Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.03.2019 o 19:38, Nurnik napisał:

Przepraszam, ale o czym Ty piszesz? Czy ja w swoim poście odnosiłem się do ceny nowego Sony, czy do twojego stwierdzenia że elektronika sprzedawana w Polsce jest gorsza od sprzedawanej np. we Francji. Chciałem o jakieś wiarygodne źródło które by to potwierdziło a Ty mnie odsyłasz do chipsów. Gdzie tu jest zaczepność?. W którym miejscu mojego posta Cię oceniam?. Błagam, nie dramatyzuj.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Pracuje  we Wronkach fabryka Samsung.Produkty pralki,lodówki są sortowane w zależności od kraju na który mają zostać wysłane. Te z niedopasowaną szczeliną,wadami lakierniczymi,składane przez nowych pracowników idą na wschód.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracuje  we Wronkach fabryka Samsung.Produkty pralki,lodówki są sortowane w zależności od kraju na który mają zostać wysłane. Te z niedopasowaną szczeliną,wadami lakierniczymi,składane przez nowych pracowników idą na wschód.
I dlatego nic Samsunga nie kupuję od lat :)
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam Jurgowiak napisał:

Produkty pralki,lodówki są sortowane w zależności od kraju na który mają zostać wysłane. Te z niedopasowaną szczeliną,wadami lakierniczymi,składane przez nowych pracowników idą na wschód.

czyli w Polsce co zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klaus71 napisał:

czyli w Polsce co zostaje?

Nie działające ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam Jurgowiak napisał:

Pracuje  we Wronkach fabryka Samsung.Produkty pralki,lodówki są sortowane w zależności od kraju na który mają zostać wysłane. Te z niedopasowaną szczeliną,wadami lakierniczymi,składane przez nowych pracowników idą na wschód.

Bez obawy, po takiej swojej reklamie montowania Soniaków to już Wam na pewno nie zlecą, jak Wy nawet pralki z trzech części porządnie złożyć nie umiecie.

p.s.

Co to za gimbusy do forum się do dorwały? Jeden porównuje topowy telewizor do chipsów, drugi do jakiejś pralki. Zmykać stąd dzieciaki.

To forum poświęcone jest konkretnemu modelowi telewizora, całkiem przyzwoitego a nie jakiejś budżetowki. Te modele w montowniach mają rejonizację ale związaną ze specyfiką regionu na który mają trafić (Ameryka, Europa, Azja) a nie ze względu na zamożność krajów (co w przypadku produktów masowych rzeczywiście ma miejsce). 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wracając do spraw technicznych i Youtube w 4K/60. Zapytałem w wątku o ZF9 jak to wygląda ponieważ ten TV ma szybszy procesor do Androida i kolega twierdzi że bez problemów. To oczywiście sugeruje że w x900f niedomaga procesor przy dekodowaniu 4K/60 a nie sieć 

 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u mnie na starszym modelu nie przycina jakoś przy filmach 4K/60fps/HDR z YouTube (dopóki nie zacznę bawić się ustawieniami podczas oglądania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie ten Youtube w 4K/60 to raczej taka ciekawostka bo nie bardzo widzę różnicę miedzy 4K a 2K na youtube z mojej odległości . Bardziej irytuje sam fakt że nie działa niż w praktyce przeszkadza że nie działa ?

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co aktualizacja to inaczej działa. Tak zauważyłem u siebie. Właśnie teraz jest lepiej jak było wcześniej na pierwszej wersji androida 7.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Adam Jurgowiak napisał:

Pracuje  we Wronkach fabryka Samsung.Produkty pralki,lodówki są sortowane w zależności od kraju na który mają zostać wysłane. Te z niedopasowaną szczeliną,wadami lakierniczymi,składane przez nowych pracowników idą na wschód.

Ale to jet inna kwestia ktora oczywiscie jest dyskusyjna bo istnieje w szarej strefie. Nurnik nie jest w stanie przetrawić siedząc na swoim patriotycznym tronie z koroną z białym orłem na głowie że oficjalnie składy i konfiguracje produktów na rynki krajów byłego bloku wschodniego są gorsze jakościowo. 

4 godziny temu, Analogi Analogi napisał:

 

Co to za gimbusy do forum się do dorwały? Jeden porównuje topowy telewizor do chipsów, drugi do jakiejś pralki. Zmykać stąd dzieciaki. 

Dlaczego jesteś palantem nie potrafiącym ogarnąć percepcją kontekstu i antagonizujesz? Dla Twojego prymitywnego toku rozumowania, wbij sobie do głowy, że szkalowanie kogoś ze względu na wiek implikując ze jest powodem niskiej wiedzy czy niskich dochodów jest zarówno obrzydliwe jak i błędne.

Edytowane przez koti74
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak wyśmiewanie kogoś za to że kocha swój kraj. Dziwię się Ty trawisz takie zjawisko - jak sam napisałeś - że "oficjalnie składy i konfiguracje produktów na rynki krajów byłego bloku wschodniego są gorsze jakościowo". Przecież to nieuczciwe delikatnie mówiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jarmalik napisał:

Tak samo jak wyśmiewanie kogoś za to że kocha swój kraj. Dziwię się Ty trawisz takie zjawisko - jak sam napisałeś - że "oficjalnie składy i konfiguracje produktów na rynki krajów byłego bloku wschodniego są gorsze jakościowo". Przecież to nieuczciwe delikatnie mówiąc. 

