kupić do tego tv ?

Myślałem też o soundbarze Sony HT-XF9000 ma ktoś ?jak to działa warto ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, a2b napisał:

Witam temat pewnie był ale nie mogę odszukać  .Proszę o informację jaką klawiaturę kupić do tego tv ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy więcej nie kupię telewizora z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radosuaf napisał:

Już nigdy więcej nie kupię telewizora z Androidem.

Android jest w miarę OK. Problem jest z polityką finansową firmy Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie telewizor, który wiesza się kilka razy w miesiącu tak, że trzeba wyjmować wtyczkę z prądu, a używam w zasadzie tylko podstawowej funkcjonalności, to jest jakaś kompletna żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu absolutna zgodna. Coś takiego nadaje się nawet na zgłoszenie do serwisu. Niemniej jednak uważam że winne całej sytuacji jest przede wszystkim Sony a nie twórcy Androida. Android na dobrym sprzęcie potrafi działać rewelacyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, a2b napisał:

Witam temat pewnie był ale nie mogę odszukać  .Proszę o informację jaką klawiaturę kupić do tego tv ?

Myślałem też o soundbarze Sony HT-XF9000 ma ktoś ?jak to działa warto ?

 

Ja posiadam logitech K380. Jeżeli nie potrzebujesz touchpada, to jest świetna, jak potrzebny Ci  touchpad to mocno polecają Logitech K400 plus. 
 
Moja opinia o soundbarze 
 
Soundbar zakupiony, ponieważ po zakupie większego Tv , nie starczyło mi miejsca na to, aby zatrzymać głośniki Edifier R1850DB. Nie spodziewałem się wiele dźwiękowo, ale to, co usłyszałem i słyszę, zadowala mnie w 100%. Soundbar gra z odpowiednią mocą, skala do 50 płynna do końca (zazwyczaj słucham 15-25). Obsługuje większość formatów, także Atmosa z Netflixa (DD+ 5.1). Sprzęt używany do PC, PS4, filmów i muzyki, w tym ostatnim jakość dźwięku jest najgorsza, ale wcale nie taka zła. Przestrzenność stoi na wysokim poziomie, mimo tego że jest to sprzęt 2.1ch, jedynie można się przyczepić, to do sztucznej (wymuszonej) opcji przestrzennej, aktywowanej na pilocie za pomocą przycisku "Vertical S", wtedy występuje efekt studni i nie jest to przyjemne doznanie, subwoofer robi robotę, można postawić gdzie pasuje i dobrze uzupełnia soundbar. Niestety teraz przejdę do największej wady, jaką jest sterowanie tym soundbarem, na urządzeniu są tylko diody informujące, i trzeba się ich nauczyć aby rozgryć działanie. menu ekranowe(OSD) na ekranie TV, jest tylko wtedy kiedy mamy wyświetlany obraz ze źródła, podpiętego pod soundbar za pomocą Hdmi. Wszystkie opcje z pilota wykonywane są na słuch (na ślepo) brak informacji o źródle Audio/trybach/funkcjach. Mimo to powoli się przekonuję do niego, bo gra naprawdę dobrze. 

Ps. Gdy soundbar dostaje odpowiednią scieżke (np Atmos z Netlixa) sam przełącza sobie silnik, z S -Force Pro, na Vertical Surround Engine.
ZALETY
  • wygląd, jakość wykonania, jakość dźwięku (filmy/gra/muzyka), obsługa wielu formatów, przyzwoity efekt przestrzenny, atmos, vertical surround engine
WADY
  • wygoda używania, brak wyświetlacza, a diody mało czytelne, brak menu ekranowego, efekt studni przy wymuszeniu surround

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek398 napisał:

Tu absolutna zgodna. Coś takiego nadaje się nawet na zgłoszenie do serwisu. Niemniej jednak uważam że winne całej sytuacji jest przede wszystkim Sony a nie twórcy Androida. Android na dobrym sprzęcie potrafi działać rewelacyjnie. 

Ale wieszanie się to nie jest kwestia sprzętu... Nie czepiam się szybkości działania, tylko tego, że po wczorajszym wyłączeniu pilotem telewizora podczas oglądania DVB-C trzeba go było dzisiaj odłączyć od prądu, żeby uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2019 o 09:33, radosuaf napisał:

Już nigdy więcej nie kupię telewizora z Androidem.

Dodaj jeszcze te przycinanie w 4k na youtubie !, masakra jak na tv z 2018 i za tyle kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomulus2000 napisał:

Dodaj jeszcze te przycinanie w 4k na youtubie !, masakra jak na tv z 2018 i za tyle kasy

Przycinanie to wina wolnego łącza a nie Tv do 4 K potrzebne jest łącze około 20-30 Mb/s jeśli takiego nie posiadasz to nie masz co włączać 4k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Damian gurazda napisał:

Przycinanie to wina wolnego łącza a nie Tv do 4 K potrzebne jest łącze około 20-30 Mb/s jeśli takiego nie posiadasz to nie masz co włączać 4k

 

 

Jasne.

Edytowane przez kapusta7
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne.
Hehe
Ja mam światłowód 300 i YouTube przycina:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...