Ja tego nie trawie, wku...a mnie to, gdybyśmy używali cytatów wiedziałbyś o tym. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś program który ściągnąłby video z Youtube w HDR?  Teraz używam 4K downloander i jest świetny oprócz tego że obsługuje HDR. 

 

Tak przy okazji. Testowałem różne odtwarzacze video na x900f i najlepszą płynność działania jak i samego video oferują ten standardowy oraz MX Player. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek398 napisał:

Znacie jakiś program który ściągnąłby video z Youtube w HDR?  Teraz używam 4K downloander i jest świetny oprócz tego że obsługuje HDR. 

Nie znam,  ale ciekawe materiały są tutaj

https://4kmedia.org

"Pełne"4K HDR

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek398 napisał:

Znacie jakiś program który ściągnąłby video z Youtube w HDR?  Teraz używam 4K downloander i jest świetny oprócz tego że obsługuje HDR. 

 

Tak przy okazji. Testowałem różne odtwarzacze video na x900f i najlepszą płynność działania jak i samego video oferują ten standardowy oraz MX Player. 

 

 

https://4k-hd.club/

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem mój smartfon (Android) do telewizora żeby sobie pooglądać zdjęcia i video i ...nic ? Telefon podłączony przez USB. Telefon widzi że jest podłączony, ale TV nie widzi telefonu. TV nie ma problemów z pendrive'm. Czy coś muszę zrobić dodatkowo abym miał dostęp do zawartości pamięci telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2019 o 12:49, Tomek398 napisał:

Kombinowałem na różne sposoby i nie jestem wstanie uzyskać płynnego 4K/60 na YouTube. 4K/30 działa bez problemu. Nawet 4K/50 nie sprawił większych problemów, ale 60fps zatyka system. Zapytam w wątku o zf9 jak to działa u nich ponieważ tam mają już szybszy procesor od Androida. 

Mam jeszcze pytanie o audio. Do tej pory mój TV był podłączony do prostego zestawu stereo DENON. Jakość dźwięku była dla mnie jak najbardziej wystarczająca. Problem polega na tym że zarówno poprzedni TV jak i DENON były podłączone w sposób analogowy, kablami cinch'ami. Niestety DENON nie ma żadnego wejścia cyfrowego/optycznego. Jest jakiś sensowny sposób żeby podłączyć x900f do takiego zestawu stereo. Wiem że jest wyjście słuchawkowe, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł... Nie wiem.

Za radą z forum kupiłem konwerter optyczny (toslink ) - RCA i okazało się to niepotrzebne ? Konwerter działa, choć jest trochę za cichy. Może się kiedyś przyda. Sony pozytywnie mnie zaskoczyło. W ustawieniach da się przełączyć wyjście słuchawkowe na 'Line out' i podłączyć bezpośrednio do zestawu stereo. Działa to bardzo dobrze. Poziom i jakość dźwięku są super. Nie wyłącza to głośników w TV więc można sobie swobodnie decydować czego chcemy słuchać. Oczywiście 'tracimy' możliwość podpięcia słuchawek, ale dla mnie to nie problem ponieważ zawsze mogę je podpiąć pod zestaw stereo i efekt jest dokładnie takim sam.

 

 

Sony jack audio.jpg

Edytowane przez Tomek398
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości w modelu Sony zamontowany jest Chromecast czy ktoś z forumowiczów znalazł informację na temat wersji tego urządzenia czy jest to  1,2 czy wersja 3 chyba ultra się nazywa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Damian gurazda napisał:

Tak z ciekawości w modelu Sony zamontowany jest Chromecast czy ktoś z forumowiczów znalazł informację na temat wersji tego urządzenia czy jest to  1,2 czy wersja 3 chyba ultra się nazywa 

U mnie wyświetla 1.36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że pierwsza cyfra oznacza wersję Chromecast'a, a więc Chromecast 3 miałby przykładowo oznaczenie 3.36.

Wychodziłoby więc, że TV ma pierwszą wersję

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian gurazda napisał:

Tak z ciekawości w modelu Sony zamontowany jest Chromecast czy ktoś z forumowiczów znalazł informację na temat wersji tego urządzenia czy jest to  1,2 czy wersja 3 chyba ultra się nazywa 

 

Z tego co mi wiadomo to w tym modelu nie ma zamontowanego Chromecast'a w dosłownym sensie, jako hardware. Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie elementy są już na miejscu tzn. WiFi, procesor do dekodowania, pamięć itd.   Chromcast jest w sensie oprogramowania które po prostu umożliwia taką funkcjonalność i sprawia że TV jest rozpoznawany przez pozostałe urządzenia jako chromecast.

Jeżeli się mylę to proszę o link który zaprzecza temu co napisałem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomek398 napisał:

 

Z tego co mi wiadomo to w tym modelu nie ma zamontowanego Chromecast'a w dosłownym sensie, jako hardware. Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie elementy są już na miejscu tzn. WiFi, procesor do dekodowania, pamięć itd.   Chromcast jest w sensie oprogramowania które po prostu umożliwia taką funkcjonalność i sprawia że TV jest rozpoznawany przez pozostałe urządzenia jako chromecast.

Jeżeli się mylę to proszę o link który zaprzecza temu co napisałem.  

O widzisz to ciekawa  wiadomość bo sie zastanawiałem jak włożyli tam te urządzenie , czyli nie jest to konkretny model chromecasta tylko w oprogramowaniu urządzenia jest taka funkcja  dziekuje za informacje 

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...